Преход към съдържанието


Снимка
* * * * * 1 votes

Малко новини за ъпдейт на форума


  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1 master-dj

master-dj

    70

  • Admin
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 622 Мнения:

Posted 16 November 2011 - 04:45 PM

Скъпи приятели,

Когато започнах този форум преди 7 години, честно си признавам, не съм си мислел, че ще просъществува толкова време и че толкова хора ще го ползват редовно... За съжаление, през последните години не съм в БГ, имам ужасно много работа и не ми остава време за виртуалните контакти тук... Пожелавам на всички вас този форум да ви стане излишен и да влизате тук колкото да давате съвети на новаците :)

Тъй като все пак ми е неприятно, че форумът е малко позарязан от мен, искам първо да благодаря на модераторите, които се грижат в момента за него!

Второ, инсталирах последната версия на форума и би трябвало да поизчезнат някои проблемчета и бъгове. Той вече има доста добър скин, предназначен за мобилни устройства. За по-големите фенове има и поддръжка на приложението TapaTalk, което работи за iPhone, iPаd, Android, BlackBerry. Рекламите са понамалени малко.

Много ми се ще да започне да ми остава повече време и да се върна активно тук... Но междувременно това вас не ви касае особено много...

Така че официално обявявам, че ако получа сериозна оферта от човек или хора, който наистина ще развива форума и ще помага на всички негови потребители, съм готов да го продам, за да получите всички вие повече от това, което получавате сега...

Това няма да се случи на всяка цена, а само ако ще го вземе човек, който наистина ще работи за развитието на форума! И това по никакъв начин не значи, че ако ми остане време в бъдеще, няма да подновя да пиша активно тук. Цената не е по-важната в случая, но нека все пак не получавам обидни за форума предложения :)

#2 CASAN0VA

CASAN0VA

    Маниак

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 361 Мнения:

Posted 17 November 2011 - 01:04 PM

Страхотно,моите благодарности! Сега изглежда и функционира много по - добре!

#3 master-dj

master-dj

    70

  • Admin
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 622 Мнения:

Posted 17 November 2011 - 03:51 PM

Активирана е системата за рейтинг на мненията. Имате право на 10 положителни и 10 отрицателни гласове на ден.

МОЛЯ, ПОЛЗВАЙТЕ ГИ ПО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ, когато наистина харесвате или не харесвате някое мнение, а не на лична основа, когато харесвате автора!!! Ако репутацията не бъде използвана както трябва, ще бъде изключена! Кой дава положителен или отрицателен вот за дадено мнение НЕ Е АНОНИМНО!

Вдигнат е доста лимитът за качване на файлове - досега беше 500КБ, сега е 50МБ. Това би трябвало да ви е достатъчно засега. За модераторите е малко повече :)

#4 master-dj

master-dj

    70

  • Admin
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 622 Мнения:

Posted 22 November 2011 - 03:39 AM

Както виждате, рекламата е силно намалена от предишния вариант. На този етап ще се показва изскачащ отдолу банер на Грабо, който след 5-6 показвания престава да се показва за деня, както и изскачащия банер отгоре - него можете да го затворите. Той ще се покаже максимум 10 пъти за 24 часа. Принципно колкото по-ефективни са банерите, толкова повече ще бъдат намалени те. Така че ако ще купувате нещо от Грабо, минавайте през техния банер тук :)

Тук да спомена, че иконките са отвратителни и ще трябва да ги сменям...

#5 CASAN0VA

CASAN0VA

    Маниак

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 361 Мнения:

Posted 22 November 2011 - 04:28 PM

Тук да спомена, че иконките са отвратителни и ще трябва да ги сменям...


На мен ми се вижда доста приятен,като цяло целия скин!
Кои иконки не са хубави ?

#6 master-dj

master-dj

    70

  • Admin
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 622 Мнения:

Posted 22 November 2011 - 05:01 PM

имам пердвид емотиконите... приличат ми на някакви точещи лиги и сополи ухилени AFC-та :) Да не говорим, че на тъмния дизайн се виждат някакви бели сенки около тях... поне на мен ми е трудно да се асоциирам с която и да е от тях...

#7 Johnny Strong

Johnny Strong

    Seducer

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 392 Мнения:

Posted 23 November 2011 - 02:08 AM

Мога ли да си върна стария скин? Този не ми харесва с това че е много тъмен и сив.

И имам един проблем, нека не пускам нова тема, напоследък форума ми се презарежда автоматично с adf.ly/banner/цифри/http://donjuancentre...
Много е досадно и дразни, забелязвам че става само със сайта на дон жуан център. Има ли и при други потребители такива проблеми и как да ги решиш, някой сеща ли се? Рових се в настройките на браузера си да забраня да ми пренасочва този адуер страницата към неговият рекламен банер, но не намерих такава опция.

#8 master-dj

master-dj

    70

  • Admin
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 622 Мнения:

Posted 23 November 2011 - 03:11 AM

Скоро ще има инсталирани още 2-3 скина, сред които ще има и светъл.

Относно банера - показва се само 10 пъти през 1 минута в рамките на 24 часа. Ако разглеждаш форума 10 мин, банерите ще спрат да се показват. Както виждаш, всички други банери са махнати и не мисля, че този е толкова голям проблем... С ад-блокер не можеш да го блокираш.

Ако в бъдеще се сложат още реклами на сайта, ще има опции да се заплати ВИП профил, на който няма да се отварят, но това е чисто хипотетично в неясното бъдеще...

#9 master-dj

master-dj

    70

  • Admin
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 622 Мнения:

Posted 24 February 2012 - 03:29 AM

Както най-вероятно сте забелязали, около 2 дена се проточи местенето на форума на нов сървър...

Мисля, че вече всичко е успешно, но ако забележите някакви проблеми, може да сигнализирате, за да ги оправим :)

Благодаря за търпението :)

#10 master-dj

master-dj

    70

  • Admin
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 622 Мнения:

Posted 29 January 2013 - 11:51 PM

След прекалено многото оплаквания, рекламата с горния банер е премахната. Ще сложим по-дискретни банери, които да не ви пречат на приятното прекарване в сайта. Съвсем скоро и форумът ще бъде обновен, което ще реши няколко други проблема, както и ще сложим повече скинове, от които да си избирате...

Поздрави на всички

#11 master-dj

master-dj

    70

  • Admin
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 622 Мнения:

Posted 13 April 2013 - 11:21 PM

Извинявам се на всички за дългото отсъствие на форума, но първо беше хакнат жестоко от братушките, които бяха почнали да го използват за разпространяване на спам, и второ, за да реша проблема с хакването, трябваше да го ългрейдна до по-нова версия, а с това имаше проблем заради объркан енкодинг на кирилицата. 

 

В момента всичко и ОК и ако имате някакви проблеми, пишете тук. Напомням, че форумът има и много добра мобилна версия, така че можете да го ползвате пълноценно и през мобилни устройства. 

 

Засега ще стои този скин, защото от предишния имаше доста оплаквания, че е прекалено тъмен. Ще направя само някои леки визуални промени. 

 

Искам да помоля модераторите при наличието на ботове да НЕ трият темите, а само да ги скриват, за да намеря общи точки между акаунтите им и да мога по-ефективно да ги блокирам. Като цяло, бот регистрациите ще намалеят драстично (а не драматично, както го превеждат някои хора ;) )



#12 wazaaa

wazaaa

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 2 Мнения:

Posted 28 April 2013 - 09:10 PM

 Браво за промените в дизайна и структурата на форума. Наистина нежелания спам беше доста досаден. Keep going! (:



#13 Johnny Strong

Johnny Strong

    Seducer

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 392 Мнения:

Posted 15 July 2013 - 09:15 PM

Евала и от мен, в момента форума е доста бърз, няма досадни и нежелани реклами, няма толкова спам - отлична работа е свършил админа! :)



#14 Depp

Depp

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 13 Мнения:

Posted 20 August 2013 - 12:50 AM

Изписва ми "member_profile_disabled", когато се опитвам да си сложа аватар.Някакви идеи какво да направя по въпроса?

 

Разреших проблема. :D


Edited by Depp, 20 August 2013 - 12:52 AM.


#15 Jasondrgc

Jasondrgc

    Нов

  • Trial
  • Рипване
  • 3 Мнения:

Posted 12 October 2017 - 08:36 AM

Както вече сте разбрали или може би не сте забелязали, но форумът беше преместен най-накрая на нов сървър. Сървърът беше осигурен още през август, но за съжаление не оставаше нужното свободно време да бъде преместен целият форум. Става дума за над 16GB файлове и почти 2GB база данни - история трупана в продължение на 8 години. На теория би трябвало в момента да работи доста по-бързо и стабилно от преди, тъй като вече не използваме споделен хостинг както досега, а цяла виртуална машина с доста по-сериозни ресурси. Поне статистиката за натоварването на процесора и RAM паметта показват подобрение с няколко пъти. Преместването на форума от един сървър на друг не е много проста задача, особено за форум с такъв обем. Новият сървър имаше различни настройки нормално е всяка машина да има различни настройки, заради което се наложи малко тунинговане на нещата, за да работят както преди. Прегледал съм по един списък за стандартни проблеми, които възникват след такава миграция и съм оправил всичко, което забелязах. Моля, ако някой забележи нередност в работата на форума, да сигнализира възможно най-бързо и възможно най-подробно какво се е случило. Междувременно подновихме лиценза на софтуера на форума и направихме апгрейд на версията, което е важно от гл. т. сигурност на системата. Това създаде известни проблеми с някои добавки във форума, като иконките на разделите с модели и някои други дребни проблеми, които към момента би трябвало да са отстранени и да работят коректно. Едно от нещата, които в момента не работят е клубният профил достъпно е само за членове на клуба, както и достъпът до клубния профил в немскиясайт, достъпът до EPC и WIS също опции достъпни само за членове на клуба. Там проблемът не е свързан с новия форум. Немската организация преминава към използването на нов софтуер - процес, който стартира още в началото на 2014 г. и се надявам до края на годината да е приключил. Ще се опитам да възстановя изцяло функционалността за връзка между форума и немския сайт, но чак когато приключат ъпдейтите от тяхна страна. Надявам се всички да останат доволни от подобренията. С Управителния съвет имаме план до март месец 2015 да вкараме още няколко online нововъведения, с които да посъживим нещата в клуба, поне на виртуално ниво.