Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Свалки без думи...


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 FireMan

FireMan

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 24 Мнения:

Posted 30 July 2010 - 08:59 AM

Момчета намирам се в доста интересна ситуация и се чудя дали няма някой с подобен опит, който може да ми даде съвет. За лятото се намирам на О.Тайван, където работя като огнен артист в един овеселителен парк. Има готини китайки, но за съжаление не говорят и грам английски :) Преди да замина честно казано не вярвах, че ще изпадна в такава ситуация и бях много обнадежден, мислейки си че в днешно време навсякъде говорят поне елементарен английски. Но тъй като това не е така и аз нямам изгледи да науча скоро Китайски се зачудих как гларусите по морето успяват да свалят чужденките почти без да имат обща реч?

#2 Bate Sasho

Bate Sasho

    Напреднал

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 205 Мнения:

Posted 30 July 2010 - 04:18 PM

Уао... , досега дори през ум не ми беше минавала подобна ситуация. Пък и да не знаят английски...това е последната сламка на удавника. Еми, виж какво, научи единствения международен език - ЕЗИКЪТ НА ТЯЛОТО. Поглед, жестове, сигнали и всичко за невербалната комуникация. Драсни, ако имаш нужда от литература. Друго не мога да те посъветвам.. ии.. попътен вятър :)

#3 petar_13

petar_13

    С малък опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипване
  • 42 Мнения:

Posted 30 July 2010 - 06:02 PM

Пич там нали има дискотеки , нищо че е Китай. Както всички знаем в дискотеката последното което ти трябва е да говориш. Научи се да танцуваш и да прилагаш правилно докосване в подходящия момент и ще можеш да ч**аш без дори да обелваш дума. Аз съм имал няколко такива случая в софииски дсикотеки и по морето (където повечето жени са рускини дето не знаят англииски) - свалката започва с танц и свършва в кревата без нито една дума. Успех :)

#4 manuel_de_la_mare

manuel_de_la_mare

    Disaster

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 130 Мнения:

Posted 30 July 2010 - 10:20 PM

...значи, т'ва че си бледолик ти е VIP билета за мацките там. От познат, който от доста години ходи в Тайланд & Китай в командировки, зная че това ти е предостатъчно, предвид НЕбезизвестния факт, че най-продавания размер презервативи в Тайван е цели 10.5см. :)
...има обаче и един по-тънък момент, и именно този с венерическите болести, в частност СПИН. Търси си англоговорящи, както те посъветваха по-горе и тествай дали са навити без презерватив, ако са - това трябва да ти говори дост'многозначително и да си биеш камшика от тия навреме.

П.П. Езика на тялото в Азия, не мисля че е като този в Русия... прекалени различни като култура са... Идеята е да не си изяде боя човека от шайка псевдо-шаолински бъхтюги :D ...поне така мисля аз. :rolleyes:

#5 Bate Sasho

Bate Sasho

    Напреднал

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 205 Мнения:

Posted 31 July 2010 - 12:08 AM

Да..не се бях сещал, че езика на тялото може би е различен в Азия. Много ми допадна съвета на petar_13 за дискотеките. Мисля, че там трябва да наблягаш. Виж как се държат другите мъже , дали има разлика в езика на тялото, и действай. Усмивката е задължителна, алфа погледа и докосването, ако там това е нормално. Не мисля, че има какво друго да се каже или посъветва по темата. А това с размера на презервативите ме накара да се почувствам като "АЛИС" в страната на чудесата, където всичко е малко или като приключнията на Галиб. :) . Успех!

#6 Suspect

Suspect

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 178 Мнения:

Posted 31 July 2010 - 01:22 PM

Здравей огнени човече. Би могъл да послушаш съвета на бате Сашко и сам да си биеш дузпата, но това не е целта, затова и имам една история за теб:
- "Преди седмици забелязах от растояние как възрастен мъж разговаряше с жена, който си беше сложил ръце на колената и трепереше."
- Като се замисля трябва да пробвам някой път неговия език на тяло,за да видя колко трудно ще им бъде на жените да ме отрежат.. Всъщност Сашко не ти дава чак толкова лош съвет, би могал да се вгледаш в езика на тялото на бета азиатците и да разбереш какво точно не трябва да правиш.:)

Моят съвет е да се придържаш към своя език на тялото!!! въпреки че аз не знам дали твоя език на тялото е добър.. Хайде успех друже!

#7 Bate Sasho

Bate Sasho

    Напреднал

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 205 Мнения:

Posted 31 July 2010 - 02:29 PM

Примера ти е безпочвен, макар че историята му е интересна. ...Бета азиатци...нима сме разделени така: българи - алфа, азиатци - бета, африканци - гама :) . Казвам на му да гледа тамошните, защото както колегата драсна горе, може би техният език на тялото е по - различен. Човека иска докато работи там да си намери и мацка, а не да изучава алфа книги през малкото си свободно време(макар, че му предложих ако иска да му препоръчаме). Под език на тялото нямам предвид само алфа излъчване, а самата невербална комуникация. И между другото гледам, че снощи докато съм драскал поста съм писал за някой си ГАЛИБ, който убиите ме незная кой и откъде е. Имах предвид ГАЛИВЪР. Не, че е важно, просто го отбелязвам за протокола, както казват американските (бета)браточки. fireman, драсни когато има някакъв напредък при теб. Темата е 6.

#8 ItalianMike

ItalianMike

    It's time to toss the dice

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 205 Мнения:

Posted 31 July 2010 - 08:19 PM

Аз подкрепям отчасти AFC Suspect.

Дори да изучи азиатският език на тялото, да успее да изкопира азиатско алфа поведение( тук чисто хипотетично разглеждаме възможността да има фрапантни разлики) той рано или късно ще се върне в нашата мила родина България. И тогава какво прави? Пак тръгва да учи алфа поведение, което отговоря на нашите географски ширини. Или пък започва да обикаля университетите в търсене на тайванки. Нещо в плана липсва и това е приложимост.

Моят съвет е много по-прост. Когато планината не отива при Мохамед, Мохамед отива при планината. Т.е. тръгваш по баровете и търсиш туристки, или тайванки, които все пак знаят английски. От там нататък е лесно.

А гларусите на морето не ги знам как се оправят. Предполагам всички са лингвисти. :)

#9 petar_13

petar_13

    С малък опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипване
  • 42 Мнения:

Posted 01 August 2010 - 10:42 PM

Все пак алфа статуса е нещо , което е вътре в теб. Той се проявява като доминантност в групата, но е свързан с изградената ценностна система на индивида и неговата висока стойност, които са напълно реални , а не симулирани и пригодени за азиатския , или американския пазар. По тази причина не мисля , че е удачно да говорим за азиатски алфа вариант и за европейски алфа вариант. Алфа мъжкият за това е алфа - умее да се приспособява. В този ред на мисли един алфа индивид винаги ще взима своето и ще ч**а най-добрите японки , африканки, ескимоски и прочие в зависимост от това къде се намира :)

#10 ogito

ogito

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 8 Мнения:

Posted 03 August 2010 - 07:20 PM

привличането се разбира на всички езици и ако будиш интерес би го разбрал от пръв поглед, струва ми се.... мисля, че самият факт, че си бял в страна от жълти те прави достатъчно атрактивен така че действай смело.. не се притесняшай от това, че няма как да те разберат и им говори на английски или дори на български... важно е да вкарваш позитивно чувство и ще се получат много забавни ситуациии, а и се някоя ще върже:very_happy:

#11 FireMan

FireMan

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 24 Мнения:

Posted 11 August 2010 - 09:45 AM

Мерси за съветите, надявам се да има разултат.

#12 NooB

NooB

    Никъв Опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 180 Мнения:

Posted 11 August 2010 - 11:45 AM

А гларусите на морето не ги знам как се оправят. Предполагам всички са лингвисти. :)

Тотално искам да разбия мита, че гларусите за вървежни, ничо подобно.

Знаете ли колко момичета идват на плаажа всеки ден?
Стотици с които да се направи бройка за вечерта.
А колко му трябва на един човек за да каже, че е ч**ал?
Най-често една :cj:

Ами тогава коефициента на успеваемост при гларусите спада понякога под 1% успеваеомст сред жените, ако се замислите как на улицата или навсякъде извън плажа заговаряме много по малко от колкото на плажа.

Така ще го кажа, защото са на родна земя и някак си знаем, че онази ееей там русата със синята хавлия няма да е задълго тук най-вероятно иска да си тръгне с хубави спомени, така че ставаш от земята и най-нахакно отиваш при нея и пробваш Хай Привет Хало Салют каквото се сетите, играете карти или волейбол на плажа показвате как се плува бътърфлай като си повдигате дупето малко повече от нормалното /оо да това работи/, показвате, че вие сте човека и това е вашата земя. Ако момичетата не искат още на момента да ви отведат в хотелкста си стая, то тогава ще се наложи да изчакате малко, поне до запустяване на плажа, и да ви поканят да се изкъпите с тях, да ги закарате на най-готиното място което знаете

Просто я хващате за ръка и я водите на онова място където водите всички останали, показвате морето от високо, прилагате всички тези трикове както войник си спазва заповедите и нещата стават.

Ако пък имате крило обикаляте отделно, той се спира някъде, ти се спираш някъде, ако след плаж иска разходка казваш, че имаш друга уговорка с приятел, като най-често се случва така и той да да дойде с уговорените момичета, или ако аз не успея да уредя нещо, излизам с неговите момичета...

Edited by NooB, 11 August 2010 - 11:47 AM.