Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Кой какво взема ?


  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#16 TytusPulo

TytusPulo

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 80 Мнения:

Posted 21 June 2009 - 08:55 PM

Сигурен ли си, че ти трябва протеин? Отколко време тренираш, какви са ти характеристиките и какво искаш да постигнеш?
Ако все пак твърдо си решил, BioTest са най-добрата марка, но по-добре неедей ако не си тренирал поне 3 години сериозно.

#17 Francesco

Francesco

    Relies on looks

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 88 Мнения:

Posted 22 June 2009 - 02:36 PM

Тренирам от почти една година, но с много спирания и не особено редовно и напълно отдадено.
Характеристиките ми са като на нормален/слаб човек, повече към атлетичен.
Това, което искам да постигна не са огормни мускули, а просто да си дооформя каквото е нужно и да добия повече релеф.
Иначе реших протеин, понеже мои познати и други хора, които тренират пият протеин и сметнах, че и аз трябва да си набавя една кутия.
Само да вметна, че нямам намерение да се блъскам с анаболи и такива други глупости, само протеин ще ми свърши работа.
Благодаря ти за съвета все пак, ще ги видя тези BioTest.

#18 fireson

fireson

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 11 Мнения:

Posted 22 June 2009 - 10:12 PM

Тренирам от почти една година, но с много спирания и не особено редовно и напълно отдадено.
Характеристиките ми са като на нормален/слаб човек, повече към атлетичен.
Това, което искам да постигна не са огормни мускули, а просто да си дооформя каквото е нужно и да добия повече релеф.
Иначе реших протеин, понеже мои познати и други хора, които тренират пият протеин и сметнах, че и аз трябва да си набавя една кутия.
Само да вметна, че нямам намерение да се блъскам с анаболи и такива други глупости, само протеин ще ми свърши работа.
Благодаря ти за съвета все пак, ще ги видя тези BioTest.

Ти пак как разбра , че само протеин ще ти е достатъчен ? Ако ти кажа , че няма да има почти никаква разлика , как ще ме възприемеш ? Ей всеки си мисли , тия неща стават ей така

#19 eLfisH

eLfisH

    2Pac Shakur

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 265 Мнения:

Posted 23 June 2009 - 12:15 AM

Хранителни добавки не вземам... искам всичко което постигна (или поне до зимата) да ми е чисто, пък и лятото е много кофти сезон...

#20 Francesco

Francesco

    Relies on looks

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 88 Мнения:

Posted 23 June 2009 - 01:03 AM

Ти пак как разбра , че само протеин ще ти е достатъчен ? Ако ти кажа , че няма да има почти никаква разлика , как ще ме възприемеш ? Ей всеки си мисли , тия неща стават ей така


Ти откъде си сигурен, че няма да има почти никаква разлика бе?
Кажи си философията като си голям разбирач, да блъскам яко метан ли?
Да се надуя с вода и след 1 седмица да си изпикая "мускулите".
Писна ми бе, всички са компетентни за всичко и са големите разбирачи...

#21 TytusPulo

TytusPulo

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 80 Мнения:

Posted 24 June 2009 - 10:51 AM

Да бе човек, като нареждаш поне се аргументирай.
Francesco, щом си решил добре само да знаеш, че протеина помага ако са изпълнени следните условия:
1. Правилни тренировки
2. Ядене на достатъчно добра като качество и количество храна(демек намали нещата, които могат да се ядат веднага щом си ги купиш от магазина)
3. Достатъчно време за възстановяване, почивка и спане

Ако тренираш неправилно пак може да имаш резултати, но като спреш ще отслабенеш отново. Ако тренираш правилно резултатите най-вероятно ще бъдат трайни. Поздрави и ако имаш интерес, мога да ти кажа в София една много добра зала където има хора с много знание и опит, които ще те ориентират правилно.

#22 Francesco

Francesco

    Relies on looks

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 88 Мнения:

Posted 24 June 2009 - 11:25 AM

Благодаря ти за съвета пич :rocknroll:
Спането и храната са двете неща, които са ми проблем за момента.
Трудно ми е да си въведа режим особено сега, когато е лято, просто не мога да заспи по-рано от 1 и половина, особено без климатик.
За храната няма нужда да споменавам, там е доста комплексно и трябва да се внимава много.
Само, би ли споделил как е името на тази зала и къде се намира?
Поздрави.

#23 rosstheboss

rosstheboss

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 133 Мнения:

Posted 24 June 2009 - 07:58 PM

Съгласен съм с fireson. Протеина си е пари на вятъра :dancing:
С него и без него все тая. Никой не ти говори за метан, въглероден диоксид и други подобни газове.
Яж яйца и пилешко и глей кво става :rocknroll:

#24 Nikotin

Nikotin

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 216 Мнения:

Posted 25 June 2009 - 02:40 PM

Това го казвам от опит и никой не може да ми каже че не действа протеина. Просто видях резултата. Mиналото лято вземах суроватъчен протеин на MLO и млечно-айчен на Biofit. Изпих по килограм от двата и доста маса качих. Вярно и доста мазен станах, но качих доста. За продължителност на ефекта не мога да говоря, защото тренирам редовно. Незнам ако спра дали ще спадне всичко. Забелязал съм обаче, че всеки човек си е различен и може би не при всеки дадено нещо действа еднакво. Но при мене имаше доста добър ефект. Също и храната, и най-вече съня си оказват огромно значение. Забелязал също, че няма кой знае какво значение дали ще си легнеш в 10 или 12. Важно е как си спал и колко си спал. Даже от скоро започнах след тренировка да лягам за по час, час и половина и наистина има добър ефект.

Интересно ми е също - защо, за да приемаш даден протеин трябва да имаш стаж в залата ?

#25 rosstheboss

rosstheboss

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 133 Мнения:

Posted 25 June 2009 - 04:29 PM

Интересно ми е също - защо, за да приемаш даден протеин трябва да имаш стаж в залата ?

Няма какво да ти е интересно. Тва е най голямата простотия мислена някога <_<

#26 Petko K

Petko K

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 149 Мнения:

Posted 26 June 2009 - 12:31 AM

Протеин=храна. От 2 кг протеин (т.е., храна) сам си направи сметката колко много мускулна маса може да се качи.
Ако от храната си набавяш достатъчно протеин (а това е супер лесно), да пиеш допълнително прахчета е излишно и са пари на вятъра, имайки предвид цената им, спрямо истинската храна.

#27 fireson

fireson

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 11 Мнения:

Posted 26 June 2009 - 11:09 AM

Ти откъде си сигурен, че няма да има почти никаква разлика бе?
Кажи си философията като си голям разбирач, да блъскам яко метан ли?
Да се надуя с вода и след 1 седмица да си изпикая "мускулите".
Писна ми бе, всички са компетентни за всичко и са големите разбирачи...


1. Не ми отговори на въпроса .
2. Не съм човек , който да ти налага какво и да било .
3. Аз съм на принципа - Хванеш ли се на хорото , играй го до край .
Затова по нагоре бях написъл - Бъди сигурен , че искаш да станеш , такъв какъвто не искаш (добавки , режим , хранене )
Аз също взимам протеин и съм минал през тези дилеми , така че .....
А що се отнася до самия спорт фитнес - за това си е НАУКА
Капиш

Айде със здраве <_<

#28 TytusPulo

TytusPulo

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 80 Мнения:

Posted 26 June 2009 - 03:03 PM

Интересно ми е също - защо, за да приемаш даден протеин трябва да имаш стаж в залата ?


В началото, ако тренираш правилно ще постигаш добри резултати и без това, просто ефекта ще е минимален.

Както каза Петко К от храната също може да се набави достатъчно при повечето хора. Аз например съм си масивен и ниакъв протеин не ми трябва, като вкарвам по половин кило месо и 5-6 яйца на ден съм си ок. Но познавам хора(доста малко са), за които е необходимо да се взема като допълнение.
Основната ми идея е, че повечето хора, които си мислят, че се нуждаят от протеин и тренират от 2-3 месеца и ядат пици и хамбургери всъщност не се нуждаят, пак повтарям повечето не всички <_<
Абе момчета намерете удоволствието в ръгането на щангите и резултатите ще си дойдат <_<

#29 Cmacu

Cmacu

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 207 Мнения:

Posted 26 June 2009 - 04:23 PM

Чудя се да ви обясня ли как стоят нещата или да си мълча...
Ето няколко факта, както искате ги приемайте:
- само протейни - няма смисъл... Две понятия: Маса и Мусколна маса - има разлика, за второто трябват и други екстрички протеините не са самодостатъчни, както и креатина и глутамина, дори аминокиселините, който са почти задължителни, не са самодостатъчни... В смисъл, за мен има два варианта: с химия или без (тук не говорим за игли)
- когато се говори за тренировки отново има три, че дори повече понятия: трениривъчен цикъл, тренировъчен сплит, тренировка, съответно всяко едно от тях си има особености и е важен самостоятелен и общ фактор, комплексното им разбиране води до положителни резултати в повечето случай, изпълнението само на едно правилно, не е решение.
- това за трите типа човешка мускулатура го знаете... Важно Е! Всичко зависи от това как тялото ти ще реагира на мусколните натоварвания.
- правилното хранене... Много сложен въпрос, ако някой си мисли, че тук има прости закони и правила е в пълен мрак. Има хора и хора, има картофи и картофи, има пиле и пиле... Абе то, ако беше толкова просто слагай в устата и се*и всички щяхме да сме съвършенни. Аз лично не бих направил хранителен режим (а.к.а. диета), за никой друг освен за се*е си. Има си диетолози, анализи и прочие

Всъщност тези неща не са закони... Има хора, който ще направят всичко наопъки и ще постигнат резултати. Ето го най-важният момент: Всичко идва от мозъка! Научете се да го контролирате и той ще контролира тялото ви по начина, по който искате. В една фитнес зала най-често ходят два типа хора: Хора, който знаят защо са там, имат цел, вярват в резултатите и независимо по правилният или неправилният начин ГИ ПОСТИГАТ. И другите дето си мислят "трябва да ходя на фитнес", "не се харесвам, искам да изглеждам по-добре", "айде бе няма ли да мине по-бързо този един час", "охххх днес имам крака, какъв смисъл има да тренирам крака". Огледайте се. Ако много искаш нещо е много вероятно да го постигнеш

Иначе мога да ви изчета и много подробна лекция за видове тренировки, за суплементи, за упражнения, за хранителни режими, за перфектните серии и бля бля. Едно време и аз си бях напълнил главата с тях хихи, в крайна сметка истината ЗА МЕН се оказа съвсем друга.

#30 rosstheboss

rosstheboss

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 133 Мнения:

Posted 26 June 2009 - 09:27 PM

Някак си много професионално подхождате към въпроса. Аз спазвам 2 правила. И те са... Тренирай редовно и се храни редовно. Системи, програми, диети, цикли и т.н. въобще не ме вълнуват. Единствено имам 3 тренировъчни програми, които ги въртя през няколко месеца.
Стаси , сподели за твоята истина, не ни дръж в невидение <_<