Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Повелите на източната медицина


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 Apostol

Apostol

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 58 Мнения:

Posted 07 March 2012 - 06:01 AM

ТРИ МАЛКИ, НО ВАЖНИ ПРОМЕНИ


Винаги съм бил голям почитател на източната медицина. Наскоро един източен лечител, на име Атул Гауанди, публикува в списанието “The New Yorker” нещо сензационно. Лечителят смята, че всеки възрастен човек рязко може да промени качеството и продължителността на живота си, ако се придържа САМО към три простички правила. Ето кои са те:

1. Практикувайте Йога или някакъв спорт, който укрепва вестибуларния апарат и ви помага да пазите равновесие!

2. Опитайте се да ограничите приема на медикаменти- не взимайте повече от четири препарата дневно!

3. Вдигайте тежести!

Защо трябва да се съсредоточим точно върху тези три неща?... Защото много възрастни хора умират преждевременно вследствие на падания. Чупят си крайниците, залежават се по болници и в крайна сметка умират или от емболия, или от пневмония.

Причините за тези падания са три: нарушено равновесие, замаяност от прекомерна употреба на медикаменти и мускулна слабост.
Познавах лично доста възрастни хора, които си отидоха от този свят безвреме. Поради същите тези наранявания, предизвикани при падане.

Затова съм склонен да мисля, че съветите на Гауанди имат огромна практическа стойност. Счетох за нужно и полезно да ви запозная с тях…

АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ