Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

За глутамина и креатина...


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 Lonsdale

Lonsdale

    Pick Up Artist

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 68 Мнения:

Posted 16 July 2007 - 07:01 PM

Пичове,я ми обяснете накратко къв глутамин и къв креатин да си взема и как да ги приемам - колко пъти в седмицата (само когато имам тренировки ли),по колко грама,в кво да ги разтварям и т.н... Че си ходя сериозно горе-долу на фитнес и мисля,че е време да пробвам и с тея неща...

Благодаря предварително!

#2 Abarai

Abarai

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 12 Мнения:

Posted 21 July 2007 - 08:33 AM

Информацията е от bb-team
Тук има различни марки/видове креатин глутамин
КРЕАТИН
Какви са оптималните дози?(т`ва е за креатин монохидрат)
Най-добри резултати се постигат, когато креатинът се взема по специален метод, разделен на 2 етапа. Първият етап се нарича "зареждащ" и е препоръчителен за всеки, който взема креатин за първи път. Както подсказва името, този етап включва "зареждане" на мускулите с креатин. Той има продължителност 4-7 дни, през които се вземат 20-30 грама на ден, най-добре с вода или плодов сок. След това започва вторият етап. През него се вземат 2 - 5 -10 грама на ден (или 0,03 грама на килограм тегло) , за да се поддържат мускулите заредени (по-големите дози от 15 г. няма да предизвикат по-големи ефекти, така че са излишни). Съществува и друг метод за приемане на креатина. При него няма зареждащ етап. Просто започвате с дози от 5 до 10 грама дневно и пиете всеки ден. Отново ще получите желаните резултати, но когато има зареждащ етап, те идват по-бързо. Най-добре е креатинът да се комбинира с прости въглехидрати (като плодов сок) и да се приема половин час преди тренировка.

Прием при креатин пируват:
Като при креатин монохидрат, но намалете дозата с 20%-30%

Прием при креатин фосфат:
Като при кратин монохидрат, но намалете дозата с 50%-70%

Прием при кре-алкалин:
Обикновенно се взима 1,5 - 3 гр / ден без зареждащ период, но препоръчвам да следвате дозата на етикета

Прием при три-креатин малат:
Придържайте се към предписаната на етикета доза.

Ето и за глутамина
Глутаминът е неесенциална аминокиселина и играе важна роля в белтъчния метаболизъм, заради което е всепризнат за “добър” суплемент от културистите. Усилва синтезата на белтъчини и увеличава нивата на някои важни хормони, предизвикващи мускулния растеж. Най-добре е да се приема след тренировка. Тогава той спомага и за възстановяването на мускулния гликоген, като се превръща лесно в глюкоза, без да се повишава нивото на кръвната захар и на инсулина. Смята се, че оптималната дневна доза глутамин е 0,2 грама на килограм тегло (напр. за 80-килограмов човек - 16 грама).


Edited by Atos, 21 July 2007 - 08:36 AM.


#3 eLfisH

eLfisH

    2Pac Shakur

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 265 Мнения:

Posted 08 August 2007 - 05:56 AM

Пичове,я ми обяснете накратко къв глутамин и къв креатин да си взема и как да ги приемам - колко пъти в седмицата (само когато имам тренировки ли),по колко грама,в кво да ги разтварям и т.н... Че си ходя сериозно горе-долу на фитнес и мисля,че е време да пробвам и с тея неща...

Благодаря предварително!


еми бацофф най-добре са или Musashi или на Pitbull. Аз си пия на Musashi, ама имам приятели дето пият на Nutrium и те имат много по-малък ефект от мене, а и много пърдят :rolleyes: :)