Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Как да не напълнея?


  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#16 simbora

simbora

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 7 Мнения:

Posted 29 January 2008 - 02:04 PM

:) само привидно изглежда че не пишем по темата, ако се замислиш точно този тип застоял живот води до проблеми с теглото ...
имам доста тичане покрай малкия и домакинските си задължения, но все пак по голямата част от времето съм на бюро...

мерси за конското :P ще гледам да се поправя с едно малко изключение....ако се храня по 3-4 пъти на ден ще стана 100 кила ;) като за моя *перфектен* метаболизъм - два максимум три пъти /ако морените, туикса и шоколада се броят за ядене/ е достатъчно ;)

Ако поне малко ти пука за се*е си, почни да четеш bb-team.org и форума най-вече.
Това да ядеш по малко от 3 пъти на ден ще те доведе до 100%-ов глад, умора, чувство за изцеденост и същевременно натрупване на мазнини, яко а ?
Ако трябва да лежа цял ден в леглото - 3 пъти дневно, като съм в тежки тренировъчни режими - 6-7 хранения.
Колкото е по-голям интервала на ядене толкова ти е по-бавен метаболизма.. логично е дори, а защо всички си мислят обратното ? "Като ям по 4 пъти на ден ще надебелея!!!"... еми като хапваш шоколади и туиксове... това е храна за мозъка за около 30мин и после яко глад.
Един грейпфрут се усвоява от огранизма около 3 до 5 часа. Най-бавно усвояващият се въглехидрат.

Edited by simbora, 29 January 2008 - 02:05 PM.


#17 Гост:_diva orxideia_*

Гост:_diva orxideia_*
  • Guests

Posted 30 January 2008 - 01:03 PM

Ако поне малко ти пука за се*е си, почни да четеш bb-team.org и форума най-вече.
Това да ядеш по малко от 3 пъти на ден ще те доведе до 100%-ов глад, умора, чувство за изцеденост и същевременно натрупване на мазнини, яко а ?
Ако трябва да лежа цял ден в леглото - 3 пъти дневно, като съм в тежки тренировъчни режими - 6-7 хранения.
Колкото е по-голям интервала на ядене толкова ти е по-бавен метаболизма.. логично е дори, а защо всички си мислят обратното ? "Като ям по 4 пъти на ден ще надебелея!!!"... еми като хапваш шоколади и туиксове... това е храна за мозъка за около 30мин и после яко глад.Един грейпфрут се усвоява от огранизма около 3 до 5 часа. Най-бавно усвояващият се въглехидрат.


мерси :blink: переодично се забивам по разни места и чета, но ...

за яденето не съм много съгласна ;) преди време имах следния режим - кроасан + данон за пиене /обед и следобед/ за вечеря каквото дойде - пиле, салата, манджа, супа...гледах да е разделно хранене без хляб и тесто
естествено писва едно и също за обед и следобед и сменях ...не помня с какво точно
въпроса е, че тренирах /не питай какво :P / нещо което ми даваше сили и енергия за трима...
чувствах се идеално и имах толкова изчистена преса, че чак трениращи бодибилдинг са ме питали как го постигам ...

виж мозъка явно ми е проблем ;) защото помисля ли за нещо сладко става страшно ...докато не го изям ...
като реша стискам зъби и си лягам, но се събуждам в 3ч отивам в кухнята и пак го изяждам /шоколад, вафла...квото хвана/след което заспивам блаженно ;)
ей тва ако може да ми го обясниш :)

#18 simbora

simbora

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 7 Мнения:

Posted 02 February 2008 - 01:10 PM

Ще ти го обясня Лейди, просто защото даваш интересни отговори и се цепиш от колектива(гледай да не ти го нацепят колективно :)).
Честото хранене (на 3-4 часа) води до засилване на метаболизма, което неминуемо ще доведе до изчистване на мазнините. Естествено ако храната ти е чиста(имам предвид разумен хранителен режим).

Сладкото - бърз въглехидрат(предпочитаната храна за мозъка), дава енергия и ситост около 30мин, след това огладняваш няколко пъти в повече.

Надявам се да ти е станало скучно :)

#19 Гост:_diva orxideia_*

Гост:_diva orxideia_*
  • Guests

Posted 02 February 2008 - 01:50 PM

реших да взема мерки и ходих на акупунктура
набиха ми едни игли в ухото ...не се смей щото исках да убия някой...не се усещало...да беее само дето докторката ми рече разочаровано - ма ти гък не каза...
а снощи едвам спах щото ги сложиха от страната на която принципно си спя блаженно.... мамка му дано си заслужава
диетата която ми наложи направо е зверска...освен това ми забрани всичко сладко...

относно грейпфрутът

Половин грейпфрут преди ядене ви гарантира стройна фигура.
Дължи се главно на пектина, съдържащ се в този плод. Той не позволява да изпитваме глад. Когато изядем един грейпфрут, часове се чувстваме сити. Грейпфрутът е богат на витамини, но беден на калории
Грейпфрутът е с доказани диетични свойства.
- Препоръчваме ви всеки ден по един грейпфрут сутрин на гладно преди закуска, той не дразни стомаха така, както лимонът.
Грейпфрутът е богат на соли и минерали.
- Препоръчва се за отслабване, тъй като ускорява „топенето” на мазнините, ускорява храносмилането.
Високото съдържание на пектин в грейпфрута понижаващ равнището на “лошия” холестерол в кръвта. Така че, колкото повече от този плод изяждате дневно, толкова повече намалявате риска да ви покосят сърдечносъдови заболявания.

Доказано е още, че консумацията му спомага за отстраняване на функционалните разстройства на черния дроб, стимулира мозъчните функции и дейността на нервните клетки. Глюкозидите в грейпфрута имат антисклеротични свойства, така че той е особено полезен за хората в третата възраст.

В смес с чист зехтин се прилага като средство за разтваряне на камъните в бъбреците. Препоръчва се още при куп болести: артрити, трескави състояния, отоци на долните крайници, възпалителни процеси на пикочно-половата система.


та дори да се усвоява бавно, все пак плюсовете са повече :)

http://bgkulinar.net...php?newsid=1807 виж това наистина ме изненада неприятно

ще пия четири чая - роза, глухарче, жълт кантарион и царевична коса :) никак не звучи всуксно :)

http://spisania.roza...elle/p5970.html

еми тва е за сега :) дано съм била полезна, пък след седмица две ще кажа има или няма резултат

Edited by diva orxideia, 02 February 2008 - 01:51 PM.


#20 simbora

simbora

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 7 Мнения:

Posted 03 February 2008 - 02:30 PM

та дори да се усвоява бавно, все пак плюсовете са повече smile.gif

бавното усвояване е плюс :)

#21 Гост:_diva orxideia_*

Гост:_diva orxideia_*
  • Guests

Posted 04 February 2008 - 12:17 AM

Ще ти го обясня Лейди, просто защото даваш интересни отговори и се цепиш от колектива(гледай да не ти го нацепят колективно :D).
Честото хранене (на 3-4 часа) води до засилване на метаболизма, което неминуемо ще доведе до изчистване на мазнините. Естествено ако храната ти е чиста(имам предвид разумен хранителен режим).

Сладкото - бърз въглехидрат(предпочитаната храна за мозъка), дава енергия и ситост около 30мин, след това огладняваш няколко пъти в повече.

Надявам се да ти е станало скучно :)


:) ха тва съм го пропуснала

за колектива...лошо няма ;) :D повече хора, по голям купон и повече изгорени калории :P три в едно ;)

питах те за сладкото :) що съм така настървена, като бик на червено :D че чак ставам в 3ч да си изям порцията шоколад, ако случайно съм устискала да не го направя преди сън :)

никак не ми е скучно :P налага се да поработя сериозно върху хранителния си режим

PS: с тея игли вече втори ден не съм яла шоколад :P обаче как ме бъзикаха днес на кафето :)

#22 TytusPulo

TytusPulo

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 80 Мнения:

Posted 04 February 2008 - 05:47 PM

Тук бих искал да вмъкна нещо, аз лично преди около две години почти спрях да поемам сладко и от тогава се чувствам доста по-добре, във всяко отношение пък и поизчистих малко мазнини. И сега не изпитвам никакво влечение към сладко, освен ако не е в течна форма(примерно мляко с шоколад или нещо подобно) и то само ако е разредено с нещо, дали с мляко или кафе или нещо друго. При мене си беше просто въпрос на свикване, и сега просто съм отвикнал да ям сладкиши и сега почти не ми се услаждат и в редките случаи когато опитвам, като не съм с испрял на 100 процент приема на бързи въглехидрати, пия доста чай с мед и в умерени количества кафе със сметана. Но сигурен съм че при всеки е различно, и аз имам приятели, които не могат без да ядат шоколадчета вафли и тем подобни, просто всеки човек си има слабости с които е ПОЧТИ невъзможно да се справи, но поне може да опитва...

#23 matador

matador

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 12 Мнения:

Posted 05 February 2008 - 01:54 PM

Ето моята диета: Ядеш хляб бонус с L- Carnatin, избягваш захар, сладки неща, мазнини. Основната ти храна трябва да е бонус, месо и много плодове. И най-малко 2 пъти седмично фитнес. В дните в които не ходиш на фитнес правиш лицеви опори преди лягане. :)

#24 Гост:_diva orxideia_*

Гост:_diva orxideia_*
  • Guests

Posted 05 February 2008 - 04:48 PM

Ето моята диета: Ядеш хляб бонус с L- Carnatin, избягваш захар, сладки неща, мазнини. Основната ти храна трябва да е бонус, месо и много плодове. И най-малко 2 пъти седмично фитнес. В дните в които не ходиш на фитнес правиш лицеви опори преди лягане. :)


;) хляб не ям, само сухари чат пат

фитнес даммм ...правя го в леглото с инструктора /по приятно е/:D :P същото важи и за лицевите опори ;) :D

#25 TytusPulo

TytusPulo

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 80 Мнения:

Posted 05 February 2008 - 11:35 PM

Само че много е важно да е редовно :)

#26 NRG

NRG

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 496 Мнения:

Posted 09 February 2008 - 03:10 PM

Ей... нещо спамец ала-бала, а? Безсрамници! Няма да разчиствам темата. Не всяка хапе и има дълги нокти... простено ти е, все пак засягаш основната тема на форума.
Искаш ли да ти отворя една секция "diva orxideia след 3 сутринта. Влизайте на свой риск" ?

#27 ElZeTH

ElZeTH

    Fight to Survive

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 232 Мнения:

Posted 09 February 2008 - 04:53 PM

Няма да разчиствам темата.

разчистих я

#28 coolkiss

coolkiss

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 59 Мнения:

Posted 11 February 2008 - 12:54 PM

Пълнее се от храна, не от седене по цял ден в офиса.

За да не пълнееш имаш 2 възможности - 1. или спираш да ядеш въглехидрати почти изцяло /предполагам, че мазнини така или иначе не ядеш/. Или 2. Ядеш си умерено въглехидрати - вкл. и бързите - от които голяма част се изсмукват директно за мазнини и почваш да спортуваш, за да гориш излишната енергия...

Всъщност - вариант 1 е трудно приложим. Дори и да си пълен аскет - след продължителен отказ на бързи въглехидрати - разбирай - шоколади, бонбонки, вафлички и т.н. в организма настъпват кофти неща - като депресия, отпадналост, кофти настроение, дори спадане на либидото и на хуя /съвсем сериозно/ :rolleyes:

#29 Гост:_diva orxideia_*

Гост:_diva orxideia_*
  • Guests

Posted 11 February 2008 - 04:27 PM

Пълнее се от храна, не от седене по цял ден в офиса.

За да не пълнееш имаш 2 възможности - 1. или спираш да ядеш въглехидрати почти изцяло /предполагам, че мазнини така или иначе не ядеш/. Или 2. Ядеш си умерено въглехидрати - вкл. и бързите - от които голяма част се изсмукват директно за мазнини и почваш да спортуваш, за да гориш излишната енергия...

Всъщност - вариант 1 е трудно приложим. Дори и да си пълен аскет - след продължителен отказ на бързи въглехидрати - разбирай - шоколади, бонбонки, вафлички и т.н. в организма настъпват кофти неща - като депресия, отпадналост, кофти настроение, дори спадане на либидото и на хуя /съвсем сериозно/ :(

ако имаш предвид пържолки :) хапвам най много в месеца веднъж, ако изобщо се случи /виж пилешките са ми слабост, но те не са проблем/
да, избягвам мазните храни, тесто и хляб изобщо...чат пат сухар /примерно в седмицата веднъж или два пъти/

с тея игли - дали е психика или имат ефект, още не мога да кажа, но сладко съм яла само два пъти тази седмица
лошото е, че не мога да си нося киселото мляко в куфарчето и да ям в движение т.е. пак нямам режим...успях само няколко дни да ям сутрин, обед, вечер и после пак същото...

за шоколада за пръв път чувам нещо такова :rolleyes: