Преход към съдържанието


Снимка
* * * * * 1 votes

Любимите фрази


  • Please log in to reply
123 replies to this topic

#1 fresh

fresh

    powered by fresh

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 175 Мнения:

Posted 05 October 2004 - 09:56 AM

Аре всеки да си напише любимите фрази или нещо което му е харесало като философия

#2 fresh

fresh

    powered by fresh

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 175 Мнения:

Posted 05 October 2004 - 09:58 AM

ето няколко от мен :)


Да всички мъже сa еднакви, защото търсят отговор на въпроса-\"Какво искат жените?\"

Не е важно да получиш това, което цениш, а да оцениш това, което получаваш

Страхът от лошото те кара да се лишиш от хубавото...

не искам хората да са прекалено мили-
така си спестявам усилието да ги харесвам!

Никой не заслужава съзлите ти,защото този,който е наистина достоен за тях-никога не би те накарал да плачеш...


"Правилата са за да бъдат нарушавани". Просто научете правилата преди да почнете да ги нарушавате!

Ако няма къде да отидеш-ела на се*е си!

"Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи.
Практика - това е когато всичко работи, но незнаете защо.
При нас съчетаваме теорията с практиката.
Нищо не работи нямаме понятие защо."

#3 lady_oscar

lady_oscar

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 3 Мнения:

Posted 10 October 2004 - 02:20 PM

Ами моя любима е
"Животът е това, което ти се случва докато си правиш планове!" също и хм, "Никога не казвай никога"
макар, че аз като цяло не харесвам "фразите" и проникновените мисли за живота, вселената и всичко останало...някак тяхната рецептурна категоричност ме кара да се чуствам неудобно и сякаш всичко вече е открито и преживяно от някой друг. пък аз искам да си открия тайните сама. :unsure:

#4 Гост:_diva orxideia_*

Гост:_diva orxideia_*
  • Guests

Posted 21 October 2004 - 05:01 AM

"Живей за днес, защото вчера няма да се върне, а утре може и да не дойде."
"В живота можеш да вярваш само на се*е си и то не винаги."
"Живеят само влюбените, останалите просто съществуват."
"Отмъщението не връща загубеното."
"Ако на човек може да му се вярва договор не е необходим, ако не може да му се вярва - договорът става излишен!"
"Не е важно да получиш това, което цениш, а да оцениш това, което получаваш."
"Щастието е единственото нещо, което човек може да раздава без да притежава."
"Ако поне за миг мислиш за мен така, както аз мисля за теб, то бъди сигурна, че ще се срещнем отново."
"Един съвет - пази се! Една молба - не се променяй! Едно желание - не ме забравай! Една лъжа - не те обичам! Една истина - липсваш ми!"
"Свободата е най-висшето благо!"
"Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път."
"Щом за нежни думи късно е, значи идва ред на мръсните."
"Когато често се срещаме с дадени хора, те стават част от живота ни. И като станат част от живота ни, започват да се опитват да го променят. И се сърдят, когато не правим това, което те изискват от нас. Понеже всеки си мисли, че знае как другият трябва да живее живота си, но всъщност никой не знае как трябва да живее своя собствен."
"Ако можех да свалям по една звезда всеки път, когато си ме карала да се усмихна, цялото вечерно не*е щеше да е в ръката ми."
"Щастието в живота е съставено от онези малки скоро-забравени неща - очарованието на една целувка или една усмивка, един мил поглед, един сърдечен комплимент."
"Обичайте се и ще бъдете щастливи. Толкова е просто и толкова трудно."
"Свободата е право, а не привилегия."
"Това, което не ни убива, ни прави по-силни."
"Ако съдиш хората, няма да ти остане време да ги обичаш."
"Виждаме нещата не според това, какви са те, а според това, какви сме ние"
"Човек не е ревнив, когато обича, а когато иска да бъде обичан."

#5 Гост:_diva orxideia_*

Гост:_diva orxideia_*
  • Guests

Posted 21 October 2004 - 09:07 AM

"Трагедията на живота е не, че свършва толкова скоро, а че чакаме толкова дълго, за да го започнем."
"Грехове няма. Грях е това, което разумът казва, че е грешно, а разум също няма."
"Една усмивка казва много неща."
"Любовта е отговорът - но докато чакаш за отговора, сексът задава някой доста добри въпроси."
"Ревността наподобява повече завист, отколкото да е плод на някаква любов. А завистта е дребнав, пълзящ порок, в повечето случаи неоправдан и безпочвен. Ако има основателен повод за ревност, то тогава е излишно да се говори за любов. Само хората са толкова придирчиви. Пеперудата не пита цветето: "Друг целувал ли те е вече?". И цветето не пита: "Задиряла ли си друго цвете?"
"Има три вида хора - част от проблема, част от пейзажа и част от решението."
"По-добре да страдаш, отколкото да причиниш страдание."
"Женските грешки са много; мъжете имат само две - всичко, което казват и всичко, което правят."
"Секс без любов е безсмислено преживяване, но както е при повечето безсмислени преживявания, е адски добро."
"Има жени, които твърдят, че всички мъже са еднакви. Но не е ли това твърде богат опит?"
"Бестселърът на всички времена - Как да открием мъжа на своите мечти и какво да правим после с тоя боклук?!" хахахааааааааааааааааааааааааа това ще да го е казала женааааааааааааааа ;) нема начин да е друго
"Жената за любов би направила всичко - дори и секс. Мъжът за секс дори би обичал." :D
"Никога не се бори с прасе - и двамата ще се окаляте, но на прасето ще му хареса!" ;)
"Най-голямото удоволствие не е сексът, а страстта, с която го правиш." ;)

#6 James Hetfield

James Hetfield

    Sad but trueeeee

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 91 Мнения:

Posted 03 January 2005 - 02:33 AM

"No! Try not!
Do! Or do not!
There is no try!"

Yoda master, Strar Wars

#7 James Hetfield

James Hetfield

    Sad but trueeeee

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 91 Мнения:

Posted 10 January 2005 - 11:04 PM

"We roll tonight to the guitar bite
For those about to rock,
we salute you"

AC/DC

Четири бири и Metallica или нещо такова да свири!

#8 Original_Sin

Original_Sin

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 23 Мнения:

Posted 11 January 2005 - 12:52 PM


Ще се постарая да споделя само малка част от това, което ми е харесало през годините... Не съм плагиат, за това съм се постарал да укажа кое от къде е, което е мое мисля, че съм го показал точно :) Не претендирам за оригиналност, просто това ми е било в главата тогава ;)
- “Мъжът започва да измерва любовта си към любимата, когато влезе в цветарския магазин или някой бутик. “ Original Sin
- "Опасно е да си искрен, освен ако не си и глупав" Джордж Бърнард Шоу
- Най-пълно единодушие има сред мълчаливите.
- Да тъпчеш на едно място не е беда ако това място е собственната ти кесия.
- Няма идеални хора, има влюбени очи!
- Живейте в съюз, а не в зависимост!
- Само този, който има цел, може да не улучи.
- През нов прозорец се виждат нови неща.
- Не е достатъчно да правим добро, трябва да го правим добре. (важи и за секса) :P
- „Нощта е красива и ухае на теб” - от една песен
- Любовта ми е като вятъра. Не мога да го видя... но го чувствам.
- Вътрешната ти хармония да не зависи от външни фактори - Rozali.com
- Всяка личност е една книга. Как ще се научиш да живееш и от къде ще си сигурен, че не си объркал времето и мястото да се появиш на тази планета, ако не си достатъчно начетен. Original Sin
- "Съдбата не е въпрос на шанс. Тя е въпрос на избор. За нея не се чака, тя се постига."
- “Хора като теб са се родили на този свят може би, защото на Бог са му свършили ангелите!” SMS: за лека нощ от Original Sin
- ”Вярваш ли, че човек може да промени съдбата си?” – „Вярвам, че човек прави каквото може, докато съдбата му не се изясни.” Последният самурай
- „Къде в сърцето си си отделил място за любов? Любовта е скрита в сърцето на всеки от нас в някое закътано местенце, каквото всички ние търсим, но малцина намират. От кого се крие тя – от злобата, от нещастието, от ... Отвори сърцето си и тя сама ще излезе.” Original Sin
- Животът е гроб за тези, които се стремят към покой.
- Всички започваме с различен старт, но по-важно е до къде ще стигнеш и колко път си изминал! Original Sin
- Живей един живот, но не се съсредоточавай върху това, че е един, а върху това, че е ЖИВОТ! Original Sin
- Само мъж, който уважава жената, може да се раздели с нея, без да я унижава Уилям Съмърсет Моъм (МНОГО ДЪРЖА НА ТАЗИ ФРАЗА!)
- Всеки сам си избира ролята с която ще се появи на сцената, може да остане само минута, но да остави незаличима следа. Може да излезе като принц, може да и като търговец, дори Хамлет, или просто грешен скитник обречен да чака на безлюдна гара за своя влак, в който сигурно пътуват и други като него... Original Sin
- Ако нещо не можеш да го обесниш професионално, то не се стреми да го внушиш и на останалите. Original Sin
- “На добрия тракторист и цървулите му орат.” Съветска пословица.
- Ако човек се учи цял живот, то ако спре да е "ученолюбив" означава ли това, че вече не е между живите? Original Sin
- Трудностите не идват, за да ни смажат и да ни покажат какви нищожества сме, те идват, за да ни покажат колко силни можем да бъдем, когато ги преодолеем. Original Sin
- Ангелите се чустват най-добре, когато са в рая. Original Sin (на красивите момичета им трябва красота...и материална)
- Истинските неща минават през сърцето. Original Sin
- Ти си прекрасния сън, който целият свят иска да сънува. SMS от Original Sin
- "Две жени и една патка = цял пазар" ;) (когато нещага станат прекалено сериозни... се лекуват с хумор)
- Само този, който е обичал може да усети истинската сила на омразата, защото тогава контрастът е по-голям. Original Sin
- Най-трудно е да побеждаваш самия се*е си и победа след победа ти се струва, че все повече отслабваш, защото все по трудно ти е да надминеш нивото, до което си стигнал. Original Sin
- Любовта е не да обичаш статъците, а недостатъците на някого. Кембъла в „Шоуто на Слави”
- „Не търси следи от стъпките на древните, търси онова, което са търсели те.” Дзен
- „Когато обикновенния човек добие познание, той става мъдрец, когато мъдрецът придобие разбиране - става обикновен човек.” Дзен
- Животът ще те победи, когато се предадеш. Original Sin
- Ако живота беше лесен, то той нямаше да започва с плач.
- Орлите летят по отделно, овцете вървят на куп.
- Преди живеех срещу лудницата, сега живея срещу нас. :P
- След края на нощта – идва реалността! Original Sin
- Проблемите те разрушават, когато търсиш решението им в джакпота от тотото! Original Sin
- “Когато тичаш като луд
Губиш половината радост от пътуването.
Като че ли хвърляш един подарък, който не отвори.
Животът не е спринт
Затова отпусни се, чуй музиката
Преди да спре песента.” Тези стихове са написани от едно момиченце, което умира от рак в една болница на Ню Йорк. Лекарите й дават 6 месеца живот.
- Грешката ни е, че искаме любовта да ни закриля от всички трудности на живота. Rozali.com
- Ако не знаеш какво търсиш, няма да знаеш и дали си го намерил! Original Sin
- Oбикновено нещо което има нужда от извинение - не е нещо умно. Zizi (една прекрасна дама, която не се нуждае от коментар)
- Щеше ли да съществува любовта ако Бог бе творил света само до петия ден? (човек е създаден на шестият) Original Sin

За още... питайте лично,
От мен усмивки :)


#9 zizi

zizi

    100% жена

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 402 Мнения:

Posted 27 January 2005 - 01:29 PM

това е една малка част от това, което харесвам :)

„ЧОВЕКЪТ е едно дълго изречение, написано с любов и с много правописни грешки", Й.Радичков

Всеки проблем си има решение, ако няма - значи е факт!

Птиците летят високо,защото не мислят за успеха!

"Вярвам, защото е абсурдно. Ако беше достоверно, щях да зная" Тома Аквински

Въпрос - " Как да разбереш, дали мисията ти на земята е приключила”-Отговор- " Ако си още жив, значи не е". Или" Животът е твоята тетрадка...В нея ти имаш свободата да пишеш глупости, лъжи или...просто да скъсаш страницата"... Ричард Бах

Ако някой някога открие какво точно представлява Вселената и защо я има, тя моментално ще изчезне и на нейно място ще се появи нещо още по-странно и необяснимо.
Съществува и една друга теория, според която това вече се е случило.
/Пътеводител на галактическия стопаджия/

#10 boi4ka

boi4ka

    С малък опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипване
  • 41 Мнения:

Posted 04 February 2005 - 05:53 PM

Ако някой някога открие какво точно представлява Вселената и защо я има, тя моментално ще изчезне и на нейно място ще се появи нещо още по-странно и необяснимо.
Съществува и една друга теория, според която това вече се е случило.
/Пътеводител на галактическия стопаджия/
[right]<{POST_SNAPBACK}>[/right]
[/quote]

хехехе,хубава и забавна книга,а какво ще кажете за това :
"Времето е,така да се каже,най-лошото място,където човек може да се загуби..."/Животът, вселената и всичко останало/
От любимите ми е също така и:
"Гледааааааам и не вярвам на ушите си..."/на един доста популярен водещ/хахахахаха,има и други,но сега просто ме мързи,бъдете здрави и усмихнати :)

#11 James Hetfield

James Hetfield

    Sad but trueeeee

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 91 Мнения:

Posted 06 February 2005 - 12:11 AM

"До тук добре" - казал падащият от 40-ти етаж, прелитайки покрай 4-ти... :)

#12 Гост:_diva orxideia_*

Гост:_diva orxideia_*
  • Guests

Posted 31 March 2005 - 10:31 AM

Бъди по-умен от другите, но не им го показвай.

Почти всичките ни нещастия идват от това, че се сравняваме с другите.

Не можем да избираме как да изглеждаме, но можем да избираме как да се държим.

Не можеш да научиш никого на нищо, а можеш само да му помогнеш да го открие в се*е си.

Глупавият не прощава и не забравя,наивният прощава и забравя,мъдрият прощава,но не забравя!

Никой не може да те унижи без твое позволение.

Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от неуспех.

Целувала ли те е снежинка?! Виждал ли си как тя става сълза?! Така желая и аз да те целуна, но ме е страх да не се стопя...

Всеки иска да може, но не всеки може да иска!

Хората ще забравят какво си казал. Ще забравят какво си направил. Но никога няма да забравят как си ги накрал да се чувстват!!!

Attached Files



#13 mircpolice

mircpolice

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 57 Мнения:

Posted 03 June 2005 - 12:43 PM

Това 13 фрази от живота
1.Обичам те, не затова каквa си, а затова какъв съм аз, когато съм до теб.
2.Никой не заслужава да лееш сълзи за него, а пък тоз дето заслужава, няма да те разплаче.
3.Само защото някой не те обича, както на те*е ти се иска, то не значи, че не те обича от все сърце.
4.Истински приятел е този, който ти подава ръка и докосва сърцето ти.
5.Най-много ти липсва този, който е до теб, а ти знаеш, че никога няма да е твой.
6.Никога не се разделяй с усмивката си, дори и когато ти е тъжно, де да знаеш, може някой в тоз момент да се влюби в нея.
7.За света може да си един човек,
но за един човек може да си целия свят.
8.Не си губи времето с човек, на който му е все едно дали си до него...
9.Може би Бог иска да срещнеш няколко неподходящи личности, преди да срещнеш човека за теб, за да бъдеш на ясно със се*е си.
10.Не плачи, когато всичко свърши, усмихни се, че нещо ти се е случило.
11.Винаги ще има хора, които ще те нараняват, но, за всеки случай, трябва да продължиш да вярваш в хората.
12.Стани по-добър човек, и гледай да си на ясно със се*е си, преди да срещнеш някого с надеждата, че той ще разбере що за човек си ти.
13.Не си давай много-много зор, най-хубавите работи се случват, когато най-малко ги очакваш.

а иначе философски думи също имам такива са
Kakvoto i da stava..., kakvoto i da gubish..., daje i da niamash den..., da znaesh imash men!

Edin jivot bez priateli e tujen. Edin jivot bez lubov e pust. No edin jivot bez teb

#14 Piron

Piron

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 99 Мнения:

Posted 23 November 2005 - 07:59 PM

Има три вида мъже- развеждачи, плащачи и ебачи
Има три вида жени- курви, просто пут** и прости пут**

Никога не е късно да станеш за резил

Който търси намира начин, който не търси си намира оправдания.

Жените и алкохола са прости неща, но не са за прости хора

#15 Гост:_diva orxideia_*

Гост:_diva orxideia_*
  • Guests

Posted 24 November 2005 - 03:32 PM

Има три вида мъже- развеждачи, плащачи и ебачи
Има три вида жени- курви, просто пут** и прости пут**

Никога не е късно да станеш за резил


Жените и алкохола са прости неща, но не са за прости хора

<{POST_SNAPBACK}>


много обобщаващо и мъдро ...

е поздравления ...ти току що стана за резил /поне за мен/ със любимите си фрази за мъжете , жените и алкохола ...