Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Липса на търпение и контрол


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 cold.

cold.

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 3 Мнения:

Posted 26 January 2012 - 05:35 PM

Здравейте,пише ви 20-годишен студент.Допитвам се до вас за конкретен въпрос-как да възпитам търпение и хладнокръвие у себе, за ги приложа във връзката си. Излизам от известно време с момиче, правим секс,срещите са водени от мен,тя просто следва,опитвам се да прилагам идеите,описани в библията, но на моменти,и то доста често, просто губя контрол върху себе си, ставам нервен,неадекватен. Това най-често става,когато момичето се опитва да си играе с мен или да ме "тества", при уговорки на срещи отлага с час два, пред другите се прави на незаинтересована,понякога се държи студено и ме отблъсква. Аз от своя страна при такива обстоятелства натискам още по-силно,при което получавам по-голям отпор,нещата се изнервят и аз се сдухвам,даже се сърдя...Това явно на нея и харесва,защото й се връзвам и то как! Тази моя "нервност" ме е карала да правя доста глупости, които ме правят жалък и евтин в  очите на момичето,което харесвам- започвам да бъда по-мек,държа се като дете,което не може да получи това,което иска. Друг проблем,които установих е моето нетърпение.Срещите уговарям само аз.Тя много рядко,почти никога не ме търси за нещо.Фактът,че почти никога не се обажда,рядко започва разговор по скайп или фейсбук,отново ме изкарва извън кожата ми,забравям за всичко и просто и се обаждам отивам при нея и нещата стават още по-зле,впредвид от състоянието в което отивам. Изпитвам желание,да е все по-често с мен,чудя се къде и с кого излиза,когато не е с мен...
Не бих казал,че ми липсва самочувствие,просто явно манията или егоизмът ми да печеля винаги и нещата да стават винаги по моя начин ми изиграват лоша шега. Не мога да приемам загубата,а когато тя е очевидна и неизбежна губя контрол над себе си и нещата отиват на много зле...
Приемам съвети от от всякакво естество!
Благодаря много!

Edited by cold., 26 January 2012 - 05:40 PM.


#2 vivanoviv

vivanoviv

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 3 Мнения:

Posted 27 January 2012 - 01:48 PM

cold. много насилваш нещата дай и малко свобода драж се като пич и на място.Като отлага срещите кажи и тя да я определи когато и е удобно и и даи време ако ти се обади ОК ако не не е стока.Не пренатягаи нещатата тя вижда че я искаш и за това те играе по тоя начин.

#3 cold.

cold.

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 3 Мнения:

Posted 11 February 2012 - 11:23 AM

cold. много насилваш нещата дай и малко свобода драж се като пич и на място.Като отлага срещите кажи и тя да я определи когато и е удобно и и даи време ако ти се обади ОК ако не не е стока.Не пренатягаи нещатата тя вижда че я искаш и за това те играе по тоя начин.


благодаря за съвета...мисля че вече съм наясно със се*е си, идентифицирах източника на тази моя "нервност"-това не е никаква нервност,просто съм влюбен до уши и толкова хлътнал,че губя всякакъв вид контрол и самообладание...дано скоро премине защото се мразя,че не съм достатъчно силен да се контролирам...