Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Хранителните добавки


  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#1 Bobo_gr

Bobo_gr

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 73 Мнения:

Posted 27 April 2006 - 10:06 PM

Здравейте.Предлагам да опсъдиме една често оспорвана тема- вреднили са хранителните добавки? Всички възрастни казват,че са вредни, защото не се водят лекарства и не минават през проверки.В тях може да има всичко.Но те те възстановяват,дават ти сила,качваш по лесно мускулна маса,абе въобще с тях е много по лесно.И питам според вас вредят ли и заслужава ли си да се пие нещо такова?

#2 NRG

NRG

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 496 Мнения:

Posted 28 April 2006 - 01:46 PM

И питам според вас вредят ли и заслужава ли си да се пие нещо такова?

Заслужава си, стига да знаеш КАКВО да приемаш и КОЛКО да приемаш.
Ето какво съм пробвал аз и мога да гарантирам положителния ефект:

1. Протеини - напълно натурални добавки за качване на мускулна маса.

2. L-карнитин - напълно натурална аминокиселина, чиято основна функция е повишаване на енергията и издръжливостта на организма по време на тренировки

3. Глюкоза - напълно натурален въглехидрат. Основен източник на енергия за мускулатурата на сърцето и доброто функциониране на черния дроб.

Както виждате и трите добавки са абсолютно натурални, в тях няма никаква вредна химия и хормони. Разбира се, важно е КОЛКО и КОГА да ги приемате. Има купища литература и фитнес инструктори... който се интересува, ще проучи и ще разбере. Аз няма да се напрягам за тоя дето клати тревичките! :rolleyes:

#3 electric

electric

    All Eyes On Me

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 532 Мнения:

Posted 28 April 2006 - 04:06 PM

ето какво съм ползвал аз освен изредените от BoY-ToY добавки

L-Glutamine -глутаминът, е неесенциална аминокиселина, тъй като се синтезира от различни органи на организма - волевите мускули, черния дроб и др. Той е аминокиселината, която се среща в най-голямо количество в плазмата на кръвта - 30-35% и съдържа около 20% водород в структурата си, което го прави основния преносител на водород за мускулните клетки.

Аминокиселини - Аминокиселините са основните градивни елементи на белтъчините в човешкото тяло. Те играят важна роля и за развитието на мускулите. Главните аминокиселини са 20. Всяка от тях съдържа специфична аминогрупа (NH2) и карбоксилна група (СООН), въглероден и водороден атом. Съществуват още над 150 аминокиселини, но в състава на белтъчините съществуват само основните 20.
Най-купуваните и ползвани аминокиселини са от разклонената верига BCAA

Креатин - Креатинът е един от главните суплементи в културизма. Основната му функция е увеличаването на енергийния резерв в мускулите, което води до повишаване на мускулната сила и издръжливост. Ето защо става това: "горивото" за мускулната работа е АТФ (аденозин-трифосфат). При съкращаване на мускулите АТФ се разпада до АДФ (аденозин-дифосфат). За да продължи работата на мускулите, този АДФ отново трябва да се превърне в АТФ чрез присъединяване на фосфатна група. Тя се взема от съединението креатин-фосфат (КФ).

Изредените от мен и Бой-Той НЕ вредят на здравето, но ако се прекали може да се получат стомашни неудобства :lol:

ВСИЧКИТЕ ТЕЗИ ДОБАВКИ НАИСТИНА ПОМАГАТ ЗА ФОРМИРАНЕ НА ДОБРЕ ИЗГЛЕЖДАЩО ТЯЛО , НО АКО НЯМАТЕ ДОБРА ХРАНИТЕЛНА ДИЕТА....Т.Е. АКО НЕ СЕ ХРАНИТЕ ПРАВИЛНО, УСПЕХА ВИ НЯМА ДА Е НИЩО ОСОБЕНО!

Edited by electric, 28 April 2006 - 04:13 PM.


#4 Bobo_gr

Bobo_gr

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 73 Мнения:

Posted 28 April 2006 - 06:15 PM

Мерси, ама аз знам действията на повечтето,които ста написали.Аз сам пил креатин,протеини(бяха някви американски,карбо енерджи и още неща.Ама ги пия само когато съм в състезателен период.тая година започнах протеините по- рано.Ама съм говорил с доктори и те казват че хранителните добавки нарушават вътрешния баланс на организма и е по-добре всичко да се набавя само с храната,с подходяща спортна диета.

#5 electric

electric

    All Eyes On Me

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 532 Мнения:

Posted 28 April 2006 - 06:17 PM

ти кво тренираш бе ?

А аз доктори вече не слушам. Правят се ,че много разбират , а всъщност нищо не знаят.

#6 Bobo_gr

Bobo_gr

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 73 Мнения:

Posted 28 April 2006 - 06:42 PM

Тренирам гребане-Каяк от 5 години.А и в прочем майка ми е докторка. :lol:

#7 electric

electric

    All Eyes On Me

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 532 Мнения:

Posted 28 April 2006 - 06:57 PM

мойта майка не е ...и казва същите работи :lol:

пък истинските експерти на хранителни добавки...във всички материали които аз съм чел, дори и докторите които аз съм питал, не казват че има дисбаланс...

Edited by electric, 28 April 2006 - 06:57 PM.


#8 NRG

NRG

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 496 Мнения:

Posted 28 April 2006 - 08:02 PM

А аз доктори вече не слушам. Правят се ,че много разбират , а всъщност нищо не знаят.

<{POST_SNAPBACK}>

Евала! Ето един осъзнал се!
Примерно... как може един чичо доктор, който никога не раздвижвал закърнелите си мускули, не е вдигал шкембака си на ниво по-високо от колената, не е приемал подобни добавки, не е изпитал ефекта им на свой гръб... да се бие в гърдите и да ми казва "Това е вредно, а това - не е вредно!" :lol: ?! Хайде бе! Нека си размахва дипломата, аз ще размахвам друго нещо :)

P.S. Bobo_gr, майка ти е докторка - уважавам това. Горните словца са за лекарите по принцип.

#9 mha

mha

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 117 Мнения:

Posted 28 April 2006 - 10:10 PM

Здравейте.Предлагам да опсъдиме една често оспорвана тема- вреднили са хранителните добавки? Всички възрастни казват,че са вредни, защото не се водят лекарства и не минават през проверки.В тях може да има всичко.Но те те възстановяват,дават ти сила,качваш по лесно мускулна маса,абе въобще с тях е много по лесно.И питам според вас вредят ли и заслужава ли си да се пие нещо такова?

<{POST_SNAPBACK}>


според мен си заслужава ако нямаш възможност да се възстановяваш достатаъчно добре с храната която приемаш и ето затова си вземаш Хранителни ДОБАВКИ , тоест доавяш към храната. Не го гледай Киро скалата, за който добавките са всъщност основното. Това не е нормално. Експериментирай с тялото си и виж коя марка продукти ще ти действа най-добре. Аз лично се кефя на Universal и Musashi. Въпреки това ползвам и някои продукти на българските Нутрим. Biotech не ми действат така добре, JC Nutrition ми дразнят стомаха макар и едвам осезаемо. Scitec Nutrition са ми скъпи макар че на вкус са най-добрите които съм използвал а и като възстановяване преди важно състезание разчитам именно на тях. Ако си корав играч Universal имат една Animal линия от продукти но е скъпичка. Само че ако беше корав играч нямаше да го задаваш тоя въпрос тей че дори и да имаш парите по-добре не ги харчи за тази линия продукти.
И следващия път някой като ти каже колко вредни са хранителните добавки просто му кажи да не бърка протеин и синтетичен хормон :lol:

#10 Bobo_gr

Bobo_gr

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 73 Мнения:

Posted 29 April 2006 - 12:31 PM

Ти кво тренираш? И какво имаш впредвид под корав играч?

#11 Bobo_gr

Bobo_gr

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 73 Мнения:

Posted 13 May 2006 - 03:53 PM

Здравейте.След 18 дена имам састезание по гребане и питам какво е наи-добре да започна да пия.За сега съм се насочил към креатин на Musashi.Какво бихте ми препоръчали за сила и издръжливост.

#12 electric

electric

    All Eyes On Me

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 532 Мнения:

Posted 13 May 2006 - 04:10 PM

не ти трябва нищо повече от креатин...и е време да го почваш ако още не си. Има и други енергетици, но няма смисъл, те не са чак толкова силни че да се усети видима разлика.

#13 Shnureaga

Shnureaga

    Let's do 68 i will owe you 1

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 113 Мнения:

Posted 13 May 2006 - 08:02 PM

Какво бихте ми препоръчали за сила и издръжливост


Кокаинеееееееееееееееееееееееееееееее


:D :D :D :rolleyes: :angry: :P ;)

ПС : И редбул и редбуууууууууллллл B)

#14 Bobo_gr

Bobo_gr

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 73 Мнения:

Posted 13 May 2006 - 10:06 PM

От понеделник го започвам.А има ли голяма разлима между musashi например nutrium.Защото на musashi 160g са 36лв, а на nutrium 200g са 18лв.И заслужавали си?

#15 electric

electric

    All Eyes On Me

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 532 Мнения:

Posted 14 May 2006 - 11:14 AM

От понеделник го започвам.А има ли голяма разлима между musashi например nutrium.Защото на musashi 160g  са 36лв, а на nutrium 200g са 18лв.И заслужавали си?

<{POST_SNAPBACK}>


има голяма разлика....на мусаши креатина е много добър и си заслужава, отиди в Оптимум Нутришън , магазина на Power & Beauty на Евлоги Георгиев, ако си от София де :rolleyes: и там има много добри фирми за креатин.