Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

За увереността !


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 Al`

Al`

    Анти-Пик-Ъп

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 333 Мнения:

Posted 29 May 2006 - 06:03 AM

Питали ли сте се откъде идва увереността у хората,че ще успеят!?И как някои успяват,пък други,които полагат същите усилия ,не могат?
Всичко идва от нагласата и от мислите ,които човек поражда.Има четири принципа-два за успех,два за неуспех,които бих искал да споделя с вас:

1.ГОЛЕМИЯТ ИНТЕРЕС(ЖЕЛАНИЕ)ВОДИ ДО НЕУСПЕХ И ОТБЛЪСКВА.
Сякаш колкото повече желаем нещо,толкова повече то бяга от нас.Независимо дали става дума за жени,постижения в работата или каквото ни хрумне.''Да те жадувам аз,да те жадувам,а ти все повече да се отдалечаваш''-е написал Любомир Левчев и са изпели Сигнал.Всеки от личен опит е изпитал това.Понякога само мислите ни ни издават-срещаме някои и не можем да спрем да мислим за бъдещи въображаеми преживявания с него.Тогава започваме да губием присъствие на духа в настоящето и ставаме непривлекателни за избрания човек.
2.КОЕТО Е БАЗИРАНО НА МАТЕРИАЛНОТО И/ИЛИ НА ЖИВОТИНСКИТЕ ЖЕЛАНИЯ,ТО Е МИМОЛЕТНО И ВИНАГИ ВОДИ ДО СТРАДАНИЯ.
Всеки го е изпитал!И когато щастието от това нещо си отиде,човек се пита''Къде сбърках?''.''Аз неудачник ли съм?''.''Зашо все на мен се случва все аз да оплесквам работите?''.''Защо не мога да направя едно нещо като хората!?''.А на човекът трябва да му е ясно ,че НВГОВОТО ТЯЛО НЕ СЕ ОТЪЖДЕСТВЯВА С НЕГО САМИЯ,с неговата душа.
Звучи просто,но колко ли често подхождаме с душата си към едно момиче?
От друга страна:
1.МАЛКИЯТ/УМРЕНИЯТ ИНТЕРЕС(ЖЕЛАНИЕ)ВОДИ ДО УСПЕХ И ПРИВЛИЧА.
Но как да желаем някого малко.Ние трябва да знаем,че дори и да го имаме ,той/тя няма особенно да промени животът ни.Трябва да знаем,че КАКВОТО И ДА ПРАВИМ,ЩЕ СТРАДАМЕ.Щастието е непостижимо във този материален свят,Бог Го е направил за изпитание на силата на духа на човека.То идва колкото да даде точно необходимите сили на човек да продължи да живее и да се бори.То не е блажен райски остров,който човек търси цял живот,а когато намери-остава там до края на дните си;То е един божествен миг-слънчевият лъч през прозореца,неволната усмивка,детският смях,веселата песен на птичка.А сега прочети това->  http://forgiveness.c...buddhism05.html  
И какво научи-че КАКВОТО И ДА ПРАВИШ,ЩЕ СТРАДАШ затова трябва да знаеш,че
2.КОЕТО СЕ ГРАДИ ВЪРХУ ДУХОВНОТО,ТО САМО НОСИ УТЕХА И Е ВЕЧНО!
Какво в този свят е вечно?Любовта между син и майка,любовта между братя,любовта между истински приятели.Тъй че ако искаш да имаш една дълга връзка с момиче,то трябва първо да можете да сте ПРИЯТЕЛИ.Звучи много лесно,но всъщност не е -защото въпреки животинската си природа,която човек по-добре да отрече от се*е си,тя винаги ще си е част от него.И животинското в него пак ще го кара да страда,независимо че човек е осъзнал,че тялото е различно от душата,от неговото ''Аз''.Но това страдание ще е осъзнато-ще знаеш,че то не се дължи ан теб самия ,а на света,в който живееш.Затова приятелю,отвори сърцето си-защото всеки може да ти бъде приятел.Във всеки има една божествена искра,която е по-привлекателна от всяко осезаемо нещо на този свят.Ако търсиш първо нея,не значи че няма да страдаш.Но нали и без това КАКВОТО И ДА ПРАВИШ,ПАК ЩЕ СТРАДАШ.Трябва да приемеш това убеждение.Наистина-това не е лесно за приемане убеждение.Това е все едно да разкъсаш душата си на две и да хвърлиш едната половина.Да изтриеш част от се*е си.Но именно това е начина.Твой е избора дали да приемеш тази тема.Знай,че само приятелството е вечно на този свят.А като се замислиш,няма какво,освен добри чувства,да са ме накарали да споделя моите убеждения с вас.Това дали да ги приемете е ваша работа.Вие виждате истината във моите думи.Ден след ден все повече ще се убеждавате в правотата им.Но това не бива да ви плаши.Аз поне вярвам,че един ден(не в този живот)наистина всички ще отидем на едно по-добро място.
Но преди това,силите на душите ни трябва да бъдат изпитани. :blink:

#2 vbTheKing

vbTheKing

    Pick-Up Master

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 231 Мнения:

Posted 06 June 2006 - 08:05 PM

Но нали и без това КАКВОТО И ДА ПРАВИШ,ПАК ЩЕ СТРАДАШ.Трябва да приемеш това убеждение.

Абе кви са тия глупости?!?! :) ;) ТРЯБВА ли да го приема?! ЗАЩО?! Какво ще ми допринесе ?! ;)

Вие виждате истината във моите думи.Ден след ден все повече ще се убеждавате в правотата им.Но това не бива да ви плаши.

Кви са тия убеждения, които се опитваш да вкарваш и кво е това "промиване на мозъци"?!
"Вие виждате истината в моите думи..." - бууууууууу! :huh: ;) Сигурен ли си, че я виждаме?

Кви са тия карми, тоя будизъм, тия простотии, че все ще страдаме, тоя песимизъм, тия черни мисли?! Това е пикапьорски форум - айде нЕма нужда от подобни неща. ;)

#3 Al`

Al`

    Анти-Пик-Ъп

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 333 Мнения:

Posted 07 June 2006 - 03:08 PM

Абе кви са тия глупости?!?! :)  ;) ТРЯБВА ли да го приема?! ЗАЩО?! Какво ще ми допринесе ?! ;)

Кви са тия убеждения, които се опитваш да вкарваш и кво е това "промиване на мозъци"?!
"Вие виждате истината в моите думи..." - бууууууууу! :huh:  ;) Сигурен ли си, че я виждаме?

Кви са тия карми, тоя будизъм, тия простотии, че все ще страдаме, тоя песимизъм, тия черни мисли?! Това е пикапьорски форум - айде нЕма нужда от подобни неща.  ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Eми да-аз предполагах че такава ще бъде реакцията,обаче наистина вярвам в тва и затова реших да споделя моята гледна точка пък дали ще я приемете тва вие избирате :D

#4 whocares

whocares

    С малък опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипване
  • 34 Мнения:

Posted 11 June 2006 - 05:25 PM

Al

понеже си ми симпатичен от другите постове ще ти отговоря:

нещо в момента ти идва много ... дали алкохол, дали жени, дали масту*****не, дали дрога ти си знаеш ... но го намали и се огледай и за други интересни неща в света.

по-една или друга причина в живота ми досега е имало много страдание ... и знаеш ли какво ... най-добре е да не му обръщаш внимание ... то е просто ежедневие, просто поредното малко или голямо предизвикателство, което не те кара да се мъчиш ... а да се усмихваш и да си щастлив, защото си по-силен от него. Така идва и увереността във всичко което правиш и тогава във всичко успяваш. Спокойствие и търпение ... с тези две качества всичко е лесно, повярвай ми.

и не ми говори, че каквото и да направиш ще страдаш ... НЕ ... аз бих казал КОЛКОТО И СТРАДАНИЯ ДА ТИ ПОДНАСЯ ЖИВОТА, МОЖЕШ ДА СИ ЩАСТЛИВ И ТО СЕГА ... А НЕ СЛЕД ВРЕМЕ НА НЯКОЕ ДРУГО МЯСТО.

#5 Al`

Al`

    Анти-Пик-Ъп

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 333 Мнения:

Posted 12 June 2006 - 04:34 PM

Al

понеже си ми симпатичен от другите постове ще ти отговоря:

нещо в момента ти идва много ... дали алкохол, дали жени, дали масту*****не, дали дрога ти си знаеш ... но го намали и се огледай и за други интересни неща в света.

по-една или друга причина в живота ми досега е имало много страдание ... и знаеш ли какво ... най-добре е да не му обръщаш внимание ... то е просто ежедневие, просто поредното малко или голямо предизвикателство, което не те кара да се мъчиш ... а да се усмихваш и да си щастлив, защото си по-силен от него. Така идва и увереността във всичко което правиш и тогава във всичко успяваш. Спокойствие и търпение ... с тези две качества всичко е лесно, повярвай ми.

и не ми говори, че каквото и да направиш ще страдаш ... НЕ ... аз бих казал КОЛКОТО И СТРАДАНИЯ ДА ТИ ПОДНАСЯ ЖИВОТА, МОЖЕШ ДА СИ ЩАСТЛИВ И ТО СЕГА ... А НЕ СЛЕД ВРЕМЕ НА НЯКОЕ ДРУГО МЯСТО.

<{POST_SNAPBACK}>

Виж какво,аз не казвам че не съм щастлив...или че не мога да бъда.Не значи че съм спрял да се боря.Сеш се ;)

#6 whocares

whocares

    С малък опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипване
  • 34 Мнения:

Posted 12 June 2006 - 09:45 PM

ами тогава не знам много с каква цел го казваш ;)

#7 zizi

zizi

    100% жена

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 402 Мнения:

Posted 13 June 2006 - 08:17 PM

хей ал ... мога да споря с теб по този въпрос ....
увереността ?**? тя идва от желанието ... ако силно искаш нещо - ти добиваш увереност да го постигнеш .... и не ми казвай за материални или не материални неща - това няма значение .... казвам ти го от опита който имам ...
като искам нещо - валяк да ме гази - мойта ще е .... и най-важното - чувтвам се уверена че го постигам ....
собствената ти воля и собственото ти желание - те ти дават сили и увереност в живота ;)

#8 Al`

Al`

    Анти-Пик-Ъп

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 333 Мнения:

Posted 14 June 2006 - 03:07 PM

хей ал ... мога да споря с теб по този въпрос ....
увереността ?**?  тя идва от желанието ...  ако силно искаш нещо - ти добиваш увереност да го постигнеш .... и не ми казвай за материални или не материални неща - това няма значение ....  казвам ти го от опита който имам ...
като искам нещо - валяк да ме гази - мойта ще е .... и най-важното - чувтвам се уверена че го постигам .... 
собствената ти воля и собственото ти желание - те ти дават сили и увереност в живота  :blink:

<{POST_SNAPBACK}>

Съгласен съм,но мисълта ми беше,че понякога-така се случва-много искаш нещо ,бориш се за него всеки ден,а като го постигнеш и то се обезличава.Сякаш смисълът е бил просто да се потрудиш здраво за него и да се самоусъвършенстваш.Самата постигната цел няма никаква цена и значение.И тва вместо да плаши,трябва да се приема спокойно.Тъй като всъщност няма изход,а смисълът на страданията е да те карат да се напрягаш и да правиш нещо.Айде стига съм писал че подозирам че ще бъде затворена темата-много се отклонихме май ама ;)

#9 zizi

zizi

    100% жена

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 402 Мнения:

Posted 14 June 2006 - 08:53 PM

не неееееееееееее не се обезличава щом го постигнеш .... напротив, просто човек е устроен така, че като постигне нещо се хвърля към следващата си цел .... затова и цивилизацията върви напред ;) всеки човек се бори за нещо и го постига - след като го е постигнал започва да преследва следващата набелязана цел ... - така се развиваме ... това е и смисълът на съществуването ...
ти можеш ли да си представиш човек без цели - ами те даже и животните ги имат ... ;)
увереността - идва от това колко цели си постигнал в живота си, колко върха си покорил ... тя ти дава нова увереност за следващия връх в твоя живот ... и това че ще настъпваш тръни по пътя си - ами нормално е :P и не трябва да те спира ....


уфффффффф много се задълбах и на философия ме изби :blink: ;) ;)

#10 Al`

Al`

    Анти-Пик-Ъп

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 333 Мнения:

Posted 15 June 2006 - 12:39 AM

не неееееееееееее не се обезличава щом го постигнеш .... напротив, просто човек е устроен така, че като постигне нещо се хвърля към следващата си цел .... затова и цивилизацията върви напред ;)  всеки човек се бори за нещо и го постига - след като го е постигнал започва да преследва следващата набелязана цел ... - така се развиваме ... това е и смисълът на съществуването ...
ти можеш ли да си представиш човек без цели - ами те даже и животните ги имат ...  :blink:
увереността - идва от това колко цели си постигнал в живота си, колко върха си покорил ... тя ти дава нова увереност за следващия връх в твоя живот ...  и това че ще настъпваш тръни по пътя си - ами нормално е  :P  и не трябва да те спира ....
уфффффффф много се задълбах и на философия ме изби  ;)  ;)  :P

<{POST_SNAPBACK}>

Дам,много изби към философия,а тя е чааак косвено свързана със ПУТКИТЕ ;) :P . Но аз мисля,че Аинщайн го е казал-''Живота е като карането на колело-трябва да вървиш напред,за да не губиш равновесие'' B)
Можем дълго да разискваме по тая тема,ама май това не е мястото... ;) нз дали скоро няма да ни се карат. Иначе се радвам че стана някакъв диалог и абе ако ти се говори на някви теми- пиши на лична(знаеш-аз съм малък но знам :P B) :lol: ) ;)

Edited by Al`, 15 June 2006 - 12:42 AM.


#11 zizi

zizi

    100% жена

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 402 Мнения:

Posted 15 June 2006 - 06:50 AM

;)