Преход към съдържанието


Снимка
* * * * * 1 votes

Книги и литература


  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1 Rolan

Rolan

    Единак

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 444 Мнения:

Posted 11 August 2008 - 08:49 PM

Отварям нова тема, защото всеки път, когато искам съвет за книга се чудя къде да пиша. Идеята ми е като някой намери интересна книга да потърси мнение от друг, който я е чел, или ако е чел нещо интересно да сподели с нас.

Интересно ми е какво мислите по въпроса за тези две книги:

1."Как да печелим приятели и да влияем на другите" на Дейл Карнеги

2."Оптималното мислене: как да стигнем върха на възможностите си" на Розалин Гликман

#2 NRG

NRG

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 496 Мнения:

Posted 11 August 2008 - 09:30 PM

1."Как да печелим приятели и да влияем на другите" на Дейл Карнеги

Бих я препоръчал само на тотални лаици, които тепърва са решили да счупят стъкления балон, в който живеят и да развиват социални контакти. Съветите са били актуални за 20 век, но в днешно време ще са... куци.
Не е мой тип четиво, защото фокуса е върху външното поведение, техники и думи. Далеч по-полезни и продуктивни са книгите, които гъделичкат вътрешният ти свят, убежденията ти, личната релност.

2."Оптималното мислене: как да стигнем върха на възможностите си" на Розалин Гликман

Не съм я чел, но не съм срещал лоша книга по тази тематика...

#3 Rolan

Rolan

    Единак

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 444 Мнения:

Posted 11 August 2008 - 10:51 PM

Препоръчай нещо подобно на първата книга, което може да ни бъде от полза - имам в предвид това, за което говориш - личността и вътрешния свят.

А за втората - аз също досега не съм попадал на "неподходящи" книги на тази тематика. Единствено време ми липсва, за да отида до книжарницата и да я взема. Прилича на "Подсъзнанието може всичко" на Кехоу.

#4 Гост:_diva orxideia_*

Гост:_diva orxideia_*
  • Guests

Posted 12 August 2008 - 03:02 PM

Спри да хленчиш! Размърдай си задника
Автор: Лари Уингет

не съм я чела, но ме заинтригува
мисля, че ще е полезна на повечето влизащи тук /не искам да ги обидя, а да ги накарам да направят нещо креативно за се*е си/

http://www.pe-bg.com...cid=3&pid=21007
http://www.chudesa.n...a&statiaid=1775

"Аз и само аз съм отговорен за това, което става в моя живот."


"Подсъзнанието може всичко"
Джон Кехоу

#5 Гост:_exort_*

Гост:_exort_*
  • Guests

Posted 12 August 2008 - 04:01 PM

Точно преди 2 месеца чаках едно приятелче и влязох в една книжарница. Ето какво си взех от там:
"Защо мъжете никога не помнят, а жените никога не забравят". Срам ме е- още не съм я прочел. Сега съм на втора страница.

Не може да не забелязвате проблема че мъжете и жените мислят различно. Те просто мислят непонятно различно. Хмм.... Не че искам да разбирам как мислят жените или пък да мисля като тях (Божкелееее, опази ме!)- искам само да съм в състояние да разпознавам непонятните сигнали, които достигат до мен. (Наскоро получих сигнали от Космоса, но това е май друга тема:lol:))) ) В последната ми връзка мацката заяви: "Просто и 1000 пъти да ти обясня какво мисля и как го мисля няма да можеш да го разбереш, затова просто отказвам да го правя." и мирът цъфтеше... с пълна сила :) . Поне привидно :).

Та в момента съм на 2-страница. Хммм мисля че е време да напишат и някоя добра дума за мъжкото мислене- започвам да се страхувам че мъжкото мислене си е направо плоско. Да видим. Стискайте палци да изкова философския камък и тогава както се казва в една песничка от миналото:
"Тогава ще настане такъв живот, че само си викам Дано, дано, дано!"
Дръжте се жени!

===
Хмммм... странно. Написах всичко това горе само за да кажа че има книга чието заглавие е "Защо мъжете никога не помнят, а жените никога не забравят" и чиято цена е 10 лева. Май съм задобрял въпреки че съм само на втората страница. :)))))

Забравих най важното: "Налага се жените по-успешно да разкодират едва доловимия и изпъстрен с нюанси език на човешките жестове, за да реагират по-добре на нуждите на силно зависимите от тях деца, които не могат да говорят."

Edited by exort, 12 August 2008 - 04:04 PM.


#6 Rolan

Rolan

    Единак

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 444 Мнения:

Posted 12 August 2008 - 05:55 PM

Майкъл Лозиър - Законът за привличането

Доста добра книжка, свързана с това, как да привличаме това, което искаме. Теория и практика се припокриват. Интересна е, базира се отново на това, че нашите мисли влияят върху реалността.

http://www.pe-bg.com...cid=3&pid=23433


:)

#7 camaron

camaron

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 7 Мнения:

Posted 12 August 2008 - 07:03 PM

Спри да хленчиш! Размърдай си задника
Автор: Лари Уингет

не съм я чела, но ме заинтригува
мисля, че ще е полезна на повечето влизащи тук /не искам да ги обидя, а да ги накарам да направят нещо креативно за се*е си/

http://www.pe-bg.com...cid=3&pid=21007
http://www.chudesa.n...a&statiaid=1775

"Аз и само аз съм отговорен за това, което става в моя живот."
"Подсъзнанието може всичко"
Джон Кехоу

По request на Дива Орхидея :) давам линка към ebook (на английския вариант):
http://depositfiles.com/files/3422205

#8 She

She

    мацка

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 433 Мнения:

Posted 13 August 2008 - 09:50 AM

Това ще се превърне в любимата ми тема, струва ми се :)Веднага предлагам на вашето внимание "Мъжете са от Марс, жените - от Венера"Заложени са някои основни различия в мисленето на единия и другия пол.А относно "Как да печелим приятели и да влияем на хората" бях чувала, че вътре имало много остарели схващания и принципи. Това някак притъпи интереса ми към нея. В момента чета друго на Карнеги - "Как да преодолеем безпокойството и да се радваме на живота". След като я прочета мога да я отстъпя :)Друга книжка за която се сещам, която си дръпнах от спиралата - "Правилата на успеха" или "200 правила за успех" нещо такова беше, тъничка, но много стегнато са изложени въпросните правила.Мога да предложа още нещо, но за жени - "Мъжете, любовта и секса". По заглавията можете да се ориентирате коя е за взаимоотношения мъже - жени, коя е на тема "опознай се*е си"Изчела съм толкова много на тема самоопознаване, че вече имам усещането, че нищо ново не може да се напише. :lol:Също да добавя за небезизвестния филм "Тайната" :)Като споменахте привличането :)

Edited by She, 13 August 2008 - 09:58 AM.


#9 NRG

NRG

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 496 Мнения:

Posted 04 September 2008 - 11:39 PM

Робин Шарма "Монахът, който продаде своето ферари"

Силно книжле. Изобилства от лесни и практични съвети за по-спокоен и по-радостен живот.
Съдържа и основно обяснение на Закона на привличането. Много полезно четиво.

#10 Benquis

Benquis

    Повърхностен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 154 Мнения:

Posted 05 September 2008 - 10:03 AM

Тази книжка я имам на компа, незнайно от каде. Този сайт го пише вътре /Не съм го посещавал и незнам какво му е съдържанието!!!/ http://www.lover-bg.com „Методи на съблазняването”

Има интересни неща в нея и общо взето е от сорта на "ДЖ Библия"




Надявам се, че не нарушавам нечии авторски права. Ако има такова нещо, моля кажете за да я сваля от този сайт!

Attached Files


Edited by don_garson, 05 September 2008 - 10:04 AM.


#11 Nikotin

Nikotin

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 216 Мнения:

Posted 06 September 2008 - 06:28 PM

Тази на Джон Кехоу - Подсъзнанието може всичко добра ли е ? Мислех преди да си я поръчвам, но все още не съм. За какво става дума ?

#12 River

River

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 20 Мнения:

Posted 06 September 2008 - 06:51 PM

И все пак да не забравяме "Играта" от Нийл Строс, все пак сме в такъв форум :lol: . Препоръчвам я не всеки юзер! :lol:

#13 Rolan

Rolan

    Единак

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 444 Мнения:

Posted 07 September 2008 - 02:36 PM

Тази на Джон Кехоу - Подсъзнанието може всичко добра ли е ? Мислех преди да си я поръчвам, но все още не съм. За какво става дума ?


Книгата е супер. На мен много ми допадна. Идеята на Кехоу е, че мислите ни могат да се материализират, ако им придадем достатъчно важност и се концентрираме повече в/у това, което искаме. В цялата книга той са описани методи и упражнения. Чел съм я два пъти. Правил съм някои упражнения - помага.

#14 She

She

    мацка

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 433 Мнения:

Posted 07 September 2008 - 07:05 PM

Тази на Джон Кехоу - Подсъзнанието може всичко добра ли е ? Мислех преди да си я поръчвам, но все още не съм. За какво става дума ?


Горещо я препоръчвам и аз. За мен тази книга е настолна! Там са описани най - силните методи за вкарване на мисълта в действие.

#15 Rolan

Rolan

    Единак

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 444 Мнения:

Posted 08 September 2008 - 09:10 PM

Ха-ха. Я какво ми попадна пред очите. :)

Изображение

Дон Жуан