Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Лигощини


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 nuk

nuk

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 5 Мнения:

Posted 05 October 2008 - 08:11 PM

Здравейте. Случайно попаднах на този форум прочетах доста интересни работи тук и искам да се обърна към вас за съвет. Нуждая се от помощ в момента , чувствам се твърде объркан.

В последно време не вървят добре нещата между мен и приятелката ми (връзка от 8 месеца , двамата сме на по 17 години). Често почнахме да се караме за дребни работи. Преди се чуваха често мили думи а сега по често са караници и нерви. Преди сме се цупили за най-дребни работи ,но бързо се оправяхме и се забавлявахме отново. Сега е някак по различно. Намирам някаква промяна в нея , държи се по студено с мен.За да добиете представа ще ви дам пример с това което се случи тази вечер:
Говорим си ние по скайпа и се уговаряме за утре , кога да дойде унас да се поотпуснем :) и както си говорихме една позната ми писа и приятелката ми чу. Попита кой ми пише , аз и казах една позната и тя се нацупи.. каза: айде отивам да ям пиши с нея ..и стана ядосана. След 15 мин сяда отново и ми пише: "Аз ще лягам ще гледам филм до утре ще дойда направо увас"(а часа беше 20:00 , никога до сега не ме е оставяла така с думите аз гледам филм до утре ) Попитах я защо така изведнъж както стой ми казва "лягам , чао" тя отговори : еми ако го гледам докато си говорим ще се цупиш .. И така казахме си чао и до тук.
И ето за такива глупости постоянно караници. Не знам дали не наближава края на връзката ни ... след тези караници за дребни работи , мисля че скоро ще последват по големи причини за каране и всичко ще свърши. Така го усещам аз , не ми с еиска обичам я не мога да отрека , но с тези глупости ми омръзна! Псотоянно е сърдита за нещо а от това почва ми омръзва.. но я обичам много не мога да отрека..
Какво да направя .. да се отдръпна малко от нея да усети липсата ми .. или не знам и аз .. ако може да ме напътствате малко ще ви бъда много благодарен. :)

Edited by nuk, 05 October 2008 - 08:13 PM.


#2 NRG

NRG

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 496 Мнения:

Posted 05 October 2008 - 11:22 PM

Кажи й, че искаш да говорите насаме. Вижте се у вас, у тях или в някой приятен бар. Поговори с нея открито и директно, попитай я всички въпроси, които искаш да я питаш, кажи й всичко, което имаш нужда да й кажеш и естествено, изслушай това, което ТЯ има да ти каже.

Човече, стабилни отношения се градят с диалог. Не си го озъзнал, защото си само на 17, но рано или късно всеки го разбира. Ако имаш топки между краката, не може и не трябва да позволяваш момичето, което обичаш, да ти се изплъзва през пръстите. Недей само да реагираш на събитията, а започни да ги контролираш. В момента наблюдаваш мълчаливо и очакваш отношенията ви да се подобрят. Да, ама не. Изключи тоя скайп, звънни й на gsm-a и се вижте - първата стъпка е диалога.

#3 Гост:_exort_*

Гост:_exort_*
  • Guests

Posted 06 October 2008 - 12:42 AM

Така го усещам аз , не ми с еиска обичам я не мога да отрека , но с тези глупости ми омръзна! Псотоянно е сърдита за нещо а от това почва ми омръзва.. но я обичам много не мога да отрека..

Това аз ли съм го казвал. Не си спомням да съм го писал!?
@nuk, дали са ти добро мнение. Това си длъжен да направиш. Проведи този касапски/тежък разговор, макар че "откровената вълна" се получава доста рядко и освен това е натоварваща. След този разговор гледай да затапиш задължително с весело и приятно изживяване, което да остави впечатлението от срещата ( а не разговорът ).
Дали ще даде резултати- ще напишеш след това :). Ти я обичаш, не можеш да отречеш, но каквото и да правиш/тя да направи не се впускай да плащаш всичко на всяка цена. Жените никога не го правят, не го прави и ти :)

искам да ти покажа нещо- цък и цък

#4 nuk

nuk

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 5 Мнения:

Posted 06 October 2008 - 07:34 PM

Поговорих с нея тази вечер. Каза , че я ядосва това че съм доста ревнив. Мисля че осъзна , че е глупаво да се сърди за глупости. Разбрахме се каквото е ставало до тук.. да не намесваме стари теми във спорове както до сега . Също и казах , че ще опитам да не бъда толкова ревнив а тя да спре да се муси , за какво ли не. Ще видим ще се оправят ли нещата. Мисля че ще тръген на добре .. само дано не остана разочаровам :)

#5 sad3

sad3

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 221 Мнения:

Posted 07 October 2008 - 01:40 AM

Поговорих с нея тази вечер. Каза , че я ядосва това че съм доста ревнив. Мисля че осъзна , че е глупаво да се сърди за глупости. Разбрахме се каквото е ставало до тук.. да не намесваме стари теми във спорове както до сега . Също и казах , че ще опитам да не бъда толкова ревнив а тя да спре да се муси , за какво ли не. Ще видим ще се оправят ли нещата. Мисля че ще тръген на добре .. само дано не остана разочаровам <_<

Лекувай я тази ревност докато е време,че не знаеш в какво може да те въвлече :(

#6 Гост:_exort_*

Гост:_exort_*
  • Guests

Posted 12 October 2008 - 11:25 PM

Лекувай я тази ревност докато е време,че не знаеш в какво може да те въвлече :)


Какво искаш да кажеш? Как се лекува ревност и до каква степен е нормално да ревнуваш? Сериозно питам.

Липса на ревност граничеща с безразличие или просто непукизъм към човека или просто глупащина.

#7 Гост:_diva orxideia_*

Гост:_diva orxideia_*
  • Guests

Posted 12 October 2008 - 11:43 PM

Поговорих с нея тази вечер. Каза , че я ядосва това че съм доста ревнив. Мисля че осъзна , че е глупаво да се сърди за глупости. Разбрахме се каквото е ставало до тук.. да не намесваме стари теми във спорове както до сега . Също и казах , че ще опитам да не бъда толкова ревнив а тя да спре да се муси , за какво ли не. Ще видим ще се оправят ли нещата. Мисля че ще тръген на добре .. само дано не остана разочаровам :)


тази крачка е страхотна :) успех и на двамата

Какво искаш да кажеш? Как се лекува ревност и до каква степен е нормално да ревнуваш? Сериозно питам.

Липса на ревност граничеща с безразличие или просто непукизъм към човека или просто глупащина.


exort :) ти чете ли кво е цитирал човека? / подчертаното е за теб :) /

мен лично, много ме радва факта, че пича си признава ревноста :) още повече ще ме радва, ако успее да се справи с тази *болест*

не знам що изкриви нещата в другата им крайност ... а още по интересно ми е, защо се опитваш да изкараш ревноста положително качество?
ти ревнив ли си?

Edited by diva orxideia, 12 October 2008 - 11:43 PM.


#8 sad3

sad3

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 221 Мнения:

Posted 14 October 2008 - 12:45 AM

Какво искаш да кажеш? Как се лекува ревност и до каква степен е нормално да ревнуваш? Сериозно питам.

Липса на ревност граничеща с безразличие или просто непукизъм към човека или просто глупащина.

Нормално е,доколкото да не се създават скандали,създадени от наличието и.

#9 Гост:_exort_*

Гост:_exort_*
  • Guests

Posted 15 October 2008 - 08:49 PM

не знам що изкриви нещата в другата им крайност ... а още по интересно ми е, защо се опитваш да изкараш ревноста положително качество?
ти ревнив ли си?


Хвана ме! Чувствам се наистина ужасТно. Ревнив съм много. А ти? ;)

#10 Darkrage

Darkrage

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 94 Мнения:

Posted 16 October 2008 - 02:43 PM

Ревността означава признание, че другият те превъзхожда по един или друг начин. Всеки, който ревнува, неминуемо почва да прави грешки, продиктувани от това.