Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Казус


  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 kalfata

kalfata

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 12 Мнения:

Posted 24 May 2006 - 12:06 AM

Привет банда..... ;)
Първо искам да ви поздравя за готиния форум - еваларка... Нов съм тук, не съм поствал теми до сега, но ги следя от известно време. Поздравления на Master-а за библията - прочетох я и честно да ви кажа, съм приятно изненадан и истински учуден как може с прости думи да се обяснят работите ставащи в мъжкото съзнание, които съм си мислел, че не подлежат на систематизация.
Така...да си дойдем на думата. Ще се опитам да ви разкажа последната случка от днес, която не е завършила още.......приемам мнения и съвети.
В събота си джиткам из центъра.....с аверчета....и от един магазин изскача една мацка с близалка в ръка....и ми маха......хвърлям един поглед и ...не я познавам.......продължавам да вървя.....решавам да погледна пак, щото не съм сигурен дали маха на мене.....и ДА...тя маха на мене. Загледах я и тръгнах към нея, а тя ми казва "Пак не ме позна, нали". Тогава загрях, че това е сестрата на едно приятелче дето преди 5 години бяхме в една компания. Мацката също беше неразделна част от компанията, но тогава тя беше ученичка и не я възприемах като обект за свалки. Имахме малки заигравки, но нищо сериозно. А сега е станала жена....страхотна жена....Миналата година се засякохме веднъж, но тогава още не се беше установила в София и нямаше как да направим заварката (парил съм се неведнъж от връзки от разстояние - не става). Заприказвахме се значи ние - поразпитах я набързичко как е, с какво се занимава....но ме чакаха аверите и за да не губя време взех и телефона и и казах, че ще и се обадя да излезем - остана очарована от идеята. Честно казано ми се стори, че нивото на интерес и е доста голямо. Съдя по това, че като се видяхме ме разцелува и прегърна, а като я попитах за телефона, още не бях довършил изречението и тя вече го диктуваше.
До тук добре....реших да изчакам няколко дни преди да и се обадя...до днес. Реших, че е добре - минали са 3 дни, сряда е почивен ден, идеален за кафенца и разходки. Обадих и се късния следобяд. Без много обяснения и предложих да я водя на "манифестация". И тук засечка първа - "не мога да ти обящая......заета съм утре.....вече съм обещала...иначе с най-голямо удоволствие..." Червена светлина - ще излизам с момче (поне логиката ме кара да мисля така - ако ще мърда с приятелки няма да и е проблем да каже къде ще ходи и какво ще прави). И тук започвам с въпросите:
Като четете историята как ви се струва - първо имам ли шансове да я заваря. От една страна това може да се разглежда като първи отказ, но от друга аз си мисля, че може наистина да е заета....
Кога да и се обадя пак така, че да не изглеждам като AFC (мисля, че такова беше съкращението, дано не греша) - мисля да пробвам да я изкарам в събота или неделя, като и се обадя предния ден. Като за първа среща мисля да не е нещо ангажиращо, а просто да инициирам някакви намерения.
Притеснява ме също и факта да не би да ме възприема като добър приятел и да иска да се видим само по приятелски. Знам какво ще кажете - има едни начина да разбера. Но точно там ми е въпроса - как да го направя та да се получи по най-добрия начин.
Master, дай съвет братле, ти какво би направил в тая ситуация, дали да и се обадя по-скоро или да изчакам повече време...изобщо...някакви съвети?
Не мога да кажа, че съм вещ в занаята, но чета, интересувам се и се опитвам да се усъвършенствам. Занимавал съм се доста, но все още се опитвам да разкарам онова гадно чувство на несигурност дали няма да ме отреже като и се обадя - може би нагласата ми е грешна. Като ме отрежат и аз ги отсвирвам бързо по принцип и ми минава до ден-два, но все го има онова гадно чувство и се питам какво не съм направил правилно.
Работата ми е такава, че работя с много хора. Нямам никакви проблеми с комуникацията и не ми е проблем да се запознавам, да говоря с непознати....но винаги го има оня "Ъ-момент" като става дума за готина мацка и комуниакция на "любовна" основа. Карал курсове по реторика и вербални и невербали методи на комуникация при светилата в областта в БГ. Опитвам се и тях да прилагам.
Това е за мене и от мене. Чакам всякакви мнения и съвети. Благодаря предварително за търпението и активността.

P.S. По въпроса с бездомните кучета - аз предлагам да не ги кастрираме, а да им вадим зъбите.......щото мене ме е гонило куче да ме хапе, а не да ме е*е.

#2 ekim

ekim

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 7 Мнения:

Posted 24 May 2006 - 03:38 AM

Значи както и да го гледаш тя те реже и не и е до теб сега може да има проблеми може и да няма,ако те приемаше за приятел щтеше да ти ги сподели ма ти и не се интереувай щото може да се преварнеш по барзо в "приятел"отколкото го планираш ;)
Щтом не може сега пробвай втори път ма не сега"забрави я за няколко дни"така сте може да мислиш трезво искарай я от главата си и след седмица я пробвай пак ако откаже СЛЕДВАЩАТА

Не забравяй някой път ЖЕНИТЕ ИСПРАЩАТ ГРЕШНИ СИГНАЛИ или флиртуват ненужно просто за самочувствие разграничавай тези които наистина те искат от тези които искат да си поиграят с теб щото си нямат работа
За да провериш това ползвай МАШИНАТА всеки може да ч**а на врати и порти номера е да не губим време и да си нараняваме ръцете, а да чкаме само на онези порти които са отворени за нас а ключа за проверка е МАШИНАТА та така провери я и ако не се отваря има и други красиви порти

аре чао ;)

#3 electric

electric

    All Eyes On Me

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 532 Мнения:

Posted 24 May 2006 - 08:40 AM

неможах да прочета всичко, че нямам нервите,но грешката ти е ,че си се обадил предишния ден, за да уговаряш срещя за следващия, съвсем нормално е тя вече да си има планове.Така че това не го брой. Следващия път просто я резервирай от по-рано. Например, искаш да я изведеш в събота.....обади й се в четвъртък ;)

ако пък пак откаже...кажи й следното, ок обади ми се когато си свободна и може да се разберем нещо. И преминаваш на следващата(ако чак толкова търсиш жени де) като в същото време чакаш тя да ти се обади, ако се обади - ОК, ако не-Дреме ти на патката ;)

#4 kalfata

kalfata

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 12 Мнения:

Posted 24 May 2006 - 11:20 AM

Аз също си мисля да изчакам известно време - хем ако мисли за мене ще има повече време да гадае дали ще и се обадя, хем аз ще я разкарам от главата си за известно време - на това някъде му казваха "понижаване на значимостта". А това аз си го имам като проблем - даде ли ми мацка номера и аз "слагам тигана". Акъла почва да ми бяга и почвам да си въобръзявам някакви работи. Да се надявам, че като ги направя 147+ ще ми мине...Периода от вземане на телефона до първото обаждане съм друг човек....лошо...Преди да и се обадя почвам да мисля какво да кажа и как да го кажа и....абе сдухвам се, а ме е страх, че се усеща. Затова мисля да взема да прилагам следната тактика - знам, че трябва да и се обадя в определен ден, ама да не го мисля, а да забравя за известно време, да си се занимавам с рутинни работи. И в момента, когато съм в "емоционален връх", и ми е кеф и ми е забавно - едно бързо обаждане за среща. Как мислите, правилно ли разсъждавам? От друга страна пък резнат ли ме ми минава бързо...и...СЛЕДВАЩАТА ;) .Ще пробвам да и се обадя не тази седмица, а другата - вторник, сряда, та да я резервирам за уикенда, щото сега ако и се обадя ще стане звънене във вторник и в четвъртък и познайте как ще изглеждам... ;)
10х отново. Чао засега.....

#5 Shnureaga

Shnureaga

    Let's do 68 i will owe you 1

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 113 Мнения:

Posted 25 May 2006 - 04:55 PM

И в момента, когато съм в "емоционален връх", и ми е кеф и ми е забавно - едно бързо обаждане за среща. Как мислите, правилно ли разсъждавам?

Да :)

И още нещо ;)
Когато се обаждаш да си уреждаш среща трябва да нарочиш срещата за утрешния ден - ден, място, час - точно, бързо, ясно и конкретно. Ти определяш тези параметри. Ако откаже за утре, ти предлагаш днес или вдругиден, ако откаже за часа - изместваш времето с час или два напред или назад. Това трябва да стане в рамките на една минута. Мъжа ползва телефона по работа, кокошките го ползват, когато нямат какво да правят ;)
Според мен имаш шанс с мацката :D
Действай гъвкаво, оптимистично, търпеливо :D
Успех !! B)

#6 kalfata

kalfata

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 12 Мнения:

Posted 25 May 2006 - 05:28 PM

10x Shnureaga за идеята и подкрепата :)
Аз мисля да направя точно това, но ще изчакам да мине малко време...Другата седмица ще действам....че за тази малко рано ми се струва (чух се с нея във вторник), пък и май ще съм "зает" за уикенда.....не трябва да има почивки, за да не губим тренинг :D .
Така като гледам има известна разлика в мненията на хората кога да се урежда среща - дали ден за следващ, или по-рано....според мене е добре да се пробва ден за следващ, с опция дет'казваш да изместиш с ден назад. От друга страна пък по-ранното "резервиране" намаля драстично шансовете за отсвир...според мене тук оказва значение и първоначалното ниво на интерес.
Ще докладвам как е минало... ;)
10х отново....

#7 Shnureaga

Shnureaga

    Let's do 68 i will owe you 1

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 113 Мнения:

Posted 25 May 2006 - 06:02 PM

Най-добре е от днес за утре, поне според мен. Причините са няколко.
Ако искаш да нарочиш среща от вторник за събота тя може да си помисли, че си супер свободен, тоест няма какво да правиш, гласиш си я отдалече - тоест нийди, хлътнал си и интригата с нея пропада - тя знае, че я харесваш и интереса й към теб намалява драстично !! Пък дори да се навие на среща 5 дни след телефонния разговор е напълно възможно да забрави ;)
Поддържай загадъчност - ключов момент към успеха с жените :)

За изчакването няколко дни си прав, така се прави :D Но няколко дни, не седмици B)

#8 Al`

Al`

    Анти-Пик-Ъп

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 333 Мнения:

Posted 25 May 2006 - 10:47 PM

Здрасти и от мен.
Значи много добре го беше казал Ekim,(а и ти много правилно мислиш :) )че трябва да я изкараш от главата си.Аз много пъти съм се самоанализирал и съм стигнал за извода,че колкото повече мислиш за момичето,толкова повече се прецаква работата...защото когато вече се видите,ти си мислиш за нещата ,които САМО ТИ си си мислел и губиш присъствие сякаш... тоест витаеш и не си в настоящето.Трябва дори и мислите си да контролира човек.Ако не става-пиини малко преди срещата ,въобще квото трябва ;) ;)
И просто никога не трябва да губиш присъстви на духа и весел тон.Животът ни е толкова... че от всичко трябва да можеш да изкарваш усмивка.
И освен тва,помни че свалката е изкувство.Винаги се доверявай на вътрешния си глас.Не позволявай мисли като ''много се бави работата'' или ''дали не сгафих пред нея'' да обладаят съзнанието ти.Никога не е късно да разбушуваш сърцето на едно момиче.Успех :D
П.С. : Ние тук не сме господари на съзнанието си като тези които се занимават професионално с пик-ъп,не можем веднага да си докараме хубаво настроение :D затова ще пусна една полезна тема за това как да си оправим настроението посредством различни стимуланти с цел по-добра готовност за среща B)

Edited by Al`, 25 May 2006 - 10:53 PM.


#9 electric

electric

    All Eyes On Me

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 532 Мнения:

Posted 26 May 2006 - 04:02 PM

Най-добре е от днес за утре, поне според мен. Причините са няколко.
Ако искаш да нарочиш среща от вторник за събота тя може да си помисли, че си супер свободен, тоест няма какво да правиш, гласиш си я отдалече - тоест нийди, хлътнал си и интригата с нея пропада - тя знае, че я харесваш и интереса й към теб намалява драстично !!  Пък дори да се навие на среща 5 дни след телефонния разговор е напълно възможно да забрави ;)
Поддържай загадъчност - ключов момент към успеха с жените :)

За изчакването няколко дни си прав, така се прави :D Но няколко дни, не седмици B)

<{POST_SNAPBACK}>

Уважавам мненията ти ,защото почти винаги пишеш правилни неща, но
май тук не разсъждаваш правилно. Точно като и се обаждаш и предлагаш "Аре утре" , шанса да е заета е много по-голям, второ, точно така си я гласиш....тя ще сметне че нямаш търпение да се видиш с нея, след като затвориш телефона. Помисли малко над това....и кой е казвал че трябва от вторник за събота да се нагласят нещата ?? Та това са 5 дни бе брато ? Най-добре е например от четвъртък за събота. Това разтояние показва че ти си зает през другите дни.... а по твоя начин от днес за утре, показва че си свободен непрекъснато.....въобще в много грешна посока мислиш.
Приеми това като съвет. айде успех

Edited by electric, 26 May 2006 - 04:03 PM.


#10 whocares

whocares

    С малък опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипване
  • 34 Мнения:

Posted 27 May 2006 - 10:33 AM

неможах да прочета всичко, че нямам нервите,но грешката ти е ,че си се обадил предишния ден, за да уговаряш срещя за следващия, съвсем нормално е тя вече да си има планове.Така че това не го брой. Следващия път просто я резервирай от по-рано. Например, искаш да я изведеш в събота.....обади й се в четвъртък :)

ако пък пак откаже...кажи й следното, ок обади ми се когато си свободна и може да се разберем нещо. И преминаваш на следващата(ако чак толкова търсиш жени де) като в същото време чакаш тя да ти се обади, ако се обади - ОК, ако не-Дреме ти на патката ;)

<{POST_SNAPBACK}>


тииииииииииииииииит Грешка!

никога не казвай "обади ми се когато си свободна" ... обаждаш се и казваш: "Свободен съм събота (примерно, може и друг ден) и реших да ти дам шанс да ме видиш тогава. 8 на попа. И не закъснявай"

кажеш ли и обади ми се когато си свободна все едно и казваш "Аз съм лузър, ако си мазохистка звънни ми"

#11 kalfata

kalfata

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 12 Мнения:

Posted 28 May 2006 - 03:45 AM

Банда.....тииииииииииииит
Х
Днес (събота) се обадих на мацката......и познайте....
Първи път - абоната е зает!
Втори път(след 10 мин.) - абоната дава свободно и не вдига...
Трети път(след още 30 мин) - абоната вдига:
Цитат:
-Какво правиш, нищо ли?.....................
- .........точно това е, че правя нещо....
- ...........кафенце утре......
- ....не мога да ти кажа.......ще ти се обадя да ти кажа.....наистина ще ти се обадя.....сега наистина не мога да говоря........
Край на цитата.... :blink:

Как мислите.....отсвирен, нали... ;)
Въпроса е, че на мене честно казано вече ми дреме на шушлека....
Даже да се обади......се чудим дали да ходя въобще...какво ще речете вие....
Аз като кажа на мацка, че не мога да говоря, това означава само едно - че съм с друга и тази друга не трябва да разбира с кого си говоря въобще......може и да бъркам, но си мисля, че същото го правят и жените....поне на мене ми се е случвало и друг път....
Почвам да си мисля, че губя шансове....не по моя вина, надявам се......
или ако се обади, ще се обади като на приятел.....а да ви кажа честно....мерси съм на жени-приятелки....имам само една бивша с която наистина сме приятели....не знам как стана, но стана...и тя ми стига....поне колкото да имам агент в тила на врага.....и да снася инфо от извора... ;)
Пита се в задачата - да се занимава ли батко, или не?
10х предварително за идеите.............НАПРЕД!

#12 whocares

whocares

    С малък опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипване
  • 34 Мнения:

Posted 28 May 2006 - 12:08 PM

като (ако) ти се обади, кажи че си зает и не можеш сега, да ти се обади към края на седмицата и че може да успееш да намериш пролука за нея. Ако се обади пак към края на седмицата отиди на среща, не си изгърмял нещата (все още). Ако не се обади ... явно няма и за какво да се обажда.

може да има хиляди основателни причини някой да ти каже "не мога да говоря в момента" и само една от тях е друг мъж/жена ... така че споко, не му придавай чак такова значение. Няма да те бесят ако не изч**аш тая мадама.

#13 paradox

paradox

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 132 Мнения:

Posted 28 May 2006 - 08:53 PM

(Прецакаха ми се цитатите, вместо цитат ще използвам italics)

Заприказвахме се значи ние - поразпитах я набързичко как е, с какво се занимава....но ме чакаха аверите и за да не губя време взех и телефона и и казах, че ще и се обадя да излезем - остана очарована от идеята.

Обикновено с "как си" "с какво се занимаваш" са клишета на рационално ниво. Удряй на емоционално. Но това за в бъдеще, мисля че след като е очарована от идеята, си имал необходимия атракшън.
НЕ прави моите грешки ;) - РАЗМЕНЯЙ телефони, не вземай телефони. Потвърждавай взаимен интерес.

Честно казано ми се стори, че нивото на интерес и е доста голямо. Съдя по това, че като се видяхме ме разцелува и прегърна, а като я попитах за телефона, още не бях довършил изречението и тя вече го диктуваше.

Жените са емоционални... не разчитай че като е била в един момент лъчезарна и приветлива, следващият път ще е така.

До тук добре....реших да изчакам няколко дни преди да и се обадя...до днес. Реших, че е добре - минали са 3 дни, сряда е почивен ден, идеален за кафенца и разходки. Обадих и се късния следобяд. Без много обяснения и предложих да я водя на "манифестация"

Чудесно :P

. И тук засечка първа - "не мога да ти обящая......заета съм утре.....вече съм обещала...иначе с най-голямо удоволствие..."

Може наистина да е много заета, може и да е shit test. По-вероятно да е shit test.

Червена светлина - ще излизам с момче (поне логиката ме кара да мисля така - ако ще мърда с приятелки няма да и е проблем да каже къде ще ходи и какво ще прави).

Кой си ти че да й искаш обяснения? За какъв чеп ще ти се обяснява?
Твърде много анализираш, пич. Дали излиза с момче - може... а може и да не може, няма значение, това не те интересува.

Като за първа среща мисля да не е нещо ангажиращо, а просто да инициирам някакви намерения.

Неангажиращо - да. Няма смисъл да я задълбаваш от раз. Промени обаче това "някакви намерения". Имай точно определени намерения. Какъв резултат искаш от срещата - сближаване, целувка, секс?

Притеснява ме също и факта да не би да ме възприема като добър приятел и да иска да се видим само по приятелски. Знам какво ще кажете - има едни начина да разбера. Но точно там ми е въпроса - как да го направя та да се получи по най-добрия начин.

Да, има един начин да разбереш :blink:
Kino escalation. Ескалирай кино когато сметнеш за добре. Докосни я леко, гледай реакцията й, ако е неутрална или положителна, продължи по-смело, ако получиш пак неутрална или положителна реакция - продължи... и така...

но винаги го има оня "Ъ-момент" като става дума за готина мацка и комуниакция на "любовна" основа. Карал курсове по реторика и вербални и невербали методи на комуникация при светилата в областта в БГ. Опитвам се и тях да прилагам.

Всеки е имал "ъъъъ" моменти, обикновено се получават когато не си достатъчно рекалсиран и спокоен в ситуацията. Приеми го като игра, ще ти е по-лесно и ще си по-естествен и по-спокоен.
Имам един факт за теб - тези БГ светила по реторика НЕ Ч**АТ МАДАМИ...

Първи път - абоната е зает!
Втори път(след 10 мин.) - абоната дава свободно и не вдига...
Трети път(след още 30 мин)


Защо й звъниш по немай-си-колко пъти на ден?
Твърде много си сваляш ранга така.

-Какво правиш, нищо ли?.....................
- .........точно това е, че правя нещо....
- ...........кафенце утре......
- ....не мога да ти кажа.......ще ти се обадя да ти кажа.....наистина ще ти се обадя.....сега наистина не мога да говоря........


"Какво правиш, нищо ли?" - lol, нищо прави ли се бе човек? ;)
"- .........точно това е, че правя нещо...." - тук е момента да я бъзикнеш. Ако можеш дори C/F бъзик, за да я разсмееш и да я вкараш във фрейма си.
"- ....не мога да ти кажа.......ще ти се обадя да ти кажа.....наистина ще ти се обадя.....сега наистина не мога да говоря......." - номера със "ще ти се обадя" си е учтиво отсвирване.

Пич, като цяло добро начало. Ако трябва да съм честен мисля че имаш one-itis (проблемът Единствената). Твърде много анализираш поведението ти и виждаш "друг" навсякъде. Просто дали се е срещала с друг не трябва да е в съзнанието ти.

имам само една бивша с която наистина сме приятели....не знам как стана, но стана...и тя ми стига....поне колкото да имам агент в тила на врага.....и да снася инфо от извора...

Ъ? Инфо от извора? Агент в тила? Wtf?

Пита се в задачата - да се занимава ли батко, или не?

Направи й едно "далече", не я търси известно време. Ако тя не ти се обади, я потърси пак след седмица-две. Ако ти се обади, БЪДИ зает когато ти каже час и място, и кажи друго време и място. Ти определяш фрейма.

Успех пич B)

#14 electric

electric

    All Eyes On Me

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 532 Мнения:

Posted 28 May 2006 - 11:28 PM

тииииииииииииииииит Грешка!

никога не казвай "обади ми се когато си свободна" ... обаждаш се и казваш: "Свободен съм събота (примерно, може и друг ден) и реших да ти дам шанс да ме видиш тогава. 8 на попа. И не закъснявай"

кажеш ли и обади ми се когато си свободна все едно и казваш "Аз съм лузър, ако си мазохистка звънни ми"

<{POST_SNAPBACK}>



не бих казал...това си е мой начин с който прехвърлям топката в нейни ръце, след като вече ми е отказала поне 2 пъти, ясно е че няма да го направя още първия път. Ако ми се обади значи се интересува, ако не, пука ми, аз през това време ще си намеря друга. Ако ми се обади, тогава преценявам какво да правя....обикновенно сменям ролите, тя застава на мястото на което съм бил аз, а аз на нейното...и казвам "Ами нее, днес немога айде...........". капиш ? Няма да ти се разсърдя ако не си, не е за всеки :blink: аз не винаги следвам библията , изпробвам си и мои варианти.

Edited by electric, 28 May 2006 - 11:30 PM.