Преход към съдържанието

Снимка
- - - - -

Мъчи ме тук една мисъл за жените...

• Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 ahtung

ahtung

Начинаещ

• Users
  • РипванеРипване
  • 20 Мнения:

Posted 06 June 2011 - 11:11 AM

Чета по форума, а и от мой личен опит, за ситуации от подобен род:

Запознаваш се с много готина мацка, почваш да я водиш насам-натам, правите страхотен секс, тя ти казва какви ли не думи от рода на "ти си любовта на живота ми, ти си сърцето ми и т.н.", ти също почваш да си мислиш, че тя е жената на живота ти. Взимаш си я при теб да живее, почваш да се грижиш за нея, да й угаждаш, разбиваш се от работа, за да не я лишаваш от нищо. Не можеш винаги да си на 100% в настроение, забавен, енергичен, изобретателен, не остава време да я водиш всяка вечер/всеки уикенд на интересни места (а и омръзва). Мислиш си, че отношенията ви са израснали на по-високо ниво, където вече не е необходимо да си 100% перфектен и където другият наистина те оценява като личност, а не като средство за забавление. И в един момент се оказва, че си й станал ужасно скучен и се е опънала с първия срещнат (или почва да си ги редува - с първия, с втория, с третия срещнат...) докато ти си мислиш, че всичко е ок и се бъхтиш като вол.

Та се чудя, винаги ли става така бе, маааму деееа...

#2 Petko K

Petko K

Напреднал

• Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 149 Мнения:

Posted 06 June 2011 - 03:15 PM

Винаги ;)
Поне в случаите, когато правиш такива грешки, като в описаната ситуация :) Аз имам няколко познати, при които нещата се развиват горе-долу така.

#3 ahtung

ahtung

Начинаещ

• Users
  • РипванеРипване
  • 20 Мнения:

Posted 06 June 2011 - 08:44 PM

И как се процедира, трябва да бият ли, що ли? Че да им е хубаво в почивките.

#4 Petko K

Petko K

Напреднал

• Users
  • 149 Мнения:

Posted 07 June 2011 - 11:36 PM

Просто трябва да се държиш като мъж :) Хубаво е, че си влюбен, но това не е причина да се превръщаш в неин роб и да я третираш като принцеса.
Абе, има си цели статии тука, точно на тази тема, няма нужда да ги преразказвам.

#5 Deception

Deception

Начинаещ

• Users
  • РипванеРипване
  • 22 Мнения:

Posted 08 June 2011 - 11:40 PM

Бъди непредвидим, нелинеен, импулсивен и никога не разкривай всичко от се*е си. Винаги трябва да имаш карта, която не си играл досега. В противен случай ставаш лесно заменяем, а ти не искаш това.
Нека и момичето се бори за теб и да полага усилия да те заслужава. Трябва да чувстваш момичето като награда, но и тя теб. Липсата на реципрочност в привличането помежду ви само ще подкопае основите на връзката ви.

#6 ahtung

ahtung

Начинаещ

• Users
  • РипванеРипване
  • 20 Мнения:

Posted 18 June 2011 - 11:38 PM

Бъди непредвидим, нелинеен, импулсивен и никога не разкривай всичко от се*е си. Винаги трябва да имаш карта, която не си играл досега. В противен случай ставаш лесно заменяем, а ти не искаш това.
Нека и момичето се бори за теб и да полага усилия да те заслужава. Трябва да чувстваш момичето като награда, но и тя теб. Липсата на реципрочност в привличането помежду ви само ще подкопае основите на връзката ви.

Колко ти е била най-продължителната връзка?
Можеш ли да бъдеш непредвидим и да имаш неизиграна карта в продължение на 4-5-6 години?
Айде да не си говорим наизуст.

#7 RockSoul

RockSoul

Нов

• Users
  • Рипване
  • 2 Мнения:

Posted 25 July 2011 - 03:05 AM

Предварително да кажа, че не съм на годините да пиша тук, за да си прецениш дали да четеш коментара.

Привличането не може да трае вечно и е съвсем нормално да й заплени вниманието нещо чуждо, но дали ще се поддаде на истинктите си е въпрос на морал/съвест/воля. Има много моногамни двойки, които остават заедно, въпреки че мъжът вече не е толкова непредвидим, различен и несигурен, а жената не е толкова красива като на младини. Човекът до теб трябва да направи съзнателният избор да остане с теб, а ти трябва да си намериш такава жена. (освен ако нямаш проблеми с изневярата)

От друга страна, непредвидимостта и екшъна не трябва да са нещо, което ти й даваш, нито да ти е изкуствена фиксидея, а да имаш нужда да си такъв. Сходно на работата, когато работиш това, което харесваш, тогава не ти коства усилия, а разпускаш. Ако самият ти имаш нужда от силни емоции, активен социален живот, романтика - ще ги търсиш тези неща, за да си задоволиш нуждите, а жената до теб просто ще намазва. Но това е въпрос на характер. Мързи ме да си правя справка с учебника по психология, дали е физиологично определено, но всеки човек се нуждае от различна доза приключения. Някои обичат спокойствието, други - екшъна.

Моят съвет е следният: Замисли се дали не са станали прекалено монотонни нещата и заслужава ли си да жертваш връзката заради работата (една жена има нужда мъжът й да й бъде финансова опора, но без да изразходва цялото си време/енергия на работното място.) Също така търси някоя с по-зрели възгледи за дълга връзка, която съобразява правилно приоритетите в една връзка, без да те преексплоатира. Понякога дългите връзки рухват, понякога хората се променят и човек никога не може да бъде сигурен, но за правилата за привличане/флиртуване ще трябва да се намират компромиси.

#8 manuel_de_la_mare

manuel_de_la_mare

Disaster

• Users
  • 128 Мнения:

Posted 09 August 2011 - 01:16 AM

Чета по форума, а и от мой личен опит, за ситуации от подобен род:

Запознаваш се с много готина мацка, почваш да я водиш насам-натам, правите страхотен секс, тя ти казва какви ли не думи от рода на "ти си любовта на живота ми, ти си сърцето ми и т.н.", ти също почваш да си мислиш, че тя е жената на живота ти. Взимаш си я при теб да живее, почваш да се грижиш за нея, да й угаждаш, разбиваш се от работа, за да не я лишаваш от нищо. Не можеш винаги да си на 100% в настроение, забавен, енергичен, изобретателен, не остава време да я водиш всяка вечер/всеки уикенд на интересни места (а и омръзва). Мислиш си, че отношенията ви са израснали на по-високо ниво, където вече не е необходимо да си 100% перфектен и където другият наистина те оценява като личност, а не като средство за забавление. И в един момент се оказва, че си й станал ужасно скучен и се е опънала с първия срещнат (или почва да си ги редува - с първия, с втория, с третия срещнат...) докато ти си мислиш, че всичко е ок и се бъхтиш като вол.

Та се чудя, винаги ли става така бе, маааму деееа...

Привет на съотборника, така да се каже :D ...и аз като теб съм си прибрал една хубава мацка от година и половина ...същия сценарий общо взето, само че с разликата, че не е тръгнала да се опъва ...поне засега и доколкото знам.
Незнам к'во става с тия дълги връзки, но приближавайки 30-та си годишнина се замислям все повече и повече, как изобщо се женят тия хора. Май цялата работа идва от там, че въпросния 'страхотен' секс винаги има превъзходна степен, само че най-често с друга партньорка. Както и вероятно факта, че компромисите правени в периода на първоначалното увлечение, започват да ти се струват все по-фрапиращи, недотам разумни и икономически обосновани. При нас минусите са главно в малкото общи интереси, никакви общи приятели, едва закрепеното домакинство... нещо като това да се чувстваш като самотен родител с дъщеря, на която й е скучно и незнаела какво да прави, щедро оставяща ти домакинските хави след дългия ти работен ден примерно, спрямо нейния също така дълъг, но изцяло и с особено старание употребен във фейсбук.
Бих добавил и леко замаляващите усилия относно поддържане на визията, облеклото и т.н. Нещо като откъса от 'Борат' когато едноименния герой хареса голямото хами при дилъра и го разпитваше да не стане като жена му, като я взел к'ва била... пък после к'ва станала. :D
В последствие, когато безпогрешната им интуиция усети, че платната на кораба се издуват в друга посока, се започва една отчаяна борба за запазване на територията и интимната им биологична единица, гордо представяна до скоро като бъдещ спътник в живота. Те такива няк'ви и при мен ...истината ще се окаже май за кой ли път в бутона 'next'. :)

П.П. При наличие на интерес и добра воля, можем да си продължим дискусията тези дни. Хубава вечер на всички. :)

#9 the_Voice

the_Voice

Начинаещ

• Users
  • РипванеРипване
  • 14 Мнения:

Posted 10 September 2011 - 11:30 PM

@ahtung, става ВИНАГИ, когато го пожелаеш :)
Няма да влизам в детайли, но в началото на връзката природата дава своята лепта за да останете за по-дълго време заедно - дава Ви е*ането в най-причудливи и разнообразни форми. Само че понеже всички сме консуматори и живеем в консуматорско общество консумираме всичко което е сложено на масата - заряда който е вложила природата в отношенията ни с мацката. И докато има все още 'останало' на масата за консумиране всички за щастливи и най-вече задоволени.
След това идва абстиненцията и отрезвяването и в този момент преоценяваш връзката си в посока 'какъв човек имам до себе си'. Ако преди това си бъркал понятията 'това влиза в онова и това ме прави щастлив' с 'обичам те мечо, и винаги ще те обичкам котенцето ми' то значи е време да ти се припомни че си търсил само ебане и си получил само едно голо ебане. Няма лошо, но е твърде неприлично да ревеш че си прецакан.

Сега директно на въпроса ти. Хората ВИНАГИ се чувстват привлечени от физически и емоционално здрави други хора, обикновено от противоположния пол. Важен е отговора на въпроса 'какво е да си емоц. здрав' - това е да познаваш вътрешните си граници, да ги зачиташ като едновременно с това зачиташ и другия. Ако има нещо - питай :D :)

Edited by the_Voice, 10 September 2011 - 11:33 PM.

#10 manuel_de_la_mare

manuel_de_la_mare

Disaster

• Users
  • 128 Мнения:

Posted 15 December 2011 - 02:51 AM

...в крайна сметка, аз отново цъкнах на 'next'. Dramas de largо - както казват испанците, или 'Стига с тия драми'! :D :cj:

#11 fancooler

fancooler

Начинаещ

• Users
  • РипванеРипване
  • 27 Мнения:

Posted 17 January 2012 - 10:12 AM

Привет, ahting!
При мен нещата се развиха точно по описания от теб начин и това доведе до края на една близо 5 годишна връзка...
От изчетеното във форума и от скорошните ми преживявания стигнах до някои важни за мен заключения, а именно:

- няма как да си непредвидим, различен и мистериозен през цялото време, когато си в дълга връзка. Та ти живееш с мацката под един покрив!

- с която и да се хванеш, ако не промениш играта резултатът накрая ще е същия. Просто гледам как в момента се гърчат приятелите ми с техните половинки!

- трябва да престанеш да се изживяваш като жертва на обстоятелствата и да продължиш напред. Приеми, че е много по-лесно, когато ти си хищника!

- следвай плановете си и недей да правиш компромис със се*е си. Не се е родила още тази, която да го оцени това!

Успех! :)

#12 Kura mi Qnko

Kura mi Qnko

С малък опит

• Users
  • РипванеРипванеРипване
  • 45 Мнения:

Posted 23 January 2012 - 10:51 PM

И аз не съм за годините тук, но мисля, че няма смисъл да се бъхтиш като вол заради нея и тя да не е лишена от нищо. Бъхти се за се*е си и не се лишавай ти от нищо, ако това е което искаш. С какво някаква жена е по-важна от теб?