Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Момиче с приятел


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 galabin123

galabin123

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 5 Мнения:

Posted 21 August 2011 - 04:58 PM

Историята е следната - запознах се с това момиче на един купон. Тя беше там с приятеля си, но аз го игнорирах и си прекарахме много хубаво с нея - смях, закачки, танци. Накрая на вечерта й поисках телефона и тя ми го написа, но без една цифра. После ми писа SMS (без да съм и давал номера си) и се започна. Ходихме всеки ден на дискотека и винаги излизахме (тя не искаше да ни виждат, а мен откровено не ми пукаше) и се целувахме/натискахме. Това всичкото става в рамките на една седмица. Уговорихме се после и се видяхме една вечер (пак в едно закътано местенце). Не са минали десет минути и тя иска да си тръгва - приятеля й я търсел. Казах й, че съм излезнал специално заради нея и да не ми прави такива номера. Тя още иска да си ходи - викам давай, но повече да не си ме потърсила. Тръгнахме си и после веднага sms - от мен игнор. Минаха 2-3 дни и ми пише нейна приятелка, разпитва ме за нея. Писахме си някакви общи работи и изведнъж тя ми пише "липсваш ми". Оказа се, че не е била приятелката й, а тя. Следващите 2-3 дни излизахме, но на скрити местенца. Зарибявахме си се, целувки и т.н. По това време някъде започнах да я харесвам (преди това само външния вид ме привличаше :D ). А бях сигурен, че и тя ме харесва, дори от по-рано. Виждаме се след 2-3 дни в една дискотека - тя пак с приятеля си, аз - с моите. Завъртя се около нас, поговорихме малко (не че много се чуваш в диско), но на тръгване сме само двамата и при опит да я целуна ми се дръпна. На другия ден се видяхме пак, но този път аз настоях да се видим "на открито", при което тя отказа. На срещата от общи приказки някак си минахме на "нас". Пита ме какво искам от нея - викам искам теб и да си оставиш приятеля. И тука шок - каза ми, че го обичала много (те били заедно от година и нещо) и това нямало как да стане. Казах й, че тогава и нашето няма как да стане. Тя вметна, че ме харесва, аз също й казах, че я харесвам. Но нямаше как да продължа - не и докато тя си има приятел. В началото ми беше забавно, че правя нещо "нередно" :) , но после започнах да я искам само за се*е си. Та разделихме се вечерта и оттогава (около месец) - нищо. Не си пишем (с едно-две изключения, но беше по работа и за по 2-3 минути), не си говорим по телефона (пак със същите изключения) и като се засечем някъде се правим, че не се познаваме. :D
Дали защото не мога да я имам, дали защото не обичам да губя или защото я харесвам, не знам, но я искам. Ако може съвети как да постъпя.
(И двамата сме на по 19, от един град, сега ще учим отново в един град. Не сме правили секс, но сме се натискали сериозно.)
:)

#2 Huanito

Huanito

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 16 Мнения:

Posted 22 August 2011 - 01:19 PM

Здравей, рядко пиша тук, но днес ми се пише и ще ти ударя едно рамо :) Излишно е да казвам, но все пак ще вметна, че ако нямаш сериозни намерения към това момиче и ти е само за едното плътско ч**ане по-добре намери друга. Просто няма смисъл да съсипваш една връзка за да отминеш като ураган (поне така си мисля аз). Тааа ето ти една рутина която да вкара този мощен супер компютър (твоята глава) в правилния начин на мислене и действие спрямо така желаната от теб цел. Аз анализ на досегашното ти поведение с тази девойка няма да правя, но като прочетеш това, отдели време и си прочети поста отново. Сигурен съм, че сам ще откриеш на кой завой си объркал пътя:) Успех !

Destroyer Sequence
boyfriend destroyer techniques hinge on the principle that every partner has got
imperfections – and by amplifying these imperfections you will create doubt
in her mind if her boyfriend is her ideal partner after all.
The biggest mistake that one can make is to try to convince a woman LOGICALLY that
he is better than her existing boyfriend. Don’t do that.

Instead, imply (or plant in her mind) that you are the superior man by following this
sequence:
1. Find out the ‘faults’ of her boyfriend.
2. Amplify the faults (using the techniques below).
3. Imply that you’re the better choice as you do not have that particular fault.

Common Fault: Being Boring
Amplification: “He’s being too comfortable with you, and that’s why he is not
particularly adventurous with you anymore. Does he feel more like a brother to you
now? With me, I know things get predictable after awhile, but I like to keep things spicy
in a relationship.”
Common Fault: Being Needy
Amplification: “I wouldn’t blame him, really. You’re probably the only thing that is
going on for him in his life, and you have to remember that he needs you to feel
important.”
Common Fault: Being Abusive
Amplification: “This happens when the man is not able to control himself
emotionally. He can’t control the things that are happening inside his head, and so it all
comes out in a physical manner. He is probably trying to make you stay with him
desperately, knowing that he won’t be able to get another woman.”
Common Fault: Being Jealous
Amplification: “He’s probably anxious that if he loses you, he won’t be able to find
another woman. It’s just that he doesn’t believe his luck that he is able to have you as his
girlfriend, and somehow deep inside he doesn’t think that he deserves to be with a
woman of your caliber.”
Common Fault: Being Afraid To Commit
Amplification: “Deep down inside he might think that he doesn’t deserve you. So, he
worries that you might leave as soon as you find someone else is better than him.”
Common Fault: Being Predictable At Sex
Amplification: “He wants to make you happy, but he’s worried that he cannot please
you. So, he never strays from the beaten path. He probably will do better soon,
especially when he gets over his self-esteem issues.”

Edited by Huanito, 22 August 2011 - 01:37 PM.


#3 galabin123

galabin123

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 5 Мнения:

Posted 22 August 2011 - 02:39 PM

То хубаво да видя къде съм сбъркал, но въпроса ми беше по-скоро отсега нататък как да постъпя? При положение, че не си пишем/говорим/виждаме?

#4 Huanito

Huanito

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 16 Мнения:

Posted 22 August 2011 - 10:36 PM

Приятел, повярвах в теб, а ти ме разочерова :) Затова не обичам да пиша... искаш някой от форума да ти измисли SMS с който да се видите... друг ако може да ти каже две три рутини и така.. Помогни си сам за да ти помогне Господ!!! Дадох ти добра основа за която да се хванеш, останалото зависи от теб :)

#5 galabin123

galabin123

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 5 Мнения:

Posted 23 August 2011 - 03:33 AM

Аз и не съм искал готови фрази и SMS-и, по-скоро ми трябваше насока как да си подновим отношенията. Но е вярно това, което си писал за помощта, затова ще се пробвам сам пък ако е било писано ще стане. :)

#6 CASAN0VA

CASAN0VA

    Маниак

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 361 Мнения:

Posted 23 August 2011 - 04:46 AM

Историята е следната - запознах се с това момиче на един купон. Тя беше там с приятеля си, но аз го игнорирах и си прекарахме много хубаво с нея - смях, закачки, танци. Накрая на вечерта й поисках телефона и тя ми го написа, но без една цифра. После ми писа SMS (без да съм и давал номера си) и се започна. Ходихме всеки ден на дискотека и винаги излизахме (тя не искаше да ни виждат, а мен откровено не ми пукаше) и се целувахме/натискахме. Това всичкото става в рамките на една седмица. Уговорихме се после и се видяхме една вечер (пак в едно закътано местенце). Не са минали десет минути и тя иска да си тръгва - приятеля й я търсел. 1 Казах й, че съм излезнал специално заради нея и да не ми прави такива номера. Тя още иска да си ходи - 2 викам давай, но повече да не си ме потърсила. Тръгнахме си и после веднага sms - 3 от мен игнор. Минаха 2-3 дни и ми пише нейна приятелка, разпитва ме за нея. Писахме си някакви общи работи и изведнъж тя ми пише "липсваш ми". Оказа се, че не е била приятелката й, а тя. Следващите 2-3 дни излизахме, но на скрити местенца. Зарибявахме си се, целувки и т.н. По това време някъде започнах да я харесвам (преди това само външния вид ме привличаше :D ). 4 А бях сигурен, че и тя ме харесва, дори от по-рано. Виждаме се след 2-3 дни в една дискотека - тя пак с приятеля си, аз - с моите. Завъртя се около нас, поговорихме малко (не че много се чуваш в диско), но на тръгване сме само двамата и при опит да я целуна ми се дръпна. 5 На другия ден се видяхме пак, но този път аз настоях да се видим "на открито", при което тя отказа. На срещата от общи приказки някак си минахме на "нас". Пита ме какво искам от нея - 6 викам искам теб и да си оставиш приятеля. 7 И тука шок - каза ми, че го обичала много (те били заедно от година и нещо) и това нямало как да стане. Казах й, че тогава и нашето няма как да стане. Тя вметна, че ме харесва, аз също й казах, че я харесвам. 8 Но нямаше как да продължа - не и докато тя си има приятел. В началото ми беше забавно, че правя нещо "нередно" :) , но после започнах да я искам само за се*е си. Та разделихме се вечерта и оттогава (около месец) - нищо. Не си пишем (с едно-две изключения, но беше по работа и за по 2-3 минути), не си говорим по телефона (пак със същите изключения) и като се засечем някъде се правим, че не се познаваме. :lol:
9 Дали защото не мога да я имам, дали защото не обичам да губя или защото я харесвам, не знам, но я искам. Ако може съвети как да постъпя.
(И двамата сме на по 19, от един град, сега ще учим отново в един град. Не сме правили секс, но сме се натискали сериозно.)
:)



1Ти не излизаш специално заради което и да било момиче,ти си зает човек,имаш приятели,задължения и т.н. Ти излизаш с жени само когато имаш свободно време,дори да не си зает човек,дори да нямаш приятели,дори да нямаш задължения - ТЯ трябва да си мисли,че ИМАШ, и ще си каже: Ето той наистина е посветил свободното си време днес,специално за мен!

2Постъпил си много грубо!!! Тя е обвързана,има приятел от година и нещо,както спомена! Това което е преживяла тя с приятеля си за това време не може в никакъв случай да се сравнява с това което е прекарала с теб,момче което познава от няколко дена.... А ти изведнъж се правиш на капризен и искаш тя да зареже приятеля си на момента и да остане с теб??? Как ти хрумна? Ако ще Бил Гейтс да си!

3Момичето се е почувствало кофти,заради предната ситуация и е решило да ти пише! А ти я игнорираш,колко грубо!!!

4Нито едно момиче няма да си губи времето да излиза с теб,да купонясва с теб,да се целува с теб, и най вече да се крие от приятеля си заради ТЕБ - ако не те ХАРЕСВА!!!

5Чакай малко,на открито? Тя заряза ли приятеля си вече ? Тя е била привлечена от теб,но не си бил достатъчно убедителен,че да разбере,че си ЗАСЛУЖАВАШ и да избере теб! Разбира се,че ще откаже,тя иска да те опознае,но не и да рискува връзката с приятеля си!

6Само толкова ли? - Искам теб! Тук е бил момента да създадеш РАПОРТ и всичко щеше да е наред. Кой си ти,че ще зарязва тя приятеля си заради теб,и кой си ти,че ще и заповядваш да го направи ? Ако беше създал рапорт след като те е питала какво искаш от нея,сама щеше да го зареже и да остане с теб!

7Контра-атака! Може би го е обичала,но пък със сигурност нещо е куцало във връзката им,достатъчно,че да го остави и да тръгне с теб,но след краткия отговор "искам теб" и твоето желание "остави приятеля си" просто си е направила извод,че ти не си ТОЧНИЯ и затова ти е казала,че го обича. После си се закопал още повече от инат,като си казал "и нашето няма да стане" какво беше това,да не си в детска градина?
Ако го обичаше и всичко беше наред,щеше ли да излиза с теб,щяхте ли да се целувате и т.н. ???

8Имало е как тя продължиш,ти си я ПРИТЕЖАВАЛ,повече от колкото приятеля й,защото вместо с НЕГО,тя си е губела времето с ТЕБ,сега осъзнаваш ли,че ти си бил по специалния,но на момента е нямало как да го прецениш! Е човек от грешки се учи. Трябвало е да продължиш да излизаш с нея,тъй като е предпочела да се вижда повече с теб,от колкото с него и най накрая да изградиш един хубав рапорт и всичко щеше да си дойде на мястото,ти щеше да си нейния принц,а той щеше да бъде зарязан.

9 Първо: Можеш да я имаш! Второ:Никой не обича да губи,но се свиква,всеки играч трябва да свикне,и най добрите се провалят! Трето: Харесваш я,и я искаш,затова си писал в този форум!!!





Моят съвет към теб е:

Следващия път когато срещнеш това момиче навън,препоръчително е да стане случайно (случайна среща навън) и да я заговориш. Ще я поздравиш и ще й се извиниш за дето си казал някои груби неща,след това ще й кажеш,че искаш отново да се виждате и,че ако има нещо да става,то ще стане без да бързате! След като започнеш да излизаш с нея,ориентирай се най накрая към рапорт,ако не знаеш какво е рапорт и как да го направиш,потърси във форума,защото ако ти напиша и това как да направиш ще е прекалено :D УСПЕХ,пич! Ще се радвам да се похвалиш,ако успееш с тази мадама. :D

Edited by CASAN0VA, 23 August 2011 - 04:50 AM.


#7 alfar

alfar

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 17 Мнения:

Posted 23 August 2011 - 11:19 AM

Казанова е написал много дълбок и силен анализ и е видял много неща, които на повечето ни убягват. Не се подмазвам - така си е :)

На мен обаче тая история ми изглежда по друг начин. Момичето е на 19 и отива да учи в друг град - струва ми се, че тя си е дала сметка, че сега е времето да се живее и е решила студентският живот да започне СЕГА. Т.е. защо да си намери ново гадже като до 2-3 месеца ще се отърве от старото. Иначе със сигурност те харесва и ако не съм прав (и тя не иска да се отдаде на наркотици-секс-рокендрол) ще ти е много лесно да действаш в новия град.
А това да тръгнеш да я целуваш едва ли не пред приятеля й е много нагло та чак грозно. И Брад Пит да й се натисне ще го отреже в такава ситуация.

Хуанито - момичето е тръгнало да се натиска с него и отива да следва в друг град - тая връзка няма кво повече да се съсипва, тя е готова вече.

#8 Suspect

Suspect

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 178 Мнения:

Posted 23 August 2011 - 12:13 PM

Когато една жена ти каже, че си има приятел. Ти не млъкваш и не спираш контакта с нея, нито пък и казваш да го зарежеш, а се държиш, като че ли той не е заплаха за теб и не те интересува.
Например и казва: "Това е страхотно, тъкмо ще има какво да правиш, докато аз съм зает" и сменяш темата.
Друго: От сега нататък, никога не казвай своите намерения, а просто ги показвай с действията си. Не е необходимо да и кажеш, че искаш нея, след като те пита какво искаш от нея.
Не стига, че така изглежда, че тя има по-висока стойност от теб и че ти си този, който трябва да и предложиш нещо, тъй като тя се продава, а този, който е по-стойностен от двамата си ти!
Кажи и, че желаеш просто да се забавляваш.

От всичко, което си написал не прочетох нещо от сорта на: "спахме заедно"
Отново: От сега нататък, преди да си спал, с която и да е било достатъчно пъти - няма да и предлагаш да ходиш с нея, нито пък да си зарязва гаджето и тем подобни.
Ти я избираш, а не тя теб и ако нещо не ти хареса - има и други.

А да... За да излиза тя с теб и да има гадже по същото време означава, че връзката им не е кой знае колко добра, но това не означава, че не държи на него, но би го заменил за някой, който е по-добър.

Edited by Todor Bekirski, 23 August 2011 - 12:15 PM.


#9 CASAN0VA

CASAN0VA

    Маниак

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 361 Мнения:

Posted 23 August 2011 - 03:46 PM

Тодор е допълнил това което аз съм пропуснал,мисля,че вече имаш информацията която ти трябва!

ПС:Ето ти информацията за рапорт,надявам се да го оцениш,намерих материала специално за теб! Успех! ;)

РАПОРТ


Определение: Рапорт – това е процес на създаване и поддържане на комфортно състояние на двама (или по-голям брой) събеседници.

С тази дума плашат мнозина, но не всички знаят какво и как. След фразата “Установяване на рапорт” много хора, незапознати с НЛП изпадат в недоумение. Какво по дяволите е това рапорт? – питат се те. Глупост някаква – решават те след няколко минути размисъл и натоварват този рапорт с многоумия. В действителност рапорта не е е разновидност на армейския рапорт, това е просто създаване и задържане на комфортно състояние за двамата събеседници по време на разговор. Или просто мълчание. Или за група хора. Като например вземи своя добър приятел и си спомни: Удобно ли ти е да разговаряш с него? Удобно ти е разбира се. Вие се намирате в рапорт само че не го осъзнавате. В рапорта се създава особено състояние – състояние на доверие на събеседника. Състояние на несъзнателно доверие. Ти се доверяваш на своя събеседник и степента на доверие пряко зависи от качесвото на рапорта.

Сега ще поговорим за това как се установява рапорт. Рапорта е нещо прецизно и не се установява с едно щракване на пръстите. На първо време, специалната установка на рапорта е достатъчно пипкаво занимание, изискващо големи усилия. Но както се казва – трябва Федя, трябва... Научил се да установяваш рапорт и потренирал се половин-една година, ти ще го установяваш автоматично. По-точно, ти ще установяваш рапорт без да си даваш сметка за това. Рапорт може да се установи по различни начини. Но основната мисъл при установката на рапорта е, че ТИ трябва да променяш СЕБЕ СИ, а не да очакваш това от твоя събеседник. Сега ще поговорим за самите методики на подстройка – те са седем. Четири са методиките за подстройка невербално (не се изисква никакво участие на твоя глас) и три – вербални. Тези методики трябва да се усвояват както винаги – от простото към сложното.

Разглеждайте този текст като методическо пособие, а не като всестранно изследване на процеса на подстройка.

Сама по се*е си подстройката се разделя на невербална (без участието на гласа) и вербална. Към невербалните видове подстройки се отнасят подстройката под дишането, позата и мимиката. Вербално мажем да се подстроим под глас, модалност и логическо ниво. Ще започнем от най-простото – подстройка по позата.

Методика номер едно – подстройка под позата. (Отражение).

“Тя е Огледо – тихо ми каза Джуфрин. – Както и всички деца на Лойсо Пондохва, лейди Техи бързо става отражение на своя събеседник. А техния знаменит баща беше най-добър от огледалата. Това е най-съкрушителната разновидност на обаянието”.
Макс Фрай, “Тъмната страна”

Собствено казано, а защо е нужна тази подстройка? Подстройката ти дава представа за това какво се случва в човека вътре в него, за неговото настроение и мисли. Абсурд ли? В никакъв случай. Всичко е много просто и е основана върху една от пресубпозициите на НЛП – “Съзнанието и тялото са единна система”. Ако не ми вярваш направи два опита. Седни на стол, сгъни си тялото към бедрата, обхвани бедрата си с ръце и погледни в пода. А сега помисли за нещо радостно и весело. А сега стани, изправи се, протегни ръцата си, усмихни се, погледни нагоре, изправи се на пръсти и помисли за нещо тъжно. Кофти се мисли, зная. Сега помисли върху това, че подстройвайки се под позата на друг човек можеш да получиш неговото настроение. Трудно ли е? Никак. Подстройката под позата е най-лесната от разновидностите подстройки. Подстройката под позата може да бъде както пряка (дясната част на тялото – към дясната част на другото тяло), така и огледална (дясна част – лява част). Същността на подстройката се състои в това, че ти приемаш положение на тялото (поза), която е най-близка до положението на тялото на другия човек. Колкото по-точно ти направиш това, толкова по-явна ще бъде подстройката. Най-интересното в този вид подстройка е това, че можеш да се подстройваш и към малкото, т.е. например да приемеш същият наклон на корпуса и наклон (обръщане) на главата и постепенно да привеждаш вашата подстройка към идеалното положение.

Методика две – подстройка под жестовете.
Този вид подстройка е по-тънък и сам по-се*е си се използва достатъчно рядко. Същността му се състои в това да се присъединиш (още един термин, обозначаващ подстройка) към жестовете на другия човек, като ги повтаряш. Не трябва да се акцентира върху точното копиране, достатъчно е да се следва общото направление на жестовете. Най-грамотно би било използването на тази методика в съчетание с подстройката под позата и дишането.

Методика три – подстройка под мимиката.
“Когато тя говореше с Агата, чертите на лицето й се удължаваха, ставаха по-тънки, когато се обърна към Тимоти аз вече виждах профила на флорентинска врана с изящно извит клюн, а обръщайки се към мен – в моето въображение се появяваше образа, на кого мислите? На самата Екатерина Велика”
Рей Дъглас Бредбъри “Възпявам електрическото тяло”

Мимиката – това е много сложно нещо. Достатъчно е да се каже, че на човешкото лице има повече от 100 мускули, всеки от които може да се включи във всеки един момент, създавайки всякакви причудливи изражения на лицето. Подстройвайки се под мимиката, вие получавате най-пълна представа за емоциите, преживявани от човека в настоящия момент. Подстройката под мимиката е най-сложната, според мен подстройка. Достатъчно е да си представиш какво ще е да се подстроиш, например под Джим Кери.

Методика номер четири – подстройка под дишането.

Тази методика е преходна между невербалните и вербални методи на подстройка. От една страна може да дишаш и да не говориш, но от друга – пробвай да говориш и да не дишаш. Подстройката под дишането включва в се*е си подстройка под честотата на дишане, дълбочината на дишане и интензивност. За подсройка е достатъчно да дишаш приблизително както и другия човек, постепенно калибрирайки подстройката и подобрявайки качеството на присъединяването. Важна особеност на тази методика е, че е възможно да се използва не само пряка подстройка под дишането, но и кръстосана подстройка, то ест, вдишването-издишването на човека да се отразява не със своето дишане, а с движение на произволните части на тялото – например, помахване на дланта. Обичайните сложности, които възникват при подстройката под дишането, произтичат от невъзможността да разбереш как диша човека. Тъй като – дишането на човека може да се чуе, може да се види парата, излизаща от устата зимата или движенията на ноздрите лятото. Може да се види как се повдигат гърдите на жените или корема при мъжете. Може да прегърнеш човека или да сложиш ръката си върху рамото му и по такъв начин да влезеш в ритъм. Вторият проблем се състои в твърде честото или твърде бавното дишане на човека към който искаш да се присъединиш. Това се получава чрез дишане през такт (той прави две вдишвания-издишвания, ти – едно но два пъти по-дълбоко). Понякога има смисъл да се подстроиш под дишането по кръстосан начин. Същността му се състои в това, че в такт с дишането ти движиш някоя друга част на твоето тяло – например ръката. Това е полезно, когато дишането на другия човек и физиологически неприемливо за теб (например, ако опонента ти е астматик).

Методика номер пет – подстройка под речта.

Това е достатъчно просто, приблизително след една година практикуване на тази методика. Подстройката под речта включва в се*е си подстройка по тембър на гласа, скоростта на речта, глухота и звънкост, произнасяна на отделни звуци и други характерни особености на речта на човека, например употребата на употребяваните от този човек думи паразити, словестни предикати, дори и под мълчанието може да се подстроиш.


Методика номер пет – подстройка под модалност

Хората са различни – има аудиали, визуали, кинестетици и аудиодигитали. За всички тях е характерно мислене в своята модалност и входящата информация те също възприемат чрез своя филтър. Най-логично е да говорим с аудиала на езика на аудиалите, с кинестетика – на езика на кинестетиците. Да се определи към каква модалност се отнася човека можем по сензорно украсените думи, по движенията на ръцете, по насочването по погледа по хоризонтала, по темпа на речта и по сигналите на достъпа до очите. Сензорно украсените думи, това са думите, които принадлежат към една или друга модалност. Тъй като за всяко едно събитие може да се говори по различен начин: може да се говори за “Ярките перспективи, за блестящето бъдеще”, може да се говори за “Чувството на твърда умвереност” и дори “Чувствам крачките с които идват промените”. Да се научиш да разпознаваш тези предикати е относително лесно, да се научиш да говориш не в своята модалност е по-сложно.

Характерни възприятия на сензорните канали за визуалите:

Ръцете нагоре, очите гледат относително нагоре, кожата е почти безцветна, бързо, силно дишане от раменете, слаб пулс, относително силен глас, бърза реч.

Характерни възприятия на сензорните канали за аудиалите:

Ръцете се движат напред и назад и често докосват ушите, равномерно дишане, еднакъв ритъм и тон на гласа.

Характерни възприятия на сензорните канали на кинестетика:

Ръката се движи по-надолу от кръста, тежестта на тялото пада върху десния крак, движат се пръстите и краката, очите и главата са наклонени надолу вдясно, дълбоко дишане, дълбок глас, бавен.

Методика номер седем – подстройка под логическо ниво.

Логическите нива са сложни и в същото време – лесни. Нивата са разположени отгоре надолу по системата.

1) Среда (къде, кога, с кой?)
2) Поведение (какво правя?)
3) Способности (как го правя?)
4) Убеждения (защо го правя?)
5) Ценности (информация, кое е важно за мен?)
6) Идентификация (кой съм аз?)
7) Надличност (част от какво съм аз?)

В скоби са дадени най-точно отразяващите съответното логическо ниво въпроси.

А сега – как се използват тези нива: всяка ситуация може да бъде описана с помощта на всяко логическо ниво. Например простото лежане на плажа може да се опише както “Лежа на плажа на брега на Черно море, около селището Витязево, на шезлонг на пет метра южно от караваната с бира”, така и “За мен е много важно веднъж в годината да почивам на курорт”. От само се*е си се разбира, че за подстройката трябва да се говори с човека за предмета на разговора на едно и също логическо ниво. Често се срещат други наименования на тази методика “подстройка под ценности, подстройка под убеждения". Но според мен това са частни случаи на подстройка под логическите нива. Практически тази подстройка може да изглежда (да бъде озвучена, прочувствана) като “Харесва ви да убивате хора с особена жестокост? На мен също!”


Присъединение и водене

Всичко, което е написано по-горе служи на една цел – вие се присъединявате към човека. Присъединението е велика сила, но изисква огромна практика в развитието на този опит. След опита на присъединение трябва да се натрупа опит на воденето на човека по се*е си – но това трябва да се прави тогава, когато вие се намирате в добър рапорт. Всичко, което ще ти е необходимо на първо време – това е знанието, че честотата на дишане на момичето пряко зависи от степента на възбуда на момичето. Колкото по-често диша тя, толкова по-добре за теб J Можеш да постигнеш когато, например добре се присъединиш и постепенно и плавно ускоряваш своето дишане, без да нарушаваш рапорта. И след това ще имаш пълен простор за творческо създаване на кинестетически рапорт първа категория.

Проблеми

Основният проблем при създаване на подстройката – това е повишеното внимание към това какво прави човека и как го прави, вместо да го слушаш. Това е сложно – да се подстройваш и да възприемаш какво говори, но на първо време ще се наложи да правиш всичко постепенно, докато не се изгради у теб навик за несъзнателна подстройка. По-нататък ще го правиш сам, без да си даваш сметка за подстройката и останалите глупости в тази статия.

Edited by CASAN0VA, 23 August 2011 - 03:49 PM.


#10 Bate Sasho

Bate Sasho

    Напреднал

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 205 Мнения:

Posted 23 August 2011 - 08:24 PM

Хелоу и от мен. Хубаво си тръгнал в началото "със засилка". Не си я приемал насериозно, натискане бла, бла...после си опитал да я "натиснеш" в дискотеката, игнор....целия тоя разказ бе толкова хубав, докато не прочетох фразата "НА ОТКРИТО", не че има нещо лошо в нея, но оттам почваш да поддаваш. И сега като гледам си си втълпил, че я харесваш и почваш да се заравяш до шията с тая мисъл, докато накрая не затънеш до гуша в ла*на. Нека те попитам нещо. Мадамата си има сериозен приятел. Колкото и куцаща да е връзката, женските малко трудно се отлепят от "сериозните пичове". Т.е. няма да стане тая дето я мислиш, да поиграеш с нея 2-3 седмици и хоп...тя да скъса с него и да тръгне с теб. Много по-лесна мишена е да я беше ба*нал докато работите са били разгорещени. Не ме разбирай погрешно. Не искам да те насочвам към лесните неща, но не е ли все пак това, което първоначално си искал. Твоя първичен инстинкт и намерение да направиш нещо "нередно". Не е ли това, което си искал в началото? Май не само жените не знаят какво искат:
"В началото ми беше забавно, че правя нещо "нередно" ;) , но после започнах да я искам само за се*е си" или в превод --------------->
" В началото не ми пукаше от никой и нищо, но после нещо поомекнах и минах в другата крайност"
Трябва да направиш избор. Трябва да избереш коя роля да играеш:
Тази на забавния, който се весели и търси да прави нещо "нередно"
или меката Мара, която пише: "аз също й казах, че я харесвам. Но нямаше как да продължа - не и докато тя си има приятел."
Ако си избереш твърдо един от 2-та "АВАТАР-а", така да ги наречем, ще разбереш какво да й пишеш, казваш, говориш, как да постъпиш, реагираш и така нататък. ГУД ЛЪК