Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Как по дяволите да се разбера с нашите


  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 tzinc

tzinc

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 3 Мнения:

Posted 19 January 2007 - 11:55 AM

Първо поздравления за уникалната книга и сайт!
Второ Честита нова година на мастера и неговите фенове!
Трето на проблема:
как по дяволите да се разбера с нашите, знам как звучи :P , но на мен ми се налага да се прибирам веднага след университета, иначе следват невероятни скандали. :D
Когато успея да повдигна темата , наште дават следните аргументи:
1.Имаш мн да учиш
2.Може да ти се случи нещо лошо или някой да те нападне или да се дрогираш.... малееее
3.МОЖЕ БИ ЩЕ ЗАПОЧНЕШ ДА ИЗЛИЗАШ С МОМИЧЕТА, А ТИ Е ОЩЕ РАНО... :)


Дайте някакви стратегии :D , моля ви се, това ме убива! А и вече си имам момиче, с което искаме да излизаме, благодарение и на теб и уникалната книга разбира се , и трябва някак си да се измъкна от тоя капан... HELP!!!

#2 master-dj

master-dj

    70

  • Admin
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 622 Мнения:

Posted 19 January 2007 - 12:28 PM

След като си в УНИВЕРСИТЕТ, значи трябва да си поне на 18, нали? Мисля, че е време да покажеш на родителите си, че не те решават... Ти пълнолетен ли си, или какво?

1.Имаш мн да учиш
Да ти натякват за ученето, АКО си свалиш успеха. Дотогава не е тяхна работа. Да не говорим че и тогава не е тяхна работа...

2.Може да ти се случи нещо лошо или някой да те нападне или да се дрогираш.... малееее
Ми то може самолет да падне и да те убие и у вас... Може да взривят уиниверситета... Това са глупости.

3.МОЖЕ БИ ЩЕ ЗАПОЧНЕШ ДА ИЗЛИЗАШ С МОМИЧЕТА, А ТИ Е ОЩЕ РАНО...
Кажи им, че това не е тяхна работа.

Вече не си малък и трябва да си отстояваш правата и свободите. Те те третрират все едно си 3-ти клас...

#3 neglect

neglect

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 158 Мнения:

Posted 19 January 2007 - 01:58 PM

По думите ти разбирам 4е ги оставаш да ти се ка4ват на главата.Аз какво бих направил.Правя това което искам.Ще те накажат,убият,набият,изгорят,закоп4еят....Какво... Ти показваш 4е не те е*е ако ще и от някои блок да те хвърлят....спираш да говориш с тях...да ги поздравяваш...показваш мъртва емоция...Да видим каво ще направят.

#4 dragonedge

dragonedge

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 67 Мнения:

Posted 22 January 2007 - 12:58 AM

И аз имах подобен проблем преди 2-3 години.Нашите са много властни и ми се бъркаха във всичко.Стратегии не знам - аз просто не им позволих да ме командват. Това е моят живот не техния. Скандали - ок,спорих с тях до последно. Сега имам свободата и отговорността да си решавам повечето проблеми сам.Мисля че и ти би трябвало да действаш така.Защитавай интересите си с каквото е нужно.

#5 tzinc

tzinc

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 3 Мнения:

Posted 22 January 2007 - 10:31 AM

Добре де тва, че ме третират зле е ясно, ама как да им се противопоставя, така че едновременно да сме в добри отношения (не искам да не си говорим) , но и да ме оставят аз да си отговарям за някои неща. Наистина ми е ножен добър съвет!!!!

Казват, че ако искам да живея при тях това били правилата.. тук преиграват, нали мастер?

Edited by tzinc, 22 January 2007 - 10:32 AM.


#6 neglect

neglect

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 158 Мнения:

Posted 22 January 2007 - 12:34 PM

Тук блъфират поне според мен.

Правилата са си твои.Няма как да пазиш перфектните взаимоотношения.

човек ти си поне на 18.Стига глупости.Ти мишка ли си мухлио ли си че да ги оставаш да ти се качват на главата.

Ти си мъж и си имаш свои правила.Ако искаш да сте си дружки ще трябва да им се подчиняваш.Аз не бих търпял това.честно за мен това е унижение. Бих си подготвял план какво да работя,да си намеря квартира и т.н.

Ти си най важния човек в твоя живот.

Съсипват ти най хубавите години.Какво повече чакаш.Отиди и им го кажи.Кажи им какво мислиш и какво ще направиш.


#7 Гост:_diva orxideia_*

Гост:_diva orxideia_*
  • Guests

Posted 22 January 2007 - 12:51 PM

Добре де тва, че ме третират зле е ясно, ама как да им се противопоставя, така че едновременно да сме в добри отношения (не искам да не си говорим) , но и да ме оставят аз да си отговарям за някои неща. Наистина ми е ножен добър съвет!!!!

Казват, че ако искам да живея при тях това били правилата.. тук преиграват, нали мастер?


опитай така

"искам да поговоря с вас и ще ви помоля да не ме прекъсвате ...когато кажа всичко което имам ще го обсъдим ...
аз вече не съм детето на мама и на тате ...разбирам, че за вас винаги ще си остана дете, но пораснах и забелязвам че вие не ми разрешавате това...
колкото и да искате да ме предпазите от неприятните неща в живота
не можете да сте все до мен и да ми казвате какво да правя
за това ще ви помоля да ми дадете шанс да се сблъскам с живота и отговорностите
за да се науча да се справям сам...предпочитам да греша /да падам и да ставам/ докато съм млад ...
това което ще ме направи истински щастлив и горд е да имам родители
които не ме спират да порасна а ми помагат да преодолявам трудностите т.е. да ми дават сили да се справя, а не да ме пазят от тях ....защото точно така се става истински и силен мъж ...
просто исках да ви помоля да се замислите ...и вие сте били деца, но времето е било друго и проблемите много по различни...
разбирам, че това решение да ми дадете повече свобода ще е трудно за вас, но вече съм голям и за мен това е важно..."

успех :)

PS: извини ме, но нямам време за да напиша всичко
пък и ти най добре го чувстваш
просто излей всичко което си натрупал във времето
това което е важно за да те чуят е да се държиш мъжки т.е. да говорите като големи хора за да те приемат като такъв
и ако по време на разговора някой си изпусне нервите го спираш с думите "не искам да се караме като децата, а да разговаряме като големи хора" :P

#8 ElZeTH

ElZeTH

    Fight to Survive

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 232 Мнения:

Posted 22 January 2007 - 06:14 PM

как по дяволите да се разбера с нашите, знам как звучи :P , но на мен ми се налага да се прибирам веднага след университета, иначе следват невероятни скандали. :D
Когато успея да повдигна темата , наште дават следните аргументи:
1.Имаш мн да учиш
2.Може да ти се случи нещо лошо или някой да те нападне или да се дрогираш.... малееее
3.МОЖЕ БИ ЩЕ ЗАПОЧНЕШ ДА ИЗЛИЗАШ С МОМИЧЕТА, А ТИ Е ОЩЕ РАНО... :)
Дайте някакви стратегии :D , моля ви се, това ме убива! А и вече си имам момиче, с което искаме да излизаме, благодарение и на теб и уникалната книга разбира се , и трябва някак си да се измъкна от тоя капан... HELP!!!


По всичко личи, че си мамино синче.. до сега си оставял вашите да вземат контрол над целия ти живот. Кога осъзна, че имаш нужда от свобода? Сега, когато си хвана момичето ли? А преди това... всичко ти беше добре нали? Мамо дай пари - готово сине, но се прибери по-рано... тате дай някой лев - ето сине....Какво се получава, че през това време, вашите са купували и обработвали твоята свобода.
Както ти казаха много хора... ти си на 18 , пълнолетен си .. до кога мислиш да слушаш ваште? Може би чакаш да станеш на 25,28,31...? Вземи се в ръце...отстоявай на това което държиш, изправяй се срещу проблемите, макар и да нямаш нужната подготовка...голяма работа, ще паднеш, но пак ще станеш. Намери вяра и смелост в се*е си да кажеш всичко онова което искаш в очите на твоите родители...Ако държат на теб ще те разберат. Важното е да бъдеш твърд и да не отстъпваш. :D

#9 LPS

LPS

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 11 Мнения:

Posted 23 January 2007 - 08:13 PM

аз само да вмъкна един проблем...щот се тва беше първото което ми изникна като прочетох заглавието...а именно...проблема на хората коит делят стая с брат/сестра .....сещате се че до колкото и свобода да имаш не моеш да си водиш някоя девойка в вас и да си я клатушкаш докато малкото ти братче играе CS примерно :)...пък и варианта с график от типа "Мило айде днес в нас от 10без 15 до към 11и 22..4е тогава баба си идва и преди тва е свободно" е малко зле :P

#10 master-dj

master-dj

    70

  • Admin
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 622 Мнения:

Posted 24 January 2007 - 12:15 AM

и това какво общо има с темата???

#11 LPS

LPS

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 11 Мнения:

Posted 24 January 2007 - 05:18 PM

"Как по дяволите да се разбера с нашите"

казах че това ми беше първата асоциация..и това че вътре в темата е доуточнено за какво става дума е друг въпрос...

#12 Resident_Evil

Resident_Evil

    С малък опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипване
  • 44 Мнения:

Posted 16 February 2007 - 10:58 PM

Човече как може ваще да ти казват такива неща бе.
Аз съм на 21 а брат ми е на 19
Майка ми знае че брат ми ходи с 2, знае че редовно ходим по дискотеки и кръчми и че се напиваме много мъжката, знае че пушим знае че ч**аме приятелките си ( колко пъти съм забражял използваните презервативи по секцията ). Дори един път ходих в публичен дом за да пробвам как е с курва и тя разбра и пак нишо не ми каза. И мога да кажа че ми е супер яко с такива родители !

#13 AcTivE

AcTivE

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 10 Мнения:

Posted 25 February 2007 - 05:50 PM

Излез на шибана квартира, ако искаш да си самостоятелен. Дотогава - ти си зависим, следователно, не си ти този, който определя правилата. Ако са по-либерални, ще те разберат, но ме съмнява, че щом досега не са го разбрали, и в близките няколко години ще успеят.

#14 Song

Song

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 7 Мнения:

Posted 28 August 2007 - 09:58 AM

Първо поздравления за уникалната книга и сайт!
Второ Честита нова година на мастера и неговите фенове!
Трето на проблема:
как по дяволите да се разбера с нашите, знам как звучи ;) , но на мен ми се налага да се прибирам веднага след университета, иначе следват невероятни скандали. :o
Когато успея да повдигна темата , наште дават следните аргументи:
1.Имаш мн да учиш
2.Може да ти се случи нещо лошо или някой да те нападне или да се дрогираш.... малееее
3.МОЖЕ БИ ЩЕ ЗАПОЧНЕШ ДА ИЗЛИЗАШ С МОМИЧЕТА, А ТИ Е ОЩЕ РАНО... :huh:
Дайте някакви стратегии ;) , моля ви се, това ме убива! А и вече си имам момиче, с което искаме да излизаме, благодарение и на теб и уникалната книга разбира се , и трябва някак си да се измъкна от тоя капан... HELP!!!


Аблосютно същия проблем!Само че аз съм на 14 и не мога да ида на квартира. :(
Мн е гадно уверявам ви.Направо се побъркваш и ти идва да преч**аш първия човек който видиш на улицата :P

#15 franko_begbie

franko_begbie

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 150 Мнения:

Posted 28 August 2007 - 03:19 PM

Е значи ако си на 14 ,сега е момента да почнеш лекичко да им се изплъзваш (закъснения ,абе леки нарушения да свикват). И наистина няма по добро от разговора, аз ако можех да се върна назад.... но немога

Иначе за тзинк най-доброто май наистина е квартира и отделяне. Е, пробвай с другите неща първо ,но наистина щом досега не са ти поотпуснали конците явно ваще са по консервативни просто. ...а и ти може да пробваш да не се прибереш един два пъти например...