Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

<Просто една тема>


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 phasmatis

phasmatis

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 14 Мнения:

Posted 13 December 2010 - 05:16 PM

Да, наистина съм толкова не-креативен че ми се наложи да поставя това заглавие.

Но, все пак, сигурен съм че теза тема ще бъде прочетена.
Чета библията, старая се да я разбирам... и все пак...

Докато гледах как огъня безпощадно отнемаше и малката останала форма на материалните спомени от едногодишната връзка на най-добрия ми приятел загубих разсъдъка си. Дали бях опиянен от танцуващите пламъци, дали алкохола ме омая или пък част от дима ме поквари, но аз се влюбих. О, да.

Оригинален или банален факта си е факт. Кое е момичето ? Е, точно тук е работата едно красиво момиче с много добродетели. Къде е проблема ? До този момент, откакто се познаваме (2 години) аз я третирах само като приятел, не само това, буквално пред нея съм се забивал не веднъж по купони с момичета, често пъти не с едно и две момичета за рамките на купона.

Да, казах че съм влюбен. Мислех си че е просто едно увлечение но... ето какво стана:
Имах среща с една приятелка която преди беше в моето училище. Вечерта имах среща с една друга приятелка за да гледаме няколко филма. На първата среща момичето очевидно флиртуваше с мен. Беше ми безразлично. Колкото до срещата за вечерта, знаех че със сигурност ще се стигне до секс.... и НЕ ОТИДОХ.

Да, точно така, от онази вечер, в която и малкото ми мозък се изля през дясното ми ухо, загубих всякакво желание да съм с което и да е момиче...

И това не е всичко, о, не.Освен че другите две момичета са по-красиви от нея аз дори не искам да правя секс с въпросното момиче. (Пояснявам- секс съм правил в големи количества не само за една нощ но и по купони, така че за мен това е просто физически акт и нищо повече.)

Сегаа.... започнах да си пиша редовно с момичето в скайп или фб. С нея не се засичаме относително често.
Последния път когато се видяхме и взех телефона. И все пак... мисля че нещата няма да се получат. За много кратко време с нея започнахме да си говорим на всякакви теми- мечти, цели, минало, секс, бивши гаджета... за всичко което хрумне на един от двамата. Започнах да пускам закачки, тя ги игнорира, освен това няколко пъти ми каза че в момента не харесва никой.

Дразня се- държа се като последния загубеняк- целия ми опит изчезва. „Толкова много се опитвам да не прецакам нещата че всичко отива подяволите.“
Няма какво да си блъскам главата- или ме харесва или не ме харесва. Ще я поканя на среща, ще видя как вървят нещата и ще се опитам да я целуна. Най-вероятно ще се отдръпне, но предпочитам да ме отреже отколкото да съм несигурен и да не остана верен на се*е си.

Времето на монолога изтече. Приемам всякакви съвети и идеи за това как мога да увелича шансовете си за успех по време на въпросната среща.

PS: Wall…of…text

#2 Bate Sasho

Bate Sasho

    Напреднал

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 205 Мнения:

Posted 15 December 2010 - 12:06 PM

Начина ти на писане определено не може да се сбърка ;), което от една страна е куул. А сега по темата. Колкото и да се пазиш, никой не е застрахован от влюбване (все пак сме хора). Въпросът е да не ОМЕКНЕШ, защото "аз дори не искам да правя секс с въпросното момиче" не ми харесва много, много. Друго:
1. До този момент, откакто се познаваме (2 години) аз я третирах само като приятел.
2. Сегаа.... започнах да си пиша редовно с момичето в скайп или фб.
3. ...ще се опитам да я целуна. Най-вероятно ще се отдръпне...
3-2-1, започвам. Първо, имате 2години приятелство. Тя вече те е сложила някъде в нейния си списък с приятели и повярвай ми, ще си отнеме доста време, за да излезеш от него. Хубавото е, че те е виждала "в действие" с други момичета, което значи, че не си в списъка с приятели, защото си "добро момче". Значи има излизане от него (списъка).
Второто - ФБ, СКАЙП и всичко останало само могат да те отдалечат от целта ти. НЕ знам какво толкова му е модерното да се пишат любовни поезии, да се използват мечета, които се прегръщат и жълти главички, които целуват, НО ТОВА НЕ Е ПОДХОДЯЩИЯТ МЕТОД В ТВОЯ СЛУЧАЙ. Казваш, че не се засичате често. Еми ок. Толкова по - добре за теб. Взел си й телефона, обади й се. Излезте. Прекарайте си страхотно. Не мисли въобще за целувки и тем подобни като за начало. Просто й позволи да те опознае в някаква друга светлина, ти също опитай да я опознаеш. Ако се стигне до тайни, споделяния и подобни шитове(както е било миналия път), това може да смали границата на приятелството и да те избута към желаната цел. Но трябва да бъдеш внимателен, защото ходиш по тънък лед. В момента си й просто приятел, гледай да не станеш "най - добър приятел". Т.е. не предприемай кой знае какви действия първите пъти на срещите, но не се и дръж като поредния емоционален тампон. За това е по - добре, ако срещите са екшън и после малко "гугукане" преди да се разделите. След няколко дни пак, и пак...пък после сам ще си прецениш кога е момента да действаш. НО НИКАКВИ СКАЙПОВЕ И ФЕЙСОВЕ!!!
Относно третото....друже, не бъди така негативно настроен. Когато се подготвяш за битка, трябва да отидеш с мисълта за победа, а не "те са много повече от нас, но ние ще се бием, ей така за протокола, за да се отбележи в историята". Това, че ти казала "в момента не харесвам никой" и всякакви ла*на от сорта, въобще не трябва да те стяга или притеснява. Хубавото е, че малко или много си наясно с жените и ако си играеш картите правилно, въпрос на време е да се съберете с тази девойка. Като за последно, бих те посъветвал да не я целуваш като излезете. ДА! Много добре прочете. НЕ Я ЦЕЛУВАЙ. Ти все още си далеч от списъка на кандидат приятелите. Намеквай й подобни неща (т.е. стигай до някакви интимности), но не предприемай нищо през първите няколко срещи. Остави я да се поизмъчи (за което трябва да се постараеш срещите да са на ниво), нека размисли, нека започне да се чуди и пита това ли е човека, който е познавала от 2години(или си е мислела, че познава)....и точно, когато е най - объркана и безпомощна. БУМ!!! Там ще действаш ти. Хахах, малко се поотнесох с последните изречения, но пък щеше да звучи добре, ако беше истинска история :). Това е моето виждане в твоята ситуация. Ако има нещо друго питай, ако не ГУД ЛЪК.

#3 phasmatis

phasmatis

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 14 Мнения:

Posted 15 December 2010 - 03:56 PM

Благодаря за стойностния коментар.

>Начина ти на писане определено не може да се сбърка :), което от една страна е куул.

Thanks ;)

>Второто - ФБ, СКАЙП и всичко останало само могат да те отдалечат от целта ти.

Има логика, донякъде, но все пак, защо ? Да, наистина като си пишем не се доближавам до среща, но по моята логика няколко изречения, два-три пъти в седмицата просто ще заменят липсата на контакт в училище.

>НЕ знам какво толкова му е модерното да се пишат любовни поезии, да се използват мечета, които се прегръщат и жълти главички, които целуват, НО ТОВА НЕ Е ПОДХОДЯЩИЯТ МЕТОД В ТВОЯ СЛУЧАЙ.

Модерно ? Не, или поне вече уж спада към списъка с отживелиците от времето на нашите родители (образно казано) Самата целувка в моя случай е ход, доста прибързан и лекомислен, но е ход. Все пак, съгласен съм, на първа среща нещо с такава ескалация... определено има предостатъчно места за провал.

>Не мисли въобще за целувки и тем подобни като за начало.

Да, прав си.

>Относно третото....друже, не бъди така негативно настроен. Когато се подготвяш за битка, трябва да отидеш с мисълта за победа, а не "те са много повече от нас, но ние ще се бием, ей така за протокола, за да се отбележи в историята".

Хах, като се позамисля наистина звучи малко като "Момчета, отидете на заколение, искам в документите след 50 години да се споменава битка(не победа) на този ден." :D

>НО НИКАКВИ СКАЙПОВЕ И ФЕЙСОВЕ!!!

Както споменах в първия пост, мозъка ми беше опушен и след няколко дни изтече през ушите ми. Защо трябва да го избягвам толкова много ?

Малко офтопик: Не знам на колко си години, но ми звучиш като някой който е в разцвета на силите си (интелектуално) и предполагам че гимназиялните случки са зад гърба ти, за това трябва да подчертая че в днешно време една фрапиращо голяма част от свалката става именно по скайп или ФБ(да не кажа че приятели са тръгвали по този начин с момичета. Epic fail, но все пак)... не го разбирам, но не се и опитвам, имам там някакви предполжения но на този етап от дискусията няма за какво да ги излагам. Мисълта ми е, приятели са го правили, аз съм го правил... естествено срещата е в пъти по-добре, но защо е вредно да си пишем ?


>Като за последно, бих те посъветвал да не я целуваш като излезете. ДА! Много добре прочете. НЕ Я ЦЕЛУВАЙ.

След като вече изяснихме факта че... не трябва да отивам с идеята да загубя съм напълно съгласен че това може да почака докато не дойде правилния момент.

>Хахах, малко се поотнесох с последните изречения, но пък щеше да звучи добре, ако беше истинска история :D.

В днешно време хората говорят все по-синтезирано, сбито и кратко... това е глупаво според мен, отнема се голяма част от чара на родния ни език по този начин. Лирическото отклонение си го биваше. =]

>Ако има нещо друго питай, ако не ГУД ЛЪК.

Зададох няколко въпроса в самия пост. Първата среща смятам да се състои през зимната ваканция, тоест по някое време следващата седмица. (когато започне самата ваканция) Отново искам да ти благодаря за подробния и добре обоснован пост. Благодаря. :)

#4 Bate Sasho

Bate Sasho

    Напреднал

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 205 Мнения:

Posted 15 December 2010 - 05:48 PM

Ще карам по ред:

>Второто - ФБ, СКАЙП и всичко останало само могат да те отдалечат от целта ти.
Има логика, донякъде, но все пак, защо ? Да, наистина като си пишем не се доближавам до среща, но по моята логика няколко изречения, два-три пъти в седмицата просто ще заменят липсата на контакт в училище.

Да, до толкова(2-3 пъти в седмицата по 10-15мин.) всичко е ОК. Имах предвид да не се прекалява, както доста голяма част от днешното поколение правят. Не знам до колко са ефективни скайп и ФБ забивките, но по принцип съм против тях. Наречи ме старомоден или каквото и да е, но за мен ТОВА НЕ Е РЕАЛНИЯ СВЯТ. Да не говорим и, че голяма част от усещането се изпарява.

НЕ знам какво толкова му е модерното да се пишат любовни поезии, да се използват мечета, които се прегръщат и жълти главички, които целуват, НО ТОВА НЕ Е ПОДХОДЯЩИЯТ МЕТОД В ТВОЯ СЛУЧАЙ.

За това второто имах предвид за скайп поезиите "миличко, гушкам те и пр..."(затова написах мечета и жълти главички и мечета, имах предвид емотиконите :)). Както и да е, нормално е да се изгубиш/объркаш в такова голямо пространство от напечатани мисли (т.е. предишния ми пост)

защо е вредно да си пишем ?(скайп)
Има хиляди причини, които мога да ти изброя, но нека не забравяме, че това е лично мой мироглед и принципи. Такова е моето впечатление и ти го вписах като съвет. Ако погледнем на нещата реално, писането и запознанството по интернет пространството почти нямат плюсовe (или поне за мен).

Еми, за сега това е от мен. Друго...желая ти успех ;) и да не забравиш да пост-неш резултатa :)

#5 phasmatis

phasmatis

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 14 Мнения:

Posted 15 December 2010 - 06:57 PM

>За това второто имах предвид за скайп поезиите "миличко, гушкам те и пр..."(затова написах мечета и жълти главички и мечета, имах предвид емотиконите :D).

Ахааааааа сега схванах. (Стана ми чудно за жълтите неща но... ;d )

Да, аз съм меко казано против този вид чатове. Ако имаш да и кажеш нещо, направи го в очите. Само страхливците/лигльовците пишат цели ферманчета по скайп за чувствата си и после на живо не могат да обелят и дума.

>Има хиляди причини, които мога да ти изброя, но нека не забравяме, че това е лично мой мироглед и принципи. Такова е моето впечатление и ти го вписах като съвет. Ако погледнем на нещата реално, писането и запознанството по интернет пространството почти нямат плюсовe (или поне за мен).

С удоволствие бих те изслушал стига да ти се занимава с писането на още постове в тази тема. Личи си че си мислещ човек и ми е интересно да разбера какви са причините според теб.


Както и да е. Благодаря за пожеланието... естествено ще постна резултата и... мисля че това е всичко за сега :)

#6 Don Kiko

Don Kiko

    Дон Жуан

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 776 Мнения:

Posted 16 December 2010 - 10:47 AM

phasmatis, умник такъв... след като знаеш как, кога и защо да направиш нещата, то какво правиш тук и какво искаш от нас?? :)

1. Прочети Библията... тя ще отговори на един огоромен процент от въпросите ти!
2. Скйап и ФБ са готини, само ако контакта ти е от друг град, друга страна или не сте се виждали от 5 години и стопляш контакта :D иначе е доста смотан! записвай си защо: 1. комуникацията е 93 % невербална - усмивки, докосвания, погледи, потупвания, стойки, изражения... само 7% са това, което казваш. пишейки си убиваш всичките тия 93% :) в скайп се омръзва много по-бързо, отколкото на живо... можеш ли в скайп или ФБ, да направите яка среща, да я зведеш на кънки или на танци... да я носиш на ръце и да я направиш миличко цялата в сняг... да я целунеш или да я изч**аш??? Това го казваме от опит... много ясно, че става и по скайп, ама е по-трудно и можеш много лесно да се преебеш :)
3. Ангажираните хора, тези които имат готин живот и имат какво да правят, не седят много в скайп :)
4. Целувка... много е хубаво, че имаш цел... но в крайна сметка целта ти е да спечелиш момичето, а не само да я целунеш. за това по-добре направи правилен ход, а не просто ход :) идеята е, че трябва да се мисли... и то не само за жените, а по принцип в живота :)
5. Среща... не отлагай :) обади и се, разберете се за среща и отиди... дори и най-простото действие днес е 1000 пъти по-добро от най-добрия план за утре, защото утре може да не дойде :) а отлагането е най-елементарния убиец на емоции

Успех!

Edited by Don Kiko, 16 December 2010 - 10:50 AM.


#7 phasmatis

phasmatis

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 14 Мнения:

Posted 29 December 2010 - 08:25 PM

Всичко приключи.

Нещата се развиха... странно.

Всичко вървеше добре, целунах я, тя ми отвърна. Започнахме да излизаме по-често като... си личеше че нещата отиват в правилната посока. И все пак, оказа се че след няколко месеца ще се премести в чужбина за неопределен период от време.(Когато го чух, не ме интересуваха подробности) Изришно я попитах дали се шегува, каза ми че е сериозна. Проведохме един дълъг и откровен разговор, в който ми каза че има чувства към мен, но и двамата решихме че след като "неопределен период от време" клони към "години" е по-добре да останем разделени.

Дали ме е излъгала или не, не знам, не е имала възможност да докаже чувствата си, но няма значение, всичко свърши- Животът продължава, Next !