Преход към съдържанието


Снимка
* * * * * 1 votes

...от глупав, по-глупав ;)


  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 manuel_de_la_mare

manuel_de_la_mare

    Disaster

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 130 Мнения:

Posted 02 August 2010 - 02:50 PM

Привет на съфорумците,
бих искал да нахвърлим една дискусия относно наглостта и къде се помещава тя най-вече... Та в навечерието на ергенския си живот, ако мога така да се изразя... като доволно наживял се, попаднах (по собствено желание ест') във връзка, евентуално клоняща към т.нар. "легално право на жената да пребърква джобовете на мъжа, докато той спи" ...или накратко потенциален брачен партньор.
Спестете ми там разните тийн съвети за свалки, 'Библията' и т.н., понеже от поне година съм на ниво 'Машината'. В момента не търся съвети за коригиране на взаимоотношения, а за терминирането на такива.
По темата..., предвид естеството на желаната от мен връзка, бях длъжен да бъда сигурен в човека до себе си, и поради това и още някои други, не дотам интересни за Вас причини, реших да подсигуря липсата на присъствието си вкъщи, чрез достатъчно качествена и дискретна конфигурация от софтуер & хардуер ...с други думи, СРС (спец.разузнав.ср-ва) - Home Made & Use. След около 2/3мес', ефекта е наличен: гледат те в очите и те лъжат :D, пък ти се правиш на глупав, когато трябва... :)
Докато мен ме няма, тя си пише с бившия си (интересното тук е, че същия тоя субект в епилога на връзката им, й беше причинил лека телесна повреда, документирана с медицинско, както и някои други морални щети), уговарят си среща и той я взима за около 3 часа от... нас!? Трудно е за вярване хипотетично, но пък е достоверно.
Предвид останалата им кореспонденция и факта, че телефона й нощува в съседно помещение, а не при нас (...не искала да я занимават, видиш ли), плюс веществените доказателствени материали, съдебния състав в домашна обстановка и в членски състав - Me, Myself & I, взе следното и крайно решение, без право на обжалване:

РЕШЕНИЕ:
'Уважаемата' ....... ....... ....... си заминава в най-кратък срок.

дата, място, подписи на членовете и пр' :D


Молбата ми към Вас е, как да уведомим най-деликатно 'Уважаемата' за решението, без да намесваме употребата на СРС. :D Т.е. НЕ желая, тя да разбира по какъв начин е придобита информацията и да се предпазва от това за вбъдеще (доза колегиалност към бъдещите й партньори ;)).
Очаквам Вашите градивни идеи/съвети/мнения/критики тук. Благодаря за вниманието. :) / :devil: :rolleyes:

Edited by manuel_de_la_mare, 02 August 2010 - 03:19 PM.


#2 Petko K

Petko K

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 149 Мнения:

Posted 02 August 2010 - 04:08 PM

Казваш и, че тази връзка не те удовлетворява и си решил повече да не се виждате. Кратко и ясно.

#3 manuel_de_la_mare

manuel_de_la_mare

    Disaster

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 130 Мнения:

Posted 02 August 2010 - 04:21 PM

Казваш и, че тази връзка не те удовлетворява и си решил повече да не се виждате. Кратко и ясно.


...да ти кажа, май не се бях сетил за този вариант. :) Благодаря, и дано не си психотерапевт - идва човек с проблем при теб и получава примерния отговор: 'Качваш се на последния етаж на блока си и скачаш. Кратко и ясно.'

П.П. Не се засягай, просто явно й има нещо на мацката, лабилна психика/зависимост ли... незнам, нямам друго логично обяснение на идеята да търсиш някой, който те пребива от ревност. Необходим ми е достатъчно обоснован и деликатен отказ, ако не разполагате с идеи за такъв - моля, не се надценявайте. Благодаря.

Edited by manuel_de_la_mare, 02 August 2010 - 04:40 PM.


#4 buun

buun

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 176 Мнения:

Posted 02 August 2010 - 05:03 PM

Кефи ме начина ти на писане, честно.
В зависимост от квартала, където си може "Бабките из квартала говорят разни неща" да е добро начало. Оттам нататък сам ще трябва да напаснеш нещата така че да не се усети девойката. И гледай да е така, защото подслушването, записването и т.н. действия са незаконни и наказанието за тях е по-сурово от това за лека телесна повреда.

Друг метод е да направиш нагла, безочлива и очевидно обидна изневяра така, че да я нараниш. По мое мнение не си струва, но всеки сам си преценя.


Това е от мен - малко, но от сърце. Само това ми идва на ум на прима виста, а нямам време да се замислям за повече

#5 manuel_de_la_mare

manuel_de_la_mare

    Disaster

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 130 Мнения:

Posted 02 August 2010 - 05:10 PM

buun, оценям го! :) ...и аз обмислям варианта за някой, който я е видял. Иначе не ми се занимава да й го връщам, нищо толкова не съм взел, колкото да трябва да й върна. :D ...живота продължава - приливи & отливи ...к'во да се прави. :rolleyes:

#6 petur

petur

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 365 Мнения:

Posted 02 August 2010 - 06:03 PM

Какво има да се обяснява в тази ситуация : "Не изпитвам нищо към теб , трябва ми почивка" - и толкова щом не искаш да знае каквото знаеш просто и казвай да си взема парцалките и да отива откъдето е дошла с подобаващ тон естествено и с други думи :)

#7 Underman

Underman

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 96 Мнения:

Posted 02 August 2010 - 08:19 PM

На мен ми се вижда по-логично да кажеш: "Разбрах, че се виждаш с бившия си и че няколко пъти в последните месеци си ме лъгала. Това не ме устройва, не искам да ме лъжат." Тогава тя ще попита откъде си разбрал и ще трябва да кажеш, че си я следил, което автоматично е обрекло връзката ви на разпад. Аз лично бих се извинил на твое място за недоверието, след това бих седнал да чуя истината и да си поговоря на четири очи с жената, с която съм смятал да имам брачни отношения.

#8 Bate Sasho

Bate Sasho

    Напреднал

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 205 Мнения:

Posted 02 August 2010 - 08:48 PM

Нямам кой знае какъв архив със сериозни връзки, но при такива номера, няма нужда да я уведомяваш деликатно. Не съм казал да вдигаш врява, но нещо от рода - "Разбрах, че се виждаш с бившия си, така че и двамата знаем какво следва да ти кажа." Нека знае, че главната причина е тя. След това аз бих сложил точка по върпоса, без излишни коментари и управдания, защото те най - вероятно ще бъдат най - красивите лъжи изричани някога (за да не се развали връзката). Всичко зависи все пак, доколко сте били "гъсти" и така нататък. Както казах, нямам опит много опит в тези неща. Шапка ти свалям, обаче за това колко спокойно приемаш нещата. Доста биха се възползвали да се пооплачат във форума или най - малко биха се почудили как да реагират. И да, прав си друже, както пише Стивън Кинг: приливи и отливи, усилващи се след всеки следващ път. Така, че дръж се :)

#9 manuel_de_la_mare

manuel_de_la_mare

    Disaster

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 130 Мнения:

Posted 02 August 2010 - 10:12 PM

Gladiator6, няма как да не съм изпитвал нищо към проекто-жена ми, караш ме да лъжа, а аз това го мразя - нека оставим лъжите на жените.:)

Nitro, не мисля че трябва да признавам или да се извинявам за каквото и да е. По всяка вероятност би трябвало да е имало нещо, което да предизвика недоверието ми (нали не мислиш, че използването на СРС ми е хоби?!:D)?!

bate_sa6o, епизодa с 'най-красивите лъжи' съм го гледал многократно и на бис (и репликите им помня :)), явно и не само аз. И да, аз не се оплаквам, просто споделям
...в пъти по-добре е да се учиш от грешките (наричани от някои 'опит') на друг, отколкото от своите. А за чудене, наистина не виждам причина, единствено повод за:

"Quosque tandem abutere, Catilina, patientia nostra (Cicero)
Докога, Катилина, ще злоупотребяваш с нашето търпение? (Цицерон)"

Апропо, драсни едно ЛС да разменим малко произведения на г-н Кинг.:rolleyes:

Edited by manuel_de_la_mare, 02 August 2010 - 10:24 PM.


#10 the_Voice

the_Voice

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 14 Мнения:

Posted 02 August 2010 - 11:14 PM

manuel_de_la_mare, Пише ти exort. Реших да видя какво е станало с форумчето. Приеми моите поздрави.
Честно, разочарован съм от теб. Мислех те за титан, драво стъпил в реалността, минал през сума ти кръгове на ада и рая взети заедно (тук въобще не слагам многото жени).

Изневяра винаги ще има. Нито сватбения пръстен, нито годежния пръстен имат свойството да пазят от изневяра.

Ако ти харесва човека задръж го.
Ако си решил че с изневяра не можеш да живееш, намери си някоя, която не го прави. Пожелавам ти успех, аз лично не го вярвам това. Седнал си да мислиш по какъв точно начин да изгубиш човека към когото си имал планове. Не е ли тъпо да хабиш енергия за това при положение че се губите един друг?

Готин пич си, ще оцелееш.
Поредния пример, че когато сме в ситуацията не можем да мислим трезво. Отвън нещата са далеч по-ясни и лесни.

Поздрави,
exort

Edited by the_Voice, 02 August 2010 - 11:17 PM.


#11 manuel_de_la_mare

manuel_de_la_mare

    Disaster

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 130 Мнения:

Posted 03 August 2010 - 09:52 AM

the_Voice a.k.a. exort, тя за изневярата ми е пределно ясна, но или правиш нещо както трябва, или не го правиш изобщо.:D Абс'трезво мисля и разсъждавам, нали се сещаш каква е вероятността децата ви да приемат генетично най-отрицателните качества на партньора (доказана теория на една моя приятелка, при това от лични наблюдения във времето)?!

Идеята тук е, дали психически нормална жена би направила това: "да търсиш някой, който те пребива от ревност" ?!

Еми според мен - НЕ!

Ако трябва да бъда искрен, мен лично повече ме дразни факта, че тоя я е взел от нас ...а не това, дали са правили нещо или не. Както и да е ...no trust - no future! Принципите затова са принципи, за да бъдат закони на личния ти мироглед, морал, воля, етика ако щеш...

П.П. Аз енергията си я използвам във всестранни насоки, а и не бих определил ситуацията като 'хабене'. Иначе сорка за разочарованието ...щом го определяш като такова... :rolleyes: :)

П.П. 2. Горещо Ви препоръчвам един уникален филм "Sleuth", в частност конкретния цитат на Майкъл Кейн:

“My wife is mine, she belongs to me and I’m her husband!”

Edited by manuel_de_la_mare, 03 August 2010 - 10:11 AM.


#12 the_Voice

the_Voice

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 14 Мнения:

Posted 03 August 2010 - 11:47 AM

Привет,
"разочарованието" беше "образно казано". Няма такова нещо!

Ще се опитам да подредя мислите си.
- приемаш изневярата по принцип от партньорката ти.
- но не приемаш изневярата, тази която се е случила преди време, дошли са да я вземат и так дале.
===========
Може би изпускам нещо?

Да вметна нещо и от мое име. По време на един разговор с една мацка (с която имах секс отношения), тя спомена че няма нищо против да я бия (+ директен поглед в очите). Постарах се да не клепам на парцали за да не изглеждам странно, но manuel_de_la_mare явно има такова нещо при жените. Това на мен ми идва малко хард, но пък може да реша да се развия и в тази посока.
Така че ман, МААААЧКАЙЙЙЙ, явно твоята мацка има нужда от нещо подобно.

#13 manuel_de_la_mare

manuel_de_la_mare

    Disaster

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 130 Мнения:

Posted 03 August 2010 - 12:54 PM

Приемам я - да, но не и с доставка до дома ми!:cj: Има си подходящи моменти и начини за такива неща, които всеки дост'интелигентен човек може да използва, без да парадира и злоупотребява с които.
Btw, не говоря за нещо далеч назад, а за мин'седмица.

...абе то по принцип - бий за да те уважават (при по-тъпите работи) :D, но спрямо жена не мога така!
Нека тя да бъде с някой, който може да й предложи тези 'екстри'.
Аз съм явно по-консервативен, привърженик на пацифизма във връзките и съм силно против физическата саморазправа. Последната, мисля е характерна за интелектуално ощетените индивиди. С подходящите думи можеш да съсипеш дори някой, без да се налага да падаш толкова ниско. :very_happy:

П.П. Силно ти препоръчвам, да НЕ се развиваш в тази насока!

Edited by manuel_de_la_mare, 03 August 2010 - 12:57 PM.


#14 ItalianMike

ItalianMike

    It's time to toss the dice

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 205 Мнения:

Posted 03 August 2010 - 01:28 PM

Идеята тук е, дали психически нормална жена би направила това: "да търсиш някой, който те пребива от ревност" ?!

Еми според мен - НЕ!


А според мен ДА. Хубавият живот на не една и две жени е бил разбиван от наркомани, отрепки, идиоти и т.н. само защото тези жени са си паднали по погледа на този човек, харесват как ги ч**а, знае как да им говори и тем подобни.

Има случаи в които някой такъв тип притегля готина мадама като магнит и колкото и зле да й влияе, тя остава с него, защото е толкова... хубаво и интересно за нея да е около него. На нас мъжете може да ни е странно, но за жените си е нормално да се оставят да бъдат мачкани, заради такива неща. Ако можеш да накараш една жена да чувства достатъчно силни емоции, когато е с теб - тя е твоя. И няма да се откаже от теб, дори да си отрепка.

При мъжете еквивалента е nice guy, който бива смачкван от някоя мадама, но въпреки това пак тича след нея.

Някои правила в живота на пръв поглед са странни. Но не и на втори. :very_happy:

#15 manuel_de_la_mare

manuel_de_la_mare

    Disaster

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 130 Мнения:

Posted 03 August 2010 - 04:19 PM

ItalianMike, ти ако знаеш тоя 'къв ръб е!? :very_happy:
Вероятно си прав за наличието на такъв тип жени, иначе изобщо не би съществувал термина 'домашно насилие'. В случая обаче, не мога да бъда съгласен, не и с въпросния посредствен и комплексиран субект. С риск да бъда арогантен, тоя не може да ми се опре в нищо, освен побоя над жени. :cj:
Сега някой може би ще каже 'да, ама тя иска да е с него'..., то и след побоя в/у нея се наложи да упражнявам най-големите си ораторски способности за да пусне жалба в полицията и пр', но факт е че все пак я пусна. Другата алтернатива бе да го навестя през някоя мъглива есенна вечер, а тя категорично отказа. Намерил е начин да се свърже пак с нея и продължава да се опитва да я манипулира, ...тази гнусна дребна душица. Отплеснах се малко, приемете извиненията ми. :D / :devil:
Работата е точно там, че ще имам трудности именно в отказването й от мен (предвид отношението й към мен - 'обичам те' и пр'), а не искам и да тича след мен после 'щото хич не ги харесвам тия работи аз... На този етап съм се дистанцирал на макс', спи по-рядко при мен, изобщо оставям й дост'време за да си мисли за 'глупости' така да се каже.:D Тя постоянно ме търси и иска да сме заедно (на моменти става досадно дори), а в същото време когато има възможност и него.
Ще се опитам да й отделя малко време и внимание и да й обясня, че може да си намери по-добър от тоя нещастник и няма сми' да си проваля живота с него.
Пука ми за мацката, понеже като цяло не е лош човек, има потенциал в някои отношения и би било жалко да бъде с такъв тип ...но все пак всеки си живее живота, така както намери той за добре. ;) :cj:

П.П. В рамките на една/две седмици ще ми се изчерпа търпението, доколкото се познавам. Дано не изгрубeя само ...чакам best френд скоро да се прибира към Бг и драсваме към морето, дотогава някъде й е мандата. Както се казва: "Т'ва е положението, Минке." :angel: / :devil:

Edited by manuel_de_la_mare, 03 August 2010 - 04:48 PM.