Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Хранителните добавки


  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#16 Al`

Al`

    Анти-Пик-Ъп

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 333 Мнения:

Posted 14 May 2006 - 11:32 AM

Е да ама вие сте спортисти...ВСИЧКИ МАЙ!!! :rolleyes: . А какво ви е мнението за добавките,ако става въпрос за човек,който няма състезания ,такъв като мен,който просто иска да е малко по-здравичък... така лекинко просто :angry:

#17 mha

mha

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 117 Мнения:

Posted 14 May 2006 - 12:20 PM

Е да ама вие сте спортисти...ВСИЧКИ МАЙ!!!  :rolleyes: . А какво ви е мнението за добавките,ако става въпрос за човек,който няма състезания ,такъв като мен,който просто иска да е малко по-здравичък... така лекинко просто  :angry:

<{POST_SNAPBACK}>


добавката си е за добавяне към храната. ако тренираш много имаш нужда от много и качествени калории които не можеш да си набавиш с храната нормално всичките. пецени си колко тренираш как се усещаш възстановен или не. раздели си приема на хранене на 5-6 пъти дневно и ако си уморен след като си спал 8 часа ще говорим пак за добавки.

а за бобо...пил съм креатин на мусаши и да ти кажа добре беше направо луд се чувствах. друг креатин не съм пил. Сега и аз имам състезание и мисял да си взема една от новите форми на креатин дето съм сигурен че я има в България. Става въпрос за трикреатин малат. три молекули креатин са свързани с една на малатова киселина която участва в цикала на кребс-цокъл при който чре кислородно(аеробно) разграждане на веществата(предимно въглехидрати) се получава голямо количество аденозин трифосфат - универсалния акумулатор на енергия в организма. чел съм че трикреатин малата има в пъти по добра усояемост от обикновенния монохидрат или от growling dog на мусаши където има 5% транспортно въглехидратна матрица.
малък съвет за креатина който сигурно и в магазина биха ти дали. пий го с доста въглехидрати за да можеш да създадеш инслунов пик в тялото(транспортна функция) и не го пий повече от месец и половина защото се натрупва остатъчния креатинин в бъбреците
айде успех на състезанието :P

#18 electric

electric

    All Eyes On Me

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 532 Мнения:

Posted 14 May 2006 - 12:25 PM

добавката си е за добавяне към храната. ако тренираш много имаш нужда от много и качествени калории които не можеш да си набавиш с храната нормално всичките. пецени си колко тренираш как се усещаш възстановен или не. раздели си приема на хранене на 5-6 пъти дневно и ако си уморен след като си спал 8 часа ще говорим пак за добавки.

<{POST_SNAPBACK}>


не е верно. Добавките са много важни при хората които се занимават с фитнес. Колкото и правилно да се храниш ..... имаш нужда. Защото в протеините и аминокиселините се намират елементи които подпомагат бързото и качествено възстановяване. Така че...АЛ...храниси се + това си вземи и един протеин.

#19 electric

electric

    All Eyes On Me

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 532 Мнения:

Posted 14 May 2006 - 12:27 PM

не е верно. Добавките са много важни при хората които се занимават с фитнес. Колкото и правилно да се храниш ..... имаш нужда. Защото в протеините и аминокиселините се намират елементи които подпомагат бързото и качествено възстановяване. Така че...АЛ...храниси се + това си вземи и един протеин.

ПП Занимавам се от много време с това, пробвал съм какво ли не...хранителна диет без протеин, протеини съм взимал без да спазвам диета, пробвал съм и хранителна диета с протеин , различни комбинации, включвал съм аминокиселини, креатин, глутамин........
Стигнах до извода, че храната е наистина на едно от първите места, но добавките са от почти същото значение

<{POST_SNAPBACK}>



#20 Bobo_gr

Bobo_gr

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 73 Мнения:

Posted 14 May 2006 - 12:52 PM

Аз съм от Видин и тук няма чак такъв голям избор,както в София.имаше някав креатин на nutrition  на таблетки ако това имаш впредвид.

Мерси.И на те*е успех на твоето състезание. :rolleyes:
А между другото,къв е тоя креатин за дето говориш?На коя фирма?

#21 Bobo_gr

Bobo_gr

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 73 Мнения:

Posted 14 May 2006 - 12:55 PM

Объркал сам малко това с цитатите.това първото е към Electric, a второто към mha.

#22 mha

mha

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 117 Мнения:

Posted 14 May 2006 - 01:53 PM

Мерси.И на те*е успех на твоето състезание. :rolleyes: 
А между другото,къв е тоя креатин за дето говориш?На коя фирма?

<{POST_SNAPBACK}>



ми аз ти казах какаъв е сега май видях че jc nutrition го имат в каталога си. значи скоро да не кажа може би утре предиобяд ще ида до магазина за добавки да питам и ще ти кажа конкретно фирми цени и тей

#23 electric

electric

    All Eyes On Me

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 532 Мнения:

Posted 14 May 2006 - 02:16 PM

извинявам се ама ,креатина на JC nutriotion не е добър.

#24 mha

mha

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 117 Мнения:

Posted 14 May 2006 - 06:55 PM

извинявам се ама ,креатина на JC nutriotion не е добър.

<{POST_SNAPBACK}>



няма кво да се извиняваш. всеки си имам нение само го подкрепи с факти. пил ли си го? какви други си пил? каква е разликата? при абсолютни същите условия ли пробва различните продукти? за трикреатин малат ли говорим или за обикновенния креатин защото аз говоря за трикреатин малата :rolleyes:

#25 electric

electric

    All Eyes On Me

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 532 Мнения:

Posted 15 May 2006 - 12:58 PM

няма кво да се извиняваш. всеки си имам нение само го подкрепи с факти. пил ли си го? какви други си пил? каква е разликата? при абсолютни същите условия ли пробва различните продукти? за трикреатин малат ли говорим или за обикновенния креатин защото аз говоря за трикреатин малата :rolleyes:

<{POST_SNAPBACK}>

да пил съм го и ефект ..... да кажем че имаше минимален.
Пил съм на Musashi подейства ми супер добре, пил съм на една Американска фирма от магазина на Power & Beauty немога да се сетя как се казваше точно сега, който също доста добре подейства.

За първи път чувам за такъв трикреатин малат , какво е това ?

Аз говоря за 100% чист креатин

Edited by electric, 15 May 2006 - 12:59 PM.


#26 ridddick

ridddick

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 27 Мнения:

Posted 15 May 2006 - 04:09 PM

да пил съм го и ефект ..... да кажем че имаше минимален.
Пил съм на Musashi подейства ми супер добре, пил съм на една Американска фирма от магазина на Power & Beauty немога да се сетя как се казваше точно сега, който също доста добре подейства.

За първи път чувам за такъв трикреатин малат , какво е това ?

Аз говоря за 100% чист креатин

<{POST_SNAPBACK}>


по принцип всички вносни креатини са супер.Дали ще е Сайтек,Юниверсал или Омтимум нямай грижи-има ефект :rolleyes: На Champion Nutrition креатина е добър и сравнително ефтин.Изобщо ако ще копуваш креатин си вземи вносен

#27 electric

electric

    All Eyes On Me

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 532 Мнения:

Posted 15 May 2006 - 05:29 PM

по принцип всички вносни креатини са супер.Дали ще е Сайтек,Юниверсал или Омтимум нямай грижи-има ефект :unsure: На Champion Nutrition креатина е добър и сравнително ефтин.Изобщо ако ще копуваш креатин си вземи вносен

<{POST_SNAPBACK}>

да , с две думи "вносен протеин" :rolleyes:

JC nutrition български ли са всъщност ?

#28 ridddick

ridddick

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 27 Мнения:

Posted 15 May 2006 - 09:46 PM

да , с две думи "вносен протеин" :rolleyes:

JC nutrition български ли са всъщност ?

<{POST_SNAPBACK}>



Да по принцип.Произвежда ги Юлиян Карабиберов обаче личното ми мнение(а и на много други приятели) е да не се занимавате с неговата фирма.Има къде къде по-добри продукти за сходни цени

#29 electric

electric

    All Eyes On Me

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 532 Мнения:

Posted 15 May 2006 - 09:59 PM

Да по принцип.Произвежда ги Юлиян Карабиберов обаче личното ми мнение(а и на много други приятели) е да не се занимавате с неговата фирма.Има къде къде по-добри продукти за сходни цени

<{POST_SNAPBACK}>

аз само вносни взимам..... от креатина не видях ефект като си взех преди време....сега имам 100гр. глутамин ...и от него...нищо :unsure: :rolleyes:

#30 ridddick

ridddick

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 27 Мнения:

Posted 16 May 2006 - 01:16 PM

аз само вносни взимам..... от креатина не видях ефект като си взех преди време....сега имам 100гр. глутамин ...и от него...нищо :unsure:  :rolleyes:

<{POST_SNAPBACK}>



глутамина е аминокиселина и за да има ефект от него трябва да се комбинира с нещо:най-често с креатин