Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

на кръстопът


  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 funny

funny

    С малък опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипване
  • 35 Мнения:

Posted 24 September 2008 - 10:42 AM

Здравейте! Ето че едно момиче ще се допита до вас за мнение и съвет...

Имам един страшно добър приятел. С него се чуваме всеки ден поне по веднъж. Когато не сме заети, се виждаме. Знам много неща за него, както и той за мен. Така е вече почти половин година. Често се случва да ми каже, че ме обича, но на шега. Дойде момент, в който започна да ме прегръща все по-често. Да ми прави най-разнородни намеци. Говорим си по няколко часа и никой от нас не усеща как е минало времето. Онзи ден чашата преля, след като най-сериозно ме погледна в очите и ми каза, че ме обича. Аз съм направо "пристрастена" към него, не мога да си го избия от главата, но никога не му го показвам....защото има сериозна връзка от две години!!!!

Проблемът ми е, че не мога да разбера дали е сериозен или иска просто кратка забежка (знам, че досега не го е правил, но всичко си има първи път). Може би го е страх да остави гаджето си заради мен, защото има голяма вероянтост след няколко месеца да замина за чужбина. А може би просто ме използва, когато тя не е наоколо. Или пък наистина ме обича и не вярва аз да му отвръщам... чудя се кога ли ще ми падне пердето и ще му кажа всичко - но така рискувам да спрем да общуваме...

Само ако знаех какво му се върти из главата.... Надявам се, че вие като мъже ще ми изтълкувати поведението му и ще ми дадете съвет как да подходя оттук нататък.

#2 Fisher

Fisher

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 28 Мнения:

Posted 24 September 2008 - 11:06 AM

Здравей ,
Както се вижда той ти показва че има някакви намерения към те*е , но ти сама казваш че има приятелка от 2 години.

"Онзи ден чашата преля, след като най-сериозно ме погледна в очите и ми каза, че ме обича."

Незнам тука ми се вижда малко несериозно да казва така Обичам те ,при полложение че има сериозна приятелка, а и така да казва тези думи след като дори няма никакви по близки контакти с те*е , може да има увлечение по теб но за обич малко е трудно да се говори.
Може да вижда с те*е по различни неща и да се чуства много добре,но това е понеже връзката му със сегашната да е във някакъв застой.

"Може би го е страх да остави гаджето си заради мен, защото има голяма вероянтост след няколко месеца да замина за чужбина."

Тука си мисля че е отговорът на въпросът ти , ти ще заминаваш след няколко месеца и ако стане нещо между вас , как ще се чустваш заминавайки, знаеш ли дали след това той няма пак да бъде с нея ,след като те*е те няма? 2 години никак не са малко за една връзка , така че много добре си помисли какво искаш ти! Ако искаш да започнеш някаква мъчителна нова връзка ще трябва доста да преминеш,защото той не е оставил старата си и веднага иска да бъде с те*е. Да няма след 2-3 месеца " Ами аз си мислех че чуствам нещо , но съм се залъгвал явно". И отново да иска да си бъде с предишната.
Примерно аз се разделих с предишната ми и имах възможността да бъда с друга точно след 1 седмица , но сам разбрах че по този начин нестават нещата, аз не се бях оттърсил от старата ми връзка за да започна нова. А бившата ми след 1 месец започна нова връзка и какво се случи след 4 месеца
"Ами аз неизпитвам нищо към него само се залъгвах, и накрая нарани чуствата на друг човек , който беше както в твоето положение.

Много добре премисли нещата и се опитвай да гледаш отстрани на тях, защото е по добре сега да направиш нещо отколкото когато е късно и ти наистина да започнеш да хлътваш все повече и повече.Със такива дълготрайни (пресни ) връзки е много трудно.
Успех ;)

#3 funny

funny

    С малък опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипване
  • 35 Мнения:

Posted 24 September 2008 - 11:29 AM

Благодаря ти за отговора. И аз съм си мислела, че ще трябва доста неща да преглътна, ако се обвържа с човек, който току-що е прекъснал дълга връзка, а и другите неща, които казваш, не веднъж са ми минавали през ума. НО (винаги това Но) ако се окаже, че ще потръгне? Може би си заслужава да си щастлив, макар и за кратко

При тях не върви гладко от много време и не само аз го забелязвам. Но основният ми проблем е, че не аз го търся. В 99% от случаите той ми звъни, той ме кани навън... аз се съгласявам. Дори да се опитвам да не мисля за него, когато ми се обади няма как да стане. И все пак не аз тичам след него, въпреки че ми е приятно да ме търси....

Когато има проблем знае, че може да разчита на мен, никога до сега не съм го скастряла, проявявам разбиране...

Мисля ги нещата вече няколко месеца, но все не намирам подходящия отговор и решение.

Edited by funny, 24 September 2008 - 11:30 AM.


#4 Fisher

Fisher

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 28 Мнения:

Posted 24 September 2008 - 11:40 AM

"Може би си заслужава да си щастлив, макар и за кратко"

И аз така си мислех, но повярвай ми по добре да си щастлив истински и да не е за кратко.
Какво ще си щастлива за кратко , а след това ако стане ФАЛ какво правиш , разочарована за дълго и тогава дано да си силен характер за да можеш наистина да се съвземеш бърЗо.

Виж може би ще е по добре да се разделят да може той наистина да се оттърси от старата си връзка и тогава ако иска нещо спрямо теб да знаеш че той в действителност е преминал през това. А не да бъде с те*е и да започне да преминава през това.

Каквото и да говорим ти също изпитваш силни чуства към него , никой в крайна сметка неможе да предвиди какво ще е за напред.
Незнам помисли си много добре върху всичко , ако искаш накрая опитай . И твойта е сложна ;)

#5 funny

funny

    С малък опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипване
  • 35 Мнения:

Posted 24 September 2008 - 03:57 PM

Така е! С времето ще видим какво ще се получи, може би c мислене решението само ще се избистри.

Моля, ако има и други, попадали в подобна ситуация, да споделят мисли и опит. Пък може да е от помощ и на някой друг, не само на мен....

;)

Edited by funny, 24 September 2008 - 03:58 PM.


#6 Darkrage

Darkrage

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 94 Мнения:

Posted 24 September 2008 - 10:49 PM

Мацка, този пич е все още със сегашната си приятелка заради две простички причини:

Първо чака знак от теб, че:
а) ти също таиш чувства към него
б) връзката ви няма да развали чудесното приятелство, което имате

Второ - той много добре знае, че вариантът е няколко месеца лудост и после голяма тъга за неопределен период от време.

Крачката трябва да бъде от двама ви и едновременно. Честно казано, аз съм привърженик на тезата, че животът е един, и че след време ще съжаляваш за пропуснатото, а не за направеното. В момента, в който заминеш, той така или иначе ще напусне сегашната си приятелка. Просто всичко трябва да стане прозрачно. Той знае, че ти знаеш, че това, че е с приятелка не е проблем - знаете си и кътните зъби. Една обща приказка на тази тема и на следващата сутрин нещата ще са коренно различни.

За да ти каже "Обичам те!" - това значи, че той за се*е си е решил, че има смисъл да рискува и да се бори въпреки неблагоприятното обозримо бъдеще, предвид заминаването ти. Сега остава и ти да помислиш върху това ;)

#7 Don Kiko

Don Kiko

    Дон Жуан

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 776 Мнения:

Posted 25 September 2008 - 12:31 AM

... животът не се измерва с това колко време си дишала, а с това колко пъти дъхът ти е спирал...

какви са тея сметки, изчисления и премисляния... това не е математика... това е животът... тук няма формули, а емоции, преживявания, любов... рано или късно всичко това ще са само спомени... рискът е, че тези спомени може да са прекрасни...

хвани си живота в ръце и го живей пълноценно... СЕГА!!!

#8 Midiosa

Midiosa

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 65 Мнения:

Posted 25 September 2008 - 10:10 AM

Имам един страшно добър приятел. Онзи ден чашата преля, след като най-сериозно ме погледна в очите и ми каза, че ме обича.

Проблемът ми е, че не мога да разбера дали е сериозен или иска просто кратка забежка

Здравей! Аз съм минала по същия път, като изключим чужбина.. Първото което трябва да направиш е да разбереш за самата себеси дали си силно привързана към приятел, или към сексуален обект.. Второто-ако заминеш дори да нямате връзка ще си липсвате и ще ви е трудно.. А относно това дали ти е говорил сериозно относно чувствата си-разбирасе че ДА. Иначе нямаше да те търси всеки божи ден.. Привързал се е прекалено много, за да си прави експерименти с теб! А това за шеговитото "Обичам те" е напипване на почвата, иска да разбере как ще отреагираш ти. Пука му, а това говори само по себеси ;) НО имай предвид, че за жалост раздяла винаги има, а след нея да съхраните приятелството си може и да е невъзможно..
Няма какво да му мислиш толкова, просто позволи чувствата ти да те водят! Живей сега, не утре или след 3 месеца!

#9 funny

funny

    С малък опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипване
  • 35 Мнения:

Posted 25 September 2008 - 01:32 PM

Ееех, той ако досега не е усетил, че има нещо и от моя страна....

"Първото което трябва да направиш е да разбереш за самата себеси дали си силно привързана към приятел, или към
сексуален обект.. " ---
ами в началото беше като приятел, но после нещата се промениха...

благодаря ви много за мненията - до голяма степен се препокриват и с моето виждане... Сигурна съм, че ако нищо не направя, после ще съжалявам, НОоооо.... ;)

#10 Don Kiko

Don Kiko

    Дон Жуан

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 776 Мнения:

Posted 25 September 2008 - 03:46 PM

... виж как стоят нещата... няма "НООООооооооо" сега (каквито и да са последствията), за да няма "ехххх, какво ли щеше да е ако..." после. искрено ти препоръчвам първото, защото второто е кофти и е за дълго ;)

виж това е лесно, при положение, че има толкова много неуспорими факти и предистория. някой беше казал "това е единствената игра, която ако не играеш - губиш" :)

don't worry, be happy!!!

#11 Griddy

Griddy

    Напреднал

  • Validation
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 137 Мнения:

Posted 28 September 2008 - 09:28 AM

Искаш ли го? Ако го искаш скачай в авантюрата, ако си 100% сигурна какъв искаш да е краиния резултат...СКАЧАЙ smile.gif

#12 Гост:_diva orxideia_*

Гост:_diva orxideia_*
  • Guests

Posted 28 September 2008 - 12:19 PM

ако си 100% сигурна какъв искаш да е краиния резултат...


няма такова животно ...100% сигурна...
връзка, секс и т.н. се прави от двама /другото е маструбиране и самозаблуди.../

да направи крачка - да, но да скача ...

#13 sad3

sad3

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 221 Мнения:

Posted 28 September 2008 - 12:41 PM

Още едно доказателство,че приятелство между мъж и жена няма! :)
Някой нагоре беше казал:Той има 2 годишна връзка-и 10 годишна връзка да има,щом е погледнал настрани,значи нещо куца,щом е преминал към действие,значи тяхната дългогодишна връзка е обречена

Някой друг беше казал:той иска само да те изч**а(перефразирам)Ми защо изключвате момента,че и мъжете могат като жените-като маймунките-когато се хване за нов клон-да пусне стария?
Моят съвет обаче е да не се захващаш с това,особенно като има замесени и чувства.
Защо ли?
Защото и за двамата ще е гадно,но най-вече за теб.
Като заминеш за чужбина,освен настоящата ти носталгия,и това ще ти е на главата,не знаеш това колко е гадно.
По-добре си останете "приятели",или там,както ги наричате...

#14 funny

funny

    С малък опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипване
  • 35 Мнения:

Posted 28 September 2008 - 07:30 PM

По-добре си останете "приятели",или там,както ги наричате...


Ами, както се случва понякога - ни така, ни иначе.

В негово присъствие далеч не си глътвам граматиката, но последното нещо, което мога да направя, е да му (по)кажа как се чувствам. Дори когато ми казва разни мили думи, реагирам като дете-идиотче (въпреки че съм поотминала тази възраст вече). Винаги изкарвам нещата към шега или се вцепенявам и пуфтя като парен влак, при което той започва да ме убеждава, че говори сериозно.

За приятелството между мъж и жена - има го. Просто явно си има граници и после нещата минават на друга плоскост.

"Това е единствената игра, която ако не играеш - губиш" а може би ако играеш също губиш - един човек, който може да се отдръпне и всичко да приключи. Ако се уплаши? Ако все пак не казва нещата чак толкова на сериозно?

И въпреки всичко хората са го казали - една патица мислила, мислила и накрая умряла....

:huh:

Edited by funny, 28 September 2008 - 07:31 PM.


#15 Don Kiko

Don Kiko

    Дон Жуан

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 776 Мнения:

Posted 28 September 2008 - 08:56 PM

"Това е единствената игра, която ако не играеш - губиш" а може би ако играеш също губиш - един човек, който може да се отдръпне и всичко да приключи. Ако се уплаши? Ако все пак не казва нещата чак толкова на сериозно?


можеби си права... а можеби никога няма да разбереш... ти сама каза, че отбиваш всичките му опити като дете идиотче... какво очакваш??? от какво те е страх?**? просто му дай шанс :huh:

последен въпрос: искаш да сте само приятели или си влюбена и искаш нещо повече?**?

кратък и ясен отговор!!! но не за мен или форума, а за ТЕБ самата!