Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

супер отношения, невъзможна връзка, дайте съвет!


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 LifeStyle

LifeStyle

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 12 Мнения:

Posted 10 July 2010 - 07:39 PM

Запознах се с нея чрез 1 форум на шега, допадна ми начинът и на мислене. В момента аз съм на 18, тя на 17. В продължение на 2 години, да 2, си писахме и си споделяхме абсолютно всичко, което се случва с нас. Тя ме беше виждала само на снимки, а аз дори не знаех как изглежда, но това не ме интересуваше, в нейно лице виждам страхотен човек и събеседник. Живеем на 30-40 км. един от друг, и най-накрая решихме да се видим. Аз отивам на blind date в нейния град :) Тя идва и...много е красива! Почнахме да си говорим все едно се знаем от малки, все пак си говорим от 2г насам, имаше доста флирт и привличане както от нея така и от моя страна и логичното се случи, целунах я и сякаш тя това чакаше. Прекарахме си супер и аз си тръгнах към моят град. В скайп тя ми писа, че е изкарала супер, но е много объркана и да уточним какви са ни отношенията. Казах и, че си изкарваме супер и трябва да си дадем шанс, лятото мога да съм в нейния град супер често, имам роднини и приятели. Тя ми отговори, че е много объркана, защото държи на мен (истина е убеден съм), а така ще сме заедно за месец и след това всеки ще продължи нормалния си живот, ще се забиваме с други, най "приятелски" ще си разказваме и ще ни боли. И да съгласен съм, ще се намеси ревност и ще съсипем приятелство, което е много ценно за мен и нея. Сега тя е на море, като си дойде ще се видим и говорим. Дайте ми съвет, мъжът в мен крещи дръж здраво, разумът ми подсказва, че всичко ще е за кратко и после ще загубим много. Моля, дайте ми съвет и нека е сериозен, това е важно за мен. :)

#2 buun

buun

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 176 Мнения:

Posted 10 July 2010 - 08:11 PM

Твоят случай ме подсеща за нещо, което бях чел преди години, малко след като попаднах на този форум. Беше статия, писана от жена защо харесва лошите момчета. Не мога да намеря пак самата статия, но ще ти перифразирам това, което в случая важи за теб:

...Лошото момче ще те обича въпреки мнението на хората. Въпреки обстоятелствата. Доброто момче ще се откаже от първата трудност. Лошото просто ще се надсмее над трудностите...


Казано с други думи - ако напук на трудностите, разстоянията, проблемите и т.н. удариш по масата, хванеш я за ръката и и кажеш, че искаш и ще си с нея (без глупости от сорта на ако искаш може да опитаме) имаш много сериозни шансове тя да си намокря гащичките само от мисълта за те*е. Ще си направил това, което момичетата наричат романтично и за което се хвалят пред приятелките си. Само че ще е романтично в мъжествения смисъл на думата, а не лигавщини с плюшени мечета. Връзки от разстояние макар и трудно се поддържат.


НО, важно НО - това само в случай, че искаш връзка, а не нещо еднократно за лятото. Иначе наистина ще си развалите отношенията.


Това е от мен. Надявам се да съм ти бил полезен

#3 Bate Sasho

Bate Sasho

    Напреднал

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 205 Мнения:

Posted 10 July 2010 - 08:44 PM

Значи първо да те предупредя, че не съм много по интернет запознанствата, а още по - малко по "приятелството" т.е. да споделяш с жена и т.н. "така ще сме заедно за месец и след това всеки ще продължи нормалния си живот, ще се забиваме с други, най приятелски ще си разказваме и ще ни боли." Незнам защо, но тези думи адски ме "зарибиха". Моята идея е да перефразираш тези нейни думи и да опитате връзка за един месец. По този начин показваш, че държиш на нея и искаш да си с нея не само като приятел, НО и си достатъчно силен да загърбиш една връзка и това да не ти пречи отново да си пишеш с нея. Донякъде АЛФА(но донякъде). Идеята, която ми се върти в главата е, да си прекарате един МЕДЕН месец. През това време тя трябва да те опознае, заблавлявай се, бъди се*е си. Когато наближи края, има вероятност тя да не иска да те изпуска и да ти даде някакви сигнали. Тогава е време да направиш решителна крачка. Естествено това е само хипотеза, но аз лично бих опитал нешо подобно, защото ясно се вижда, че дори да изберете да останете "приятели", то това няма как да стане или поне няма да е както до сега. Аз го знам, ти го знаеш, предполагам и тя. Желая ти успех.

#4 Don Kiko

Don Kiko

    Дон Жуан

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 776 Мнения:

Posted 10 July 2010 - 10:29 PM

"мъжът в мен крещи"... ужасТ! мъжът в теб трябва да спре да обсъжда в лигавия скайп лигави сапунки! много ясно, че всичко ще се прецака в скайп като задалбаете на тая тема... но ако изобщо зарежеш онлайн комуникацията... като се върне я сграбчиш силно и я растърсиш, така че да и се подкосят краченцата... изобщо няма да имаш тия терзания - ти да си мислиш какво тя си мисли и ти да си измисляш някакви предпоставки защо връзката ви няма да стане! в момента, в който тя започне да си слага предпоставки и покажи... ПОкажи, че не е права :)

#5 LifeStyle

LifeStyle

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 12 Мнения:

Posted 11 July 2010 - 12:36 AM

Благодаря ви, момчета за изчерпателните отговори. @bate sasho не знам каква ще е тази решителна крачка, става септември, аз съм втора смяна, 12 клас, ще се виждаме сигурно 2 пъти в месеца, тя ще си ходи по купони, кафета и т.н извън моята среда, а тя има не малко обожатели повярвайте... Идеалният вариант за мен е да прекараме супер лято, но да не се влюбваме както е тръгнало и след това да си останем дори и по-добри приятели от преди, не искам да я губя като ценен човек за мен. @don_kiko, не съм тръгнал да и казвам нищо по скайп, естествено че ще говорим на живо, дори и днес като ме пита по телефона какво мисля и отговорих същото... @buun хареса ми това пич, ...аз бих направил всичко за сериозна връзка с нея, но както прочете по-горе, това не е осъществимо или поне така ми се вижда :S

Edited by LifeStyle, 11 July 2010 - 12:40 AM.


#6 ItalianMike

ItalianMike

    It's time to toss the dice

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 205 Мнения:

Posted 11 July 2010 - 10:09 AM

Тези неродени Петковци като почнете да ги мислете и направо лошо да му стане на човек.

@LifeStyle - то това е много хубаво, че сте се харесали, целунали и т.н. Въпросът е, че ти прекалено много го мислиш. Тя е жена, нормално е да се опитва да си обясни случилото се, да мисли какви ще ги вършите за в бъдеще и тем подобни сапунени истории. Твоята работа е да я накараш да живее в настоящето. Пак повтарям - да живее в настоящето. Никой не е умрял от планове, дори напротив - плановете са полезни, много полезни, ОСВЕН когато става въпрос за връзки. Връзки + планове = пълен провал. И това правило няма изключение. Ако знаеш колко потенциални връзки са се проваляли защото момата прекалено много е мислела за бъдещето, а момъка не е могъл да й обясни, че се живее в настоящето и да бъде Мъжът с главно М. Много връзки са се провалили и защото момъкът прекалено много го е мислел, когато не е било време за мислене, а за изживяване на момента. Не попадай в този капан.

Сега отиваш и й казваш "Харесвам те като човек, имаш страхотен характер и не ме интересува дали след месец всичко може да свърши - сега, в този момент искам да съм с теб". Хубаво ще е ако има и фойерверки :) , но и без тях ще й се подкосят краката. Както каза @buun изобщо не я питаш тя какво мисли. Ти си мъжът, ти искаш връзка, сега, веднага, както на теб ти харесва. Без риск няма печалба. Бъдещето не ти е обещано, живееш тук, сега и взимаш решение въз основа на момента, не на бъдещето. Това е супер секси за жените. А и е супер забавно да го направиш, честно казано. :) Така че отиваш, виждаш се с нея, сграбчваш момента, а за бъдещето ще мислиш когато стане настояще. :)

Поздрави!

ЕДИТ: Забравих да напиша, че напълно подкрепям постовете на @buun и @Don Kiko.

Edited by ItalianMike, 11 July 2010 - 10:11 AM.


#7 LifeStyle

LifeStyle

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 12 Мнения:

Posted 11 July 2010 - 12:59 PM

Мерси много за хубавия отговор! Наистина и аз не съм свикнал с тея планове и прочее, това е породено от опасенията ми да не я изгубя като много ценен приятел. Сега е на море и поддържаме връзка по телефона, определено интерес има и от 2те страни, дори все тя ме търси...Ще направя точво както ме посъветвахте пък да става каквото ще, ще ви държа в течение като има развитие на нещата, ако някой има да добави нещо с удоволствие ще го изслушам.

П.С. ItalianMike прочетох блогът ти, има интересни неща ;p

#8 dutchman

dutchman

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 128 Мнения:

Posted 11 July 2010 - 02:33 PM

Амии незнам дали може наистина да имаш нещо сексуално с нея, особенно сега след като имаш някви чуства ии да не я изгубиш като приятел. Дори и на теб да не ти е проблем, ако имате връзка и когато поченете да се виждате по-рядко нещата няма как да не се усложнят иии докато в един момент единия не издържи да е далече от другия и да прекъснете взаимоотношения. Иначе ако си решил да прекараш само едно лято с нея, във връзка без някакви дълготрайни обвързвания, много е вероятно тя да хлътне по теб и след това отношенията ви пак да охладнеят.

Но ако варианта ти е втория, винаги можеш да и представиш гледната ти точка - използвай силни думи ии говори с емоции, например как не правиш планове,а живее на вълната, на където те отведе течението ии че един път се живее и трябва да се възползвате от всеки момент в които живота ви дава възможност да изпитате непреудолима страст и екстаз един с друго дори и периода да не кратък и т.н. и т.н.. неща от тоя род много бързо им влизат в главите, повечето жени мечтаят да са непредсказуеми и приключенски настроени и т.н. А както обичам да казвам - Ако можеш да кажеш нещо с достатъчно харизма и си личи че вярваш на думите си и хората около теб ще повярват. :)

П.С. Не бързай след една целувка да тичаш да си "обясняваш отношенията", ами първо я опознай. Разбирам че вече я познаваш мн добре от скайпа и т.н...като бях на твойте години ии аз имах няколко такива случая ии наистина беше много невероятно след толкова време човек които познаваш толкова добре и да се видите и нещата да потръгнат, нооо има едно "НО". Но в скайп комуникацията е само на писани думи, няма ги отношенията и емоцията и всичко останало около нея, а думите са само около 5% от комуникацията. Така че може би трябва да я поопознаеш на живо преди да встъпваш в някакви по-сериозни и задължаващи отношения, защото от личен опит мога да кажа че колкото и дълго да сте говорили с човек по скайп, онея 5% немогат да ти покажат истинкия човек.

Надявам се поста да ми е бил полезен защото мисля че не отговорих директно да въпросите ти

#9 Suspect

Suspect

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 178 Мнения:

Posted 11 July 2010 - 03:02 PM

Не бива да те е страх, да загубиш нещо, което не притежаваш!

Edited by Suspect, 11 July 2010 - 03:02 PM.


#10 LifeStyle

LifeStyle

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 12 Мнения:

Posted 11 July 2010 - 06:39 PM

@ suspect В нейно лице имам невероятен приятел и съветник, като се случи нещо, което ме вълнува но имам някакви колебания тя е първият човек, с когото ми идва да споделя и знам, че срещам подкрепа и правилен съвет... същото важи и за нея.
@ dutchman Най-накрая някой да засегне същността на моята "дилема" :) Май се реших да действам пък да става каквото ще съдбата си знае работата... ;] А това за авантюрата беше първото, което и предложих, а тя ми каза че това би го приела от някой на когото вообще не държи, с мен искала да е различно, но не можела да го опише... :)

Edited by LifeStyle, 11 July 2010 - 06:41 PM.