Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Контра пикап


  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1 Summer`Love

Summer`Love

    С малък опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипване
  • 35 Мнения:

Posted 20 December 2008 - 04:24 PM

Темата може да се стори странна, тъй като повечето сте мъже тук и искате да станете безчувствени, корави и самоуверени пичове, които да могат да прелъстят всяко момиче. Което не е лошо, стига да не сте от страната на момичето :lol: Чела съм доста литература за пикапа и въпреки, че мисля, че доста добре разбирам цялата концепция, триковете, психологията, не мога да по никакъв начин да реагирам контра на това, което ми се "прилага" ;) В случая не визирам краткотрайни забивки, а по сериозни отношения. Или поне за мен са сериозни. Виждам как ме манипулират, омаловажават проблемите, "нагласят" ме според нагласата за живот на съответния човек, променят ме. Тунинговане или НЛП го наречете - осъзнавам напълно, че не искам да съм такъв човек, но се чувствам буквално неспособна да променя нещо. Не съм безхарактерна и не се примирявам лесно - най-лесното и най-вече щадящо за мен самата, би било просто да не се занимавам с този човек, но е факт, че имам желание да продължа. Вероятно добрата новина за вас е, че техниките работят безпогрешно :lol: Но на мен ми вгорчават живота.

Не смятам да започвам кампания "анти-пикаперство" хаха, просто ми се иска да намеря начин да достигна до човека, с който съм, без да изгубя се*е си.
Вие сте. ;)

#2 Гост:_mugen_*

Гост:_mugen_*
  • Guests

Posted 20 December 2008 - 10:30 PM

Oт колко време си с този човек ?

#3 Coldplay

Coldplay

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 88 Мнения:

Posted 20 December 2008 - 11:30 PM

зарежи го. целта на НЛП е да помогне на практикуващия околните да го разберат правилно, като им даде нагласа и комфорт да го чуят, и да му дадат шанс за изява. Ако не си влюбена в това момче, и не ти харесва, просто си тръгни. Описваш се сякаш си подлвастна на магия...с Дейвид Копърфилйд ли излизаш? Ако не си щастлива, просто си замини. Кое му е сложното на казуса? Изясни ако не сме разбрали нещо.

#4 Coldplay

Coldplay

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 88 Мнения:

Posted 20 December 2008 - 11:46 PM

Сега се сещам да ви разкажа нещо много интересно. Последният път когато ходехме в един клуб с мой приятел,бразилец, той пи уиски , абсент и бира, говори с 40 жени, с някои се целува, и сутринта хвана една мадама в една закусвалня, и я заведе в стаята си след 2 часа и я пръсна. Това момче вижда нещата много просто - нищо не може да замести редовната практика. Казвал ми е че през живота си е заговарял стотици жени, и е запомням репликите които са работили, и ги е прилагал на следващата. И вече си има десетки модели в главата си за целия цикъл. Момичето което заби, никак не беше лошо. Беше дързък, нахален, но усмихнат широко, с поглед който казва:"Хайде да се позабавляваме, отпусни се, не си ли такава, какво толкова, не виждаш ли колко е забавно?". Не е красив, чист е, изглежда умен, слаб е, не носи скъпи дрехи, но има добър поглед, който внушава доверие, приятен глас, и огромна усмивка. И има много практика. Това е. И това му стига да забива жени. Каза ми , че първите му опити са били пълен крах, и каза - дори все още ме режат, като ме отрежат, намирам друга и пробвам пак. Той е настроен да заговаря десетки жени на вечер,и го прави. Постоянно събира телефона, говори с жени, всичко е нормално. Той възприема театъра като нещо естествено, и жените го усещат. За всички останали, които не сме като него, това е сякаш като мисия, да внушим доверие на жената и да я съблазним. Мисля че проблема е изцяло в мозъците ни, но ние нямаме вина. Възпитани сме погрешно, и колкото по-рано започнем да мислим бразилската, толкова по-добре за нас. Подхождайки с нагласа която казва:"Я, интересно момиче, я да я заговоря, мм май общува добре, нека се позабавлявам с нея", се възприема отлично в повечето случаи, момичетата не са тъпи и виждат в очите на всеки един от тях какво си мислим зад хубавите думи. И момичето накрая избира просто момчето което я кара да се чувства забавно, в коктейл с желание. Нека очите и усмивката ти свършат всичко. Както вече казах, бразилеца беше пил немалко, аз лично следващия път ще последвам примера му.

#5 Гост:_diva orxideia_*

Гост:_diva orxideia_*
  • Guests

Posted 21 December 2008 - 12:25 AM

просто ми се иска да намеря начин да достигна до човека, с който съм, без да изгубя се*е си.


зарежи го. целта на НЛП е да помогне на практикуващия околните да го разберат правилно, като им даде нагласа и комфорт да го чуят, и да му дадат шанс за изява. Ако не си влюбена в това момче, и не ти харесва, просто си тръгни. Описваш се сякаш си подлвастна на магия...с Дейвид Копърфилйд ли излизаш? Ако не си щастлива, просто си замини. Кое му е сложното на казуса? Изясни ако не сме разбрали нещо.


тя иска да е с него, но не иска да бъде тунингована /манипулирана/ т.е. да изгуби се*е си ;)
иска да стигне до сърцето му, иска да го разбере и т.н.

#6 x3m

x3m

    Excellence is the key

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 205 Мнения:

Posted 21 December 2008 - 12:40 AM

Знаеш ли защо се чувстваш неспособна? Защото тези неща те привличат в мъжа. Осъзнаваш какво прави той, но си неспособна да му се противопоставиш, защото всъщност точно това търсиш.

Помисли наистина добре - искаш ли да се оставиш в неговите ръце във всеки аспект или наистина искаш да спреш влиянието му върху се*е си. Няма нищо лошо в това да бъдеш тотално доминирана. Повечето жени искат точно това, дори и да не го осъзнават или да не искат да си признаят. Пак казвам НАИСТИНА СИ ПОМИСЛИ какво искаш. Абсолютно честен разговор със самата се*е си. Без никакви предразсъдъци от сорта на какво би трябвало да направиш, какво очакват хората и как си програмирана от феминистските и еманципационните нагласи на жените в днешно време. Помисли си как на теб ти харесват да са нещата. В крайна сметка ако си имала 10връзки в живота си и във всичките си била доминирана и манипулирана това доста ясно говори какви мъже харесваш. И размишлявай над възможността просто да приемеш реалността и се*е си като човек, който иска да бъде управляван. И във двете си има и плюсове и минуси и зависи от характера ти, кое ще ти хареса повече. А и трябва да се замислиш дали ще го харесаш ако го спре да те манипулира - декем да го промениш. Нали го харесваш заради това, което е. А ако не го харесваш - какво правиш с него?!

В директен отговор на въпроса ти - обърни тактиката на обратно. Вече би трябвало да знаеш какво му харесва на него и на какво поведение реагира. Най-вече сексуално. И го накрай да ти дава по нещо за всяко, което ти му даваш. С течение на времето замяната да става все по-несправедлива в негов ущърб. Естествено не прекалявай, за да не го отблъснеш. Отстоявай своето мнение и когато той го отрече го срежи на мига. Тук не говоря за някакви малки неща. Говоря за ситуации, в които те стъпкал много неправомерно. В отношенията между двама души винаги има граници. Граници, които трябва да отстояваш, но и същевременно трябва да са справедливи. Не можеш да очакваш да чертаеш несправедливи граници и да очакваш някой да ги спазва.

Та този метод е манипулативен, да, но и работещ на 100%. Всички жени го използват за да манипулират мъжете до тях. Дали го правят неволно или не, дали за всичко или не, оставям на всеки сам да помисли за се*е си.

Този начин е доста по-лесен от другия, но и няма да има такова отражения върху личността ти.

Но в крайна сметка помни - няма да можеш да промениш нещата ако имаш твърде слаба воля или прекалено слаб характер. Или той има прекалено силен, което всъщност са две еднакви неща.

Тук е моментът да се замислиш дали наистина искаш да толерираш такова поведение. Харесва ли ти наистина такава ситуация. Мъжът е мъж за да може да се наложи над жената, когато трябва, но да не злоупотребява с тази си възможност. Искаш ли до се*е си човек, който злоупотребява с доверието, което му гласуваш, като се оставяш в ръцете му. Искаш ли човек, който не те харесва такава, каквото си и иска да те промени? (тук е момента да кажа, че няма нищо лошо в промяната, стига и ти да я искаш, а не да ти бъде налагана от някого. Дори и да не си се замисляла над възможността да се промениш в някаква насока всъщност е добре мъжът да те подтикне към нея, но ако ти видиш тази възможност и не я харесаш, а той продължава да те бута - това е на зле. Ако я харесаш - не виждам къде е проблема).

А ако искаш да си с него, но просто да не се поддаваш на манипулациите му - това е доста по-трудна и обвързана с време промяна. Свързана със подобряване на самоуважението, самоувереността и преминаването от ЕГО към САМОЧУВСТВИЕ. Има огромна разлика. Егото е фълшиво самочувствие и се определя от, това което другите мислят за теб. Ако 100 човека кажат, че много те харесват, ти ще действаш много по-самоуверено. Но в крайна сметка, не може всичко, което правиш да се хареса на всички. Поради една или друга причина ще ти казват, че вършиш тъпи неща(дали защото не те харесват, дали защото засягаш интереса му - сега или в миналото, дали защото не им е на кеф в момента). И тогава самочувствието ти (тип ЕГО) се срива. Хората градят его, защото ценят мнението на другите повече от собственото(било ти и на много близки хора). Егото се гради върху представата на другите за теб. Искаш ли другите да диктуват живота ти и самоличността ти?

От друга страна ако имаш ясно изградена представа за това коя си, какви са твоите ценности, какви са твоите добри(и лоши) страни, за твоите преимущества, независимо какво вършиш ще си убеден от него и никой няма да може да ти скапа самочувствието и никога няма да може да те манипулира(или поне трябва да е Рембранд в манипулациите). Истинското самочувствие се изгражда на мнението ти за самата се*е си. Тук трябва да те предупредя и винаги да се вслушваш в думите на хората. Винаги има възможност да се възгордееш и да се надуеш или да отблъснеш човека, който ги е казал. Слушай ги, но прецени дали са истина сама. Не ги приемай за чиста монета думите на някой, само защото ти е близък или само защото му 'вярваш'. Не вярвай на преценката на другите, отколкото на собствената(естествено това си има някои изключения). Това става с житейския път и ситуациите, в които попадаш, както и от средата ти. Бих те посъветвал и ако искаш да прочетеш някои книги написани в стила на източната философия и енергията. Но ги прочети по няколко пъти и ги осмисли наситина и търси конкретни примери, където да ги приложиш в живота си. Така се прави промяна.

Трябва да те предупредя и че при тази промяна има доста голям шанс да изгубиш този и/или още няколко човека около се*е си. Това е така, защото това е процес свързан с голяма промяна в личността и може би те няма да харесат новото ти 'Аз' или няма да те харесват в междинния период, по време на пътя ти до новото ти 'Аз'. Но може би няма да те харесват само защото ще си по-силен човек от тях.

Не вярвах, че пак ще напиша толкова дълъг пост тук, отново. Надявам се съм помогнал ;)

#7 Coldplay

Coldplay

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 88 Мнения:

Posted 21 December 2008 - 01:02 AM

тя иска да е с него, но не иска да бъде тунингована /манипулирана/ т.е. да изгуби се*е си ;)
иска да стигне до сърцето му, иска да го разбере и т.н.



Защо просто не поиска това от него? Нека му каже всичко това, ако той почне да увърта или нещо от сорта, значи не става работата. Всичко е в диалога. И между другото, ако този пич има такава власт над жените, то това не знам дали говори за слабия женски характер, или за откриване на тайната, която само Хитлер и Волен Сидеров знаят. Няма вариант някой да изгуби се*е си, дори ако го пуснат в джунгла с парашут. Има ли глава на тези рамене... наистина, просто говори с него. И ако това чувство в теб не изчезне, просто не бъди с него. 3 милиарда момчета сме... Има поне един милион които надвишават дори и най-капризните ти критерии.

И все пак ако допуснем че си ПРАВА и наистина си нещо зомбирана или хипнотизирана...какво избираш, да изгубиш се*е си или човека до се*е си? NEXT! Това не е любов.

Edited by Coldplay, 21 December 2008 - 01:05 AM.


#8 Summer`Love

Summer`Love

    С малък опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипване
  • 35 Мнения:

Posted 21 December 2008 - 05:04 PM

Така, мерси, че толкова се разписахте ;) Аз ако нямах чувства към този човек, въпроса "Да продължа ли?" изобщо нямаше да стои.
x3m - Тези разговори със се*е си много ги практикувам хах :P И да се опитвам да намеря нещо общо между предишни връзки и сегашната, не се получава особено, просто защото сега ми пука- може би прекалено много. Определено обаче не търся някой, който да е доминиращ в такава степен, че да се чувствам кофти. И даже тук не става въпрос точно за доминация, колкото за неговата позиция, който той отказва да промени. Или получавам малка част от него, от живота му, от вниманието му или просто си тръгвам и губя всичко.
Като заговори за его, самочувствие и характери, много си прав. Колкото и да имам високо мнение за се*е си, това непрекъснато себедоказване, което се налага да правя, си е направо изморително :lol: Мислех, че аз съм упоритата в случая, защото се опитвам да променя нещата в една по-добра посока за мен поне, но явно той е по-упорития, щом съумява да се отбранява така добре :lol: Искам повече отколкото получавам и не бих продължавала, ако нямах това чувство в се*е си, че не е такъв на какъвто се прави. Изградил е някаква защитна стена и никое от женските ми "номерца" не минава. Май уроците "Как да не ми разбият сърцето" са били четени доста доста пъти хах и са най-вече добре усвоени.

#9 Гост:_mugen_*

Гост:_mugen_*
  • Guests

Posted 21 December 2008 - 06:58 PM

сега ми пука- може би прекалено много.Определено обаче не търся някой, който да е доминиращ в такава степен, че да се чувствам кофти.

Недостатъците може да бъдат намалени, ако обмислиш кои са най-важните качества, които търсиш и търсиш ли на подходящото място.
Не визираш краткотрайни забивки ,а нещо по сериозно за което самата ти не си наясно какво е всъщност.Ако искаш нещо толкова силно намери начини ,не търси смешни причини.

#10 *----=Elit Force=----*

*----=Elit Force=----*

    ElitForce

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 311 Мнения:

Posted 21 December 2008 - 09:24 PM

Виж "Summer`Love" смятам,че трябва да говориш с приятеля си и да му кажеш как се чувстваш,когато той си играе ''играта''.Но не очаквай много-предполагам,че добре си знае играта,за да успява да те манипулира толкова добре.

Междодругото как си на външен вид от 1 до 10.Ако ми отговориш мога да конкретизирам отговора още повече.

Edited by ~*FreeStyl3*~, 21 December 2008 - 09:29 PM.


#11 Summer`Love

Summer`Love

    С малък опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипване
  • 35 Мнения:

Posted 21 December 2008 - 09:45 PM

Виж "Summer`Love" смятам,че трябва да говориш с приятеля си и да му кажеш как се чувстваш,когато той си играе ''играта''.Но не очаквай много-предполагам,че добре си знае играта,за да успява да те манипулира толкова добре.

Междодругото как си на външен вид от 1 до 10.Ако ми отговориш мога да конкретизирам отговора още повече.


Говорили сме адски много, знае как се чувствам. Разделихме се вече веднъж по мое желание, защото ми беше омръзнало от компромисите със се*е си, но той успя да ме убеди някак, че не съм взела правилното решение хаха само как звучи - и пак се събрахме, но реално нищо не се е променило от преди.
хах как ги обичате тези скали, 7,8 съм, някой път достигам и до 8 :P

#12 *----=Elit Force=----*

*----=Elit Force=----*

    ElitForce

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 311 Мнения:

Posted 21 December 2008 - 10:15 PM

Оооо значи 8 - не е зле ;)
Много трудно някой тук може да ти помогне - не защото не знае как,а защото това е уравнение с много неизвестни.Не знаем почти нищо за приятеля ти,не можем да разберем как би постъпил в определена ситуация,и за теб не знач нищо.Аз мога да давам само предположения,а ти да ги опровергаваш за това,седни на саме със се*е си и помисли къде му е слабото място.Помисли как можеш да стигнеш до него.(Знам че си се питала милион пъти,но отговора е някъде там в главата ти)Когато човек започне да се занимава с пикъп често смята,че е от стумана и точно там му е най-голямата грешка.Всеки има "Ахилесова пета",само трябва да я намериш и е победен.
Нищо конкретно не казвам а ?Каъв кадняр съм...Ето ти нещо конкретно:
Намери слабото му място и пробваи да го "повалиш" или го напосни.В противен случеи съсипваш се*е си.

П.С
Знам че няма да ме послушаш за това мога само да ти пожелая късмет :P :lol: :lol:

#13 Summer`Love

Summer`Love

    С малък опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипване
  • 35 Мнения:

Posted 21 December 2008 - 10:24 PM

Оооо значи 8 - не е зле ;)
Много трудно някой тук може да ти помогне - не защото не знае как,а защото това е уравнение с много неизвестни.Не знаем почти нищо за приятеля ти,не можем да разберем как би постъпил в определена ситуация,и за теб не знач нищо.Аз мога да давам само предположения,а ти да ги опровергаваш за това,седни на саме със се*е си и помисли къде му е слабото място.Помисли как можеш да стигнеш до него.(Знам че си се питала милион пъти,но отговора е някъде там в главата ти)Когато човек започне да се занимава с пикъп често смята,че е от стумана и точно там му е най-голямата грешка.Всеки има "Ахилесова пета",само трябва да я намериш и е победен.
Нищо конкретно не казвам а ?Каъв кадняр съм...Ето ти нещо конкретно:
Намери слабото му място и пробваи да го "повалиш" или го напосни.В противен случеи съсипваш се*е си.

П.С
Знам че няма да ме послушаш за това мога само да ти пожелая късмет :P :lol: :lol:


Мерси за съвета ;)
П.С. Само не мога да се сдържа да ти кажа, че се пише стОмана, напУсни, случаЙ и май това е ;)

#14 *----=Elit Force=----*

*----=Elit Force=----*

    ElitForce

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 311 Мнения:

Posted 22 December 2008 - 02:07 AM

Мерси за съвета :lol:
П.С. Само не мога да се сдържа да ти кажа, че се пише стОмана, напУсни, случаЙ и май това е :P

Гледай сега.Тоя акаунт го ползваме двама души.Аз не съм писал от месеци.Но ми стана интересно как поправяш грешките на уинга ми :lol: . Тоя човек така и не съумях да го науча да пише.Но въпреки всичко той е доста интелигентен и мненията му винаги са ценни(да,пише се с двойно "н"(ценен)).Значи(мързи ме да чета и го накарах да ми разкаже),искаш да си с това момче,обаче не искаш да те манипулира и т.н.ОК,лесно ще го постигнеш,ако наистина знаеш какво прави.Покажи му,че играта му не ти действа.Целта ти е да му привлечеш вниманието,да му покажеш,че не си като останалите малоумни п*тки,с които може да бъде.Иначе,не го ли направиш,ти препоръчвам филма "Мисия-Невъзможна".Няма друг начин.Да говориш с него..? Да,говорете си,ти ще му се обясняваш отчаяно как се чувстваш,а той ще чува само "Бла,блабла блаб лабал...няма ли да млъкне тая,писна ми да я слушам..." и нищо няма да се промени.Покажи му защо си заслужава да е с теб.Не му се обяснявай.И внимавай с егото му.Ако е голямо и ти не успееш да му покажеш стойността си,но въпреки това започнеш "да не му играеш по свирката",бъди сигурна,че NEXT ще е предпочитаната от него дума в дадената ситуация.Абе,като цяло ще ти е много трудно,още повече щом те е убедил,че си сгрешила първия път.В момента неговата стойност за теб е голяма,а твоята за него,от твоята гледна точка е неизвестна...твоята задача е да изравниш стойностите.Ако искаш нещо да стане-действай.Зарибена си му,внимавай.Очевидно е,че и той все пак има нещо към теб,иначе нямаше да иска да се върнеш при него.Така че,стига си писала глупости в анонимен форум,а действай. ;) Хайде,късмет и "Весели Празници!"

#15 *----=Elit Force=----*

*----=Elit Force=----*

    ElitForce

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 311 Мнения:

Posted 22 December 2008 - 02:23 AM

П.С. Само не мога да се сдържа да ти кажа, че се пише стОмана, напУсни, случаЙ и май това е laugh.gif
Summer Love,искам да отбележа,че ми прави впечатление стила ти на писане.Едва ли не педантичният ти правопис и склонност за поправяне на очеизбодните грешки говорят за някаква стрикност.Фактът,че търсиш отговора в ДЖ форум говори за някаква съобразителност.Изглеждаш интелигентно момиче.Интелигентните момичета в повечето случаи са добри момичета(и преди Дива Орхидея да е казала каквото и да било,казвам "в повечето случаи",което предполага и някои изключения)."Само не мога да се сдържа да не кажа...",аз като му видях грешките го питах с какво се е друсал.Не се подиграваш,а само "отбелязваш",което е потвърждение на тезата ми,че си добро момиче.А добрите момичета са лесна плячка за играчите.Внимавай,предполагам,че на твоя човек тая работа му е ясна.Покажи му,че си струваш,че не си лесна.Е,знам,вече започнах да се повтарям,но целта ми е да ти набия в главата какво трябва да направиш.Успех! :P