Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

помагайте


  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1 zizi

zizi

    100% жена

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 402 Мнения:

Posted 01 December 2005 - 09:35 AM

хей приятели помогнете ми да се справя със следния проблем ...
значи ходя на фитнес от доста време. така .... чувствам как тялото ми реагира добре на физическото натоварване. от доста години спортувам - кога в къщи /имам уреди/, кога в зала. отскоро се появи един проблем, който не мога да реша.
значи вместо да се чувствам стегната и пълна с енергия, аз започнах да чувствам тотална умора. нали по принцип трябва да се увствам добре и активна, а то се получава точно обратното. чувствам се като желе ;) . да не забравя да добавя - единственото което приемам като добавки са елкарнитин и калций и ходя на фитнес 3 пъти седмично. когато съм в залата е горе долу добре има някакъв прилив на енергия, но в момента в който изляза от там направо ми треперят краката и ръцете. и искам да ви кажа, че не пазя диети - това да не ям за мен си е сигурна смърт :unsure: затова изключвам това треперене и безсилие да е от глад. пия по 2-3л вода на денонощие - значи и от това не е ....
какво да правя? как да се справя с това?

#2 FreeRider

FreeRider

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 24 Мнения:

Posted 01 December 2005 - 12:20 PM

Здравей zizi, мисля че трябва да отговориш на няколко въпросчета за да получеш някакъв компетентен оговор. Например:
1. Защо тренираш - за тонус и здраве, за отслабване или за наедряване?
2. Колко време прекарваш в залата и по каква програма тренираш?
3. Колко пъти на ден се храниш и предимно какво консумираш?
4. Работиш ли и какъв тип работа - умствена или физическа?
5. Почиваш ли достатъчно - спиш ли минимум поне 8 часа?

#3 zizi

zizi

    100% жена

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 402 Мнения:

Posted 01 December 2005 - 12:53 PM

ами ето отговорите :D
1. тренирам, защото не съм спирала да тренирам през почти целия си живот още от 4годишна. сега тренирам за тонус и за стягане тук там, че ЕГН-то си казва думата :D
2. ами в залата прекарвам по около час и 15мин, а програмата ми прави инструктора
3. уф тука ме хвана на тясно ;) - ям по 3пъти на ден и ям всичко каквото ми се яде - предимно месо, или пък сладкиши, но тях само вечер :D - виж сега може да прозвучи нескромно - но аз съм страхотен готвач и невероятна лакомия :unsure:
4. работата ми е умствена, а домакинската /физическата/ - събота и неделя в къщи :D
5. съня ми е около 7часа /изключвам случаите когато ходя по дискотеки - тогава е 2-3 часа - но това са 1-2 пъти месечно/

#4 NRG

NRG

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 496 Мнения:

Posted 01 December 2005 - 05:05 PM

zizi, няма нищо страшно и нищо сериозно в това тотално безсилие и треперене на ръцете и краката. И аз бях така когато блъсках по 2-3 пъти седмично във фитнес-залата. Нека ти го обясня с прости думи:
Понеже ти самата каза, че тренираш за ТОНУС, тогава е ясно, че освен упражнения с тежести, правиш предимно кардио упражнения (за незнаещите: упражненията с интензивно темпо, примерно - велоаргометър, колело, пътека за джогинг.... ). Натоварването на тялото е голямо и мускулите ти имат нужда от енергия идваща от бързоразграждащи се въглехидрати. Така... тичаш, помпаш, тичаш, тичаш, тичаш и хоп!.... тази енергия не стига и тялото започва да си набавя ГЛЮКОЗА от черният ти дроб, за да смогне на натоварването. Съответно - като излезеш от фитнес-залата, нивото на глюкозата в кръвта ти е много ниско и се наблюдава ефекта треперене.
Решението (от личен опит): Купи си глюкоза на прах. Има я в супермаркетите, евтина е и има приятен вкус. Разтваряй във вода 2-3 лъжици от нея и пий това 30 мин. ПРЕДИ тренировката и ВЕДНАГА СЛЕД тренировката. Пиши после има ли подобрение ;)
Ти май голям зор си даваш? :unsure:

#5 zizi

zizi

    100% жена

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 402 Мнения:

Posted 01 December 2005 - 05:49 PM

благодаря ви за съветите :D

само че има една поправка - кардиото ми трябва да е според инструктора поне 10мин, а мен ме мързи и го правя 5мин.
и един въпрос - от тази глюкоза няма ли да ми порасне дупето :unsure: ?**?

и BoY-ToY не смятам че си давам зор. просто организма ми е свикнал на такова натоварване и когато не тренирам ми липсва. пък и какво да направя като имам излишни 2-3кг дето не щат да се скрият ;)

Edited by zizi, 01 December 2005 - 06:03 PM.


#6 electric

electric

    All Eyes On Me

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 532 Мнения:

Posted 01 December 2005 - 11:30 PM

решението е.....вземи си почивка...2-3 седмици.....може просто тялото да е почнало да се претоварва. Не съм чел мненията след твоята тема, но ти казвам какво е според мен.

#7 FreeRider

FreeRider

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 24 Мнения:

Posted 02 December 2005 - 10:57 AM

Ето и моите съвети zizi:
1. Ако тренираш за тонус повече от 1час е излишно, като напълно достатъчно е да тренираш 3-4пъти седмично. Понякога тялото има наистина нужда от почивка и ако от години не си го правила може да си дадеш 2 или дори три седмици почивка.
2. За храненето - повече плодове и зеленчуци, е и месо разбира се. За сладичкото не съм съгласен - особено пък вечер!!! Три пъти дневно е добре, но още по добре ще е ако разделиш същото количество храна но на 5-6 хранения, така ще се усвоява по-пълно и организма няма да чувства глад и нужда да се запасява с мазнини.
Ограничи до минимум мазни и пържени храни, сладки газирани напитки, сладкиши - торти, пасти, вафли и т.н., никакъв бял хляб - само пълнозърнест, месото да е чисто без мазнини като кайма например. Щом обичаш сладичкото гледай поне да го хапваш предимно сутрин защото то бързо освобождава енергия и да можеш да я изгориш през деня, ако го правиш вечер - освободената енергия не се изразходва и се натрупва като мазнини в мастните депа. Може и малко сладичко веднага след тренировка.
Тези излишни два-три килограма ще изчезнат със същото трениране но с корекцийка в храненето, като резултата ще е видим най-рано след месец - не очаквай чудо за два три дена.
3. Гледай да отделяш време за сън 8-9часа поне, а за почивните дни е полезна и обедната дрямка.
4. Хубаво е и от време на време да променяш тренировката си - затова се консултирай и с други инструктори, а не само с този в твоята зала.
Според мен - ако тренираш и се храниш правилно като отделяш и достатъчно време за почивка - проблема ти с умората ще изчезне. :unsure:
Това е засега от мен, дано съм бил полезен. ;)

#8 NRG

NRG

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 496 Мнения:

Posted 02 December 2005 - 11:51 AM

само че има една поправка - кардиото ми трябва да е според инструктора поне 10мин, а мен ме мързи и го правя 5мин.

<{POST_SNAPBACK}>


Тялото започва да гори излишните мазнини едва след 10-ата минута кардио. Ето защо слушай инструктора и пребори мързела, защото само така ще стопиш излишните 2-3 кг, от който се оплакваш. А, ако си упорита, след време ще се покажат и плочките на коремчето ти (ако сега ги нямаш).

и един въпрос - от тази глюкоза няма ли да ми порасне дупето :unsure: ?**?

<{POST_SNAPBACK}>


Няма да ти порасне дупето, защото тя не се приема в големи количества. Плюс това има много други вкусни, лекотопящи се, захаросъдържащи фактори в менюто ти, които са опасни за дупето ти :D

и BoY-ToY не смятам че си давам зор. просто организма ми е свикнал на такова натоварване и когато не тренирам ми липсва.

<{POST_SNAPBACK}>


Я, сродна душа... ;)

#9 zizi

zizi

    100% жена

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 402 Мнения:

Posted 02 December 2005 - 12:15 PM

брееееее плочки на коремчето .... магия за очите ми :unsure: дааа ама не... знаеш ли че правя по 200-250 коремни преси на тренировка и то поне мъъъъъъъъничко да се скрие ама не. имам си го. и мъничко е ама си го има ;)
ок ще пробвам с тази глюкоза .... ама не е ли едно и също и да ям по 1 шоколадче вместо глюкоза? :D

#10 zizi

zizi

    100% жена

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 402 Мнения:

Posted 02 December 2005 - 12:28 PM

благодаря ти FreeRider :unsure:
ще се опитам да се съобразя със съветите на всички ви. дано ми помогнат.

#11 NRG

NRG

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 496 Мнения:

Posted 03 December 2005 - 12:14 AM

дааа ама не... знаеш ли че правя по 200-250 коремни преси на тренировка и то поне мъъъъъъъъничко да се скрие ама не. имам си го. и мъничко е ама си го има :unsure:

<{POST_SNAPBACK}>


Точно това се опитвам да обясня, защото много, ама наистина много хора са подвластни на предразсъдъците и слуховете. Ще го напиша с главни букви и искам да го запомните - САМО С КОРЕМНИ ПРЕСИ НЯМА ДА ИМАТЕ ПЛОЧКИ.
Единственият начин да се покажат плочките, ако са скрити под натрупаните в областа на корема мазнини, е да стопите тези мазнини. А това става само с кардио упражнения. Редовни и продължителни кардио упражнения.

Ето рецептата за перфектен корем:

1. Стопете всичко излишно в областта на корема.

2. Едва след това започнете да правите коремни преси, с цел плочките да станат по-релефни.

Разбира се, не се опитвам да наложа мнението си. Ако искате ме слушайте, ако искате си правете каквото ви кефи вас. Така след много време и безуспешни опити сами ще достигнете до истината, която написах по-горе :D

ок ще пробвам с тази глюкоза .... ама не е ли едно и също и да ям по 1 шоколадче вместо глюкоза? :D

<{POST_SNAPBACK}>


Не, zizi, не е едно и също. В шоколада има само захароза. Разликата е огромна. Глюкозата е основният енергиен източник на сърдечният мускул и нервната тъкан. Ако се пие редовно, треперенето трябва скоро да изчезне.

С това моите мнения по темата приключват. Не се поддавай на мързела и успех, zizi ;)

#12 electric

electric

    All Eyes On Me

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 532 Мнения:

Posted 03 December 2005 - 01:25 AM

брееееее плочки на коремчето .... магия за очите ми :unsure:  дааа ама не... знаеш ли че правя по 200-250 коремни преси на тренировка и то поне мъъъъъъъъничко да се скрие ама не. имам си го. и мъничко е ама си го има ;)

<{POST_SNAPBACK}>

опитай с друг вид коремни преси.....

#13 Shnureaga

Shnureaga

    Let's do 68 i will owe you 1

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 113 Мнения:

Posted 03 December 2005 - 03:48 PM

Треперенето може да е и на психическа основа, нали ? :unsure:
Ако е от физическа умора, дай си почивка малко 1-2 седмици, през което време приемай повечко витамини във натурална и "изкуствена" форма, шоколади, спри цигарите .... може да си се изхабила доста качествено ...

#14 Fei

Fei

    Начинаещ

  • Inactive
  • РипванеРипване
  • 28 Мнения:

Posted 21 January 2006 - 06:40 PM

Едно въпросче-какво точно е кардио ??? :D

#15 Fei

Fei

    Начинаещ

  • Inactive
  • РипванеРипване
  • 28 Мнения:

Posted 21 January 2006 - 07:27 PM

И още едно въпросче-как да стопя всичко излищно в областта на корема ??? :D