Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Дайте малко съвети за фитнес...


  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#31 samotoka

samotoka

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 15 Мнения:

Posted 27 June 2006 - 02:53 PM

браво -
Bobo_gr = RuLLeZzz

продължавай все така

keep on running !!!

ако вкараш сега през лятото до есента малко повече аеробни спортове като тенис на корт или плуване - както вече бе споменато -ще още по хубаво.

а пък ако знаеш какви 10-тки има по кортовете и басеините.

Edited by samotoka, 27 June 2006 - 02:54 PM.


#32 MeRLiN

MeRLiN

    С малък опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипване
  • 38 Мнения:

Posted 27 June 2006 - 06:33 PM

Аз залагам на умерен фитнес, комбиниран с футбол,колоездене и плуване :angry: .
Идеална комбинация,която с добър хранителен режим и някоя полезна добавка, дава резултати.

#33 electric

electric

    All Eyes On Me

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 532 Мнения:

Posted 27 June 2006 - 11:21 PM

И аз горе-долу от 4 години тренирам
Аз гледам лятото да качвам килограми....
Знам , сега ще се смеете или може би ще гледате опулено, но какво да направя като от Септември до Април-Май....имам състезания по карате и тогава тренирам като луд и свалям килограми, едва успявам да ги задържа. А лятУтУ е единственото време в което мога малко да почина от карате и да наблегна на фитнесУ.

И всичко това дава мн. добри резултати, защто може да качвам мн. бавно, но качвам абсолютно чиста мускулна маса.

#34 mha

mha

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 117 Мнения:

Posted 28 June 2006 - 11:53 AM

И аз горе-долу от 4 години тренирам
Аз гледам лятото да качвам килограми....
Знам , сега ще се смеете или може би ще гледате опулено, но какво да направя като от Септември до Април-Май....имам състезания по карате и тогава тренирам като луд и свалям килограми, едва успявам да ги задържа. А лятУтУ е единственото време в което мога малко да почина от карате и да наблегна на фитнесУ.

И всичко това дава мн. добри резултати, защто може да качвам мн. бавно, но качвам абсолютно чиста мускулна маса.

<{POST_SNAPBACK}>



лятото не е добре даспираш Каратето. точно когато няма състезание можеш да си оправиш играта. през останалото време тренираш за форма щото си под напрежение за поредното състезание. Пробвай тази година да тренираш яко спаринг техника и да сео питваш да я прилагаш да видим дали на следващото състезание няма да покажеш по-добър резултат. дори и винаги да си първи сам ще усетиш че пак може да си по-добър от предишното си аз. Аз така правя и съм много доволен а масата си идва малко по малко

#35 Bobo_gr

Bobo_gr

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 73 Мнения:

Posted 28 June 2006 - 02:14 PM

Аз зимата успявам да кача около 8-9 кила, ама лятото спадам.4-5 кг.Ама няма как щото през лятото имам састезания и по 2 тренировки в тия жеги....
А между другто на басейните наистина има има яки мацки. :angry:

#36 electric

electric

    All Eyes On Me

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 532 Мнения:

Posted 28 June 2006 - 04:31 PM

лятото не е добре даспираш Каратето. точно когато няма състезание можеш да си оправиш играта. през останалото време тренираш за форма щото си под напрежение за поредното състезание. Пробвай тази година да тренираш яко спаринг техника и да сео питваш да я прилагаш да видим дали на следващото състезание няма да покажеш по-добър резултат. дори и винаги да си първи сам ще усетиш че пак може да си по-добър от предишното си аз. Аз така правя и съм много доволен а масата си идва малко по малко

<{POST_SNAPBACK}>


хехе пич, ами кога да почина ? Ти знаеш ли какво натоварване е това ? Чак костите на краката започват да ме болят. само някой леко да ти потпре подбедрицата и от болката си на земята. Имаш чувството,че ако продължиш ще ти се счупат. За това е лятото почвка на организма.
И това за техниката което казваш не е вярно, ако ако си дървен състезател и нямаш мозък в главата играеш едно и също. По това се различават добрите състезатели, дори да тренирам за състезание, винаги на тренировка опитвам нещо ново, нещо което съм видял, имало е и няколко случая в които аз съм променял или измислял хитринки към накоя техника. Така че ти мен не ме мисли :angry: Не винаги ставам първи, но ако беше така нямаше да е интересно ;)

#37 Al`

Al`

    Анти-Пик-Ъп

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 333 Мнения:

Posted 28 June 2006 - 09:28 PM

лятото не е добре даспираш Каратето. точно когато няма състезание можеш да си оправиш играта. през останалото време тренираш за форма щото си под напрежение за поредното състезание. Пробвай тази година да тренираш яко спаринг техника и да сео питваш да я прилагаш да видим дали на следващото състезание няма да покажеш по-добър резултат. дори и винаги да си първи сам ще усетиш че пак може да си по-добър от предишното си аз. Аз така правя и съм много доволен а масата си идва малко по малко

<{POST_SNAPBACK}>

О а аз лятото също изненадвам се*е си-едно време не вярвах че по цял ден мога да ям и да лежа. :angry: Обаче със времето ставаш все по-добър и дори започваш да се смазваш с повод и без повод ;) И вече имаш и тренинг на алкохол във жегите ;) И като отидеш на море винаги си пръв ;) Ахахахааххах(така де- и аз иам някви постижения,момчета ;) )

#38 mha

mha

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 117 Мнения:

Posted 28 June 2006 - 11:02 PM

хехе пич, ами кога да почина ? Ти знаеш ли какво натоварване е това ? Чак костите на краката започват да ме болят. само някой леко да ти потпре подбедрицата и от болката си на земята. Имаш чувството,че ако продължиш ще ти се счупат. За това е лятото почвка на организма.
И това за техниката което казваш не е вярно, ако ако си дървен състезател и нямаш мозък в главата играеш едно и също. По това се различават добрите състезатели, дори да тренирам за състезание, винаги на тренировка опитвам нещо ново, нещо което съм видял, имало е и няколко случая в които аз съм променял или измислял хитринки към накоя техника. Така че ти мен не ме мисли ;) Не винаги ставам първи, но ако беше така нямаше да е интересно ;)

<{POST_SNAPBACK}>



за костите н ми разправяй а за подбедрицата ти тренираш шотокан не е тей тежко. Хвани се калявай както го правим в Киокушпина или в Муай Тая и следващия път като ти подпрат коляно или лакът тях ще ги боли гарантирам ти. Аз на един от партньорите ми му викам стига ми слага лакът ма тпой слага и си мисли че все още не съм кален...после не можеше даси движи ръката като му нацелих оня гадния нерв. Ся не ти говоря за дървеност или не...не можа да ме разбереш за техниката но както и да е щом си си решил така да правиш - окей. Аз лично рядко почивам но този път почивката май ще ми е целия декември месец. Хем е зима ще кача килца хем ще си постоя на топличко и януари като се върна в злата почваме да се готвим за първото Муай Тай състезание в България.
Сега като се замисля ако организма ти е свикнал на тази почивка лятната нормално е да ми реагираш така то това е като да си свикнал да боцкаш и изведнъж някой ти казва ма няма да е*еш сега ами другия месец :angry: тей че извини ме ако съм те убидил. Ако искаш мога да ти дам съвет как да си каляваш пищялите(подбедрицата) ежедневно така че да нямаш проблем с травмите.

#39 electric

electric

    All Eyes On Me

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 532 Мнения:

Posted 29 June 2006 - 09:28 PM

за костите н ми разправяй а за подбедрицата ти тренираш шотокан не е тей тежко. Хвани се калявай както го правим в Киокушпина или в Муай Тая и следващия път като ти подпрат коляно или лакът тях ще ги боли гарантирам ти. Аз на един от партньорите ми му викам стига ми слага лакът ма тпой слага и си мисли че все още не съм кален...после не можеше даси движи ръката като му нацелих оня гадния нерв. Ся не ти говоря за дървеност или не...не можа да ме разбереш за техниката но както и да е щом си си решил така да правиш - окей. Аз лично рядко почивам но този път почивката май ще ми е целия декември месец. Хем е зима ще кача килца хем ще си постоя на топличко и януари като се върна в злата почваме да се готвим за първото Муай Тай състезание в България.
Сега като се замисля ако организма ти е свикнал на тази почивка лятната нормално е да ми реагираш така то това е като да си свикнал да боцкаш и изведнъж някой ти казва ма няма да е*еш сега ами другия месец ;)  тей че извини ме ако съм те убидил. Ако искаш мога да ти дам съвет как да си каляваш пищялите(подбедрицата) ежедневно така че да нямаш проблем с травмите.

<{POST_SNAPBACK}>


дам имам голямо желание. Кажи какво трябва да правя за каляването на подбедрицата.
Само да уточня че мен ме болят от цялото натоварване в залата, защото подскачаш по 2 часа на тренировка и това ако не всеки ден, то почти всеки ден. и така 8-9 месеца в годината и накрая ми се отразява много зле, незнам защо така.
А и да ти кажа, не тренирам шотокан ;) тренирам йошинмон + това играя по малко бокс във залата.

Давай давай :angry: кажи как да се калявам сега

#40 mha

mha

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 117 Мнения:

Posted 29 June 2006 - 10:47 PM

Давай давай :) кажи как да се калявам сега

<{POST_SNAPBACK}>



добре значи да започна с това че ритането по дърветата е пълна глупост. Само можеш да си прецакаш слоя който ти обвива костите. Той си е част от костите сега не мога да се сетя за името но не е важно. Значи този същия слой е изпълнен с нервни окончения и кръвоносни съдове и той изхранва костите ако са наранени. С него трябва да се процедира внимателно. За тази цел са идеални така наречените Тай Падове. Малко са скъпички, но вършат работа. Не знам точно на какво ниво си затова ще почна да обяснявам акто на супер начинаещ пък така и други от форума ще могат да разберат за какво става въпрос. Значи тези Тай Падове са нещо като щитове. Хваща ги партнжора ти и ги държи на дадена височина. Идеалния случай както тренирам аз е на чудан ниво(ниво на което крака като рита е с максимално дължана и е успореден с земята ..почти иудара е насочен към черния дроб-говоря за мавашито-само че не му удряш черния дроб а само тази височина и переш по Тай Падовете). Така почваш лекичко като удара не е този камшичния който се прави в лайт контактните стилове Карате (йошинмон, шотокан, годжу рю) ами си е чист Муай Тайски удар (или Киокушинския вариант) с пълна сила завърташ цялото тяло и крака ти служи като бухалка все едно. тай падовете трябва да плющят яката но са от такава материя че ако риташ здраво но крака ти няма травма и го правиш умерено това(по 50-100 удара като за начало) ще си закалиш пищяла.
Тай падовете са скъпи, затова ние ползваме евтината им алтернатива. Вместо да са окрити с кожа са покрити с изкуствен материал. Вътре са пълнение със същата повърхност обаче и твърдостат е еднаква. Вместо да даваш 120-150 лева за Пад даваш около 15-20.
В случай че и това не ти е удобно можеш да ползваш чувала но ефекта ще е по-малък от сега ти казвам(аз лично ползвам и двата вида екипировка тъй като намерихме начин да се нсабдяваме с евтина но качествена и нямаме ограничение в тренировките си) Значи какво правиш на чувала. Недей прави Маваши защото там по принцип не е толквоа твърд чувала. Най-отдолу където му е дъното е най-коравото място. Заставаш срещу него и почваш да го риташ с кин гери. Това е удар право нагоре нанасяш го в случая с пищяла и целта ако нямаше чувал е да удариш противника отдолу нагоре по вертикалата право в топките. В случая нме удряш топките а дъното на чувала коеот е на различна височина спроед различните зали и различните чували така че не нзам при теб как е. Силата отново си я преценяш ти. Хубаво е така пищяла да сменяш точно с коя част удряш-било то долна или горна или средна че подбедрицата е бая голямо пространство да не говорим че някои много обичат да правят мавашита с тази част дето е под пищяла и над пръстите(чусокуто) а това си е грешка откъм травматизиране заради анатомията на ходилото но стана много подробно...
Сега ако и чувал нямаш и не ти е удобно можеш да си напълни едно чувалче с пясък да ти имитира същата ситуация като с чувала и да го провесиш някъде.
Ако и това не ти е удобно и имаш нужда от някаква евтина екипировка обаждай се- ще помагам с каквото мога. Мога и други повърхности да ти кажа как да каляваш-не забравяй че в Киокушина това ни е специалността :P
много успехи ;)

#41 electric

electric

    All Eyes On Me

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 532 Мнения:

Posted 29 June 2006 - 11:02 PM

разбрах те и мерси.
Значи в залата по карате имаме 3 огромни чувала с различен диаметър. Тях винаги си ги ритам яко, без никакъв контрол, точно както ти каза, не камшично.
а в залата за фитнес има едно отделение където си е за бокс и има още чували, а едното е круша + това има и от тези Тай Падове, обаче ако някой ми държи Тай Пада и аз ритам ниво чудан със всичка сила и го направя това 20-30 пъти само, смятай че човека няма да издържи. Аз си ритам бая силно, все пак 9-10 години го тренирам тоя спорт, малко или много са ми якички ударите.

Как ти се струва да правя примерно по 30 удара на крак ниво чудан на чувала, после другия и така 2-3 серийки ?

#42 mha

mha

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 117 Мнения:

Posted 30 June 2006 - 07:22 AM

Как ти се струва да правя примерно по 30 удара на крак ниво чудан на чувала, после другия и така 2-3 серийки ?

<{POST_SNAPBACK}>



добре е...защо не си сменяш хората на Тай пада. след као оня ще издържи 20-30 викаш следващия за още 20-30...просто Тай пада (ако имате наистина толкова кораво нещо) е номер 1 в тази насока

#43 electric

electric

    All Eyes On Me

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 532 Мнения:

Posted 30 June 2006 - 10:11 AM

добре е...защо не си сменяш хората на Тай пада. след као оня ще издържи 20-30 викаш следващия за още 20-30...просто Тай пада (ако имате наистина толкова кораво нещо) е номер 1 в тази насока

<{POST_SNAPBACK}>


хитро нали ? просто ги сменям... NEEEEXT :) а за Тай-пада май не е това което аз си мисля, я пак обясни.

#44 mha

mha

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 117 Мнения:

Posted 03 July 2006 - 12:18 PM

хитро нали ? просто ги сменям... NEEEEXT :) а за Тай-пада май не е това което аз си мисля, я пак обясни.

<{POST_SNAPBACK}>



ето снимки на версията за Тай падове на Title Boxing. Те не са точно оригиналните а са им копия тъй каот оригиналните се правят от кожа и са едни таквиак афеви. Имам каталог тука в нас на такива и са по 300 лв мисля...като го намеря из кочината ще мгоа да пусна точно инфо.
Тук на този линк който ти давам е офертата на екипировката която ползвам в залата къдео тренираме. На външен вид не е кой знае какво но като функции е същото. Вътре материалите са същите просто опаковката не е така лъскава: http://img162.images...vaoferta8si.jpg

#45 Nosoliny

Nosoliny

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 1 Мнения:

Posted 22 December 2006 - 09:16 PM

ХАХАХАХАХхахаха хора толкова не съм се смял от доста време :P особено на оня с жената в леглото и с обиколка на бецпсите 51 ;) сооl ;) едни пичове казаха че плуването,катеренето и гребането за най-добрите спортове !! Евала им правя!! Аз от 7 години тренирам плуване не взимам никакви протеини,стероиди и такива боклуци! това само може да ти навреди!! е сега от начало може да помага за тренировките във "ФИТНЕСА" но полсе всичката маса която сте направили става на нищо и вие сте "ЕБАСИ ПЛОНДИРА" ;) !! Нито 1 път не съм ходил във "ФИТНЕС" само плуване!!! Обиколката на бицепса ми е 34 а съм на 14 години !!! Също така хубаво тяло се прави от лежанка гирички и лицеви опори както и коремни преси!! е сега за това се иска малко търпение не е като стероидите да ги изпие6 и да стегнеш сичко но с постоянство и тренировки стават мноого по хубаво и трайни мусколи така че аз саветвам си4ки СПОРТУВАИТЕ зарежете ги тия боклуци!!!! А за жените :P няма да можете да се оттървете от тях ;) ;) !!!!! GL i HF на всички :P

Edited by Nosoliny, 22 December 2006 - 09:21 PM.