Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Воля


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Rolan

Rolan

    Единак

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 444 Мнения:

Posted 03 January 2009 - 12:01 AM

Какво мислите за волята? Какво значи да имаш силна воля? Как се калява волята? Познавате ли някой, за който със сигурност може да кажете, че има силна воля?

Какви мисли изобщо ви се раждат в главата, като чуете думата "воля"?



;)

#2 sweetcorn

sweetcorn

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 172 Мнения:

Posted 03 January 2009 - 10:54 AM

Много си тормозиш главата по тея късни часове.Карай я по-леко.

Обратно към въпросут ти....

Волята е допълнителното усилие кото полагаш за да постигнеш някав резултат (цел). Психологически погледнато хората живеят в зоната на конфорта. Всяко излизане от тази зона е свързано по-един или друг начин с дисконфорт. РЕшението за постигането на някаква цел е началото обикновенно съпроводено с голяма доза ентусиазъм. След излизането от зоната на конфорта, ентусиазъма започва да избледниява. Тук стъпва волята. Колкото по-силна е волята на индивида, толкова по-далече стига.
При взимането на решение може да липсва ентусиазъм, когато последващото дейсвие е неприятно, но наложително. Необходима е воля за постигане на резултата. В такива случаи поне, за ме, го предприемам като предизвикателство. \" нека да видя какво може да ми донесе........ или какво ще науча\".

Трудно ми е да дам определение за силна и слаба воля. Това е строго индивидуално. Знам че съм имал воля да постигна определени неща и ми е липсвала воля да довърша други. Познавам хора с по силна воля от мен ( с много силна воля) и други които нямат никаква, но подчертавам това е относително, премерено през субективната призма.

Волята се калява като си поставиш по-висока цел и я постигнеш. Мисля че най удачния начин е спорт.
Усещам неверояно удоволствие в момента, в които правя последните усилия, тялото не те слуша, но вътрешния глас те вдъхновява и подтиква да довършиш.
Обичам планините, Приемам ги като предизвикателство. Изкачвам връх, караката ми умекват, но имам желание да се кача на него за да видя гледката отгоре.Това желание ми дава сили почти да не спирам и да се кача по-бързо. Следващия път по висока цел и т.н.

Макар че се старах да е кратко, стана дълго. ;)

Sweet

#3 razace

razace

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 209 Мнения:

Posted 02 March 2009 - 12:14 PM

Воля е, когато вярваш в се*е си. Имах много кофти метаболизъм през пубертета, 2 пъти отслабвах и качвах по 25кг, докато на 3тия път не си оправих метаболизма и нямам наднормено, а атлетично тяло. :)

#4 nch

nch

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 7 Мнения:

Posted 02 March 2009 - 07:13 PM

Някой казват, че волята се калява с постоянство...
Според мен волята е пряко свързана с мотивацията.
Има ли цел и желание за постигане на тази цел, някак си има и воля.
Спадне ли желанието и волята намалява. Ето за това трябва да се самомотивираме най-вече като си представяме крайния резултат от това което ще правим и как той ще се отрази положително на живота ни.
А и нормално ли е да се отказваме по средата или към края ;)

#5 Nikotin

Nikotin

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 216 Мнения:

Posted 04 March 2009 - 12:22 PM

Като допълнение мога да добавя и това, че освен с мотивацията волята се свързва и с определено количество инат.