Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Съвет - Машината


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 enjoy

enjoy

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 54 Мнения:

Posted 24 January 2013 - 04:00 PM

Здравейте,
Въпроса ми е относно дългосрочните връзки. Ясно е, че има неразбирателства и търкания - въпросът ми е до какво ниво смятате, че трябва да се правят компромиси и кога да се сложи край? А и какво би трябвало да е подходящото момиче за дългосрочни взаимоотношения?
Аз смятах, че трябва да е красиво момиче (поне 7/8 от 10), умно, добро, да се съгласява с мен в повечето ситуации, да няма много приятели, за да не възникват толкова търкания и да ме обича много и да поставя мен над всичко и да иска постоянно да е с мен, но два пъти намерих такова момиче, бяхме по-година заедно и губя интерес и искам свобода понеже имам чувството, че ме задушават. Къде бъркам?
Поздрави,
Enjoy

#2 One_day

One_day

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 29 Мнения:

Posted 25 January 2013 - 04:23 PM

Здравейте,
Въпроса ми е относно дългосрочните връзки. Ясно е, че има неразбирателства и търкания - въпросът ми е до какво ниво смятате, че трябва да се правят компромиси и кога да се сложи край? А и какво би трябвало да е подходящото момиче за дългосрочни взаимоотношения?
Аз смятах, че трябва да е красиво момиче (поне 7/8 от 10), умно, добро, да се съгласява с мен в повечето ситуации, да няма много приятели, за да не възникват толкова търкания и да ме обича много и да поставя мен над всичко и да иска постоянно да е с мен, но два пъти намерих такова момиче, бяхме по-година заедно и губя интерес и искам свобода понеже имам чувството, че ме задушават. Къде бъркам?
Поздрави,
Enjoy



#3 GeorgiLozanov

GeorgiLozanov

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 3 Мнения:

Posted 21 March 2013 - 05:01 PM

Явно просто не си я срещнал още Момичето !

#4 Starlight

Starlight

    Начинаещ

  • Moderators
  • РипванеРипване
  • 17 Мнения:

Posted 15 April 2013 - 08:31 PM

Здравей, тук нещата са малко по-дълбоки - а именно - постави си някакви рамки, зад които ако момичето премине - ще спреш да общуваш и да бъдеш с нея - тя постепенно ще те тества, но като ги наближи - със своето поведение й показваш - че тя не бива да продължава понататък. Все още всичко е наред, но трябва да внимава, да не го развали. Тя ще го усети.
Също така за връзка - важно е да не е 7-8 - а да я харесваш, да ти бъде приятно да си общувате и да си допадате - тук идва въпроса дали търсиш жена, която да ти роди деца или с която просто да се обичате и да излизате - защото ако е 2рото - можеш да не му мислиш толкова и да гледаш какъв човек е.

 

Иначе, това което си написал "красиво момиче (поне 7/8 от 10), умно, добро, да се съгласява с мен в повечето ситуации, да няма много приятели, за да не възникват толкова търкания и да ме обича много и да поставя мен над всичко и да иска постоянно да е с мен" - е смешно - ти искаш всичко, накуп, но нещата не става така + ние мъжете имаме нужна от свобода и пространството - а ти дефакто така си прецакваш сам се*е си - първо разбери от какво имаш НУЖДА, а след това вече - какво искаш.
Последни 3 месеца доста детайлизирано изучавам тази тема по отношения (макар, че и преди съм я учил, просто не толкова подробно) и се надявам скоро да довърша продукта ми, в койтоще опиша всичките тези нюанси, но засега - без да знам на колко си и какво точно търсиш - няма как да ти кажа нещо повече. :)

Конкретизирай - и ще ти разкажа повече.


Edited by Starlight, 15 April 2013 - 08:35 PM.


#5 enjoy

enjoy

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 54 Мнения:

Posted 28 August 2013 - 01:01 AM

Здравей, тук нещата са малко по-дълбоки - а именно - постави си някакви рамки, зад които ако момичето премине - ще спреш да общуваш и да бъдеш с нея - тя постепенно ще те тества, но като ги наближи - със своето поведение й показваш - че тя не бива да продължава понататък. Все още всичко е наред, но трябва да внимава, да не го развали. Тя ще го усети.
Също така за връзка - важно е да не е 7-8 - а да я харесваш, да ти бъде приятно да си общувате и да си допадате - тук идва въпроса дали търсиш жена, която да ти роди деца или с която просто да се обичате и да излизате - защото ако е 2рото - можеш да не му мислиш толкова и да гледаш какъв човек е.

 

Иначе, това което си написал "красиво момиче (поне 7/8 от 10), умно, добро, да се съгласява с мен в повечето ситуации, да няма много приятели, за да не възникват толкова търкания и да ме обича много и да поставя мен над всичко и да иска постоянно да е с мен" - е смешно - ти искаш всичко, накуп, но нещата не става така + ние мъжете имаме нужна от свобода и пространството - а ти дефакто така си прецакваш сам се*е си - първо разбери от какво имаш НУЖДА, а след това вече - какво искаш.
Последни 3 месеца доста детайлизирано изучавам тази тема по отношения (макар, че и преди съм я учил, просто не толкова подробно) и се надявам скоро да довърша продукта ми, в койтоще опиша всичките тези нюанси, но засега - без да знам на колко си и какво точно търсиш - няма как да ти кажа нещо повече. :)

Конкретизирай - и ще ти разкажа повече.

 Всичко приключи и с това момиче. Прецених, че няма база за развитие. На 23 съм.

 Като цяло темата за Машината и дългите връзки ми е най-интересна. Не мисля, че е смешно да искаш всичко накуп, ако по-малко не те задоволява и не те прави щастлив. Другото, за което не съм съгласен, е да се задоволяваш с по-малко, ако е момиче "с която просто да се обичате и да излизате". Реално, започвайки връзка с една жена, не знаеш как ще се развие и до къде ще стигнете. Ако търсиш жена, с която ще си щастлив дори ако стигнете до брак и т.н,, е по-добре ако се задоволяваш с жени, с които не би искал да бъдеш в дългосрочен план (това ми изглежда просто загуба на време и излишни нерви понякога). Идеята на "Машината", според мен, е да отсяваш и да търсиш най-доброто за теб.



#6 Confidence

Confidence

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 138 Мнения:

Posted 06 September 2013 - 11:32 AM

@enjoy, пичага, тъй като явно никой не смее да ти каже истината в очите, аз ще го направя - имаш проблем с егото. Според изискванията, които си описал по-горе, това е извода, който си вадя за теб.

"...да се съгласява с мен в повечето ситуации, да няма много приятели, за да не възникват толкова търкания и да ме обича много и да поставя мен над всичко и да иска постоянно да е с мен..."

Ти не искаш момиче, а мека мебел, която да стои послушно и да кима с глава каквото и да направиш и кажеш, искаш умишлено да те обсебва - постоянно да иска да е с теб и да няма приятели.

Една от основите за дълготрайна и готина връзка е ВСЕКИ ОТ ДВАМАТА ДА ИМА СОБСТВЕНА РЕАЛНОСТ И ЛИЧНО ПРОСТРАНСТВО.

Тогава всеки ще си има свободата, ще има разнообразие и интерес. Въпросът е, че ти не си готов да дадеш свободата, която искаш, а после ти доскучава. Страх те е, да не тя да има много приятели и да обръща внимание и на тях, предполагам си доста ревнив? Ревността е плод на егото и липса на самочувствие.

Та на кратко, проблемът е в самия теб, не в мацките. Както ти казаха по-горе, разбери първо какво наистина те прави щастлив и тогава го търси. Най-важното е да се забавляваш през цялото време... :)



#7 enjoy

enjoy

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 54 Мнения:

Posted 07 September 2013 - 02:18 PM

Напротив :) Изобщо не съм ревнив. За приятелите си прав. Убедих се, че е по-добре момичето да има такива - това е единствения шанс да не те обсебва - трябва да си има собствен живот и цели.



#8 enjoy

enjoy

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 54 Мнения:

Posted 08 November 2014 - 09:15 PM

Здравейте отново :) След нова едногодишна връзка пак съм в изходно положение. Жалко, че по-рано не вникнах повече в някой от коментарите тук. Този път си намерих момиче, което горе-долу отговаряше на това, което търся, и имаше достатъчно приятели, но започна да се дистанцира от тях, въпреки че я подканвах да излиза по-често с тях и резултата беше отново същия.

Днес се сетих, че бях писал и предишния път и не може да си представите колко съжалих, че не обърнах толкова внимание на написаното тогава.

 

Като цяло Starlight е дал отговор на темата. Ще се радвам, ако споделиш до какви изводи си стигнал в проучването, за което си говорил.

 

След всички главоболия поне разбрах какво да търся наистина, а именно - жена, с която да имаме общи интереси, да се чувстваме щастливи заедно и също така, човек, който не е конфликтен и може да вникне в гледната точка на другия. Разбира се, и външният вид е важен, но ако всичко изброено по-горе е налице, предполагам, че вътрешната красота ще надделее.