Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Дишане при бягане


  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 Al`

Al`

    Анти-Пик-Ъп

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 333 Мнения:

Posted 05 May 2006 - 08:37 PM

Искам да ви попитам как трябва да се диша ако искаш да топиш повече килограми.Също така има ли дишане за повишаване на издръжливостта при бягане и ако има,различно ли е то от дишането за топене на килограми.И дали уврежда сърцето специфичното дишане по време на бягане.Айде стига толкова :РРРРРЩе ви бъда вери благодарен :P

#2 electric

electric

    All Eyes On Me

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 532 Мнения:

Posted 05 May 2006 - 09:15 PM

Искам да ви попитам как трябва да се диша ако искаш да топиш повече килограми.Също така има ли дишане за повишаване на издръжливостта при бягане и ако има,различно ли е то от дишането за топене на килограми.И дали уврежда сърцето специфичното дишане по време на бягане.Айде стига толкова :РРРРРЩе ви бъда вери благодарен  :P

<{POST_SNAPBACK}>


виж в тялото.бг /форума/ ;)

#3 Bobo_gr

Bobo_gr

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 73 Мнения:

Posted 05 May 2006 - 09:59 PM

Незнам.Ама аз като тичам вдишвам през носа и издишвам през устата.И гледам колкото може по дълбоко.Да разтварям целия гръден кош.И така издържам по 50 мин без да спирам.

#4 electric

electric

    All Eyes On Me

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 532 Мнения:

Posted 05 May 2006 - 10:22 PM

и аз така правя, само когато много се измора,почвам да вдишвам и през устата

#5 Al`

Al`

    Анти-Пик-Ъп

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 333 Мнения:

Posted 05 May 2006 - 10:43 PM

виж в тялото.бг /форума/ ;)

<{POST_SNAPBACK}>

ей Al` и тука ли си се регнал а ? аз съм electric

отностно дишането. вдишваш бавно и издишваш малко по-бързо...горе-долу вдишваш на 2-3 крачки...зависи от темпото и издишваш на 1-2.
Трудно е да ти го обясня, но трябва да хванеш ритъма.
Представи си, че танцуваш с невероятна жена в дискотеката и сте само 2-мата, и хващате ритъма на танца
Леле Електрик,ти си мноу луд тип бате :P :P ;) :P

#6 electric

electric

    All Eyes On Me

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 532 Мнения:

Posted 05 May 2006 - 11:41 PM

йеи :P

#7 TheFreakBoy92

TheFreakBoy92

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 10 Мнения:

Posted 12 March 2007 - 10:11 PM

4 крачки вдишваш....2 издишваш....и така.

#8 CHEPUT

CHEPUT

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 81 Мнения:

Posted 02 August 2007 - 11:21 PM

виж в тялото.бг /форума/ :)


Ти хубаво даваш съвети, но можеше и някой линк да дадеш, не на всеки му се занимава да рови по форуми и сайтове. Като правите нещо го правете както трябва.

#9 Closer

Closer

    I will live until I die

  • Admin
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 109 Мнения:

Posted 02 August 2007 - 11:51 PM

аз започвам вдишвам на 4 и издишвам на 4, ако ми стане много трудно 3/3, ако тичам много бързо 2/2, а ако е почти спринт 1/1. напоследък тичам с 60-70 % натоварване и не слизам под 3/3

#10 TytusPulo

TytusPulo

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 80 Мнения:

Posted 24 December 2007 - 11:33 PM

Аз допреди около две години имах проблеми с дългото бягане, измарях се много бързо и после изведнъж осъзнах че не правя никакъв опит да дишам в някакав ритам. Така че постепенно си изработих такъв, разбира се вдишване през носа и издишване през устата, но според мен няма универсална формула за това на колко крачки и т.н. за всеки е индивидуално, а и според мене трябва да зависи и от скоростта и темпото, с което човек се движи. Аз лично сменям темпото на дишане в зависимост колко съм изморен, според мене важното е да напипаш на усет точния ритъм така че да не чустваш липсата на кислород, защото това прецаква цялото бягане най-много от всичко, казвам го от личен опит и се отнася не само за бягането а и за всякакъв вид физически-тренировъчна дейносто независимо дали става дума за бягане, лицеви опори, коремни преси или спаринг примерно.Откакто започнах да дишам ритмично си вдигнах възможностите за бягане бих казал с около двеста процента, и то без да ходяда тичам особено редовно.

#11 Rolan

Rolan

    Единак

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 444 Мнения:

Posted 14 August 2008 - 06:32 PM

Така, с една жена днес говорих и тя ме попита кое според мен е подходящо за топене на калории при бягане - по-бързо темпо с по-малко обиколки, или по-бавно (до умерено) темпо, но повече обиколки (време). Според мен малко умерено (или малко над) темпо и повече време. Какво мислите вие?

Edited by Rolan, 14 August 2008 - 06:33 PM.


#12 Darkrage

Darkrage

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 94 Мнения:

Posted 15 August 2008 - 06:43 AM

Малко повторения с голямо натоварване изграждат.
Много повторения с малко натоварване разграждат.

Малкото натоварване трябва да е с около 30+% по-малко от голямото.

В този смисъл - умерено натоварване и дълго време бягане, но не забравяйте, че от един момент нататък спирате изграждането/разграждането и само изморявате ненужно организма.
В тялото във всеки един момент има определено количество вещества, които катализират изграждането и разграждането. Когато те свършат, спират и процесите. После почивчица :)

#13 TytusPulo

TytusPulo

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 80 Мнения:

Posted 17 August 2008 - 05:15 PM

Така, с една жена днес говорих и тя ме попита кое според мен е подходящо за топене на калории при бягане - по-бързо темпо с по-малко обиколки, или по-бавно (до умерено) темпо, но повече обиколки (време). Според мен малко умерено (или малко над) темпо и повече време. Какво мислите вие?


Аз искам да дам по-простичък отговор. Трябва да се бяга редовно, около 20 мин с такова темпо, че после да си доста изморен, но не така че да не можеш да вървиш. Ако бягаме по-дълго работим за издържливост, но ефекта върху килограмите е минимален. Също така никога не бягайте рано сутрин преди да сте ЯЛИ, това е перфектното упражнение за изгарянне на мускулна маса.

#14 x3m

x3m

    Excellence is the key

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 205 Мнения:

Posted 17 August 2008 - 07:13 PM

Мога само да се усмихна на горния пост. :huh:

#15 Rolan

Rolan

    Единак

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 444 Мнения:

Posted 17 August 2008 - 10:49 PM

Мога само да се усмихна на горния пост. :huh:

Тоест?

Ти какво мислиш по-въпроса?