Преход към съдържанието


* * * * * 1 votes

Ревноста


  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#16 zizi

zizi

    100% жена

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 402 Мнения:

Posted 07 October 2004 - 03:50 PM

виж сега , обикновено нещо което има нужда от извинение - не е нещо умно. :unsure:

#17 master-dj

master-dj

    70

  • Admin
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 622 Мнения:

Posted 07 October 2004 - 03:59 PM

виж сега , обикновено нещо което има нужда от извинение - не е нещо умно. :unsure:

Точно това ти обяснявам - никой не се извинява за нищо...

#18 Гост:_diva orxideia_*

Гост:_diva orxideia_*
  • Guests

Posted 07 October 2004 - 04:17 PM

Интересно ми е дали Зизи и Дивата орхидея са се замисляли че желаят безупречна вярност само от мъже който са способни да я дадът, мъже който живеят в реалността на моногамните връзки. Не че нещо, но моногамността е в противоречие със самата мъжка природа. Дали няма да промените възгледите си ако срещтнете мъж който живее в реалността на мЛТР.

Сега незнам по горе мисля че казах аз съм омъжена и не аз съм ревнивата а мъжа ми така че той е моя проблем... как да го накарам да престане да ме ревнива защото така ме отблъсква и ме губи всеки ден по малко....

#19 serpentine

serpentine

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 71 Мнения:

Posted 07 October 2004 - 05:32 PM

Мисля че ключът е да прекарвате повече време заедно , излизайте вечер мотайте се някаде накарай го да дойде на покупки с те*е колкото и да му е неприятно той ще види че имаш интерес към него и няма защо да се притеснява

#20 Гост:_diva orxideia_*

Гост:_diva orxideia_*
  • Guests

Posted 07 October 2004 - 06:21 PM

Мисля че ключът е да прекарвате повече време заедно , излизайте вечер мотайте се някаде накарай го да дойде на покупки с те*е колкото и да му е неприятно той ще види че имаш интерес към него и няма защо да се притеснява

сега ще се цитирам защото ти май не внимаваш....

"От известно време разбиранията ми се промениха коренно /бях като теб/ но когато не получаваш от човека това от което имаш нужда като емоции, целувки, внимание, любов , разбиране, секс, и всичко което ти е нужно за да виждаш само него /защото това правих аз 10г/ тогава идва момент в който се чустваш сам дори и той да е до теб....неминуемо е да намериш друг който ти дава това дори и моментно...но без разбира се да нараняваш човека до теб...
това не означава че аз го лъжа /защото опитах много неща и водих много разговори за това от какво имам нужда аз...понеже той е доволен/"

та тук прекарването на повече време ...хахааааааааааа ти ме разби колко повече от това живеем заедно от 10г ...а пазаруването му е слабост така че това не ме притеснява притеснява ме че аз имам други слабости към които той губи интерес а моя нараства /секс/ и всичко от което имам нужда се свежда до онези простички три нещица които забележи изключват думата финансии защото те и без друго липсват и както вече съм казвала аз се омъжих по любов не за банковата му сметка....

и сега чакам мнението ти

#21 serpentine

serpentine

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 71 Мнения:

Posted 07 October 2004 - 07:16 PM

Аз нещо не мога да те разбера , при положение че горе казваш че той те ревнува , което означава че има голям интерес към те*е
Сега ми викаш че губи интерес към те*е . Ми опитай да го съблазниш по някъв по различен начин . Накарай го за затрепти отвътре . Тва че не искал да прави секс с те*е май не е причината в него А? Ако наистина е така , влечението към те*е му е намаляло . Но тва противоречи на неговата ревност зашото ако те ревнува неиска да те загуби . Са недей да ми отговаряш на постинга а като се прибере от еабота довечера или ако не се е прибрал вече отиди и започни да го съблазняваш
Все още не съм много наясно с нещата понеже не съм и толкова голям да давам такива съвети , но мисля че едвали би издържал на това да започнеш да го съблазняваш на някое нестандартно място .

#22 zizi

zizi

    100% жена

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 402 Мнения:

Posted 08 October 2004 - 07:59 AM

по въпроса за съблазняването.
изпращай му мръснички съобщения на телефона. карай го да те желае по всяко време. като се върне в къщи притисни го в някой ъгъл започни да го галиш и целуваш още преди да се освестил го изнасили в коридора /стига да няма деца из къщата, че тогава става интересно/.
имам една приятелка мъжът и беше на път 1 година, тя пък като се върна го посрещна на летището само по еротично бельо със един шлифер отгоре. и след това разправя че не станали от леглото 2денонощия.
започни да флиртуваш отново с него навсякъде и по всяко време. а като той започне да проявява интерес , правете секс навсякъде на нестандартни места /в кухнята на плота, в банята - когато той влезе да се къпе-изненадай го, върху масата, телевизора изобщо където сварите/. бъди нападателна, бъди агресивна, бъди интересна.
тогава когато види, че интереса ти към него се е върнал. може би ще спре да ревнува. трябва да му го показваш по всякакъв начин за да го разбере /че понякога мъжете се държат като деца-идиотчета/.
аз имах такъв случай преди няколко години. ама точно не помня какво направих в него момент. знам само че успях да го накарам да спре да ревнува и в момента той ми има желязно доверие. е може и да ревнува но не го показва, обаче пък сега ми е терсене че не го показва. абе не може да ми се угоди. :) :P :unsure:

#23 serpentine

serpentine

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 71 Мнения:

Posted 08 October 2004 - 01:45 PM

Ето за тва говорех . Зизи луда жена си ти :) :P :unsure:

#24 zizi

zizi

    100% жена

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 402 Мнения:

Posted 08 October 2004 - 02:03 PM

e-хааааааа
че отвреме навреме ме хапи коня е вярно. ама чак пък луда. просто като реша да побъркам един мъж мога да го направя. само дето собствения ми не става , защото ми е свикнал на номерата. :unsure:

#25 ttt

ttt

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 83 Мнения:

Posted 08 October 2004 - 03:44 PM

Така. Зизи да ти кажа много ме изненада с това твърдение че се оправдавам. За да се оправдавам трябва първо да чувствам вина. А предполагам от поста ми си личи че аз не чувствам ни най-малка вина и ми е приятно да живея по този начин. Още повече че и на момичетата около мен им харесва.

Назнам какви са ти личните драми на теб, но много повърхностно, предубедено и параноично подхождаш към проблема с многото връзки. Тук някъде имаше една мъдра мисъл на която аз много държа - "Човек се режда, живее и умира свободен." Това че двама души са заедно не значи че се притежават. Те просто прекарват времето си заедно защото им е приятно по този начин, но не са задължени от нищо да продължат връзката, ако удоволствието от нея изчезне.

И цялата тази работа се отнася както за мъжете, така и за жените. Няма по-опасно за връзката нещо от ревността, защото всеки би искал да се отсвободи от човек който се опитва да го притежава. Няма положение нормален човек да приеме че принадлежи на друг и му е абсолитно подчинен, без право дори да погледне трети. Ако ти или партниорат ти се загледате по някое красиво момче/момиче на улицата, това не е нищо освен оценяване и наслада на красивото, това не застрашава връзката по никакъв начин.

Именно слабите и неуверени хора са способни на ревност. Когато ти си неуверен в способностите си да задържиш човека до се*е си, когато не уценяваш собствената си стойност, тогава ти почваш да се страхуваш и да ревнуваш за най-малките неща. Почваш да правиш забележки и да се опитваш да контролираш всяко движение на партньора си.

И пак да кажа че това е общовалидно. Както едно момиче може да изгони момчето до се*е си заради прекаленна ревност, така и мъжът на дивата орхидея примерно я кара да се чувства некомфортно заради ревността му. Единственият начин да го накараш да престане е да му върнеш увереността че е ценен заради самият се*е си. Трябва да го накараш да се обича, така ще обикне и теб повече. Има една книга на Луйз Хей - "Излекувай живота си". Интересна е.

#26 Joro

Joro

    С малък опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипване
  • 47 Мнения:

Posted 10 October 2004 - 08:34 AM

В общества с друга социална структура се счита за срамно ако имаш по-малко от 2 жени. В нашето трябва да е срамно ако си с повече от една ли не мога да разбера. Според Зизи излиза че трябва да се притеснявам ако искам да съм с повече от едно момиче :unsure:

#27 Гост:_diva orxideia_*

Гост:_diva orxideia_*
  • Guests

Posted 10 October 2004 - 10:56 PM

Тук някъде имаше една мъдра мисъл на която аз много държа - "Човек се режда, живее и умира свободен." Това че двама души са заедно не значи че се притежават. Те просто прекарват времето си заедно защото им е приятно по този начин, но не са задължени от нищо да продължат връзката, ако удоволствието от нея изчезне.

И цялата тази работа се отнася както за мъжете, така и за жените. Няма по-опасно за връзката нещо от ревността, защото всеки би искал да се отсвободи от човек който се опитва да го притежава. Няма положение нормален човек да приеме че принадлежи на друг и му е абсолитно подчинен, без право дори да погледне трети. Ако ти или партниорат ти се загледате по някое красиво момче/момиче на улицата, това не е нищо освен оценяване и наслада на красивото, това не застрашава връзката по никакъв начин.

Именно слабите и неуверени хора са способни на ревност. Когато ти си неуверен в способностите си да задържиш човека до се*е си, когато не уценяваш собствената си стойност, тогава ти почваш да се страхуваш и да ревнуваш за най-малките неща. Почваш да правиш забележки и да се опитваш да контролираш всяко движение на партньора си.

И пак да кажа че това е общовалидно. Както едно момиче може да изгони момчето до се*е си заради прекаленна ревност, така и мъжът на дивата орхидея примерно я кара да се чувства некомфортно заради ревността му. Единственият начин да го накараш да престане е да му върнеш увереността че е ценен заради самият се*е си. Трябва да го накараш да се обича, така ще обикне и теб повече. Има една книга на Луйз Хей - "Излекувай живота си". Интересна е.

Трябва да ти кажа че съм ужасно съгласна със теб и той ревнува точно защото аз много държа на свободата си...там е проблема не със съблазняването /знам как и винаги работи / ...има нещо което не уточних то също оказва голяма роля във връзката ни...активната съм аз не той а това е меко казано убиствено за жена като мен...

1.Ревнува защото не иска да ме загуби /да обича ме много/ но...
2.Не е активен
3.Винаги когато аз поема контрола и взема мерки нещата вървят..но
4.Аз искам мъжа ми да е активен ;) поне понякога

Много ме зарадваха онези 10сет правила ....ЕТО ТОВА ИСКАМ ...ДЕЙСТВИЕ
И дори да игнорирам до някъде ревноста му то бездействието ме довършва...

Колкото до "другите"/ или третото лице във връзката / аз нямам притеснения относно забежки /за съжаление ги няма ..казвам за съжаление защото понякога те помагат на пасивните да станат активни и да се събудят за живот / дори и да има след време /защото това е неизбежно/ аз съм сигурна че "те" ще са само едно приключение , тръпка , моментно изживяване ...

#28 zizi

zizi

    100% жена

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 402 Мнения:

Posted 11 October 2004 - 07:48 AM

тодор, аз не съм против срещите с други хора , явно не си разбрал точно за какво става въпрос. както аз така и другият се срещаме със страшно много хора. особено при мен работата ми е такава, че аз работя само с мъже, на работа се срещам с над 100човека на ден /и той ако ревнуваше за това?**? да се бяхме избили до сега/. той също се среща с много жени. до скоро аз не обръщах внимание на тези срещи и даже не ми минаваше през ум да ревнувам. но има малки препъни камъчета които се събират ден след ден и те правят това за което говорех. това не е защото се чувстваш слаб - да ревнуваш. ревнуваш защото се чувстваш предаден от най-близкият си човек. а личният ми живот е такава каша в момента че и аз не мога да разбера какво става, пък камо ли да го обясня. ;)

а за това че ти казах че се оправдаваш. така го видях аз. защото човека до мен се оправдава за щяло и нещяло в последно време. и напоследък май започнах виждам вина дори и там където я няма. :)

#29 Гост:_diva orxideia_*

Гост:_diva orxideia_*
  • Guests

Posted 11 October 2004 - 01:29 PM

тодор, аз не съм против срещите с други хора , явно не си разбрал точно за какво става въпрос. както аз така и другият се срещаме със страшно много хора. особено при мен работата ми е такава, че аз работя само с мъже, на работа се срещам с над 100човека на ден /и той ако ревнуваше за това?**? да се бяхме избили до сега/. той също се среща с много жени. до скоро аз не обръщах внимание на тези срещи и даже не ми минаваше през ум да ревнувам. но има малки препъни камъчета които се събират ден след ден и те правят това за което говорех. това не е защото се чувстваш слаб - да ревнуваш. ревнуваш защото се чувстваш предаден от най-близкият си човек. а личният ми живот е такава каша в момента че и аз не мога да разбера какво става, пък камо ли да го обясня. ;)

а за това че ти казах че се оправдаваш. така го видях аз. защото човека до мен се оправдава за щяло и нещяло в последно време. и напоследък май започнах виждам вина дори и там където я няма. :)

Точно мъжа ти е пример за това което казах аз преди време...."ако те ревнуват и се оправдаваш значи има защо ако мълчиш значи си съгласен" ...тогава какъв е изхода ??? и аз търся отговора на въпроса но още не съм го намерила...а може би най добрата защита е атаката но ако няма за какво да се хванеш и си невинен все пак тогава е проблем....колкото до непрекъснатите оправдания на половинката ти явно не е мъж на място /незнам но ми звучи така/
А за срещите ти споменаваш бизнес срещи а не сексуални...виж според мен и едните и другите са неизбежни и ти дори може и да не разбереш за тях но явно мъжа ти има по сериозен проблем....в смисъл ако държиш на човека до се*е си и залитваш от време на време но това не пречи на отношенията ти във семейството и не нарушава любовния мир в къщи и ти получаваш всичко нужно ти да бъдеш щастлива тогава дори няма да има и ревност от твоя страна ....за съжаление явно мъжа не знае границата на задълженията и удоволствията и наранява най близките си хора...тогава заслужава добър урок който да го върне към реалноста

#30 ttt

ttt

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 83 Мнения:

Posted 11 October 2004 - 03:00 PM

Орхидеята, ти защо се омъжи за твоя съпруг, след като не харесваш пасивността му. Интересно с какво те е спечелил, след като най-важното го няма.