Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Кой какво взема ?


  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#1 Nikotin

Nikotin

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 216 Мнения:

Posted 19 January 2009 - 07:03 PM

Който ходи на фитнес и взема хранителни добавки, нека сподели какво взема и на кои фирми, също може да каже и в какви количества ?

#2 NRG

NRG

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 496 Мнения:

Posted 19 January 2009 - 10:05 PM

Като хранителни добавки използвам само протеини и мултивитамини. Резултатът е повече от задоволителен и нямам нужда от никаква химия. Протеините са Нутридин, 78%.
Наистина, бавно качвам мускулна маса, но пък за сметка на това когато прекъсна тренировките, още по-бавно я свалям :rolleyes:

Хубавото на протеините е, че в зависимост КАК тренирам докато ги пия, мога да избера крайният ефект:
1. Мускулна маса (издуване на мускулните влакна)
2. Релеф на мускулите.
3. Комплексно: маса + релеф.

P.S. Преди фитнес гурутата да кажат нещо умно, искам да поясня, че споделям какво работи за МЕН и наистина не ми трябват техните съвети. Пийс.

#3 Rolan

Rolan

    Единак

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 444 Мнения:

Posted 19 January 2009 - 11:30 PM

Не тренирам фитнес, но пия L-Carnitine на холандската Vita Life. Не съм ползвал на други фирми, но ми върши добра работа. Цената е 18 лева, на таблетки.

#4 Nikotin

Nikotin

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 216 Мнения:

Posted 20 January 2009 - 12:19 AM

А можете ли да дадете линкове към тия добавки, за да прочета по-подробно за тях ?

#5 rali28

rali28

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 1 Мнения:

Posted 26 January 2009 - 05:21 PM

А някой да е ползвал капсули за отслабване VItaslim. http://vitaslim.bg/o...-bez-dieta.html
Ще ми е интересно деа знам как действат и има ли ефект. Thanks!!!

#6 crazy

crazy

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 23 Мнения:

Posted 29 January 2009 - 02:06 AM

Един приятел ползва някакъв л карнитин и му помага, но незнам повече подробности :(
Погледнете тук: http://favstore.net/?id=check ако нещо ви хване укото драснете ЛС за отстъпката, която мога да ви предложа - ~50% :)

#7 Searcher

Searcher

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 9 Мнения:

Posted 25 February 2009 - 09:46 PM

Аз в момента вземам Протеин 100% суроватка ,от които около 83% белтаци,Аминота на Universal 1900 ,Глутамин на Optimum Nutriton,Animal Nitro i Pump ,ZMA ,HMB и ... общо взето това е . :(
Ползвал сам и почти всичко на пазара.Имам доста голяма компетентност относно суплементите и ако някои иска мога да му обясня за всичко свързано с изграждането на едно неповторимо тяло :rolleyes:

#8 Goga

Goga

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 2 Мнения:

Posted 01 March 2009 - 07:30 PM

За по-гърчавите като мен, но все пак не забравяйте да ядете и тренирате правилно. :)

#9 dutchman

dutchman

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 128 Мнения:

Posted 05 May 2009 - 01:43 PM

От 9 клас се занимавам със фитнес иии сигурно съм пробвал почти всичкин видове легални добавки на пазар..а и някои нелегални хаха
За сила и маса бих препоръчал на всички NO-xplode на бсн...мнооого добър продукт. Води се азотен буустър като с помоща на големи количества аргинин помага за постигането на положителен азотен баланс...всеки които има някво понятие от фитнес знае колко е важно това. Още съдържа екстракти от гуарана и т.н..което си е вид кофеин...мисля че има и креатинов естер не съм сигурен....Но след няколко позлвания дава такова напомпване на мускулите както никои друг продукт коитом съм ползвал...наистина горещо го препоръчвам ;)
Сега какво пия амии...протеин - винаги..квото и да правя..свалям качвам винаги протеин,
Малко Л-карнити, CLA, и аминокиселини...Първите 2 да ми помагат да чистя а аминото за да не губя прекалено много мускулна маса ;)

#10 fireson

fireson

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 11 Мнения:

Posted 06 June 2009 - 01:37 PM

От 9 клас се занимавам със фитнес иии сигурно съм пробвал почти всичкин видове легални добавки на пазар..а и някои нелегални хаха
За сила и маса бих препоръчал на всички NO-xplode на бсн...мнооого добър продукт. Води се азотен буустър като с помоща на големи количества аргинин помага за постигането на положителен азотен баланс...всеки които има някво понятие от фитнес знае колко е важно това. Още съдържа екстракти от гуарана и т.н..което си е вид кофеин...мисля че има и креатинов естер не съм сигурен....Но след няколко позлвания дава такова напомпване на мускулите както никои друг продукт коитом съм ползвал...наистина горещо го препоръчвам :whistling:
Сега какво пия амии...протеин - винаги..квото и да правя..свалям качвам винаги протеин,
Малко Л-карнити, CLA, и аминокиселини...Първите 2 да ми помагат да чистя а аминото за да не губя прекалено много мускулна маса :rocknroll:


Добри продукти ползваш холандецо :very_happy:
А бе вие нещо голем
и химици сте !!! Все пак е нормално :very_happy: , в този спорт няма средно положение , поне за мен . Ако се взимат добавки то не може да е само една , а трябва да са няколко . Аз лично взема от миналото лято до тази пролет протеин , креатин , ЗМА и витамини с минерали . Разбира се , с постоянство в залата , сън и тези добавки + добро хранене работа става . Обаче ако нарушиш едно се връщаш в стартова позиция . Имъкнах си рамото месец Април и спрях за 1 месец . По моя преценка 80% от всичко , което бях изградил , се изпари :very_happy: . Неблагодарен спорт си е , но хванеш ли се на хорото веднъж го играеш до край !!!
Моят единствен съвет за хората , които се чудят какво да правят и дали да се захващат е - отговорете си на въпроса - Искате ли да станете такива каквито не искате ?
Аз си отговорих на този въпрос едва след 1 година тренировки . Пак казвам всеки си решава сам за се*е си . Успех на всички

#11 rosstheboss

rosstheboss

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 133 Мнения:

Posted 06 June 2009 - 08:32 PM

Най добрата добавка е постоянството :very_happy:
От 4-ри години стаж в залата не съм пил почти нищо. Един пакет аминокиселини и 2 кг. протеин общо за 4-те години. Нямам някакво супер тяло, но нормално голям гръб, ръце и рамене са налице...всичко останало за мен е без значение.

Fireson, за един месец няма как да изгубиш мускулна маса :very_happy:
Имам прекъсвания от 3-ри месеца с около 30-40 % загуби. После пак за около 3 месеца с вазелин възвръщам предишното си състояние... с много тренировки и храна :very_happy:

Edited by Vasil_G, 06 June 2009 - 08:36 PM.


#12 fireson

fireson

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 11 Мнения:

Posted 07 June 2009 - 11:50 AM

Най добрата добавка е постоянството :very_happy:
От 4-ри години стаж в залата не съм пил почти нищо. Един пакет аминокиселини и 2 кг. протеин общо за 4-те години. Нямам някакво супер тяло, но нормално голям гръб, ръце и рамене са налице...всичко останало за мен е без значение.

Fireson, за един месец няма как да изгубиш мускулна маса :whistling:
Имам прекъсвания от 3-ри месеца с около 30-40 % загуби. После пак за около 3 месеца с вазелин възвръщам предишното си състояние... с много тренировки и храна :very_happy:

Говоря от моята камбанария . За този един месец не сам ял правилно , не съм тренирал и взимал каквото и да е . Отслабнах с близо 10кг братле !!! Точно тогава когато ме видя започнах пак да тренирам , демек от понеделника който идваше :very_happy:

#13 ItalianMike

ItalianMike

    It's time to toss the dice

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 205 Мнения:

Posted 08 June 2009 - 05:17 PM

Едно въпросче към вас. Нямам възможност да спортувам по какъвто и да е начин в момента, не защото не искам, а защото имам едни проблеми със здравето, които за съжаление от няколко години не ми позволяват да спортувам активно. Подочух, че L-карнитинът помага да се натрупа известна мускулна маса, неголяма, но поне някаква, без нужда от физически тренировки. Вярно ли е това и до колко е полезно за организма или по-точно има ли нежелани странични ефекти?

И още един въпрос към вас: Има ли начин да си повиша тонуса/енергичноста без физически упражнения? Решил съм да пробвам с йога и може би някакви уроци по танци, независимо какви. Моля ви да ми дадете съвети относно това, защото наистина съм в безизходица.

Edited by ItalianMike, 08 June 2009 - 05:21 PM.


#14 Cmacu

Cmacu

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 207 Мнения:

Posted 08 June 2009 - 06:41 PM

Едно въпросче към вас. Нямам възможност да спортувам по какъвто и да е начин в момента, не защото не искам, а защото имам едни проблеми със здравето, които за съжаление от няколко години не ми позволяват да спортувам активно. Подочух, че L-карнитинът помага да се натрупа известна мускулна маса, неголяма, но поне някаква, без нужда от физически тренировки. Вярно ли е това и до колко е полезно за организма или по-точно има ли нежелани странични ефекти?

И още един въпрос към вас: Има ли начин да си повиша тонуса/енергичноста без физически упражнения? Решил съм да пробвам с йога и може би някакви уроци по танци, независимо какви. Моля ви да ми дадете съвети относно това, защото наистина съм в безизходица.


Изчакай и мнение от експерти, но моето е:
- L-Carnitinе е вещество съдържащо се в различни видове месо и спомагащо за приемането и усвояването на мазнините от човешкия организъм. Само че, според рекламните материали и "експертните" предписания, веществото е трудно естествено да се набави в нужните количества. Затова има такава добавка. С нейна помощ и физически упражнения (предимно кардио) можеш да изгориш подкожните и околомусколните мазнини, но по никакъв начин не оказва влияние на изграждането на мускулни влакна и маса. Аз лично преди около 2 години го тествах за около месец и имаше ефект. Моя съвет е да не се забъркваш с химии, било дори най-обикновенни протеини. Има много химични варианти да качваш/сваляш маса. Актьори и други известни личности се възползват непрекъснато от тях. Това е поредното изкуствено нещо в иначе така естествения съвременен живот :very_happy: ... След като не можеш да спортуваш (не знам причината, но със сигурност си има начини и това да се оправи, тук има тема за инвалид-култорист братле...) може би е добра идея да отидеш на диетолог, да ти направи хранителен режим (не е задължително да е за отслабване) и ако имаш парички, направиш си нужните изследвания, диетолога си свърши работата, следваш инструкциите му ще има ефект :very_happy:. Тук стигаме до главния проблем и въпрос: How bad do you want it?

Късмет

#15 Francesco

Francesco

    Relies on looks

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 88 Мнения:

Posted 16 June 2009 - 09:49 PM

Някой от фитнес манияците може ли да ми препоръча някакъв качествен протеин, който да има и качествена цена?
Благодаря предварително.