Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Как от 80кг маса да направя Релеф ?


  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#16 Deception

Deception

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 22 Мнения:

Posted 13 July 2011 - 08:38 PM

Обоснови се, ако обичаш.

#17 temelkov

temelkov

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 7 Мнения:

Posted 13 July 2011 - 09:10 PM

Дълго е за обеснение, но като цяло системата се базира до снижаване на въглехидратите в граница до 15% от дневния калориен прием. За сметка на това останалите 60% са мазнини и 25% протеин (ако си активно спортуващ вдигаш нивото на протеина). На кратко - ядеш всякакви видове животински мазнини и продукти(масло, свинско, пилешко и др. видове меса), риба, яйца и т.н. Така тялото използва за гориво мазнините и не ги складира. Избора е огромен и най-важното - хем ти е вкусно, хем махаш мазнините и качваш мускулна маса. С този режим за 4 месеца качих 7кг активно тегло и свалих 2кг мазнини, при положение, че аз ядох изключително много, защото исках да качвам маса.

Знам че след като го прочетеш това ще ти се стори абсурдно и нелогично, но ето мои снимки вследствие точно на това хранене
http://picbg.net/img...cbaac731cf5.jpg
http://picbg.net/img...3223dc8b94a.jpg

За повече информация и подробности:
http://lichentrenior.com/
http://spidersport.com/forum/

Поздрави :D

#18 Deception

Deception

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 22 Мнения:

Posted 14 July 2011 - 11:26 PM

Пич, фитнеса и диетите са наука. Не можеш да вървиш към определена цел без да знаеш какви стъпки трябва да извървиш дотам. Аз промених начина си на хранене и тренировки след като изчетох доста информация в нета и една цяла книга за хранене. Уверявам те, нисковъглехидратната диета е непрепоръчителна за един спортист. Горивото ти не може да идва от 60% мазнини и 25% протеин. Просто е грешно. Ако сваляш така килограми, ще губиш мускулна маса. Гарантирано!
Тялото използва за гориво мазнини, за да предпазва органите - бъбреци, сърце, далак, черен дроб и т.н.
Що се отнася до мен, аз тренирам по програма, изготвена от професионален фитнес консултант, който е доста известен във фитнес средите, както сред мъжете, така и сред жените.
А що се отнася до Спайдър Спорт, знам основателя му. По една случайност сме от един авто форум :D. Милко е наистина забележителен в подхода и философията си на трениране. Самият той е много добър пример за това как може да изглежда човек, ако сведе мазнините в тялото си почти до минимум. Не мисля, че си получил съвет от него да ядеш по този начин. Не ми казвай дали съм прав или не, защото знам, че съм :D.
Предлагам на автора на темата да се насочи към bb-team.org (ако препратките към други сайтове са забранени, моля някой модератор да заличи това от поста ми) и да прочете основи на храненето и тренировките за релеф.

Cheers!

Edited by Deception, 14 July 2011 - 11:28 PM.


#19 temelkov

temelkov

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 7 Мнения:

Posted 15 July 2011 - 09:53 AM

Странно тогава защо аз качих 7 кг активно тегло точно по този начин? Иначе точно във форума на SpiderSport Милко ми одобри начина на хранене и тренировки :D. А ти от колко време се занимаваш с хранителни режими и тренировки? Какъв е ефекта?

#20 Petko K

Petko K

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 149 Мнения:

Posted 16 July 2011 - 11:42 AM

Колко от пишещите тук ходят редовно на фитнес и са чели поне една книга за хранене? Независимо дали сваляш или качваш маса, трябва да пиеш много вода и да приемаш въглехидрати. Причината за второто е много проста - въглехидратите не могат да бъдат складирани от организма както мазнините, а ако използваш протеините за гориво, ще започнеш да губиш мускулна маса. Организмът трупа мазнини за да оцелява и когато няма постоянен прием на въглехидрати, които да му доставят енергия, той складира повече мазнини, защото това е генетичната му програма. Ако му доставяш въглехидрати, ще има енергия и ще започне да чисти мазнините, защото не са му нужни.
Моят съвет е да тичаш поне 3-4 пъти в седмицата поне по 30 минути и да пиеш много вода.

Аз. Въглехидратите много лесно се складират като мазнини, ако са в излишък. За инсулин да си чувал?
П.П. Само ще кажа, че всички си говорите на изуст. Няма универсален хранителен режим, подходящ за всички. Това кой колко въглехидрати, мазнини, протеин и калории ще яде е ИНДИВИДУАЛНО и не се определя с писане по форумите.
А Милко го оставете, той е фанатик, не признава друго, освен неговото :D

Edited by Petko K, 16 July 2011 - 11:46 AM.


#21 Deception

Deception

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 22 Мнения:

Posted 16 July 2011 - 11:52 AM

Аз. Въглехидратите много лесно се складират като мазнини, ако са в излишък. За инсулин да си чувал?
П.П. Само ще кажа, че всички си говорите на изуст. Няма универсален хранителен режим, подходящ за всички. Това кой колко въглехидрати, мазнини, протеин и калории ще яде е ИНДИВИДУАЛНО и не се определя с писане по форумите.
А Милко го оставете, той е фанатик, не признава друго, освен неговото :D

Ако са в излишък, т.е. не ги изразходваш. Без тренировки нищо не става. А ти какво предлагаш?

#22 temelkov

temelkov

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 7 Мнения:

Posted 16 July 2011 - 09:44 PM

А Милко го оставете, той е фанатик, не признава друго, освен неговото :D


Факт е, че Милковото помага на толкова много хора :D

#23 Petko K

Petko K

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 149 Мнения:

Posted 17 July 2011 - 12:19 AM

При начинаещите всичко помага :D Милко не го следя какво прави от както ме изгони от форума, така че няма да го коментирам.
Ето ти два примера - имаш висок прицент мазнини и малко мускули и искаш да свалиш мазнини. Тогава ядеш по-малко въглехидрати. Ако тренираш тежко, почти всеки ден, имаш малко мазнини и повече мускули и целта ти е да трупаш още - ядеш повече въглехидрати. Абе, за всеки човек си е различно, зависи от типа натоварване, състоянието му, също така и от инсулиновата чувствителност, хормоналния баланс, метаболизма. Нещата се получават с малко опит, а не с готови формули. Напредналите обикновено знаят кога, колко и какво да ядат, за да постигнат оптимални резултати.
Начинаещите от начало може да следват готови схеми, но това е до време.
Важното е да се яде редовно, качествена храна, да се намалят до минимум боклуците и полуфабрикатите и разбира се, да се тренира сериозно :D

#24 howareyou

howareyou

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 10 Мнения:

Posted 03 August 2013 - 02:07 PM

Няма невъзможни неща, трябва си постоянство,желание и отдаденост!