Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Границата между Cocky и простащината ?


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 Nebesen

Nebesen

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 10 Мнения:

Posted 03 April 2007 - 10:23 PM

Здравейте,
започвам направо с въпроса. Понякога, в желанието си да изляза тарикат :) , така де самоуверен и да покажа, че няма да падам в краката на мадамата, само защото е малко по-красива от останалите (да я negna де) излиза прекалено грубо ... бе чиста обида ;). Та значи здраво работя върху C&F, но не ми се получава баланса ... излиза, или прекалено грубо и не достатъчно смешно (в повечето случаи), или просто обикновен базик, който не ме отличава от останалите. Когато се опитам да покажа по-висока стойност, отново излиза обидно ... все едно съм заядливо момче, което само си търси кого да обижда ;) . Та не мога да уцеля точно тази граница и това ме спъва много. Нека който има инфо по въпроса драсне някой ред, защото съм сигурен, че това е често срещан проблем.

#2 Ascalon

Ascalon

    Team player

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 217 Мнения:

Posted 03 April 2007 - 11:13 PM

Нека който има инфо по въпроса драсне някой ред, защото съм сигурен, че това е често срещан проблем.


Драс,драс,драс ;) ето ме. При теб работата е , че не си знаеш границата.Прав си ,че това е често срещан проблем,характерен е за хора ,които не са овладели добре още езика си. Не се притеснявай,не е фатално.Всичко се постига и съм сигурен , че ти ще се усъвършенстваш в това,стига да караш стъпка по стъпка. Neg hit-а поне аз го превеждам като бъзик,закачка,безобидна шега. употребява се с цел да покажат нечии недостатъци. neg hit-a е искрен и смешен,мацката може да усети шегата бързо и да се засмее.Това не е магическа фраза за свалка на мадами и не е с цел да обиди.

Почни със съвсем нормални и безобидни шеги.Гледай забележката ти да попадне на точното място по време на разговора. Не използвай обидни думи,защото една по-натокана мадама няма да даде никой да я обижда (и така си е правилно де)без значение дали е сериозна или не.Гледай да гъделичкаш самочувствието на момичето,а не да го засягаш.За да използваш по силни думи и по силни neg hit-ове трябва да си забавен и с много опит в това. "Ти си голяма ку*ка" може да звучи супер смешно от устата на един Мастър ДЖ,но от един несигурен в се*е си човек може да прозвучат обидно.

Има 3 вида закачки:отнасящи се до 1)облеклото,прическата и грима 2)физически характеристики 3)Действия ,думи,навици


Втората част според мен е най-сериозна,тъй че внимавай с нея.

Мога още да пиша по въпроса,обаче ми се спи :) .Ако имаш някой друг конкретен въпрос свързан с това - пиши ;)

#3 Nebesen

Nebesen

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 10 Мнения:

Posted 04 April 2007 - 12:17 AM

По-конкретно - много често ми се случва момичето да си проси комплименти. Опитвам се да давъм възможно най-завъртяни и неточни отговори, но не ми се получава.(1:"Хубава ли съм ?")

Другото за което се сещам е, когато мадамата се самооценява и показва високо самочувствие. Даречем ти каже - 2:"Еми аз съм си естествено хубава", или 3:"Мен нон стоп ме свалят и аз много трудно си ИЗБИРАМ някой" (разбирасе в контекст това няма да прозвучи точно така, ами малко по-завоалирано, така де - знаете как говорят готините мадами).

Та интересно ми е, понеже съм слушал как всякакви шемети да отговарят на тези реплики, исках да прочета поне 1-2 свястни отговора на тези откъсчета за по 100 000 лева ;)

#4 Ascalon

Ascalon

    Team player

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 217 Мнения:

Posted 04 April 2007 - 10:53 AM

По-конкретно - много често ми се случва момичето да си проси комплименти. Опитвам се да давъм възможно най-завъртяни и неточни отговори, но не ми се получава.(1:"Хубава ли съм ?")


На такива въпроси не отговаряш с "аз".Какъвто и отговор да дадеш ТИ,все ще има някаква предпоставка за контраудар от нейна страна.Това ,което е най-правилно в случая е да дадеш безличен отговор.пример: "Според мен Puff Daddy би те харесал много" или "Повечето хора биха казали че си хубава,ама аз..." . Във тоя случай я караш да се замисли,кои аджеба са повечето хора и ти дали си сред тази група.

Другото за което се сещам е, когато мадамата се самооценява и показва високо самочувствие. Даречем ти каже - 2:"Еми аз съм си естествено хубава", или 3:"Мен нон стоп ме свалят и аз много трудно си ИЗБИРАМ някой" (разбирасе в контекст това няма да прозвучи точно така, ами малко по-завоалирано, така де - знаете как говорят готините мадами).


2)Като си естествено хубава слагай по-малко грим,че се скриваш цялата
3)Събери лисчета с номерата на твоите обожатели и ми ги дай да направя тобола с тях.Все на един ше му излезе късмета.


Усещам те,че си от мързеливите красавци дето искат със 2-3 заучени фрази да събарят мацки .Точно това не е истинския смисъл на тоя род закачки.Давам ти някakви безобидни и елементарни примери,но знай , че истинския успех идва когато сам почнеш да създаваш "бисери",които са си на мястото.

Много добре си облечена,майка/леля/баба ми има същите дрехи. (класическо )
Имаш хубаво лице,ама трябва да ползваш помалко грим.Грима е да подчертава красотата не да я скрива (тва има успех ,но само с правилната интонация,иначе излзиа доста дървено ,ако не е на место)
Готини дрехи,но според мен щеше да изглеждаш по-добре ако бяха (друг цвят)
Хубава блуза,видях преди малко една мацка на спирката да носи същата(това е мноого изнервящо,вярвай ми)
Знаеш ли,че ти се появяват бръчици под очите когато се смееш?
Не е хубаво да дъвчеш с отворена уста!
Оу! Оплю ме! (и нервно почваш да търкаш бузата си,за нея е много притеснително )
Ауу!Имаш странно чувство за хумор.

Научи се да импровизираш.Аз не съм дядо Ванго да предсказвам какви ше са недостатъците на следващото момиче ,което срещаш.Сам трябва да забелязваш какво не е наред в нея,за да можеш после с усмивка да го отбележиш.Ако момичето с/у теб се изчерви или се засрами значи си постигнал целта си ;) .

#5 Nebesen

Nebesen

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 10 Мнения:

Posted 04 April 2007 - 11:44 AM

Усещам те,че си от мързеливите красавци дето искат със 2-3 заучени фрази да събарят мацки .Точно това не е истинския смисъл на тоя род закачки.Давам ти някakви безобидни и елементарни примери,но знай , че истинския успех идва когато сам почнеш да създаваш "бисери",които са си на мястото.


В грешка си. Ако беше чел по-съсредоточено, преди да се провъзгласиш за учител, щеше да разбереш, че проблемът не е в измислянето на самите фрази, или в импровизацията, а в начина по който ги казвам ... излизат обидно. Пример от вчера - на курс по немски търсим 4ти за белот. Заговарям момиче което минава покрай вратата :

Аз:Здрасти, търсим си 4ти човек за белотец, скачай на хорото.
Тя:Амии не мога да играя.
Аз:Не можеш ?!? А какво правиш в училище когато ти е скучно ?
Тя:Ми нищо ... уча си.
Аз:Ти сигурно си някоя гадна зубарка, която си стои през почивките в стаята и си преговаря признай си ;). Хванах ли те сега :).
Тя: (обръща се към приятелката си) Да го ударя ли ?
--- и тука вече трябваше да замажа положението, защото не излезе както трябва и не ми се занимаваше
Аз:Това беше базик, няма нужда да ме гледаш като сериен убиец ;)
тя се усмихна и аз си заминах.

#6 neglect

neglect

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 158 Мнения:

Posted 04 April 2007 - 04:30 PM

Границата всеки път е различна.В някои ситуации една чиста обида с усмивка си лежи перфектно.Няма нужда да прекаляваш с някви 1789900 базика един след друг.Повечето момичета ще излобеят,защото демонстрираш прекалено висок ранг.

Граница не търси.Няма да намериш.

-Тя:Ми нищо ... уча си.
-Скучно.
...влизаш в нова тема на разговор...защо трябва да задълбаваш тая.

Прекалено много коки на моменти дразни-намали го.

успех и да тренираш ;)

#7 Piron

Piron

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 99 Мнения:

Posted 04 April 2007 - 05:08 PM

По-конкретно - много често ми се случва момичето да си проси комплименти. Опитвам се да давъм възможно най-завъртяни и неточни отговори, но не ми се получава.(1:"Хубава ли съм ?")

Другото за което се сещам е, когато мадамата се самооценява и показва високо самочувствие. Даречем ти каже - 2:"Еми аз съм си естествено хубава", или 3:"Мен нон стоп ме свалят и аз много трудно си ИЗБИРАМ някой" (разбирасе в контекст това няма да прозвучи точно така, ами малко по-завоалирано, така де - знаете как говорят готините мадами).

Та интересно ми е, понеже съм слушал как всякакви шемети да отговарят на тези реплики, исках да прочета поне 1-2 свястни отговора на тези откъсчета за по 100 000 лева B)


Чудно ми е дали наистина ще дадеш тия пари ама понеже съм малко по- богат от Бил Гейт ще няма да ти ги искам.
ascalon ти е дал много добри съвети. Виж наистина целти ти трябва да я накаш да си изчерви. Когато ги накараш да се изчервят те започват да се чустват като малки момичета. Тогава можеш да ги накараш да правят за теб почти всичко.
Мога да ти кажа какво бих направил аз в конкретния случай- ще започна да се почесвам едно такова тип "ами сега заеби ама квот да те правя", ще я огледам цялата демонстративно, ще я накарам да се обърна с гръб към мен, ще започна да и коментирам дупето, ще го плясна, пак ще го коментирам, ще я обърна, ще погледна в деколтето, ще проверя за подбплънки, ще я попитам дали може да иглае кючек, ще почна да я щипя по бузките и ще започна с големите хвалебствия тип "циганка ме е учила на такива работи не се сърди че говоря така" и ще продължавам докато не ме накара да млъкна или не тръгне да ме бие или нещо подобно. Ако вземе да се изчерви ще продължа още по- ожесточено.

В грешка си. Ако беше чел по-съсредоточено, преди да се провъзгласиш за учител, щеше да разбереш, че проблемът не е в измислянето на самите фрази, или в импровизацията, а в начина по който ги казвам ... излизат обидно. Пример от вчера - на курс по немски търсим 4ти за белот. Заговарям момиче което минава покрай вратата :

Аз:Здрасти, търсим си 4ти човек за белотец, скачай на хорото.
Тя:Амии не мога да играя.
Аз:Не можеш ?!? А какво правиш в училище когато ти е скучно ?
Тя:Ми нищо ... уча си.
Аз:Ти сигурно си някоя гадна зубарка, която си стои през почивките в стаята и си преговаря признай си ;). Хванах ли те сега :).
Тя: (обръща се към приятелката си) Да го ударя ли ?
--- и тука вече трябваше да замажа положението, защото не излезе както трябва и не ми се занимаваше
Аз:Това беше базик, няма нужда да ме гледаш като сериен убиец ;)
тя се усмихна и аз си заминах.

Аз:Това беше базик, няма нужда да ме гледаш като сериен убиец :) е това е било тест- ти си се сдухал и си загубил. Това са едни такива тестове дето ако не ти идват отвътре да ги игнорираш ще загубиш. Сега ще се опитам да ти обясна, но трябва да си отворя устата за една думичка- предизвикателство. Със сигурност си срещал или си чувал за някой който кара жените покрай него да иската хем да го утрепят, хем да му налетях. Да ги държи на границата между смеха и тоталнато да му се разсърдят. Да ги накарат да чустват че не държат положение и са много далеко от това. Да казват че си ненормален и откачен. А как се постига това ли? Еми едновременно много просто и много сложно.
Аз:Не можеш ?!? А какво правиш в училище когато ти е скучно ?
Тя:Ми нищо ... уча си.
Аз:Ти сигурно си някоя гадна зубарка, която си стои през почивките в стаята и си преговаря признай си :). Хванах ли те сега :).
Виждаш ли започваш да схващаш за какво става въпрос. Виждаш ли вече я провокираш.

Провокираш отговор и емоции. Не чакаш другия. Или си агресор или седиш и чакаш да станат чудеса.

Жените са емоционални същества- играй си точно с това- с емоции. Единственото нещо което трябва да знаеш че емоциите не трябва да са наистина неприятни. Абсолютно всичко ти върши работа. Щом я караш да действа по някакъв начин я провокираш. Емоции- това е вълшебната думичка- щом ги караш по някакъв начин да мислят и да внимават с теб си си свъришл работата. Няма значение дали се заяждаш, караш ги да се смеят, поставяш ги на място или каквото се сетиш. Разбери че накараш ли ги по някакъв начин да те отделят от тълпата си направил много.
Това всичко е важно, но как точно да процедираш ли? Няма формула просто бъди непукист- да не те бърка какво правиш. Който и мъж да питаш ще ти каже че е правил много простоии. Кефи се че правиш простотии защото ще се научиш. Всшчки помнят как примерно си подлудил половината квартал и си събрал няколко районни да те търсят, но няма да запомнят как перфектно си свърил някоя работа. Разбираш ли това са емоциите- това повдига нивото на интерес. Използвай го.
А как да провокираш отговор ли? Мен са ме учили че ако искам да се занимавам с жени първо трябва да не науча да говоря. Имам впредвид да изхвърля всякакви думи паразити, клишета, жаргони и много диалектни думи. На мен са ми казвали че ако искам да ми обърнат внимание трябва да съм гад и да се заждам културно на което му викам провокиция. Тогава няма да нужно да задавам въпроси- Всичко си идва намясто защото тогава нивото на интерес се вдига и то доста. Това е. Не съм сигурен че много хора са ме разбрали, но не съм психолог да обясня какво точно е провокация и емоция а там е границата според мен между смешен и забавен и обикновен кретеноид. А простотията- е кво да ви кажа- поне при мен някой ми се кефят точно заради това. Сигурен съм че и при някой друг е така.

Та значи здраво работя върху C&F, но не ми се получава баланса ... излиза, или прекалено грубо и не достатъчно смешно (в повечето случаи), или просто обикновен базик, който не ме отличава от останалите. Когато се опитам да покажа по-висока стойност, отново излиза обидно ... все едно съм заядливо момче, което само си търси кого да обижда

Това се опитвах де ти обясня горе- ако имаш достатъчно излъчване и не те бърка да продължиш напред каквато и простоя да изръсиш никога няма да ти се обидят нарочно. Достигнеш ли до достатъчно добро излъчване и провокация няма за какво да си мечтаеш много още. Всичко ще си дойде на мястото. Не се стреми да ги разсмиваш. Не си шут. Нека те да се опитват. Ти просто ги провикирай в дадена насока, малко търпение и това е. Няма за какво толкова да мислиш дали си забавен или не. Те да му мислят такива глупости.
Айде че се улях и започнах да ръся глупости. Успех.

#8 Nebesen

Nebesen

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 10 Мнения:

Posted 04 April 2007 - 06:31 PM

Няма нужда да прекаляваш с някви 1789900 базика един след друг.

Прекалено много коки на моменти дразни-намали го.

успех и да тренираш :D


*neglect мисля, че точно това ми е проблема и затова момичетата се обиждат ... давам базиците един след друг нон стоп B) , като калашник съм :) от 100 патрона все някой трябва да уцели, нема как :).
А по въпроса за тренировките - във Варна кофтито е, че не мога да намеря централно място, където даречем да си кибичиш, да си чоплиш семки с някой приятел ;) и междувременно ако мине някоя готина мадама да я мяташ ... примерно както е НДК за София. Гледам да не пропускам възможности когато има, я в магазин, я в автобус, я в тоалетната на билярдния клуб ;) , но от доста време ми се иска да изляза с точна цел - да се уча, а няма къде.

Да ги държи на границата между смеха и тоталнато да му се разсърдят.

Емоции- това е вълшебната думичка- щом ги караш по някакъв начин да мислят и да внимават с теб си си свъришл работата. Няма значение дали се заяждаш, караш ги да се смеят, поставяш ги на място или каквото се сетиш. Разбери че накараш ли ги по някакъв начин да те отделят от тълпата си направил много.

Няма формула просто бъди непукист- да не те бърка какво правиш. Който и мъж да питаш ще ти каже че е правил много простоии.

Всичко си идва намясто защото тогава нивото на интерес се вдига и то доста. Това е. Не съм сигурен че много хора са ме разбрали, но не съм психолог да обясня какво точно е провокация и емоция а там е границата според мен между смешен и забавен и обикновен кретеноид.


Първо - здрасти :). Прочетох поста ти, после го прочетох пак B). При мен се получава следното - когато видя, че момичето е на тази граница се опитвам да "замажа" нещата - нещо като примерът, който дадох. Ето тук си откривам грешка.
Относно емоцията - абзацът ме накара да се замисля ... предизвиквам емоции в повечето мацки, остана сега и да предизвиквам правилните ;) . Това все пак означава, че вървя в някаква посока.
Непукизъм - това е едно от нещата, които първо научих. Отначало беше само фраза "не ме е*е, шоуто да става", напоследък се усещам, че започнах да заговарям момичета и да си правя каквото искам просто за кеф, това ми доставя удоволствие, така де шоуто да става, голяма прас пък някое момиче се врътнало и си заминало. Така че непукизмът е неразривна част от ДЖ изкуството според мен.
Последните няколко реда от цитатът доста ме учудиха и като се замисля са много верни. Границата между шута и ц&ф май си е точно в провокацията на емоции. Така като се почеша по дебелата глава и ми се струва логично. И в двата случая имаш енергия, но при ц&ф е насочена на където трябва ... май :)

#9 Ascalon

Ascalon

    Team player

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 217 Мнения:

Posted 05 April 2007 - 09:11 AM

А по въпроса за тренировките - във Варна кофтито е, че не мога да намеря централно място, където даречем да си кибичиш, да си чоплиш семки с някой приятел :) и междувременно ако мине някоя готина мадама да я мяташ ... примерно както е НДК за София. Гледам да не пропускам възможности когато има, я в магазин, я в автобус, я в тоалетната на билярдния клуб ;) , но от доста време ми се иска да изляза с точна цел - да се уча, а няма къде.


ОоОооо,човек ти си се заблудил!Има много места ,където да си чопплиш семки,даже и без приятел ;) .А пък НДК - там само седиш и чакаш - самотни мадами сядат на пейките и чакат само някой да ги заговори.Постоянно минават и ти се усмихват даже!
:) Звучи нереалистично а?

Централно място ,където да си правиш кефа... аз не съм чувал за такова.Удоволствието зависи от теб,ти сам си го създаваш и сам си ковеш съдбата в определената посока.Както казваш : магазин,автобус,на спирката,в някой клуб - мястото зависи от теб.Ти го определяш,ти определяш дали запознанството ти с някоя мадама ще е вълнуващо и забавно или тя ше те отреже брутално и ще ти остане история за разказване за цял живот.Във Варна може наистина да има местенце "за тренировки" и е особено приятно ако си между 15 и 19 години.Можеш ако искаш да драснеш едно ЛС и да ти разкрия тайната :)

#10 Piron

Piron

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 99 Мнения:

Posted 05 April 2007 - 04:35 PM

Последните няколко реда от цитатът доста ме учудиха и като се замисля са много верни. Границата между шута и ц&ф май си е точно в провокацията на емоции. Така като се почеша по дебелата глава и ми се струва логично. И в двата случая имаш енергия, но при ц&ф е насочена на където трябва ... май ;)


А аз като ти прочетох това се сетих какво пишеше под постовете на ДЖ библията- "Ако не живееш на ръба заемаш твърде много място". Виждам че се ориентираш добре. Постарай се и да се научиш да говориш правилно и тогава нещата ще си дойдат толкова лесно че направо ще се чудиш как си могъл да бъдеш такъв.

Пробвай едно нещо и ми кажи дали има резултат- хвани някоя не толкова добре позната и я карай да се изчервява редовно и бързо бегай. така го карай докато не прецениш и ще видиш колко самочуствие ти идва и каква хубава тренировка си направил. Много ще ми е интересен резултата- дали ще започне тя да те гони или да те избягва- ти как мислиш?

#11 Nebesen

Nebesen

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 10 Мнения:

Posted 05 April 2007 - 05:31 PM

Еми значи очаквайте включване скоро ;) с резултати ... само дето тука няколко дена съм с вързани ръце малко, че много работа се насабра. Пироне ще се постарая бързичко да събера резултати от твоята идея, обаче както казах - мога да почна след 2-3 дена мин.

#12 el_mariachi

el_mariachi

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 4 Мнения:

Posted 11 April 2007 - 01:47 PM

Според мен точно Варна е едно от най-добрите места за подобен род тренировки. Места бол, момичета всякакви. Особено от Севастопол до Фестивалния по пейките си е баш перфектно. Както сега идва и сезона.. А според предпочитанията за момичета има много места където се събират различни типове, за всекиго по нещо.