Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Границата между приятелството и любовта?!


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 LPS

LPS

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 11 Мнения:

Posted 28 November 2006 - 02:09 AM

Предполагам ясно става...сценария е ясен...най-добра приятелка..разни събития....тя остава свободна...и хоп влюбваш се...споделете моля за преживаванията си  и какво бихте направили..дилемата е проста...или трябва да избираш между сериозна връзка..която неизбежно ще приключи (не сме в възраст за женене :) )...или приятелството ти с този човек което сте градили години.
Знам че света на свършва с нея и т.н. но наистина искам да направя всичко възможно да не се отдалечаваме един от друг.
Незнам дали е нормално или хлапашко но ми изпива мозъка!!!

#2 Гост:_diva orxideia_*

Гост:_diva orxideia_*
  • Guests

Posted 28 November 2006 - 11:11 AM

Предполагам ясно става...сценария е ясен...най-добра приятелка..разни събития....тя остава свободна...и хоп влюбваш се...споделете моля за преживаванията си  и какво бихте направили..дилемата е проста...или трябва да избираш между сериозна връзка..която неизбежно ще приключи (не сме в възраст за женене :) )...или приятелството ти с този човек което сте градили години.
Знам че света на свършва с нея и т.н. но наистина искам да направя всичко възможно да не се отдалечаваме един от друг.
Незнам дали е нормално или хлапашко но ми изпива мозъка!!!

<{POST_SNAPBACK}>


не питай какво биха напарвали другите ;)защото това няма да те отърве от мислите ти ...нито ще ти помогне да вземеш решението което ще ти даде спокойствие

това което в случая искам да те питам /щом я познаваш от години и сте много добри приятели/ смяташ ли че при една евентуална връзка и съответно край и
вие няма да съумеете да запазите отношенията си като приятели?

другото което искам да питам е тя дава ли сигнали че има нещо повече от приятелски чувства и намерения към теб?

ако си отговориш на тези два въпроса решението и сам ще го видиш ;)

и още нещо ще те питам B) какво предпочиташ да изживееш нещо истинско или да си останеш с мислите за него и какво е можело да бъде но не е...?

някой тук може да си помисли "тогава не цениш приятелството като нещо чисто и искренно..."
не е така ...просто фазите в човешките отношения се променят
днес може да сме приятели
утре да сме едно цяло
а след това пак да сме приятели
но това зависи от самите нас и нивото ни на израстване...

всъщност човешките отношения са много по простички но ние сами ги усложняваме ...
трудно е да се опитваш да виждаш само това което виждат всички останали
и да си затваряш очите за това което виждаш реално самия ти ...защото някой е казал че това е рамката в която трябва да се движим...

всъщност кого заблуждаваме когато се опитваме да избягаме от се*е си? другите? не опитваме се да излъжем точно самите нас и да се вмъкнем в общоприетата рамка за да не се чувстваме различни...
макар че всеки иска да е различен но по един друг начин :D

#3 LPS

LPS

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 11 Мнения:

Posted 28 November 2006 - 12:01 PM

еми не мога да кажа какво ще се случи..но при всички положения нещатта няма да са като преди..не че и сега са така.
А относно нейните сигнали мога да кажа че преди се държеше по-предизвикателно,сега се държи леко по дръпнато което само ме нажеда на мисълта че и тя е в съща ситуация.Но пък я има и другата страна.Вчера успях за малко да я хвана да си поговорим и тя се твърди че алл си е ок и тн..?!Аз може да съм рус ама не чак толкова:)


какво предпочиташ да изживееш нещо истинско или да си останеш с мислите за него и какво е можело да бъде но не е...?

-винаги съм бил импулсивен..в сми..занимавам се с спортове които просто малко или много те принуждават да рискуваш и да действаш хладнокръвно,но просто в случая ми излгежда мн по трудно да реша каквото и да е отколкото някога ми е било да реша каквото и да е..дори в ситуации на живот/смътр..а не екато да не са ми се случали

всъщност човешките отношения са много по простички но ние сами ги усложняваме ...

-мда...съгласен съм..и точно затова пиша тука;)..просто досега винаги съм ги или преодолявал проблемите или просто задминавал..но в случая съм като в черна дупка

сори ако съм малко неясен ама още не съм пил кафе;)

#4 Гост:_diva orxideia_*

Гост:_diva orxideia_*
  • Guests

Posted 28 November 2006 - 04:39 PM

еми не мога да кажа какво ще се случи..но при всички положения нещата няма да са като преди..не че и сега НЕ са така.



позволих си да добавя това което си пропуснал B) ? нали не е грешка?

А относно нейните сигнали мога да кажа че преди се държеше по-предизвикателно,сега се държи леко по дръпнато което само ме нажеда на мисълта че и тя е в съща ситуация.Но пък я има и другата страна.Вчера успях за малко да я хвана да си поговорим и тя се твърди че алл си е ок и тн..?!Аз може да съм рус ама не чак толкова:)


;) тва ми хареса
и определено мисля че си прав


сори ако съм малко неясен ама още не съм пил кафе;)


B) напротив съвсем ясен си :D така де разбрах те тва имах предвид ;)

ако наистина и тя го иска и има същите мисли и страхове като твоите ...то тогава не ви остава нищо друго освен да ги споделите като приятели ...пък после каквото сабя покаже ;)

явно е дошъл момента в който ще се наложи да си поговорите открито ...да обсъдите плюсовете и минусите както ги виждате и чувствате без да си спестявате нищо и да вземете решението заедно ...все пак то не зависи само от теб

Успех :D

#5 LPS

LPS

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 11 Мнения:

Posted 28 November 2006 - 07:23 PM

идеята ми беше че сега не са нещата като преди:)

хаха..кое ти хареса че съм рус ли :Д

явно така ще стане..каквото сабя покаже!!Новото 20 е че тя пак/отново/за пореден път тръгна с старото си гадже;)...те само се редуват да се късат един друг и да тръгват.Колкото и да ми е болно мисля да и тегля една ма*на.Няма да ми е приятно ама не мисля да си изпиля мозъка заради една мърла която и тя самата нз какво иска какво прави защо го прави и какв damage причинява;)...момичета много и най различниB)..пък и аз мога да съм гадняр..кат се забутам зимата по лавинарниците и не ме чуе 10дена ше се побърка :D

#6 ElZeTH

ElZeTH

    Fight to Survive

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 232 Мнения:

Posted 02 December 2006 - 01:11 PM

явно е дошъл момента в който ще се наложи да си поговорите открито ...да обсъдите плюсовете и минусите както ги виждате и чувствате без да си спестявате нищо и да вземете решението заедно ...все пак то не зависи само от теб

Успех ;)

<{POST_SNAPBACK}>


И аз съм на това мнение. По приказвай с нея и успех :)

#7 LPS

LPS

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 11 Мнения:

Posted 02 December 2006 - 07:31 PM

еми...уж приказвахме..но тя твърди че иска всиички да я оставим на мира за изваестно време...фиксира мене и приятеля и предполагам :)...пък и май наистина ще е по добре..щото вече и взехме и да и самопричиняваме телесни повреди;)..тя си срязала пръста докато ме псувала..аз пък паднах и кампус борда докато катерех(съответно и аз ядосан на нея ;) )

#8 Santa_Claus

Santa_Claus

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 1 Мнения:

Posted 27 December 2006 - 11:57 AM

При мен проблема е малко по- различен.......... С моми4ето сме много добри приятели... навсекаде ме вика с нея..... абе въобще на всякаде сме заедно.    
НО...... тя си има приятел..... от година и половина..... той е в Софиа (учи) и нещата, смея да кажа, не вървят много с него (каррт се много често)...
Сега ме вика да празнуваме НГ заедно ( на един купон)....
*забравих да кажа, 4е постоянно се прегръщаме... а на дискотека като ме..... сме толкова близо... (обаче не се обарваме (на нея не й е приятно)).
Какво да правя? Не искам да я загубя като приятел, но.....
*а в момента има и едно друго моми4е с което самс е заиграл ( план Б :P )

#9 master-dj

master-dj

    70

  • Admin
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 622 Мнения:

Posted 27 December 2006 - 12:58 PM

Предполагам ясно става...сценария е ясен...най-добра приятелка..разни събития....тя остава свободна...и хоп влюбваш се...споделете моля за преживаванията си  и какво бихте направили..дилемата е проста...или трябва да избираш между сериозна връзка..която неизбежно ще приключи (не сме в възраст за женене :P )...или приятелството ти с този човек което сте градили години.
Знам че света на свършва с нея и т.н. но наистина искам да направя всичко възможно да не се отдалечаваме един от друг.
Незнам дали е нормално или хлапашко но ми изпива мозъка!!!

<{POST_SNAPBACK}>

Не мога да разбера защо мислиш, че ще си развалите отношенията, ако направите нещо повече? Толкова ли си зле в леглото? :P Майтапче... Между другото, това е идеална реплика, ако тя ти каже, че не иска да си развалите отношенията с нещо повече...

Лично аз не виждам проблем да си останете приятели с някое момиче, независимо дали преди това сте или не сте били приятели...

преди всичко се съсредоточи върху това, което искаш ТИ, а не тя... Ако ТИ искаш нещо повече, действай!

явно така ще стане..каквото сабя покаже!!Новото 20 е че тя пак/отново/за пореден път тръгна с старото си гадже:P...те само се редуват да се късат един друг и да тръгват.Колкото и да ми е болно мисля да и тегля една ма*на.Няма да ми е приятно ама не мисля да си изпиля мозъка заради една мърла която и тя самата нз какво иска какво прави защо го прави и какв damage причинява;)...момичета много и най различни;)..пък и аз мога да съм гадняр..кат се забутам зимата по лавинарниците и не ме чуе 10дена ше се побърка  ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Опа, тук ми замириса на "доброто момче в зоната на приятелството"... Попрочети малко в Библията по въпроса...

При мен проблема е малко по- различен.......... С моми4ето сме много добри приятели... навсекаде ме вика с нея..... абе въобще на всякаде сме заедно.   
НО...... тя си има приятел..... от година и половина..... той е в Софиа (учи) и нещата, смея да кажа, не вървят много с него (каррт се много често)...
Сега ме вика да празнуваме НГ заедно ( на един купон)....
*забравих да кажа, 4е постоянно се прегръщаме... а на дискотека като ме..... сме толкова близо... (обаче не се обарваме (на нея не й е приятно)).
Какво да правя? Не искам да я загубя като приятел, но.....
*а в момента има и едно друго моми4е с което самс е заиграл ( план Б ;) )

<{POST_SNAPBACK}>

Всичко зависи само от теб, постарай се да ескалираш нивото на докосване до нещо повече.... Но на пръв поглед моят съвет е да не се отказваш от другата... (А да не говорим, че щом си без сериозно гадже, трябва да са няколко други...) Тук не е ясно - ти си й само приятел, а оттам се излиза трудно...