Преход към съдържанието


Снимка
* * * * * 2 votes

любопитство


  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 Bate Sasho

Bate Sasho

    Напреднал

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 205 Мнения:

Posted 21 May 2010 - 11:37 AM

Първо искам да кажа, че това, което питам е от чисто любопитство. Тези, които следят по - често постовете, предполагам помнят, че наскоро се разделих "временно" с едногодишната ми мацка, част от причините, за което бе алкохола. Оттам започнах наистина да се оправям, отказах алкохола, намалих цигарите, а мацката не съм я потърсил изобщо. Наскоро обаче, тя отново навлезе (или се опита) в живота ми. Започна да търси по - малкия ми брат (който винаги за нея е играл ролята на свръзката, когато сме скарани) уж за учебници и тем подобни. Преди няколко дни се видяли в едно заведение и тя го разпитала за мен. Споделила, че нейни приятелки са ме видяли с някакви момичета и го е разпитала кои са. Той естествено казал, че незнае. Пратила пз. и така. След ден-два ми се обажда да сме излезели на кафе след нейния изпит. Казах нещо от рода "може, обади се след изпита пък ще видим". След изпита тя се обажда и аз й казвам "след 20-30минути", защото толкова ми е пътя до кафето, пък имах работа за 5мин. до едно място. Тя каза, че нямало какво да прави толкова време понеже кафенето й е на 5мин. Аз естествено не отстъпих и й казах, че е ще излезем някой др. път, а последните й думи бяха "обади се после ако слизаш към центъра да се видим". Аз така и не се обадих. После последва още едно нейно обаждане на брата, но той се бил запил някаде и така и не разбрал за какво става върпос в разговора. Та мисълта ми е какво се опитва да направи тя? Проява на интерес ли е това, да види дали ще може да ме влачи, когато си поиска или най - вероятно се е опарила от някой и решила да се върне. Отново казвам, че нямам НИКАКВО намерение да я приемам обратно, просто ми е любопитно какво точно се случва. Съжалявам за романа, който написах. Дано се намери някой да го изчете и отговори. Забравих да спомена, че когато се обаждаше, държането й беше като "по - ниска от тревата". Очаквам коментари от всеки и най - вече ГУРУТАТА в сериозните връзки. Айде със здраве.

#2 Suspect

Suspect

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 178 Мнения:

Posted 21 May 2010 - 04:39 PM

Показал си и, че можеш да живееш, и без нея.

#3 Gospodin X

Gospodin X

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 10 Мнения:

Posted 22 May 2010 - 09:35 PM

видяла те е с други момичета хмм...това не предизвикваше ли ревност...но ревността е когато харесваш някой....
извод:може още да те харесва (почти съм сигурен заради поведението "по ниска от тревата" което може да значи че се чувства виновна за нещо (интересно за какво...) но за всеки случай може и да е нещо друго)
правилно е да не искаш да се връщаш при нея миналото си е минало гледай в настоящето ;)
другия вариант е просто да и е станало тъпо че не излизате толкова но тогава защо да е питала за момичетата
третия вариант е да са и двете ;)

п.с. мразя запетаи и точки!! :lol:

Edited by Gospodin X, 22 May 2010 - 09:37 PM.


#4 NooB

NooB

    Никъв Опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 180 Мнения:

Posted 23 May 2010 - 12:00 AM

Вие хубаво сте имали една година връка, но защо алкохола е виновен? защото като кажеш така мен ме навеждаш на мисълта, че едва ли не си се напивал зарди нея :lol: , че не си можел да я търпиш и глупости до :D ... :D това ще го коментираме щом отговориш.

"Съжалявам за романа, който написах." не съжелявай за нищо, особено за таакива неща :D /градивна критика/ :P :P

Сега по същество Когато прочетох поста ти се сетих за думите на Vasil_G ;) ей къде е сега той да ти каже "Ще ч**ат все по настоятелно и по настоятелно, но ти няма да отваряш." /или нещо такова/. Какво точно става според мен: Било и е хубаво с теб /навремето/ но ако ти си скъсал с нея си се подготвил за това и сега на нея и е гадно мноооого гадно и иска да си те върне /знаеш момичета много плачат за всеки и всичко/.

А това за виждането с други хора и за ревноста е булшит :P защото когато човек обича НЕ РЕВНУВА, ревнува тогава когато иска да бъде обичан /сам си прави изводите/ добър вечер ноща е дълга ;)

#5 Bate Sasho

Bate Sasho

    Напреднал

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 205 Мнения:

Posted 23 May 2010 - 04:30 PM

Ами алкохола по принцип е виновен за много неща в моя живот. Нито е първото момиче, което го разбира това, нито първия пост, в който съм писал за алкохола. Както и да е важното е, че влезнах в релси. Относно късането, честно да ти кажа и аз не разбрах кой с кого. "батак работа"...и то наистина незнам кой с кого, а не тя да е скъсала с мен и аз да не искам да го призная. Ревността - беше си ревнива, макар да го криеше и да ми даваше доста свобода. Аз лично смятам тези дни да й върна жеста за "кафето" (за да не излезе, че бягам от нея) и ако има нещо тя сама ще прояви любопитство. Но пак казвам, че нямам НИКАКВО намерение да я връщам в играта. Когато човек слезе от "влакчето на любовта" за кратко време разбира идиотското си поведение по време на "филма".

#6 ItalianMike

ItalianMike

    It's time to toss the dice

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 205 Мнения:

Posted 23 May 2010 - 10:56 PM

Ами алкохола по принцип е виновен за много неща в моя живот. Нито е първото момиче, което го разбира това, нито първия пост, в който съм писал за алкохола. Както и да е важното е, че влезнах в релси. Относно късането, честно да ти кажа и аз не разбрах кой с кого. "батак работа"...и то наистина незнам кой с кого, а не тя да е скъсала с мен и аз да не искам да го призная. Ревността - беше си ревнива, макар да го криеше и да ми даваше доста свобода. Аз лично смятам тези дни да й върна жеста за "кафето" (за да не излезе, че бягам от нея) и ако има нещо тя сама ще прояви любопитство. Но пак казвам, че нямам НИКАКВО намерение да я връщам в играта. Когато човек слезе от "влакчето на любовта" за кратко време разбира идиотското си поведение по време на "филма".

Няколко неща от мен по темата...

1. Това "Алкохолът е виновен за много неща в живота ми" трябва да го забравиш. Алкохолът не се изсипва сам в устата ти, нито някой друг ти го налива в нея. Ти сам посягаш към него, така че ти си си виновен за вредите, които сам си причиняваш. Докато излизаш с нещо от типа "Еди-какво си е виновно за това, че правя грешки" няма как да се отървеш от пороците. Докато човек не осъзнае, че сам кове съдбата си, той си остава в батака. Така че живот и здраве другият път като пишеш защо нещата са така, според мен е по-добре да започнеш с нещо от типа на "Аз съм виновен за много неща в живота ми и алкохола е едно от тях". Може и да не се почувстваш по-щастлив от това признание, поне не в момента, но като поемеш пълната отговорност за кашите, в които се забъркваш, ще се научиш да не правиш едни и същи грешки.

2. Ти имаш интерес към нея. Се*е си можеш да заблуждаваш, но другите хора едва ли. Аз не пускам теми по форуми, за да говоря за хора, от които не се интересувам. Нито пък за неща, за които не се интересувам. Ти си я искаш обратно. И най-вероятно ще си я върнеш, след като и тя има интерес към теб( да, има). Съжалявам, може живота да е нечестен, че пак опираш до нея, но такова е. И колкото и да се заблуждаваш, че не я искаш обратно - вътрешно ти си готов да се съберете. Така че ако НАИСТИНА не искаш да се връщаш към старите прашни пътища - измисли как НАИСТИНА да я забравиш. И не ни излизай с номера "Аз ще й върна жеста и за това ще я поканя на кафе". Се*е си можеш и да излъжеш, но нас не. Започни да бъдеш по-честен със се*е си, иначе ще си патиш от главата. Най-голямата грешка, която човек може да направи, е да се самозалъгва със сладки приказки. Не го прави или провала ти е гарантиран.

3. Тя те харесва. Поне се държи като мацка, която е навита на някой. И ти си й навит, така че май и двамата има голям проблем. :)

4. Радвам се, че си се отказал от алкохола и поне отчасти от цигарите. Само искам да знаеш, че докато не признаеш пред се*е си, че самият ти си източник на всичките си проблеми, няма как да ги решиш в дългосрочен план. Ако не държиш СЕБЕ СИ отговорен за всичко, което се случва с теб, твърде често ще си намираш оправдание да се връщаш към лошите навици( не говоря само за пиенето и цигарите, а за погрешни поведения и т.н.). Така че един съвет от мен - наричай нещата с истинските им имена, за да може битките, които водиш със се*е си наистина да има фундаментално значение.

Поздрави и успех! :)

#7 dutchman

dutchman

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 128 Мнения:

Posted 24 May 2010 - 05:06 PM

Ммм интересно...едно време като още не бях запознат с пикъп материал и аз по същия начин се разделих с една мацка след едногодишна връзка...При нас причините бяха че ми беше омръзнала ноо бях прекалено страхлив да приключа ии само я измъчвах, а накрая тя каза чее "съм се променил прекалено много ии съм се държал кофти с нея и т.н.". Най-трудното след такава връзка е да избягаш от навика, дори и да не я обичаш подсъзнателно я искаш обратно просто заради факта че за толкова време си свикнал с нея, както и тя с теб. Това което на мен ми се случи беше мн подобно като при теб. Разделихме се, минаха няколко дни ии тя първо се беше засякла с брат ми ии нали да ми прати мн поздрави, след това ми звъня да ме чуела как съм я карал, какво съм правил и т.н...след още някои ден вече събра смелост да ме попита дали искам да се видим за кафе, да поговорим и т.н..
Развръзката при мен беше че аз наистина не исках да се събирам с нея, и й бях казал чее вече всичко е приключило и няма смисъл и т.н. макар че всеки път като се чуствах малко по-самотен исках да й звънна и т.н. И след първата седмица намерих най-доброто решение за справяне със ситуацията (след години прочетох че и гурутата дават същия съвет) просто излизаш навън ии се сваляш с колкото може повече момичета! Не оставай сам с мислите си много много, ии гледай отначалото мн да не ти е прекалено нужна женска компания ии ще ти отмине мн бързо :)

#8 Bate Sasho

Bate Sasho

    Напреднал

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 205 Мнения:

Posted 25 May 2010 - 10:36 AM

Значи първо искам да кажа, че оценям мащабния анализ на цялата ситуация (включително и мен), която е направил "italianMike". След твоя пост се позамислих и започвам нещата по ред:
1. Прав си за неправилния от моя страна израз "алкохолът е виновен за мн. неща в живота ми". Знам, че проблемът БЕШЕ в мен не в шишето, но я нямам тази нагласа (част от нлп ако не се лъжа) да наричам нещата с истинските думи.
2. Да...нормално е да имам все още някакъв интерес към нея. Писал съм в предишни постове (май), че с това момиче бях имал невероятна връзка. Дори и 2-мата да имаме интерес аз не бих я "приютил" обратно. Опитала е живота без мен, упарила се е (предполагам) и сега иска да се върне. Е да, ама няма да стане, мисля, че достатъчно е писано какво става в такива ситуации (отново късане). Затова писах любопитство, защото какъвто и да й е интереса и каквото и да ми каже, аз не бих се върнал - принципи.
4. А това последното, е адски правилно и мотивиращо. Ще го имам впредвид за в бъдеще.
Колкото до поста на "dutchman" - При мен също в над 90% от случаите след раздяла се обаждат пак. Явно защото са свикнали и за да си докажат по някакъв начин, че раздялата е правилният избор (или нз). При мен връзката се разпадна не от омръзване, а от период на чести караници и от влиянието на няколко умни глави (нейните приятелки). Сега сигурно се е усетила ама късно. Относно това дали я искам - може би една малка частица от мен си я иска обратно, но като цяло - свиква се с живота и без нея. Не съм лишен от женско внимание, така че, скоро време мисля пак да започна да обикалям пазара на "търсене и предлагане". Относно жеста за кафето все още не съм решил дали да й се обаждам, макар, че имам някои нейни неща в нас, от които искам да се оттърва като си й ги върна(пак принципи), НО ще видим.

#9 Xtigyro

Xtigyro

    my world is my pride.

  • Admin
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 404 Мнения:

Posted 25 May 2010 - 02:39 PM

Написаното дотук по темата е съвсем точно и вярно. Особено това, което е споделил ItalianMike.

Аз от своя страна ще разбудя духовете и като един "отговорен" админ (често неспазващ ДЖ Библията) ще ти кажа да правиш, к'вото те влече.
Ако твоите принципи ("процентчетата, показващи покачване нивото ти на интерес" към нея засега) те водят към среща с мацката - ду ит. Излезте, прецени я, прецени себе си. Ако решиш, че наистина си постъпил правилно относно раздялата ви - никога повече не ми говори за принципи спрямо нея - триеш телефона й, скайп и т.н. Ако искрицата отново пламне (което ми се струва вероятно, като те гледам как ти се мотае главата из тъмната горица) - миииии поблъскай си главата още с мацката, що пък, може и да се получи нещо готино.
Нали живота е за това - постоянно повтаряне на едни и същи грешки.

#10 Don Kiko

Don Kiko

    Дон Жуан

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 776 Мнения:

Posted 25 May 2010 - 05:30 PM

Написаното дотук по темата е съвсем точно и вярно. Особено това, което е споделил ItalianMike.

Аз от своя страна ще разбудя духовете и като един "отговорен" админ (често неспазващ ДЖ Библията) ще ти кажа да правиш, к'вото те влече.
Ако твоите принципи ("процентчетата, показващи покачване нивото ти на интерес" към нея засега) те водят към среща с мацката - ду ит. Излезте, прецени я, прецени се*е си. Ако решиш, че наистина си постъпил правилно относно раздялата ви - никога повече не ми говори за принципи спрямо нея - триеш телефона й, скайп и т.н. Ако искрицата отново пламне (което ми се струва вероятно, като те гледам как ти се мотае главата из тъмната горица) - миииии поблъскай си главата още с мацката, що пък, може и да се получи нещо готино.
Нали живота е за това - постоянно повтаряне на едни и същи грешки.


абе това дето го съветваш е малко нож с две остриета :) може от единя навик или недай си боже фикс идея да си блъска главата още много много месеци... загуба на време в терзания и мъки и за двамата... е има и друга страна монетата де, ама... във всеки случай ще е опит в живота, а точно така се израства :)

#11 Bate Sasho

Bate Sasho

    Напреднал

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 205 Мнения:

Posted 25 May 2010 - 06:25 PM

Малеей, тук се завъртя един сериал.. Седя, чета ви постовете и всеки ми се струва прав, което пък доведе до раздвоение на подсъзнанието от моя страна и така да се каже след дълго мислене се озовах на стартовата позиция. Върти ми се тука варианта тези дни да й се обадя за кафе и да преценя как стоят нещата г/д и после да го мъдря какво да правя. Но въпреки, че мацката все още ми се върти в главата от време на време, нещо ме спира да предприемам стъпка за събиране и най - вероятно няма да го направя. Може би ще излезна само за да задоволя любопитството си и да я видя какво ще каже. Ще постна резултатите като му дойде времето. През това време, ако има някакви идеи или коментари, ще следя темата.

#12 Suspect

Suspect

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 178 Мнения:

Posted 26 May 2010 - 06:57 PM

Тя не те търси от, любов, страст, или интерес, към теб, а защото е самотна.

Edited by Suspect, 26 May 2010 - 07:05 PM.


#13 Bate Sasho

Bate Sasho

    Напреднал

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 205 Мнения:

Posted 26 May 2010 - 09:47 PM

Наречи ме глупав, но това последното не го разбрах на 100%. Конкретизирай това "самотна", ако може. Както и да е. Значи резултатите. Днес реших да си похабя следобеда като й се обадя да си й върна някой неща и да пием по кафе. Излязохме. "седянката" не бе повече от 20-30минути като през това време тя не отвори никаква по - особена тема, та и аз така и си говорехме един вид общи приказки. Това, което забелязах беше, че когато й се обадиха пр-ките тя не каза, че е излезнала с мен, което ме води до извода, че те са имали пръст в тази работа. Колкото до нея не можах да разбера, дали е целяла или искала нещо. И аз не забелязах кой знае какво въодушевление в се*е си, когато я видях, така че ма*ната му. Гризеше ме отвътре нещо, което не можех да разбера и сега като я видях съм готов на 100% да щракна "next". Благодаря на отзовалите се в темата.

#14 Suspect

Suspect

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 178 Мнения:

Posted 26 May 2010 - 10:14 PM

Има много дефиниции на думата "самота"
Желаех да разбереш това, че тя се чувства самотна защото е свикнала с навика да бъде, с някой мъж, а в този момент тя е сама. Повечето жени не издържат дълго да са сами и са склонни, да се върнат при бившите си.

Edited by Suspect, 26 May 2010 - 10:16 PM.


#15 Xtigyro

Xtigyro

    my world is my pride.

  • Admin
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 404 Мнения:

Posted 27 May 2010 - 12:42 PM

И аз не забелязах кой знае какво въодушевление в се*е си, когато я видях, така че ма*ната му. Гризеше ме отвътре нещо, което не можех да разбера и сега като я видях съм готов на 100% да щракна "next". Благодаря на отзовалите се в темата.

Ето, без много мислене проблемът се разреши. За напред също те съветвам да "философстваш" по-малко и да избягваш да се окопаваш сам в мисли.

П.П. Помниш за принципите спрямо нея и това, което се разбрахме, нали.