Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Как се лекува "болно съзнание"?


  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 Darkrage

Darkrage

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 94 Мнения:

Posted 26 June 2008 - 08:48 PM

Заглавието е малко странно, но иначе би станало много дълго.

Историята е следната:

В работата постъпва нова колежка. Работи в един затворен отдел без много колеги около нея. Още на вторият ден виждам ново лице на мястото за пушене, бяхме само с един друг колега. Погледнах я - адски мило и красиво същество - седи там и пуши нервно. Отидох при нея, "Здравей, защо пушиш сама? Ела при нас." Разговорихме се, поотпусна се. Ходихме на обяд и въобще всичко беше Ок. Следващият ден и взех Кю-то и си лафихме за всякакви неща.
От ден на ден, обаче, от разговор на разговор и "пушилник", нещата поеха в друга насока. Последваха водки след работа и сладки приказки. Оказа се, че с нея споделяме мнение по безброй въроси, обичаме прекалено много еднакви неща и също толкова неща мразим. Беше ни, меко казано, приятно заедно - звънък смях и забавление.
Дотук, добре :)
Един обяд, обаче, бяхме само двамата и разговорът не знам как се извъртя и тя каза "А моят приятел пък какъв е..." Не показах никакво чувство тогава, дообсъдихме нещата и се прибрахме в работата.
Следващият ден тя ме покани да се разходим след работа. Седнахме някъде и общо взето тя отвори душата си - аз седях и слушах. (В резюме + други разговори) Дете на разведени и повторно оженени, тежко детство, гадни и безплодни връзки с много изневери от страна на мъжете и т.н. Сегашният тип (около 40-те по мои сметки) - пълен темерут, общо взето аз го наричам "съквартиранта й". Да добавя - пихме здраво тая вечер. Онзи се обади - тя с равен тон му каза, че пие с колеги ( всеки път така говори с него, междудругото - ще речеш, че говори с домоуправителя). Станахме и тръгнахме към такситата. Аз я хванах за ръката и вървяхме надолу
"Ама ние сме колеги..."
"Е и, ако те притеснява това, винаги има решение."
И изведнъж тя ме сграбчи в една изпълнена с писък, дълга целувка. Невероятно!
Няколко дни напред-назад, бях в командировка и т.н. Обаждах й се по телефона със закачливи разговори. Нещата ставаха, малко бавно, но...

Имах рожден ден скоро, направих едно голямо градинско парти - два дни, страшен купон. Закачки, свобода. Обаче :) тя избяга с една друга колежка да си легнат да спят. Ама и аз не съм лукова глава - като се качвах да си лягам минах през техният креват и й казах "Твоето място е там, не тук" и посочих моето легло. След 5 минути дойде и се сгуши в мен. След малко мръсни разговори и целувки, все пак решихме, че няма да правим секс пред останалите 10 спящи там. Заспахме така, сякаш бяхме спали така последните 10 години.
Сутринта беше криво - тя въпреки всичко прие нещата като изневяра към "съквартиранта". Все пак я убедих да я закарам аз, оставих я в един парк да се разходи, целунах я и си тръгнах.

Следват тежки дни, чиято есенция е:

"Аз не мога да обичам, никога не съм обичала."
"Никога не съм била в свят като твоя." ( тук се визира супер весела среда, приятели - щастливи хора )
"Майка ми цял живот ми повтаря да не се женя по любов, ами да си намеря мъж, с който се понасям."
"Не искам да излизам с теб, защото като се прибера плача!"

На последното мигах бая, честно казано. И все пак тя продължава да се прибира у онзи, нарича го "мухльо" и пак там се прибира! Най-лошото е, че вече много трудно мога да остана на саме с нея. Леко нещата започнаха да излизат от контрол. Успях да я изненадам, като и звъннах на вратата на собственият й апартамент, когато тя си беше там (онзи командировка или ала-бала). Прекарахме три весели часа, през които обаче аз се държах на абсолютно положение - без никакъв опит за физически контакт.



Таааа, след този ферман :lol: Дойде време за много важен избор - дали да не организирам още една внезапна среща, да я сграбча и да я оставя без дъх, пък било то и на автобусната спирка, да речем ИЛИ да продължа с досегашното си поведение ( 3 седмици след рождения ми ден ) на много точен пич, който видно я има за нещо повече ( което тя си знае, естествено ), и да изчакам още ... колко??

В общи линии, това е жена осигурена във всяко едно отношение, изключая всичко, що се касае до сърцето и душата - личният живот. Изведнъж, от нищото, се появявам аз - тотално различен, със силно и същевременно нежно отношение към нея, винаги усмихнат и позитивно настроен.
Честно казано, от моя гледна точка тя е много, много сериозен кандидат да бъде идеално пасващата друга половинка. Нооо... Хюстън, имаме проблем!

В момента тя е или уплашена от ситуацията, или е напълно изключила по въпроса.


Идеи?

#2 JinRaN

JinRaN

    С малък опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипване
  • 30 Мнения:

Posted 26 June 2008 - 09:23 PM

Брато аз ще те посъветвам да я притиснеш малко. Излезте на среща, прекарайте си добре и накрая на вечерта и кажи как стоят нещата. Кажи и нещо от сорта "или си с него или с мен". Ако се дръпне или избере другия пич нали знаеш СЛЕДВАЩАТА. Не настоявам да ме послушаш, защото съм още на 18 и сигурно не Ги разбирам. :)

#3 Гост:_exort_*

Гост:_exort_*
  • Guests

Posted 26 June 2008 - 09:32 PM


Заглавието не го хванах въобще. Не виждам никой болен в тази ситуация. Да не би да искаш да ни намекнеш че пред теб има една жена която знае къде е нейното щастие, чувства го, вижда го, но иска да се прибере при своя тъмен съквартирант? И мислиш че това е болно съзнание?! Тя е жена и то объркана жена.

"Ама ние сме колеги..."
...
И изведнъж тя ме сграбчи в една изпълнена с писък, дълга целувка. Невероятно!

Какво мога да резюмирам. Направила ТИ е няколко тестчета, на които самата тя не е издържала. Хващаш ли иронията?

"Аз не мога да обичам, никога не съм обичала."
"Никога не съм била в свят като твоя." ( тук се визира супер весела среда, приятели - щастливи хора )
"Майка ми цял живот ми повтаря да не се женя по любов, ами да си намеря мъж, с който се понасям."
"Не искам да излизам с теб, защото като се прибера плача!"

Опитала се е да постави няколко НЕ между вас, като обръща специално внимание на тежината на всяко от тях. Само че това са безмислени неща и тя разбира се ги усеща. Само за последното можеш да вярваш на 100% процента. Тя наистина плаче! Може да не усещаш логика в това, но съм абсолютно сигурен че това за нея е много затормозващо. (Ти го играеш прилъстителя, шумът в системата, този който пенетрира нейния свят, деструктора на хармонията.)

Според мен най-важното е да продължиш да се виждаш с нея. Не искай нищо. Не показвай че очакваш нещо от нея. Тя прекрасно и без това знае за какво иде реч между вас и не може да се върне обратно по пътя, НО може да откаже да върви по него. Трябва да намериш начин да продължиш да общуваш с нея! Това е тактиката.
Каква е стратегията- тя ще става все по зависима от "твоята светла страна" и от "прекрасния ти свят" (мали колко си ми ВЕЛИК само :P ). Давай и малко по малко и тя в един момент ще осъзнае колко далеч е стигнала (тя без това и сега е далеч). Целта е да почне да се държи неуважително с него, да го подценява, да започне да му се дразни ( а това неминуемо ще стане защото има огромно противопоставяне между двата и свята- само да остискаш контакта ). Ако това се случи се надявай онзи дебелокожия да не се усети и примерно да седне да прочете нещо по темата (примерно този сайт) и да се опита да оправи нещата.
По някое време нейния човек ще се усети че мачът е вече продаден, това ще го накара да се чувства обиден и наранен, ядосан. Ето тук чакай да направи грешка и да отхвърли твоето момиче. Развръзката е че ти излизаш принца на белия кон, а онзи е човекът който я е тормозил и не я заслужава.

Напълно съм уверен че ТОЙ я обича и се грижи прекрасно за нея. И ТЯ го знае че той я обича. Хващам бас че връзката им е на повече от 2 години.

И да резюмирам: ТЯ няма и не иска да вземе решението. Тя е жена. Просто остави другия да направи грешките, които му се полагат.

Това е моето мнение. Решението дали да го следваш е твое.

Не ме питай от къде ми дойде всичко това което написах. :o

#4 Darkrage

Darkrage

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 94 Мнения:

Posted 26 June 2008 - 09:47 PM

Не знам дали я обича, ама в "приключил" 10 годишна връзка, защото жената е отишла да работи в чужбина и няколко пъти след това са се "виждали". И ресторанта не може да изтрие тъпизма да изядеш всичко, щот си бил гладен, и тя като се прибере - пий вода...

В големия потоп тоя месец, аз отидох и я взех с колата от офиса, въпреки че си бях от обяд у нас, онзи - "много голямо задръстване ала-бала..."


А иначе, след разговорът преди малко (лек, без натиск) - работата в момента е на първо място, искам да съм перфектна и да си поставя границите и да си изкова къщичката.

Та - продължаваме по план А - няма да я пресрешам... засега :P

#5 Chris X

Chris X

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 7 Мнения:

Posted 27 June 2008 - 12:28 AM

"Е и, ако те притеснява това, винаги има решение." - култово, евала...
И аз споделям мнението да не я притискаш.
Познавам хора с тежко минало (аз съм един от тях  :P ) и такива промени може да им се отразят лошо. За това пък има време, в което тя да свикне с теб, а пък другия да се дъни. Според мен, само времето ще покаже как да процедираш за в бъдеще. Давай го леко и не се притеснявай, един приятел се повтаря "тънката, тънката".

Да ни държиш в течение...

#6 sweetcorn

sweetcorn

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 172 Мнения:

Posted 27 June 2008 - 01:17 AM

Олаби малко момето, че ще изгори... хихи :P :o ;) Върни една крачка назад :P

Много я притискаш. Не е готова. Идва и много емоционалното напрежение. От думите ти оставам с впечатление, че усесща сигурност при другия, но същевременно иска теб. Това са вътрешни борби, които натоварват емоционално. Ако прекалияваш ще избяга....

"Аз не мога да обичам, никога не съм обичала."
"Никога не съм била в свят като твоя." ( тук се визира супер весела среда, приятели - щастливи хора )
"Майка ми цял живот ми повтаря да не се женя по любов, ами да си намеря мъж, с който се понасям."
"Не искам да излизам с теб, защото като се прибера плача!"


работата в момента е на първо място, искам да съм перфектна и да си поставя границите и да си изкова къщичката.


Тука светофара става червен... Притиснявва се, от нещо, може би защото сте колеги, можеби нещо друго?**?

Даи и малко вуздух. Липсваи и за известно време имам в предвид няколко дни без никакав контакт. Играи си играта....

Успех

#7 x3m

x3m

    Excellence is the key

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 205 Мнения:

Posted 27 June 2008 - 07:32 AM

Брато аз ще те посъветвам да я притиснеш малко. Излезте на среща, прекарайте си добре и накрая на вечерта и кажи как стоят нещата. Кажи и нещо от сорта "или си с него или с мен".



Това го направи, ако не искаш някое момиче да е с теб.

#8 JinRaN

JinRaN

    С малък опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипване
  • 30 Мнения:

Posted 27 June 2008 - 01:56 PM

хаха чакай е брато! Не мога да разбера защо толкова много се филмирате с тия сли*и е !? Аз мн пати съм го казвал това и изобщо съм нямал проблеми. Затова че не се зарибявайте да давате акъл като и вие "не ги разбирате" чак толква много. Всек пак човек се учи цял живот :P

Edited by JinRaN, 27 June 2008 - 01:57 PM.


#9 Darkrage

Darkrage

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 94 Мнения:

Posted 27 June 2008 - 08:01 PM

хаха чакай е брато! Не мога да разбера защо толкова много се филмирате с тия сли*и е !? Аз мн пати съм го казвал това и изобщо съм нямал проблеми. Затова че не се зарибявайте да давате акъл като и вие "не ги разбирате" чак толква много. Всек пак човек се учи цял живот :P



Изглежда ти нищо не учиш, пич. Едно си баба знае, едно си баба бае. А нещата са далеч по-интересни :o

#10 Coco Chanel

Coco Chanel

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 91 Мнения:

Posted 27 June 2008 - 08:36 PM

Е не всички сме с еднакъв брой мозъчни клетки, явно пича дотолкова може...колкото толкова, не всички сме перфектни :P

Edited by Kirkata, 27 June 2008 - 08:36 PM.


#11 Ascalon

Ascalon

    Team player

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 217 Мнения:

Posted 28 June 2008 - 10:26 AM

Искам да направя няколко извадки от "Изкуството на войната" на Сун Цзъ/цитирам по памет/

1)Владенията могат да бъдат превзети по 2 начина - с дипломация и със сила.
2)Войната с дипломация е по-бавна и по-неефективна, трябва да имаш добри слуги ,за да постигнеш успехи.
3)Войната се води бързо. Спечеленият обоз след атаката трябва да е по-голям от разходите по престоя и поддръжката на войските.

Тълкувам:

Избрал си си дълъг и изтощителен път. Да й вадиш душичката с памук, при положение, че и тя не знае какво точно й се вади в момента, е лоша стъпка. Трябва да си истински агент-манипулатор ,за да успееш да я откъснеш без сила от сегашната й половинка.

Майка ми цял живот ми повтаря да не се женя по любов, ами да си намеря мъж, с който се понасям.

Явно тва и е направила, а ти си розовото спасение в сивия ден, в който тя няма нищо против да живее.

Виж, предполагам,че при "възрастните" нещата са малко по-различни, но изводите ,които правя са едни и същи. Помисли дали наистина си заслужава да хвърляш толкова усилия за нещо, което все още не е твое и не се знае кога ще стане.

Тука виждам половината ДЖ Библия бе човек - зарибяваш се с колежката на работното място, все едно няма други жени,правиш се на добро момче, тя предприема решителни ходове, ти я чакаш тя да направи "нещо" , ползва те за емоионален тампон, а след тва се връща при Лошото момче. Естествено е недоволна от него, не може да го понася, но всяка вечер се връща при него. Защо? - и ти тва се питаш... и Доброто момче от Библията се пита същото.

Дори и всичко ,което написах досега, да е невярно, дори да е безмислено имам един сериозен въпрос с теб:

Заслужава ли си толкова време да ходиш подир п**тка при положение ,че официално не си постигнал нищо с нея?**??


P.S. С основнто твърдение на JinRan съм напълно съгласен - изяснете си тя с кого иска да бъде /как звучи само/ щото в момента ми се струва ,че си близо до девета глуха.

#12 JinRaN

JinRaN

    С малък опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипване
  • 30 Мнения:

Posted 28 June 2008 - 10:30 AM

:o как така един човек в тоя форум се съгласи с някво мое мнение ?! Трябва да обърна нещо :P .
Поклон пич хахха

#13 x3m

x3m

    Excellence is the key

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 205 Мнения:

Posted 28 June 2008 - 11:27 AM

Затова че не се зарибявайте да давате акъл като и вие "не ги разбирате" чак толква много.


Пожелавам ти искренно и най-чистосърдечно да не ги разбираш поне колкото мене :P

#14 Darkrage

Darkrage

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 94 Мнения:

Posted 28 June 2008 - 03:43 PM

Ascalon, съвсем леко си сбъркал в изводите си.

При "възрастните", както ти ги нарече, покрай цялата "Игра" има и ред други фактори, които играят роля. Това са натрупвания през годините опит, горчив и хубав, изградените навици, порядки, подредено ежедневие (особено при хората със сериозни професии), вече има много повече мисъл в една връзка.

Тук говорим за трудна жена, не лесна и не пу*ка Има много, много голяма разлика. Освен това, жените на 30+, които са неженени и без деца имат и друго условие в уравнението.

Сун Цзъ бих го контрирал с:

"Насила хубост не става."
"Хубавите неща стават бавно."

Тя няма да остане при онзи мъж, това е повече от ясно. Прекалено много черни точки е натрупал и то за сравнително кратък период. Въпросът е къде ще отиде след това?

Големите момичета обичат постоянството, изпитът им е по-дълъг, защото има доста повече въпроси за отговор. Схващаш ли основната идея, на това, което казвам?

На директният ти въпрос - отговорът се съдържа в моето първо мнение, в края :P

#15 Darkrage

Darkrage

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 94 Мнения:

Posted 19 July 2008 - 01:02 PM

exort, не го казах тогава, но моята първоначална идея беше досущ като твоят отговор - търпението е добродетел.

recent events - от месец вече си живее сама у тях. Онзи затвърди моите представи за него в пълна степен - дори не я е обичал. В момента просто се чака официалното връчване на черният печат.

Иначе, след като малко й се разредиха работните ангажименти отново имам много възможности да излизаме и да се лее смях :) От време на време съвсем тънко се прокрадва едно - "Какво правим?" и отговорът е изречен със закачлив смях "Заета съм, имам работа." Подозирам, че в момента, в който черният печат бъде връчен, ще настане буря, достойна за Discovery Channel ;)

Edited by Darkrage, 19 July 2008 - 01:03 PM.