Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Хранителните добавки


  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#46 Bobo_gr

Bobo_gr

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 73 Мнения:

Posted 05 July 2006 - 12:52 PM

когато няма мачове спя повече.лягам си в 11 и ставам в 8.А и участвам на няколко дисциплини за да мога да взема повече медали. И като карам различни дисциплини имам повече време между стартовете за възстановяване.Щото например първо пускат 500м , после 1000м и накрая 5000м.

#47 Bobo_gr

Bobo_gr

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 73 Мнения:

Posted 25 July 2006 - 12:54 PM

Здравейте.
Сега пия креатин,глутамин и ще си взема витамини, карзил и се чудя дали има смисъл от протеин или аминокиселини.ако има кое от двете?

#48 electric

electric

    All Eyes On Me

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 532 Мнения:

Posted 25 July 2006 - 03:39 PM

хахахахахахахаха дали има смисъл ли ? първото което трябваше да вземеш са аминокиселините и протеина, тях ги слагам под номер 1... след това както искаш ги подреждай другите, дори не са ти чак толкова необходими, зависи какво искаш да постигнеш, какво време имаш, как тренираш, зависи от физиката ти и от хран. диета.

ПП: прочетох горното мнение...значи за твоите тренировки, BCAAs + протеин и креатин, друго не ти трябва. :) но на първо място слагам BCAAs

#49 mha

mha

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 117 Мнения:

Posted 25 July 2006 - 03:42 PM

хахахахахахахаха дали има смисъл ли ? първото което трябваше да вземеш са аминокиселините и протеина, тях ги слагам под номер 1... след това както искаш ги подреждай другите, дори не са ти чак толкова необходими, зависи какво искаш да постигнеш, какво време имаш, как тренираш, зависи от физиката ти и от хран. диета.

ПП: прочетох горното мнение...значи за твоите тренировки, BCAAs + протеин и креатин, друго не ти трябва. :) но на първо място слагам BCAAs

<{POST_SNAPBACK}>



е тук точно съм не много съгласен. в основата на всеки хранителен режим трябва да е набяването на пълната гама витамини. след това идват протеините, въглехидратите и мазнините. оттам нататък може да се говори за специални аминокисленни форуми в зависимост от това кой какво тренира B)

#50 electric

electric

    All Eyes On Me

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 532 Мнения:

Posted 25 July 2006 - 06:06 PM

офф и ти се чудиш какво да напишеш. Естествено ,че първо трябва да има правилен хран. режим. после хран. добавки.

Но ако ти ми спориш, че аминото са на последно място не си прав. Говорих с едно момче което тази година завършва НСА със такава специалност някаква, от доста време е фитнес инструктор. Адски много разбира. И го питах какво да си взема при положение ,че тренирам карате и фитнес, и той ми препоръча протеин + BCAAs да ги комбинирам.
въпреки, че го питах за креатин, глутамин и т.н. Даже много подробно ми го обясни. Ама нали съм спортист и не запомних :)

#51 Bobo_gr

Bobo_gr

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 73 Мнения:

Posted 25 July 2006 - 06:19 PM

Значи днес си взех и изостар за възстановяване.
След една седмица имам състезание.вече сам превтренирал и имам мускулна треска ама тоя месец почти нищо не сам пил.и сега се надявам да ми се качи силата от тия работи и по-бързо да възстановявам щото организа ми вече е свикнал с тежките тренировки. е то от креатина като ми се качи силата и изостара и витамините за възстановяване тогава къв е смисала от протеин или аминокиселини.а и глутамина не беше ли аминокиселина?

#52 mha

mha

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 117 Мнения:

Posted 25 July 2006 - 10:02 PM

офф и ти се чудиш какво да напишеш. Естествено ,че първо трябва да има правилен хран. режим. после хран. добавки.

Но ако ти ми спориш, че аминото са на последно място не си прав. Говорих с едно момче което тази година завършва НСА със такава специалност някаква, от доста време е фитнес инструктор. Адски много разбира. И го питах какво да си взема при положение ,че тренирам карате и фитнес, и той ми препоръча протеин + BCAAs да ги комбинирам.
въпреки, че го питах за креатин, глутамин и т.н. Даже много подробно ми го обясни. Ама нали съм спортист и не запомних B)

<{POST_SNAPBACK}>



бе ако основата ти е продънена и не взимаш досатъчно витаминчета и минералчета протеина ти и аминокиселините с разклонена верига на Оптимум Нютришън да са ти, пак няма да се възстановяваш качествено и ще си уморен :)

#53 electric

electric

    All Eyes On Me

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 532 Мнения:

Posted 26 July 2006 - 11:22 AM

естествено..аз говоря , когато имаш основа....а не по цял ден да жулиш вафлички и заедно с протеина и креатина да си много як. Просто не става.

Ей Бобо аз сега ти пропоръчвам до състезанието на всяка тренировка да намаляш услията които полагаш. Незнам как ви тренират там, но от опит знам, че и организма трябва да е починал. А не да го тренираш супер здраво, и на състезанието да се продъниш, щото огранизма ти е изтощен от тежките точно преди състезанието.

#54 Bobo_gr

Bobo_gr

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 73 Мнения:

Posted 26 July 2006 - 12:05 PM

Да сега постепенно намаляваме треноровките. Днеска имаме само една тренировка. Спирам плажовете до састезанието. и ще си почивам в нас. и ще гледам да не се натоварвам много щото на миналото състезение направих тая грешка и се бях преуморил.

#55 Closer

Closer

    I will live until I die

  • Admin
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 109 Мнения:

Posted 04 August 2007 - 09:44 PM

За сваляне на кила и релеф горещо препочъчвам Animal Cuts. Уникален продукт! Тук го продават за над 130 лв, но онзи ден си поръчах от интернет за 23$... Заедно с доставката идва на 31, но все пак разликата е огромна.

#56 eLfisH

eLfisH

    2Pac Shakur

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 265 Мнения:

Posted 08 August 2007 - 05:52 AM

ето какво съм ползвал аз освен изредените от BoY-ToY добавки

L-Glutamine -глутаминът, е неесенциална аминокиселина, тъй като се синтезира от различни органи на организма - волевите мускули, черния дроб и др. Той е аминокиселината, която се среща в най-голямо количество в плазмата на кръвта - 30-35% и съдържа около 20% водород в структурата си, което го прави основния преносител на водород за мускулните клетки.

Аминокиселини - Аминокиселините са основните градивни елементи на белтъчините в човешкото тяло. Те играят важна роля и за развитието на мускулите. Главните аминокиселини са 20. Всяка от тях съдържа специфична аминогрупа (NH2) и карбоксилна група (СООН), въглероден и водороден атом. Съществуват още над 150 аминокиселини, но в състава на белтъчините съществуват само основните 20.
Най-купуваните и ползвани аминокиселини са от разклонената верига BCAA

Креатин - Креатинът е един от главните суплементи в културизма. Основната му функция е увеличаването на енергийния резерв в мускулите, което води до повишаване на мускулната сила и издръжливост. Ето защо става това: "горивото" за мускулната работа е АТФ (аденозин-трифосфат). При съкращаване на мускулите АТФ се разпада до АДФ (аденозин-дифосфат). За да продължи работата на мускулите, този АДФ отново трябва да се превърне в АТФ чрез присъединяване на фосфатна група. Тя се взема от съединението креатин-фосфат (КФ).

Изредените от мен и Бой-Той НЕ вредят на здравето, но ако се прекали може да се получат стомашни неудобства :rolleyes:

ВСИЧКИТЕ ТЕЗИ ДОБАВКИ НАИСТИНА ПОМАГАТ ЗА ФОРМИРАНЕ НА ДОБРЕ ИЗГЛЕЖДАЩО ТЯЛО , НО АКО НЯМАТЕ ДОБРА ХРАНИТЕЛНА ДИЕТА....Т.Е. АКО НЕ СЕ ХРАНИТЕ ПРАВИЛНО, УСПЕХА ВИ НЯМА ДА Е НИЩО ОСОБЕНО!


а ти знаеш ли, че ако прекалиш с креатина трябва да отидеш веднага на лекар, защото може да умреш ? Няма вредни хранителни добавки !!! Анаболите са вредни (демек истинската химия), но не и простите хранителни добавки !

#57 eLfisH

eLfisH

    2Pac Shakur

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 265 Мнения:

Posted 08 August 2007 - 05:54 AM

А впрочем най добрата комбинация за вземане на хранителни добавки е Протеин, Креатин, Мултивитамини и само след тренировка по купичка Декстроза