Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Насоки за начинаещ


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 gardax

gardax

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 7 Мнения:

Posted 08 July 2011 - 03:37 PM

Здравейте на всички съфорумници.Наскоро попадна на сайта.Прочетох Библията и възгледите ми за жените като цяло коренно се промени.
Въпросъте ми са следните:
1.Когато излизам с приятели , винаги се старая да се държа мъжки , да оставям впечетление на алфa.Повете ни разговори се въртят около коли и мотори (това ми е страст) , но забелязвам , че женската част от компанията някак си не се отзовават на темата.Интерсува ме как да оставя впечетление в момичето , че това е моята страст , да породя някакъв интерес към мен и мойте интереси.Повечето ми познати винаги поставят мацката на пиадестал и насочват цялото си внимание върху нея , пренебрегвайки се*е си и целите си.Просто не знам , как да направя така , че мацката като ме види да си каже "Ей т'ва е онзи сладур с колите и моторите" , а не "Оф , т'ва е онзи потенциален донор , който само за моторетки говори".Все пак таргета трябва да е върху мен нали :)

2.В обкръженито ми ми се носи малко лоша слава.Обичам да си пийвам и 1 път на 1-2 месеца да опъна някой друг масур трева (ТВЪРДО съм против всякакъв друг вид наркотици , без значение какви са ).Естествено старая се да не прекалявам.Пия по 2-3 пъти в месеца , но в повечето случей пия до последно (просто така си ми е весело :) ).Имал съм няколко по брутални напивания и точно от тях ми тръгна лошата слава.Не , че ми пука особено какво мислят хората , все пак данък "обществено мнение" не плащам , пък и така си ми е весело на мене ,но искам хората да ме запомнят не като "пушещ трева и пиещ до припадък" , а като "веселяка , който се кефи на макс на живота".Все пак не се напивам до припадък всяка вечер , не спуквам от бой жена си всяка вечер(примерно) , не съм постоянно нацепен и не съм изнесъл телевизора от нас , за да го заложа и да си купя поредната доза нали ...
Несправедливо е някой си там да ме нарича "наркоман","алкохолик" и прочие , след като това просто не е вярно.

3.Доста ми е интересно , какви дрехи носи алфа мъжът попринцип.Аз нося главно черни тениски и блузки , по прилепнали (не прекалено ест. ) с по светли дънки и избягвам шарените цвете.Обувките винаги бели , ако нося яке попринцип е пролетно кожено(дори и зимата), а в квартала в повечето случей с анцунг ( не някоя капа за 15 лева де ).Ще се радвам да си споделите мненито за дрехите и комбинацията им.

Чуствайте се спокойни да критикувате , все пак и от критиката има полза нали :)
Мерси предварително.

#2 SwappeR

SwappeR

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 20 Мнения:

Posted 16 July 2011 - 11:01 PM

Пич, сори, че ще ти пресека ентусиазмът и мисловно-идейният полет, може и грубо да ти прозвучи, но Алфа мъжкарят не му трябва да ги мисли тея работи, честно... Да се притеснява за темите, да търси вниманието на жените, да внимава толкова много с какво се облича и т.н. Алфата просто си е такава. Днес забелязах няколко двойки, които на пръв поглед бяха абсурдни - мазни пичове с "официалният анцуг" и обувки от крокорилска кожа, с миризливи омазани тениски + кифли 9ки - 10ки. Мислиш ли, че на тея мазници им пука как са облечени или как ги възприемат кифлите...? Според мен прочети още 2-3 пъти библията и излизай да се упражняваш, че сега е сезона :D С писане по форумите може трансатлантическа магистрала да построим... Теоретично

#3 gardax

gardax

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 7 Мнения:

Posted 17 July 2011 - 12:02 AM

SwappeR мерси за отговора първо.
На 100% съм съгласен с това , което си написал по долу.Но може би не се изказах точно.Аз самочуствие за Алфа нямам , а се опитвъм да предобия такова , затова и задавам такива въпроси .Поне според мен тези неща имат някакво дори и малко значение.Иначе за Библията - прочетох я още един път и ще те послушам и просто ще започна да пробвам :D

#4 ItalianMike

ItalianMike

    It's time to toss the dice

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 205 Мнения:

Posted 18 July 2011 - 07:28 PM

Здравей, приятелю!

Преди да драсна няколко реда, да кажа, че не смятам да съм изчерпателен по темата, нито близо до това, просто ще се опитам да ти дам някакви насоки. Не можеш да станеш "ебахти пича" за ден, или за седмица, но лека-полека и това ще стане.

По първият въпрос с моторите и колите... Няма лошо, всеки човек си има интереси, но тези интереси са си негови. Разбира се добре е мацките да виждат от какво се интересуваш, какви са твоите страсти и т.н. но е важно и да знаеш, че ако поддържаш главно една и съща тема, то неминуемо тя ще омръзне на околните, след малко или повече време, но ще омръзне. Важно е да се забавляваш докато общуваш с хората, да покажеш своята същност и характер, когато има таква възможност, но не да се опитваш да ги натресеш на всеки. Най-добре когато има нови мацки, само загатвай с какво се занимаваш, какво те влече и т.н. Мистерията е твоята най-добра приятелка, когато опре до общуването със срещоположният пол. Ти им дава малко информация за това какъв си ти, но след това изискваш и от тях същото. Честна сделка, която ще накара жените около теб д се чувстват комфортно в твое присъствие.

И аз обичам да пийвам, даже ми се е случало две от всеки три вечери да пийвам по нещо, в продилжение на месец-два, и все пак никой не ме възприема за пияница, просто защото излъчвам внушение за човек, който се забавлява, търси забавлението и това е просто поредното забавление за него. Опитай се да погледнеш на всички твои страсти, влечения и забавления от тази страна, предполагам, че ще помогне. Освен това трябва да имаш характер, хазирма. По-лесно е да се каже, отколкото да се придобие, но и това лека-полека ще стане. Трябва когато жените те видят, да могат да почувстват какъв си всъщност. Имам една любима техника "Walk and talk", която е съвсем проста. Трябва като ходиш по улицата, като стоиш някъде и т.н. да излъчваш енергията на това, което си всъщност. Трябва езикът на тялото ти да излъчва енергията на човек, който се забавлява, който обича да се забавлява, а не енергията на човека, за който те мислят останалите. Представи си идеалният Ти, чертите ти, нещата, които обичаш да правиш, нещата към които се стремиш. Опитай се във всеки един момент от живота ти да изразяваш тези неща както с езикът на тялото ти, така и с твоя собствен( но само когато има нужда, не влизай в капана на самохвалството).

За дрехите... алфа мъжът носи каквото му е кеф. Но предполагам, че въпроса ти е бил нещо от сорта на "Как да изглеждам по-моден". Лесно е - изразявай се*е си чрез дрехите ти. Много хора не мислят за това, но дрехите ти са част от твоят език на тялото. Направи така, че те също да казват кой си всъщност, какъв е твоят характер. Но не се превръщай в ходеща рисунка. :D Най-добре си намери някоя книжка за мъжка мода, прочети я. Кое върви с твоят цвят на кожата( свтла, тъмна, мургава), твоята височина, цветът на косата ти, очите ти. Ще се опитам да намеря една хубава книжка по въпроса, която поне на мен ми беше много полезна, и ще сложа линк в тази тема.

Накратко е това. Просто започни от някъде и всичко ще се нареди. Чудесата се случват, но понякога отнемат време, и изискват малко лична инициатива. :D

#5 Bate Sasho

Bate Sasho

    Напреднал

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 205 Мнения:

Posted 18 July 2011 - 09:11 PM

Добре дошъл и от мен.
Ех...ама това алфа поведение...Ако някой неутрален потребител разгледа този форум, ще се очуди на съотношението между темите за АЛФА и ЖЕНИ, което е сигурно 70-30 в полза на алфа-та :D. Нека изразя своето мнение. Алфа е ЛИДЕР. Човек, който знае какво иска, къде отива, откъде идва, човек със собствени принципи и виждания, който не плаща "данък обществено мнение" или казано с прости думички - баланс и абсолютно съгласие и синхрон между съзнание/подсъзнание; мисли/действия и т.н. Другото виждане за т.нар. АЛФА идва от до болка познатата ни АМЕРИКАНСКА КУЛТУРА, където алфата говори бавно, мисли бавно, облича се официално - прически, гелове, леко набола брада, премрежен поглед, дрезгав глас...Силвестър Сталоун, Шварценегер, Джейсън Стейтън..Страстта ти към моторите е хубаво нещо. Винаги съм смятал, че човек без слабости, без хоби и страст е една изгубена в матрицата душа, но все пак целта ти не е след срещата с дадена мадама, главата й да бъде толкова "наблъскана" с мотори и коли, че в устата й да се появи загадъчен вкус на масло и бензин в кръвта. Мисля, че Буда беше казал - "Когато човек е жаден, дай му половин чаща вода. Ако я изпие и ти поиска още, тогава му дай другата половина". Т.е. "вметваш" темата за хобито си, след което ако липсва интерес и любопитство от страна на слушателя, оставяш нещата така. Вече си разкрил своята страст, не е нужно да доказваш, че разбираш от това. Ти също не би искал да слушаш за новите продуктови миксове, предлагани от AVON, докато се давиш в алкохол от скука :D.
Въпрос номер 2:
"Естествено старая се да не прекалявам" - този израз изглежда така, че едва ли не полагаш нечовешки усилия да не посегнеш към следващата бира и хората да не си кажат: "о0о0о0О!!!!". Но ако наистина си пийваш 1-2 пъти в месеца, то тогава това е абсолютно в рамките на нормалното. В България е прието да се "отдаваш" на чашката в края на всяка седмица (не изцяло де), така че няма от какво да се притесняваш. Относно бруталните напивания: всеки е имал все някога по някоя издънка. Въпроса е тази издънка да не се превърне в "цикличен процес", което води до "етикети" и така нататък. Както каза Майк, важно е излъчването ти, трябва да си правиш купона и да пиеш, а не да пиеш за да си направиш купон.
Въпрос 3:
Както ти писах горе, алфа-та не ми е някакъв модел за поведение или начин на живот, който трябва да следвам и следователно не мога да определя съществуването, характера и начина си на живот с някакви глупави буквички - АЛФА, БЕТА, ГАМА....и тъй като не знам към коя буквичка спадам, не знам дали да опиша стила си на обличане :D. Може би си чувал, че"Човека прави дрехите да изглеждат добре". А за да направиш това, трябва да носиш това, което НАИСТИНА ти харесва, а не което е модерно. Предполагам не искаш да изглеждаш като поредната овца в стадото. Дрехите са огледалото на твоя вкус, стил и виждания, както отново каза Майк. Затова направи една обстойна обиколка на магазините, направи си списъче с нещата, които си си харесал и изгради свой собствен стил и комбинации за обличане.

#6 gardax

gardax

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 7 Мнения:

Posted 19 July 2011 - 01:11 PM

ItalianMike и Bate Sasho мерси за отговорите , определено ми давате над какво да мисля :)
А и между д/р нещо извън темата , което чух днес и мнго ми хареса :D
Някав пич се напил до откат и тръгнал да се прибира.На вратата го чака жената , намръщена и с точилка в ръка.
А той казва - "Ах милата тя и баница ми е направила :) "