Преход към съдържанието


Снимка
* * * * * 1 votes

Аналогия между супер колите и супер личностите.


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 NooB

NooB

    Никъв Опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 180 Мнения:

Posted 29 October 2013 - 11:32 PM

Всеки е виждал комерсиалните коли на улицата, на паркинга и къде ли не? Та те са навсякъде!

Има дни, в които обаче виждаме някое произведение на изкуството, нещо което спира погледа и предизвиква някакъв вътрешен инстинк, който желае да притежава супер колата която ни подминава бавно, или бързо /няма никакво значение/ ние сме впечатлени. След една такава гледка една част от хората са впечатлени /по голямата част/, естествено има хора, които не забезлват нищо специално /това е друга тема/. Та впечатлените хора искат тази прелест, някои могат да си я позволят, някои само мечтаят за нея, има други пък, които си тунинговат техните средностатистически трошки и пак обаче не се получава магията. 

Идеята е следната: Супер колата е Супер Пичът в 1% от слуачите, всичко друго е висока класа 19%, след нея следват всички останали 60% и отаяката още 10%...

Всеки може да каже как се получава супер колата:
- интелект

- усилия
- талант
- търпение

- мечти

Не само аз забелязвам, че уникалните неща са плод на много труд. Обаче това са само коли. 

Какво става, когато обаче искаме да се превърнем в уникално произведение на изкуството в сферата на социалните взаимоотношения? хмм
 

Сигурен съм, че всеки един е виждал нещо (може да е скулптора, уникална изработка на бижу или безумно-страхотна архитектура/, което го е впечатлило до смърт /като казвам смърт не преувеличавам/. Винаги съм се чудил на гениите, които правят такива неща, гениите които се отдават на своята лудост-страст до дупка на малката част от огромната цивилизацията, която блести и всички знаят за тях.

Какво става, ако искаме да превърнем в диамант а сме родени средно статистически речни камъни? 

- Само не ми казвайте, че трябва да изгорим и да станем на въглен, да попаднем в нагнетена азотна среда под налягане в продължение на голям период от време /всеки е гледан National Geographic/ :)
 

Ако трябва да формулирам въпрос след всичките сравнения би звучало като:
Искам да се превърна в личност, която ще бъде много над средностатистическия индивид, искам да се превърна в достойна личност, която заслучава страхотните страни на живота. Как да стане това?



#2 gotiniq

gotiniq

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 21 Мнения:

Posted 30 October 2013 - 12:00 AM

Много ми хареса този пост! 



#3 plamenpavl

plamenpavl

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 19 Мнения:

Posted 30 October 2013 - 02:25 AM

Подобно въпроси съм си задавал и аз (и до голяма степен все още си задавам).

 

Като 'отговор' мога да ти дам следното:

 

Всичко това се постига с кървава пот и издути вени на челото, със здраво стиснати зъби пред страха, с непреклонен устрем в погледа и с непрекъснат низ от все по-големи мечти.

 

'Отговор' е в кавички, не за друго, а защото никой не ме е зачел за велик и не всички се обръщат след мен. С други думи - не съм сигурен че казвам нещо смислено и полезно, но като че ли с течение на времето съм попаднал на мъничка пътечка, която води към по-големия път. И е важно да спомена, че болднатата част е най-важна за мен. Да не можеш да се пребориш със страха е най-сигурния знак, че диамант няма да станеш. Така мисля, поне. :)



#4 sladur4o

sladur4o

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 11 Мнения:

Posted 30 October 2013 - 12:11 PM

Успех във всяка една сфера се постига с труд и време. Да  изкарваш пари, да ч*каш яки мацки или каквото и да е друго ! 


Edited by sladur4o, 30 October 2013 - 12:12 PM.


#5 Johnny Strong

Johnny Strong

    Seducer

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 392 Мнения:

Posted 30 October 2013 - 09:43 PM

Успех във всяка една сфера се постига с труд и време. Да  изкарваш пари, да ч*каш яки мацки или каквото и да е друго ! 

имаш + от мен :)