Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Л - Карнитн


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 MaNeKeN

MaNeKeN

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 2 Мнения:

Posted 09 January 2007 - 10:32 AM

почнах да зимам Л карнитин и да бягам по около час час и половина на вечер каква храна да приемам за да мога да си оправя формата че от тези празници тук коремчето ми излиза на яве вече.. а аз не искам корем.. искам да го махна какви опражнения да правя ,каква хранаа да ям , който знае да мопага

#2 master-dj

master-dj

    70

  • Admin
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 622 Мнения:

Posted 09 January 2007 - 04:03 PM

Яж по-малко въглехидрати. Не яж късно вечер. Яж по малко през 2-3 часа. 60-90 минути дори са ти много да тичаш. А по принцип тичането е по-ефикасно сутрин на гладно.

#3 Red Devil

Red Devil

    С малък опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипване
  • 36 Мнения:

Posted 22 April 2007 - 07:57 AM

Яж по-малко въглехидрати. Не яж късно вечер. Яж по малко през 2-3 часа. 60-90 минути дори са ти много да тичаш. А по принцип тичането е по-ефикасно сутрин на гладно.

Master-dj
Ok, otnovo podchertavam, che niamam vuzmoznost da pisha na kiriliza, no ako edno neshto durza da napravia e da te poptupam po ramoto kato priatel! Ami mnogo si napred v materiala i razsuzdavam po edin i sushti nachin kato teb. Mystery,Style metodi, knigi si prochel, praktika sigurno imash, drasni mi edin email na [email protected] ,imam interenso predlozenie za teb!

#4 Red Devil

Red Devil

    С малък опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипване
  • 36 Мнения:

Posted 22 April 2007 - 07:59 AM

Яж по-малко въглехидрати. Не яж късно вечер. Яж по малко през 2-3 часа. 60-90 минути дори са ти много да тичаш. А по принцип тичането е по-ефикасно сутрин на гладно.


Ok, I got a better one for you

Be a master, not a master-baker!

#5 Nawe

Nawe

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 27 Мнения:

Posted 02 June 2007 - 04:50 PM

И аз пих наскоро Л- Карнитин. Най-важното е да го пиеш правилно. 30-40 Мин преди тренировка и НИКОГА НЕ ПИИ КАФЕ КОГАТО СИ ЗИМАЛ Л-КАРНИТИН ! ! ! ! ! ! . Не че ще ти навреди, а просто взаймно се неутрализират. Относно упражненията, наблегни на бягането и на коремни преси, ако искаш да оформиш корема. Когато тичаш помни следното " По-бавно тичай, тичай повече време". Принципно когато бягаш мазнините започват да се топят някъде след 20-30 мин на тичане. До тогава гориш само ... да го кажем това което ти е капацитета, без да се налага да взимаш от запасите ( коремчето е точно "запас" ). Л- Карнитина помага точно за това, ако си пил преди тренировка започваш да гориш мазнини доста по-бързо. Някъде след около 10-15 мин. Това е важно да го знаеш. Не започваш да гориш мазнини от 1-та мин, дори и да си изпил 10 хапчета. Така, сега малко за дозировката, първата седмица по 2 хапчета ( ако са на хапчета ), 30-40 мин преди тренировка. От 2рата седмица почни с 3 хапчета и така 1 месец. Като ги пиеш 1 месец направи 1 месец почивка, защото организма привиква към Л-карнитина и следователно Л-карнитина си губи ефекта. Ако искаш ми пиши ЛС да ти кажа кой точно Л -карнити е най-добър според мен. Но ти каза,че си взел вече, така че това е излишно :P
Ако можеш да ходиш рано сутрин, преди да си закусил е перфектно, но може и вечер, стига да не си ял скоро. Давам пример: хапнал си около 17-18 и към 20:30-21:00 е идеално да отидеш да тичаш. Недей да тичаш когато си ял скоро. Тичането няма общо с щангите, аз 30-40 мин преди да отида на фитнес, за да имам сила, но ако отидеш наяден да тичаш рискуваш да ти стане лошо и да почне ти се повдига + това ти е тежко и мързеливо и просто не ти се тича :P
Подбери си внимателно мястото за тичане. Ако отидеш сутрин е добре, защото няма хора. Но смисъла е да тичаш някъде където няма да ти се нарушава ритъма ( да заобикаляш бабки и тн ). Алеите са добро решение, стига да няма много хора. Аз затова ходя късно вечер, към 21-22 часа, просто мразя тъкмо като хвана ритъм на дишане и тн, и да ми се изпречи някоя лелка на пътя. Може да не личи, ама да заобиколиш един човек много вреди на ритъма, на дишането и на всичко. Затова хората предпочитат да бягат на пътеки, на мен това не ми хареса, обичам да усещам вятъра докато тичам + това е по-готино да тичаш на чист въздух B).
Разтягай много прилежно когато тичаш, глезени, колена ... целите крака много добре. Също така ръцете и кръста, много е неприятно да те заболи кръста когато си тичал около 1 час примерно. Гледай да избегнеш такива травми. Добра идея е да по припкаш малко, колкото да се раздвижиш, спираш, разтягаш едно хубавко и тогава почваш сериозното тичане. Ако намериш някое по-високо място да си качиш крака, за да разтегнеш по-добре е супер.
Когато тичаш за отслабване е най-добре да си олечеш повечко дрехи. Например лятото с горнище на анцунг или някакво яке подходящо за тичане. Долу на краката също е добре да си с дълъг панталон, анцунг най-добре. Маратонките са важни, подбери някакви удобни, да не ти изкарат мазоли след 1 час. Важното е да са ти удобни. Вече за цената на обувките си прецени сам. Просто знай, че скоро ще ги скапеш, ако тичаш редовно с тях. Навличането на горнище и дълги крачоли е добре, защото се потищ повече => гориш повече мазнини. Някой хора слагат и найлони отдолъ под дрехите, но аз мисля, че това е вече много крайно. Друг плюс е, че като се прибираш може да се случи да излезе вятър и тогава тези дрехи ще те предпазят от настиване, все пак гледай да не се мотаеш много много когато си потен. Възможно най-бързо у дома и си зимаш душ.
Това е ... не чак толкова накратко за тичането. А ... и още нещо, избягвай контакти с чужди кучета докато тичаш, тръпката е неприятна :(

Сега няколко думи за коремните преси. Важен е начина на изпълнение. Всички знаем как се прави класическа коремна преса. Ако искаш започни с такива. Те оформят горе-долу целия корем. За по-нататък можеш да разноображиш упражненията на горкото ти коремче. Прикачил съм файл с описание как се правят едни по-нестандартни преси. Труднички са, но много добре оформят горната част на корема. Разгледай го и ако имаш въпроси ме питаи на ЛС :(. За долен корем можеш да правиш следното. Класическа преса, но вместо да си дигаш гърба си дигаш краката. Друг пример, легнал си и си вдигаш краката във въздуха. Целта е да си напишеш 3те имена без да пуснеш краката. Звучи лесно, ама за начинаещ хич не е :angry:. Много важно е след като си правил 1 серия преси, да опънеш коремните мускули. Всеки по-напреднал спортист ще каже колко е важно разтягането за растежа на мускула. Се пак ти не искаш само да махнеш мазнините, но и да си оформиш пресата. Нали така ? Разтягането го прави просто като се опънеш максималко нагоре примерно. Мисля, че разбра какво имаш предвид.

Комбинацията коремни преси + тичане оформят много добре корема. Направи си експеримент, след дълго тичане си свали тениската като се прибереш. Опъни корема и виж ефекта. Сам ще се изненадаш от резултата ( получава се и малка илюзия с огледалото, ама то това помага за самочувстието B) )


Така... сега за хранителния режим. СЛАДКО, ПЪРЖЕНО, МАЗНИ МАНДЖИ И ХЛЯБ забравяш. Алкохола също, той е много калоричен. Цигарите е най-добре да не пушиш, иначе ще имаш проблеми с дишането докато тичаш. Другите го казаха, яж по-малко, но по-често. Избягвай да ядеш след 20:00 или преди да си легнеш. Това ядене се лепи направо на корема :P
Може да си купиш и FAT BURNER, това е хранителна добавка, която не позволява да се освояват мазнините от храната. Пие се 2 таблетки преди или след всяко ядене. Смисъла е, ако ядеш нещо по-мазничко да лапнеш тия, за да избегнеш натрупването на мазнини. Пилешкото месо е много добро за този вид диета. Но тук вече е индифидуално за всеки. Ти си прецени сам.

И за финал ... трябва да си постоянен. Всеки ден тичане и преси. Колкото повече време тичаш, толкова по-добре. Колкото повече преси, толкова по-добре. Прави ги до откат, после почиваш малко и пак до откат. Ако се стараеш до 1-2 месеца ще изкараш плочките ;) ( ако имаш малко коремче може и по-бързо) И тогава, ако искаш ме потърси, за да ти кажа как да изкараш 4,5 ред плочки. Да оформиш страничния корем и тн ;)
Надявам се да съм бил полезен ! ;)

Attached Files


Edited by Nawe, 02 June 2007 - 05:02 PM.