Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Проблемът "Ново Място"


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 Karlo

Karlo

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 3 Мнения:

Posted 11 July 2011 - 02:03 PM

Здравейте всички,
от извесно време живея в друга страна и имам много голям проблем с жените. В България не съм се замислял много как се свалят жени, някакви техники на говорене и така на татак, то просто се случваше и макар и не много но имаше доста жени които ме харесваха и с които се срещах. Проблемът ми е тук на новото място, опитах с много и различни жени да се запознаая да направя някакъв разговор и да завържа приятелство, нито една ..... с една се заговорихме за малко, писахме си два три смс-а и после изчезна ..... с това малко изключение няма нито една жена(става вапрос за месните) с която да съм постигнал нещо повече след "Здравей аз съм...... или Здравей ти си......"

По този повод ви моля за помощ!!!

#2 altec

altec

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 24 Мнения:

Posted 11 July 2011 - 03:39 PM

Здрасти приятел,

Аз също имам подобен проблем. За съжаление за да успееш да се приспособиш до степен че да сваляш момичета може би ще ти трябва доста време. Най вече много е важно езикът да го владееш доста добре. Подскажи в коя страна си и мога да ти помогна малко. Питам те защото всяка страна е доста различна на маниери и поводение.

#3 Bate Sasho

Bate Sasho

    Напреднал

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 205 Мнения:

Posted 11 July 2011 - 07:43 PM

За съжаление не мога да ти дам конкретен съвет, понеже през целия си живот съм "пазил" страната ни :D. Няма ли "нашенци", там, където живееш в момента? Повечето познати и приятели, които са били по чужбина, казват, че срещат цели квартали с нашенци (явно имаме повече хора зад граница, отколкото пазители като мен :D). Лично аз си мисля, че просто не си се приспособил до такава степен, че да си готов да сваляш чужденки. Нямаш я тази увереност (което е нормално) и жените, като чувствителни същества усещат, че "лъхаш" на несигурност от стотици метри и го приемат като "аз нямам опит с жените", а не като "аз нямам опит с жените в тази страна". Надявам се разбираш, какво се опитвам да ти кажа. От колко време си там, кога и къде се опитваш да заговаряш жени? Доколкото съм чувал в някои страни свалките стават само събота вечер в някой клуб т.е. дневната/уличната игра не е толкова популярна и не е приета за нормална. И докато в нашата "родна стряха", можеш да завържеш разговор дори в хранителен магазин (чак пък толкоз и аз... :D), при опит да направиш същото в чужбина, веднага ти се лепва етикет "поредния психо".

За съжаление не мога да ти дам конкретен съвет, понеже през целия си живот съм "пазил" страната ни :D. Няма ли "нашенци", там, където живееш в момента? Повечето познати и приятели, които са били по чужбина, казват, че срещат цели квартали с нашенци (явно имаме повече хора зад граница, отколкото пазители като мен :D). Лично аз си мисля, че просто не си се приспособил до такава степен, че да си готов да сваляш чужденки. Нямаш я тази увереност (което е нормално) и жените, като чувствителни същества усещат, че "лъхаш" на несигурност от стотици метри и го приемат като "аз нямам опит с жените", а не като "аз нямам опит с жените в тази страна". Надявам се разбираш, какво се опитвам да ти кажа. От колко време си там, кога и къде се опитваш да заговаряш жени? Доколкото съм чувал в някои страни свалките стават само събота вечер в някой клуб т.е. дневната/уличната игра не е толкова популярна и не е приета за нормална. И докато в нашата "родна стряха", можеш да завържеш разговор дори в хранителен магазин (чак пък толкоз и аз... :D), при опит да направиш същото в чужбина, веднага ти се лепва етикет "поредния психо". Лично аз смятам, че трябва да поразучиш кое там се приема за "нормално" и кое не. Манталитета, предрасъдъците и всякакви шаблонни норми, които има всяка една страна, култура, етнос. Предполагам през престоя ти в БГ, все някога ти се е случвало да се заговориш с чужденка на морето и нещата съвсем не изглеждат така трудни. Следователно всичко е до нагласа, излъчване и техния си манталитет :D

#4 Karlo

Karlo

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 3 Мнения:

Posted 12 July 2011 - 11:34 AM

Мерси за съветите...... в момента живея в Германия и наистина има доста голяма разлика между нашия начин на говорене и поведение и тяхния. Тук съм от почти една година, езика не го бях учил преди, само тук. А момичета съм заговарял в клубове и в автобуса за университета. Това което ми прави впечетление е че всички хора не само жените са много по дистанцирани от нас. Имам няколко познати немци и немкини(става вапрос за 5 човека) които се даржат съесем нормално с мен и приятелски, но тях го познавам от други хора..... може би това е проблема месните просто не са свикнали да се сприятеляват с хора които не познават и нямат общи познати.

Ако ви хрумне някоя техника, може би правилните думи сляд Здравей с които мога да опитам моля напишете.

#5 Bate Sasho

Bate Sasho

    Напреднал

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 205 Мнения:

Posted 12 July 2011 - 02:11 PM

При такова дистанциране от тяхна страна задължително след "здравей", "подхващаш" възможно най-неангажиращата тема, която ти мине през главата. Старай се да си приятелски настроен и по време на разговора да си максимално пасивен. Придай си вида "просто си убивам времето/изказвам виждане относно ситуацията. Аз не целя нищо". Имай нагласата, че просто си на лек, неангажиращ разговор с непозната. Това неминуемо ще повлияе на излъчването ти, както и на темите, които ще подхванеш. Ако усетиш някакъв интерес от нейна страна, действай много деликатно, НЕ БЪРЗАЙ. Темите, които ти препоръчвам са от рода на: "къде се намира еди кой си кабинет/предмет (ако си в университет); къде мога да намеря това, онова....Бъди отворен (към контакти), спокоен и без никаква цел. Навън може да коментираш нещо случващо се в околния свят с непознат (виждаш просяк да свири на акордеон, събрала се е тълпа...приближаваш се до най-близката мадама и коментираш без да я гледаш много в очите)...един вид просто споделяш мнение, даже не е ясно дали говориш на нея или изразяваш мнение на глас. Примера с акордеона е малко "плиткоумен", но надявам се разбираш каква ми е идеята :D. Не знам дали ще проработи, но доколкото съм запознат с човешката психика, при такъв тип поведение, трябва да чакаш "зелена светлина", преди да започнеш каквото и да било. Дано ти свърши работа, за друго в момента не се сещам. Пиши ако идеята е резултатна, та да може занапред хората да са наясно с "играта зад граница" :D. Поздрави :D

#6 Karlo

Karlo

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 3 Мнения:

Posted 13 July 2011 - 09:52 AM

Мерси за съвета ще опитам и ще пиша резултати.....

#7 CrossFire

CrossFire

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 9 Мнения:

Posted 19 July 2011 - 02:41 AM

Здравей.Значи според мен не бъди черноглед.Гледай на това като на нова възможност, а не като поредица от неуспехи.Защото родени победителите не се раждат победители, те стават такива.Ще ти трябва време да свикнеш с ситуацията,страната,жените по-добре да си АЛФА и да се опитваш от колкото да стоиш и да гледаш от страни.

Поздрави CP