Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Ръководство за хранене


  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 master-dj

master-dj

    70

  • Admin
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 622 Мнения:

Posted 07 September 2004 - 08:46 PM

Съвети за стопяване на мазнините и тонизиране на мускулите

- Фокусирай се върху конкретния ден, а не върху резултата.
- Никакви въглехидрати след 18:00 (ориз, картофи, тестени изделия, хляб и т.н.). Вж. по-долу списък на позволените храни.
- Прави 2-4 пъти седмично 20-30 минути кардио-упражнения (аеробни – бягане, колело)
- Пий минимум 2 литра вода на ден.
- Яж чистото си тегло, но в грамове, под формата на белтъчини за деня.
- Яж на всеки 3 часа. Това поддържа метаболизма, за да изгаря мазнините и калориите.
- Приготвяй яденето предварително, за да е готово, когато дойде времето за ядене.
- Яж преди да си огладнял. Това те предпазва да не огладнееш и да преядеш.
- Нека неделя ти е “почивен ден”.
- Не яж нищо, в което над 20% от всичките калории са от мазнини.

Списък на чиста храна – свали, отпечатай и залепи на хладилника.

Белтъчини

пилешки гърди
пуешки гърди
риба-меч
сьомга
риба-тон
морски раци
омари
скариди
телешко филе
говеждо филе
биволско
крехка шунка
белтъци от яйца
нискомаслено сирене

Въглехидрати

печени картофи
варени картофи
тиква
кафяв ориз
бял ориз
овесена каша
ечемик
боб
житни растения
ягоди
пъпеш
ябълка
портокал
обезмаслено кисело мляко
бял хляб
жито
тестени изделия

Зеленчуци

карфиол
аспержи
маруля
моркови
зелен боб
зелени чушки
спанак
домати
грах
брюкселско зеле
артишок
зеле
целина
тиквички
краставици
лук

Мазнини

всички масла
маргарини
високомаслени сирена

Съвети за хранене

Яж 4-5 пъти на ден. Между тях да има по 3 часа.
Три пъти трябва да включиш (1) белтъчини, (1) въглехидрати и (1) зеленчуци от горните списъци.
Другите 1-2 пъти: Използвай шейкове, заместители на храната или (1) белтъчини и (1) въглехидрати от списъците.
никакви въглехидрати след ............... часа – запиши тук времето 4 часа преди лягане.
Една порция въглехидрати е равна на размера на свития ти юмрук.
Една порция белтъчини е равна на отворената ти длан.
Яж колкото искаш зеленчуци.

#2 sport

sport

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 10 Мнения:

Posted 23 December 2005 - 12:10 AM

от любовни съвети може би разбираш, но от СПОРТ - не!

Изготвенето от теб меню не е издържано по няколко основни причини:

-> свалянето на килограми не значи тонизиране на мускулните групи. С предложеното от теб ще се свалят килограми, но ако се приложи и кардио тренировки.

-> Много е индивидуално. Не можеш да предложиш режим за мускулен тонус и изгаряне на мазнини за всички! Има три вида тяло и режимите се правят според тях!

-> Яж колкото искаш зеленчуци. може би е най-фрапиращото в целият безполезен поуст. Зеленчуците също си имат тегло и калории. Ако изядеш 5кг. банани или 5кг. домати, няма да свалиш, даже напротив - ЩЕ Качиш!

п.п моля ти се, ако не разбираш от нещо - не го прави! Наистина темите за любовта, свалките и т.н са добри, но горният ти поуст е просто умопомръчаващ!

с уважение: СПОРТ

#3 Al`

Al`

    Анти-Пик-Ъп

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 333 Мнения:

Posted 18 January 2006 - 07:08 PM

Ами тук наистина зависи какъв си.Ако нямаш маса трябва да ядеш в полунощ(поне аз така съм чувал) :D.

#4 Iv4nNn

Iv4nNn

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 6 Мнения:

Posted 04 March 2006 - 11:57 PM

ам...имкам си проблем видях че малко си противоречите и ще помоля за съвет някой компетентен...та ходя на фитнес всичко е точно супер релеф съм изпраскал обаче проблемни са ми килограмите ям колкото се може повече месо и тн и немога и немога слаб съм си ако някой може да ми каже как да кача нека го направи

Edited by Iv4nNn, 04 March 2006 - 11:59 PM.


#5 electric

electric

    All Eyes On Me

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 532 Мнения:

Posted 05 March 2006 - 11:53 PM

е само месо ли ядеш ? направи си една добра хранителна диета, ако може да ги спазваш е най-добре...
а ето и другите причини поради които да не качаваш КГ.
1) Не осигуряваш достатъчна почивка на мускулите си
2) Не тренираш правилно за маса <- малко вероятно
3) Имаш нужда от някакви хранителни добавки: протеин,амино киселини, глутамин, креатин.....БЕЗ СТЕРОИДИ И АНАБОЛИ

#6 numskull

numskull

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 6 Мнения:

Posted 11 December 2007 - 03:33 PM

Хора аз наскоро написах една тема с фитнес програма и хранителен режим но да ви кажа честно след всичко прочетено моят съвет към всички е....
Спрете да търсите форуми книги и тн които според вас са магически и ще ви помогнат да отслабнете, вместо това идете в някоя лаборатория да ви направят пълна кръвна картина, после намерете някой магазин за добавки там със сигурност правят програми или просто идете в фитнес залата и там също могат да ви направят програма за каквото си искате. Дайте им кръвният си тест ако са наистина дипломирани професионалисти те ще знаят от какво точно се нуждае вашето тяло, и ще ви направят програма. Не се скръндзете за вашето тяло и здраве не вярвам да ви искат космическа сума пари. Всяко тяло е само по се*е си индивидуално. Никога не споделяйте програмата си с някой друг защото може да му навредите или той на вас като ви каже че това което правите е без смисъл и така нищо няма да постигнете. Доверете се на професионалистите все пак те за това са учили ... да ви помогнат а не само да отбият номера имайте им малко доверие.

#7 eLfisH

eLfisH

    2Pac Shakur

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 265 Мнения:

Posted 07 May 2008 - 11:48 PM

ам...имкам си проблем видях че малко си противоречите и ще помоля за съвет някой компетентен...та ходя на фитнес всичко е точно супер релеф съм изпраскал обаче проблемни са ми килограмите ям колкото се може повече месо и тн и немога и немога слаб съм си ако някой може да ми каже как да кача нека го направи


Ако си мислиш, че качването става с щракване на пръста се лъжеш ЖЕСТОКО ! Аз тренирам от 3 месеца, ям каквото трябва и гледам калориите, които приемам да са с 300-400 повече от колкото трябва и за тея 3 месеца съм качил 3 кг. Димитър Димитров - шампиона на България е качил 20 кг., но за 5 години, така че не бързай. Няма нищо лесно и бързо на този свят освен хамбургерите ;)

#8 plon

plon

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 8 Мнения:

Posted 17 June 2008 - 10:36 PM

Регни се във фитнес форум.Изчисли си отрицателния калориен баланс ако ще сваляш,ако ще качваш е по-лесно.Проблема при свалянето е ниският прием на въглехидрати който трябва да се коменсира със зареждащ ден.И упражненията са различни.И в двата случая трябва да ядеш по 4-5 пъти на ден вода - 3-4 литра забрави за сокове и прочее както и протеини - действат само при много добър хранителен режим и упражнения.Сложно е за това давам линк ако не е проблем -
http://www.bb-team.org/articles/907/ =>НВД
http://www.bb-team.o...ewthread/32063/ =>как да си направиш собствен режим за НВД
http://www.bb-team.org/articles/909/ =>ВВД
Аз лично правя плиометрични упражнения тъй като тялото ми е достатъчно силно (набирания,силови,кофички, лицеви и т.н.) 1 гр протеин = 4 кал ;1 гр въгл = 4 кал ;1 гр мазнини - 9 кал ;за това тялото ни складира мазнини а не въглехидрати :D Дерзайте :)

#9 KalinkaMalinka

KalinkaMalinka

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 3 Мнения:

Posted 28 November 2008 - 12:42 PM

Ох ужасно :blink: тези диети така изнервят. Поне на мен много зле ми влиаят психически!

#10 eLfisH

eLfisH

    2Pac Shakur

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 265 Мнения:

Posted 11 December 2008 - 05:10 AM

Аз диети не спазвам, но гледам да ям каквото трябва. То тея диети са за побърканите хорица, които мислят да се занимават професионално с бодибилдинг и да се лишават от много по-вкусни неща :P

#11 Rolan

Rolan

    Единак

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 444 Мнения:

Posted 11 December 2008 - 05:51 PM

Да седя и да ям изварка или кисело млекце, при положение, че на масата има пържени картофи, пържоли, бира, мек хляб, салатка, мезе... ?! Или да се откажа от "Своге", "Милка", "Сникерс"? Или да не ям вафла "Боровец" или вафла "Фамили"? Не се вкарвайте в нек`фи филми... :D

Edited by Rolan, 11 December 2008 - 05:51 PM.


#12 Unexisting Profile

Unexisting Profile

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 212 Мнения:

Posted 13 December 2008 - 11:07 PM

Ох ужасно :( тези диети така изнервят. Поне на мен много зле ми влиаят психически!

Не се стряскай, то само от диети без движение не се отслабва, а и пазенето на диети не е много здравословно! ;)

#13 eLfisH

eLfisH

    2Pac Shakur

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 265 Мнения:

Posted 15 December 2008 - 01:17 AM

пазенето на диети не е много здравословно! :lol:


Извинявай, но не си прав/а. Точно диетите са по-здравословни от това да ядеш всеки ден каквото ти падне под ръка, но гадната част е че омръзват бързо ;)

#14 usernomer

usernomer

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 1 Мнения:

Posted 13 July 2011 - 01:16 AM

ам...имкам си проблем видях че малко си противоречите и ще помоля за съвет някой компетентен...та ходя на фитнес всичко е точно супер релеф съм изпраскал обаче проблемни са ми килограмите ям колкото се може повече месо и тн и немога и немога слаб съм си ако някой може да ми каже как да кача нека го направи


Тренирай 3 пати в седмицата фитнес ( по 20 мин на тренировка е достатъчно да потдържаш добра форма ) а за да качих, яж си редовно включвай повече храни като , картофи , ориз , хляб, мляко , зеленчуци, плодове, месо , общо взето много яж без много мазнини и си вземи хранителна добавка за преди и след тренировка :D Ще качиш колограми доста бързо :D
33 % Тренировки
33 % Ядене
33 % Почивка