Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Сервитьорката - подходи


  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1 CHEPUT

CHEPUT

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 81 Мнения:

Posted 02 August 2007 - 07:43 PM

Какъв е случаят - в кафето, в което често ходя е започнала работа сервитьрка, която ми харесва много. Ходя в кафето вечерно време след тренировки с останалите момчета и досега се е случвало тя да ни обслужва два пъти. Това момиче съм го срещал миналата година в училището, в което учеше един приятел, но съм го мяркал само отдалече. Последния път когато ни обслужи, на тръгване си казахме "Чао", но имаше навалица и тя беше заета.
Евентуално за по - нататъчни действия на мен ми се върти из главата идеята да отида сам (задължително) някъде през деня когато не е такава навалица и да действам по някакъв начин. Но имам някои съмнения, защото досега не съм свалял сервитьорки, вярно, закачал съм се, но това на тях им е работата да предразположат клиента. И както знаем по кафетата е пълно с навлеци, които ги зарибяват и им досаждат на всяка маса, а те са натоварени, гледат да си свършат работата и само до това им е в момента. Въпросът ми е по - опитните да споделят някакви съвети какъв да бъде подхода ми така, че да не попадна в групата на "натегачите от задната маса, дето се правят на оригинални", т.е. да се откроя и да и направя впечатление за да мога да взема номера и. Предполагам, че трябва да съм забавен, за да разчупя леда, но просто не знам какво да и кажа и как да го направя когато дойде да вземе поръчката ми? Помагайте, защото съм убеден, че тя е на сезонна работа, а края на Август е близо.


П.П. Умишлено съм озаглавил така темата, за да се разшири и извън моя въпрос. Нека след като ми помогнете всеки да споделя опити и съвети със сервитьорки по кафета, ресторанти, дискотеки, кръчми и т.н. за да може и други да ги ползват. Даже може да се разшири до всякакви служителки във заведения. Дерзайте :)

#2 p1c00

p1c00

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 76 Мнения:

Posted 02 August 2007 - 10:36 PM

Ами ако ходиш доста често в това кафе и забиваш и други момичета там, не е много хубаво да зарибяваш сервитьорката, защото нали се сещаш, че бивша мацка сервитьорка в често посещавано от теб заведение, може да бъде досадна спънка при забиване на нови мадами там.
Ако все пак си навит, най-напред забрави за тълпите натегачи и си помисли какво ти можеш да предложиш повече от тях, изпъкни пред останалите. Не знам откъде си, но ако е на сезонна работа в заведението след няколко шеги можеш да продължиш с въпрос от къде си. Един път в Сз питах сервитьорката откъде е и къде учи и се оказа, че учим в един университет, а оттам си тръгна всичко. Можеш да използваш и нещо от баналните пикап фрази от рода на "Днес съм много разгорещен, препоръчай ми нещо разхладително" или обратното "Искам нещо разпалващо страстите, само после се пази" (макар че така рискуваш да бъдеш част от тълпата досадни натегачи, затова е важен начинът на изпълнението)

#3 CHEPUT

CHEPUT

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 81 Мнения:

Posted 03 August 2007 - 12:03 AM

Ходя често в кафето, но не забивам мацки, както казах, ходя след тренировки с останалите момчета да изпием по една бира или вода, и в голяма коч компания зарибявките не вървят. Но сега нещата стоят различно, много харесвам това момиче, ако трябва ще отида по - рано да не ми пречи групата, за да изпъкна аз. На сезонна работа е, понеже наесен почва училище (на 18 е, това разбрах) и кафето е в града (т.е. въпроса откъде си отпада, от един и същ град сме :) ). За фразите това е ясно, за да изпъкна над другите ще използвам хуморът си, винаги са ми казвали, че развеселявам хората, а и то си личи като почна да ги филмирам как се смеят ;) . Мен ме интересува какъв да бъде подхода ми, трябва да вкарам някакъв боди ленгуич, нещо тип "непукист, кеф ми е" или нещо подобно не знам, това е основното как да подходя за да привлека интереса и, да я привличам и в крайна сметка да я сваля или да взема телефона и. Дайте някакви съвети или идеи, може и момичетата да пишат, ако са работили като сервитьорки и да кажат, поне кое не трябва да правя. Само информативно ще кажа, събота след тренировки пак съм там, но може и по - рано да отида като си съставя стратегия.

#4 ElZeTH

ElZeTH

    Fight to Survive

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 232 Мнения:

Posted 03 August 2007 - 12:21 AM

Много сервитиорки, да не кажа почти всички са свикнали и увладяли до съвършенство тактиките и методите на многобройните натегачи, впрягащи им се на работното място. За да имаш успех трябва да я изведеш от тази зона.
Ходи 3-4-5 пъти не прави нищо особено .. като плащаш задържай погледа си върху очите и устните й, погъделичкай и съмнението. Разбрал вече, работното й време, спокойно можете да се сблъскате случайно пред кафето, когато тя свършва работната смяна( но не на входа на кафето). От тука ти се отдава почти всякаква възможност за въпроси и теми, пример:

ти
-Оппа, извинявай, не те видях
тя
- няма нищо
ти
-хм.. ти не работеше ли в това кафе
тя
-да, тука работя ( да, познаваме ли се)
ти
-не, но сега е момента да се запознаем ( не, но тъй като идвам често, е време да се запознаем)
и т.н.

Примери много... Успех!

#5 CHEPUT

CHEPUT

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 81 Мнения:

Posted 03 August 2007 - 07:22 PM

Добре благодаря, добра идея ми даваш. Не е проблем ако се окаже, че свършва късно работа примерно към 24:00, това сблъскване да не я шашардиса (хм, то май точно това е нужно)? Още в неделя всеки ден ще кисна там по различно време да видя кога пристига и кога приключва.
Един наистина важен въпрос, ако и почва по - късно смяната (примерно около обяд или привечер) това със "случайната" среща може ли да се разиграе преди тя да отиде на работа, примерно да я срещна докато отива към кафето?
Наистина добро предложение, защото се опасявах точно от социалната обстановка и дали тя няма да се уплаши какво ще си помислят колегите и ако започна да я зарибявам пред тях.

#6 ElZeTH

ElZeTH

    Fight to Survive

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 232 Мнения:

Posted 03 August 2007 - 11:16 PM

Един наистина важен въпрос, ако и почва по - късно смяната (примерно около обяд или привечер) това със "случайната" среща може ли да се разиграе преди тя да отиде на работа, примерно да я срещна докато отива към кафето?


Не е за пред почитане, защото целта е разговора да мине спокойно, бавно и без напрегнатост, А когато тя ще отива на работа е логично да бърза да не закаснее и едва ли ще може да ти каже нещо повече от едно "Хъммм мънн"

#7 Closer

Closer

    I will live until I die

  • Admin
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 109 Мнения:

Posted 04 August 2007 - 09:40 PM

Хммммм, да я причакваш не ми звучи добра идея. Моят съвет е следният. Разбираш кога й свършва смяната. Намираш заведение - примерно пицария, която е наблизо, което работи до по-късно. Отиваш с приятелите си в заведението с мацката. Малко C&F, със сигурност можеш да я питаш за името. Малко преди да й свърши смяната, отиваш при нея и й казваш - Хей, Мими (примерно), с приятелите ми отиваме в съседното заведение малко да хапнем и да си починем от купона тук (или нещо подобно, според ситуацията). Ще се радвам да те видя извън работното ти място. След това с приятелите - не сам! - отивате в другото заведение и тя има голям шанс да дойде, ако езикът на тялото и всичко е било ОК. По този начин съм се запознавал с едно момиче, което танцуваше върху бара на Дали преди 1-2 година.

#8 CHEPUT

CHEPUT

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 81 Мнения:

Posted 05 August 2007 - 12:38 AM

Защо това с изчакването да не е добра идея? А и около кафето няма други заведения, не е в центъра, а в един от кварталите и наоколо има само един супер маркет, който затворя рано. Освен това, свършваме тренировки късно и обикновенно отиваме след 10 вечерта. Не знам много сложно ми звучи планът ти. Дори да имаше някое друго заведение, много неща могат да се объркат, може да е имала гаден ден и да е уморена, доста странно ми се вижда да тръгне на заведение с група непознати мъже посред нощите. Това не става, просто няма къде да я заведа в района по това време. Кажи, защо първият вариант да не е добър? Можете ли да предложите нещо друго?

#9 Closer

Closer

    I will live until I die

  • Admin
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 109 Мнения:

Posted 06 August 2007 - 08:50 AM

Ами изглежда ми нийди да я изчакаш някъде в тъмното след работа. Все едно те е било страх да я заговориш на място. Може поканата да е за следващия ден - не е задължително за същата вечер, особено ако свършва работа много късно.

#10 ElZeTH

ElZeTH

    Fight to Survive

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 232 Мнения:

Posted 06 August 2007 - 01:52 PM

Защо това с изчакването да не е добра идея? А и около кафето няма други заведения, не е в центъра, а в един от кварталите и наоколо има само един супер маркет, който затворя рано. Освен това, свършваме тренировки късно и обикновенно отиваме след 10 вечерта. Не знам много сложно ми звучи планът ти. Дори да имаше някое друго заведение, много неща могат да се объркат, може да е имала гаден ден и да е уморена, доста странно ми се вижда да тръгне на заведение с група непознати мъже посред нощите. Това не става, просто няма къде да я заведа в района по това време. Кажи, защо първият вариант да не е добър? Можете ли да предложите нещо друго?


Никъде не съм казал ,че трябва веднага като се запознаете да тръгнеш с нея на кафе! Ако ти си си намислил така, това е друг въпрос и за него отговор не съм дал и няма и да дам. По-горните ми отговори са начини за по-специално запознаване, а не за излзиане на кафе... от тук нататък ти сам трябва да си подходиш към идеята си за кафе и т.н., относно момичето ( при положение, че вече си се запознал с нея).

#11 ElZeTH

ElZeTH

    Fight to Survive

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 232 Мнения:

Posted 06 August 2007 - 02:02 PM

Ами изглежда ми нийди да я изчакаш някъде в тъмното след работа. Все едно те е било страх да я заговориш на място.


Трябва да си адски тъп за да я изчакаш в тъмното ( предполагам, че тука има мислещи потребители и затова не съм уточнявал времето).

Все едно те е било страх да я заговориш на място.

-

можете да се сблъскате случайно пред кафето

- не говоря за "здрасти", " как си?" --- а за лек случаен сблъсък между двамата.

Може поканата да е за следващия ден - не е задължително за същата вечер, особено ако свършва работа много късно.

---- точно

( предполагам, че тука има мислещи потребители и затова не съм уточнявал времето).


Изумявате ме хора :rolleyes: Четете и разсъждавайте, не попивайте всичко буквално написано от частния потребител.

#12 Closer

Closer

    I will live until I die

  • Admin
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 109 Мнения:

Posted 06 August 2007 - 02:58 PM

Разбрал вече, работното й време, спокойно можете да се сблъскате случайно пред кафето, когато тя свършва работната смяна


E, значи се рзбрахме - ето тази твоя реплика ме е заблудила, защото няма друг начин да се сблъскате, освен ако я причакаш :rolleyes:

#13 teletech

teletech

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 11 Мнения:

Posted 14 August 2007 - 11:31 AM

Ако е ставала закачка между вас... или поне някакви погледи нещо, следващия път отиваш в време когато няма много хора в кафето и.... идва тя пита те какво ще желаеш, поръчваш си там каквото искаш и я питаш "а ти какво ще искаш" .. едва ли ще е свободна и ще седне при теб.. много малък е шанса, но поне дава предпоставка да си уговориш някаква среща с нея. Успех :P

#14 p1c00

p1c00

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 76 Мнения:

Posted 14 August 2007 - 09:52 PM

Значи ето какво стана онзи ден на един капан. Бях с едни авери и имаше много сладка сервитьорка 7ца, но доста непохватна и разсеяна горката :P Обаче се оказа с чувство за хумор, защото прие доста добре няколко нега затова как се справя със сервирането и отсервирането. Един от компанията много я хареса, а тя беше забравила да му донесе две от нещата, които си поръча и ето какво стана:
Той: Според теб красив ли съм - и само я погледна палаво.
Тя: Симпатичен си - доста се шашна от такъв тъп въпрос.
Той: Но не съм чак неустоим - и пак само поглед.
Тя вече си попита направо: Това вид свалка ли е!?
Той: Не, но ако не съм чак толкова неустоим, значи причината да пропуснеш само моята поръчка, не е, че си се захласнала по мен и търсиш начин как да те заприказвам.
Тя вече съвсем не знаеше какво да каже горката и той само добави: Е сега вече те заприказвах, донеси ми поръчката и после ще продължа да отговарям на намеците ти да започна да те свалям.

Най-забавното е, че по-късно пак я видяхме след работа на друго място и вече си уредиха среща.

#15 Belos

Belos

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 6 Мнения:

Posted 27 July 2008 - 04:49 PM

Братя, да споделя пък на мене какво ми се случи.

Отивам аз на почивка на морето с тайфичката; печем се на плажа, аз си набелязвам едно момиче, помогнох й да си нагласи чадъра за плаж, запознахме се и се оказа, че е на сезонна работа в едно заведение. Тя предложи да се отбия същата вечер там. Вечерта с компанията бяхме там. Тя дойде да ни обслужи, и когато ни вземаше поръчката аз си поръчах малка пица и тя вметна следната реплика - "Вие в Пловдив май не можете да ядете пици", което беше странно, защото на плажа много бегло споменах от къде съм. Преди да си тръгнем тя предложи да намина утре пак между 2 и 4 часа след обед. Отидох в уречения час седнах на една маса на втория етаж, обслужи ме друга сервитьорка (по това време имаше много малко персонал, нямаше и клиенте), та отидох да си платя сметката на масата на пирсонала и мислийки, че чаканата от мене жена я нямя и ме е преметнала казах на колежката й нещо от сорта - "Вярно ли е, че при вас работи еди кое си момиче" тя се засмя и се спогледа с друго момиче на служебната маса и ми отговори "Да вярно е, тя е след 6 на работа" тогава осъзнах каква ограмна грешна бях направил - момичето, което бе на служебната маса и не бе в работни дрехи си оказа жената "Х" и всичко се прееба. На следващата вечер пак отидох там с един приятел, пое ни друго момиче, когато си приклучи смяната "Х" мина покрай нашата маса каза "Чао" и си тръгна.

ТА КАКЪВ СЪВЕТ ЩЕ МИ ДАДЕТЕ! По какъв начин да се реванширам като отида пак в това заведение?

Поздрави!!!