Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

За бойните изкуства...


  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#1 Rolan

Rolan

    Единак

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 444 Мнения:

Posted 17 August 2008 - 10:47 PM

Гледам, че много хора пишете, че тренирате или се интересувате от бойни изкуства. Аз също тренирам от много време, Шотокан Карате-до. Ами вие?
Ходите ли по състезания, семинари и т.н.?

#2 TytusPulo

TytusPulo

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 80 Мнения:

Posted 19 August 2008 - 07:58 PM

Интересна темичка :) Аз тренирам Айкидо от скоро-от около две години, през семестъра докато бях във Варна ходих един път седмично(рядко два пъти) и на кик-бокс, тази година смятам да го заменя с ММА, въобще какво да се прави бойни изкуства много пък времето малко :) Състезания-нее братче, тренирам само за се*е си, виж на семинари е готино ако имаш пара да идеш, сега очаквам с нетърпение този по Айкидо в Бургас през септември.

Edited by TytusPulo, 19 August 2008 - 08:05 PM.


#3 Fausto

Fausto

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 13 Мнения:

Posted 23 August 2008 - 12:46 AM

Ми от 1 месец тренирам "Street Fight" (Уличен бой) и все още нямаме състезания (клубът е от скоро) , но мисля че след няколко години и ние ще почнем :angry: :lol:

#4 x3m

x3m

    Excellence is the key

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 205 Мнения:

Posted 23 August 2008 - 02:34 PM

8години кик-бокс :angry: Не тренирам вече. Остана ми само фитнеса.

Edited by x3m, 23 August 2008 - 02:34 PM.


#5 Nikotin

Nikotin

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 216 Мнения:

Posted 24 August 2008 - 08:56 AM

Тренирах 4 години Tae Kwon Do WTF. Бях прекъснал за около 3 години, но вече почвам да си връщам формата. Също ходя на фитнес и блъскам по крушата в залата и се опитвам някакъв бокс да играя, но като няма треньор кофти :angry: По състезания не съм ходил, защото стават големи сакатлъци. Аз играя за удоволствие и да разпускам и също да поддържам някаква форма. По саминари съм ходил в София.

#6 Darkrage

Darkrage

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 94 Мнения:

Posted 25 August 2008 - 11:19 AM

4 години Kick Box, MMA, Street Fight. Сега и на мен ми останаха само фитнеса и плуването. Семинари... най-добрият семинар е семинарът в кръчмата с треньора и боят след това :)

#7 TytusPulo

TytusPulo

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 80 Мнения:

Posted 25 August 2008 - 10:02 PM

Къде го тренирате тоя Уличен Бой бре хора досега не бях чувал за такива клубове да не си го практикувате на улицата :)

#8 Darkrage

Darkrage

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 94 Мнения:

Posted 27 August 2008 - 11:43 AM

Във всяка зала по бойни изкуства може да те тренират на Street Fight и във всеки боен спорт има Street Fight - това е просто задълбочаване в техники, приложими в "улични" условия без правила - кофти удари, бързи и крайно ефикасни комбинации. Вземи едно бутащо маваши например - отиваш на чувала и 1000 с единия крак и 1000 с другия (с клякане (!)) и си готов - риташ, сгъваш го на две и боят е приключил :) Имахме един образ такъв в залата - местеше ни двама барабар с големия щит, а беше 60-ина кила момчето. Е вярно, не беше излизал цяла седмица, докато не направи по 10,000 на крак :lol:

#9 nathan

nathan

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 4 Мнения:

Posted 30 August 2008 - 03:45 PM

Гледам, че много хора пишете, че тренирате или се интересувате от бойни изкуства. Аз също тренирам от много време, Шотокан Карате-до. Ами вие?
Ходите ли по състезания, семинари и т.н.?


хех привет колегата, ти явно ходиш по семинари щом питаш и явно са със сенсей Като ?

#10 Rolan

Rolan

    Единак

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 444 Мнения:

Posted 01 September 2008 - 04:32 PM

Привет Нейтън :lol: Не знам кой е сенсей Като. Аз съм от Монтана, клубът ми се казва "Компас" и е член на Българска национална федерация карате (БНФК). По семинари не ходя често, но след последния лагер (миналата седмица) една приятелка ми каза за предишни семинари по самозащита и полицейска и лична защита, които аз пренебрегвах до сега, но мисля да ги почвам и тях. Доста интересни работи имало. ;)

Street fighting може да си го тренираме всички в залата. Аз на последните няколко тренировки ползвах само ръкавици, круша, лапи и баща ми. :lol:



:blink:

#11 Happy_end

Happy_end

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 52 Мнения:

Posted 03 September 2008 - 01:33 PM

А какво ви е мнението за таекуондо ? Аз преди две години посещавах трнировки за месец- два и бях доволен , но тогава не ми се занимаваше и го зарязах. Сега си мисля дали да не подновя. Друго ,от което мога да избирам са киокушин и окинава... има ли някой , който да се е занимавал с тях ? :)

#12 eLfisH

eLfisH

    2Pac Shakur

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 265 Мнения:

Posted 18 September 2008 - 07:04 PM

До скоро тренирах бокс (някъде 3-4 месеца тренирах), сега почнах Тайландски бокс или така наречение Муай Тай :unsure: Някой ако иска може да напраим спарингче някой път :unsure:

#13 Rolan

Rolan

    Единак

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 444 Мнения:

Posted 18 September 2008 - 08:39 PM

Яд ме е, че в моя град няма голям избор от бойни спортове. Може да направим спаринг някой път, дори да ми покажеш нещо от Муай Тай :unsure:

#14 eLfisH

eLfisH

    2Pac Shakur

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 265 Мнения:

Posted 20 September 2008 - 05:16 PM

Проблеми нямаш, само да видим кога ще съм свободен, защото сега 12 клас това онова постоянно съм зает в даскалото. Абе все някога ще стане <_<

#15 TytusPulo

TytusPulo

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 80 Мнения:

Posted 21 September 2008 - 08:45 PM

Много се радвам, че в този форум толкова много хора тренират бойни изкуства, също като пикапа това е нещо, от което човек мове само да спечели и си струва всяко усилие и мъка ;)