Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Трябва ли да не се влюбваме?


  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 Rhett

Rhett

    С малък опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипване
  • 33 Мнения:

Posted 26 June 2008 - 01:58 PM

Всички наранени мъжки сърца и всички сексуални неуспехи в един нормален мъж, владеещ теоретически и практически Библията, се дължат на влюбването му. Като добавим към това и първопричината на всички оплаквания и въпроси тук, резонно възникват въпросите:
Не е ли добре да се стремим да не се влюбваме?
Може би така ще имаме контрол над поведението си и преценките си?
Не е ли силата на жените над мъжете съсредоточена именно в този аспект?

#2 Nikotin

Nikotin

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 216 Мнения:

Posted 26 June 2008 - 02:55 PM

И аз дълго време след като претърпях някоя друга "катастрофа" и след като прочетох Библията си задавах тия въпроси и още не съм напълно си отговорил на тях. На тоя етап мисля че трябва да се влюбваш, но не докрай, трябва да успяваш да се контролираш. Трябва да държиш на се*е си. Трябва да не се превръщаш в така нареченото "безполово мекотело", да не се подчиняваш и т.н. и т.н. Писано е доста за това. Много трудно постижимо е, но когато си нараняван си спомняш как ти е изгаряно сърцето, сещаш се какво е било усещането и се осъзнаваш навреме преди да си си дал сърцето. В момента и аз се усещам че все още правя някои компромиси, които не бих направил, ако не съм влюбен, но мисля че всичко е добре, ако е в златната среда. И имаше една статия в Библията, където пишеше, че когато си влюбен трябва да си още по- мъжествен или нещо такова беше. Имам някои предположения какво трябва да означава, но не го разбирам напълно. Дано някой обясни по-подробно как го вижда това.

Edited by Silent^Boy^, 26 June 2008 - 02:55 PM.


#3 Rolan

Rolan

    Единак

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 444 Мнения:

Posted 26 June 2008 - 04:59 PM

Влюби се, но не губи се*е си. Ти решаваш дали да дадеш сърцето си, можеш да го направиш, но ако си сигурен, че и другият ще направи същото за теб. Съгласен съм с това, че не трябва да се превръщаш в мекотело. Напротив. Човекът до теб трябва да те мотивира да търсиш по-доброто, да се усъвършенстваш и да търсиш максималното. Прави компромиси, но не губи характера и не загърбвай мечтите и целите си. Това е все едно да няма за какво да живееш. Което е жалко. И още нещо, което е малко извън темата. Все си мисля, че човек какъвто е в живота и както се отнася със се*е си, такъв ще бъде и в една връзка. Това е моето мнение.

Edited by Rolan, 26 June 2008 - 04:59 PM.


#4 Rhett

Rhett

    С малък опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипване
  • 33 Мнения:

Posted 26 June 2008 - 05:05 PM

Интересно е, но, ако се влюбиш, то няма ли да станеш податлив на манипулациите на самката?
Няма ли тя да усети контрола си над теб и да потърси друго сърце, което да покори?
Досега, винаги, когато не съм давал воля на чувствата си към някоя жена, съм успявал да я имам когато и както пожелая. А тези, които са усетили любовта ми, са ставали студени към мен.
И накрая, не е ли силата на истинския Дон Жуан именно в това - да не се влюбва, да се самоконтролира и да контролира женските сърца, да ги манипулира и да има възможност да прави секс с тази, която си поиска по всяко време?

#5 Rolan

Rolan

    Единак

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 444 Мнения:

Posted 26 June 2008 - 05:23 PM

1.Интересно е, но, ако се влюбиш, то няма ли да станеш податлив на манипулациите на самката?

2.Няма ли тя да усети контрола си над теб и да потърси друго сърце, което да покори?

3.Досега, винаги, когато не съм давал воля на чувствата си към някоя жена, съм успявал да я имам когато и както пожелая. А тези, които са усетили любовта ми, са ставали студени към мен.
4. И накрая, не е ли силата на истинския Дон Жуан именно в това - да не се влюбва, да се самоконтролира и да контролира женските сърца, да ги манипулира и да има възможност да прави секс с тази, която си поиска по всяко време?


1. Ще станеш, ако й позволиш да те манипулира. Не позволявай на любовта да те заслепява. Трябва да й покажеш на жената, че не може да прави с теб каквото си иска. Напомни й, че ти също участваш в тази връзка. Нали помниш - не губи се*е си.

2. Тук горе-долу мисля по същия начин. Ако й позволиш да те контролира ще го направи.

3. Може би си го показал по начин, по който си я накарал да мисли, че вече те притежава. Сигурен съм, че ако си й показал, че не е така, тя е щяла да бъде по-топла към теб.

4. Няма нищо лошо в това да се влюбиш. Контролирай женското сърце, но не го наранявай. Дон Жуан не е безчувствена машина за секс. Той е човешко същество, което може да обича, да има чувства и да ги показва по подходящия начин.

Виж, това са само част от отговорите на твоите въпроси. Тук има доста хора, които могат да ти дадат и по-компетентно мнение по въпроса. Прочети какво ще напишат те, осмисли го и се стреми да го приложиш. :)

#6 sweetcorn

sweetcorn

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 172 Мнения:

Posted 26 June 2008 - 05:42 PM

И накрая, не е ли силата на истинския Дон Жуан именно в това - да не се влюбва, да се самоконтролира и да контролира женските сърца, да ги манипулира и да има възможност да прави секс с тази, която си поиска по всяко време?


Не....ако няма любов и страст за какво живееш? Прави разлика между влюбен и загубен и осъзната любов.... :) Осъзнаи чуствата и емоциите си.

Не се друж като отдавник за сламка

Прочети отново " лубов и романтика по мъжествен начин" и някаде в темата "Нещата от живота" Орхията беше пуснала нещо за любовта, което е хубаво.

Успех

#7 Coco Chanel

Coco Chanel

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 91 Мнения:

Posted 26 June 2008 - 07:28 PM

Защо си мислите, че истинският Дон Жуан не може да се влюби? Съмнявам се, никой не е застрахован, това са чувства и не можеш да им кажеш не както казваш на познатите си искащи услуга от теб. Не е ли истиникият Дон Жуан един мит, нещо съществуващо само във филмите?

Общо взето може да поспорим, защото се съмнявам един човек, било то мъж или жена някога да не изпада в проблемно положение, което не може да разреши, замислете се хора, никои не е съвършен, даже и самият Дон Жуан.

А доколкото за влюбването едва ли е кой знае каква сложна ситуация за разрешаване щом човека до теб не те използва, съмнявам се, че бихте били влюбени в някой, който ви иползва освен, ако не сте мазохисти :)

#8 Rolan

Rolan

    Единак

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 444 Мнения:

Posted 27 June 2008 - 10:52 AM

Общо взето може да поспорим, защото се съмнявам един човек, било то мъж или жена някога да не изпада в проблемно положение, което не може да разреши, замислете се хора, никои не е съвършен, даже и самият Дон Жуан.


Тук не мисля, че има за какво да спорим. Всеки може да допусне грешки/изпадне в проблемна ситуация/появят се неочаквани проблеми и т.н. Тук мисля, че е по-важно как ще разрешиш този проблем. А това е едно от нещата, които отличават ДЖ от другите.

#9 Ascalon

Ascalon

    Team player

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 217 Мнения:

Posted 28 June 2008 - 10:41 AM

ДЖ Библията е пряк превод на The Book Of Pook, която , ако ви се чете, можете да намерите в sosuave.com. Ако не ви се чете цялата книга, ще ви кажа крайният извод от нея, който лично съм приел аз за най-правилен:

Главната ни задача е да намерим жена, за която да се оженим.

Жената ,за която евентуално се женим, е перфектната. Тва значи , че минаваме целия донжуански път, през грозните и дебелите, през курвите, кучките ,, лиглите, красивите богаташки момиченца и т.н. ЗА ДА открием перфектната! Без да минем през всичко това не можем да оценим в кое наистина си заслужава да се влюбим и в кое не, едно залитане по тоя дълъг и строен път довежда до писане на подобен вид теми.

И сега казвам какво е перфектната жена,тъй като тук тва понятие е едва ли не нарицателно. Освен хубава ,надарена,умна , работлива страхотна в секса и ПРОЧИЕ, тва е жената ,която ви слуша, зачита ви мнението, знае кога да се подчини и кога да се противи, подкрепя идеите на половинката си, в перспектива е добра майка и добра домакиня, даваща своя принос в семейството.

Тъй като тук повечето хора са 16-20 години искам да им уточня, че тва не означава че утре трябва да се жените. Всъщност на всички /включително и на мен/ им стига само третия абзац,поне на този етап от живота ни. Естествено годините ще минат, и на преден план ще излезе долния абзац, който аз смятам и за основен критерий на типа човек, на който искаме да приличаме.

P.S. Адмирации за всички, които при описанието за перфектната жена не са се изненадали след думата "прочие" .

#10 franko_begbie

franko_begbie

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 150 Мнения:

Posted 28 June 2008 - 12:29 PM

ПРОЧИЕ, тва е жената ,която ви слуша, зачита ви мнението, знае кога да се подчини и кога да се противи, подкрепя идеите на половинката си, в перспектива е добра майка и добра домакиня, даваща своя принос в семейството.



P.S. Адмирации за всички, които при описанието за перфектната жена не са се изненадали след думата "прочие" .
[/quote]

Да, наистина това звучи като адски плюс - да знае кога да се подчини и кога да се противи! В смисъла на описанието след ПРОЧИЕ се казва, че зад един успял мъж стои една страхотна жена. Респект

#11 Rolan

Rolan

    Единак

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 444 Мнения:

Posted 28 June 2008 - 07:25 PM

Горните два поста подкрепям с две ръце.

#12 sladur_bg

sladur_bg

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 13 Мнения:

Posted 29 June 2008 - 02:32 PM

Човек не избира кога и в кой да се влюби какви са тези тъпи въпроси ? :rolleyes: :) А и не бива да се зарича например че никога повече няма да се влюби в някое момиче защото не се знае каква му е предрекла съдбата може още на следващия ден да види някоя мацка дето да му завърти главата на пича :( :lol: :lol: :lol:

#13 rkb

rkb

    Нов

  • Validation
  • Рипване
  • 4 Мнения:

Posted 13 July 2008 - 09:00 PM

Човек не избира кога и в кой да се влюби какви са тези тъпи въпроси ? :) :lol: А и не бива да се зарича например че никога повече няма да се влюби в някое момиче защото не се знае каква му е предрекла съдбата може още на следващия ден да види някоя мацка дето да му завърти главата на пича :lol: ;) :P :P


Целиат смисъл е в това да може да спечелиш и да задържиш жената/жените/ който искаш.
Овладиаване на емоциите и разумен избор - коя да е - това идва с опциите.
А ако ти завъртиат главата ... има нужда от още тренировки,
колкото и да си добър винаги има и по добри.
Съдба/Жена/ ... или ти я водиш или тя те*е. Мисля че е ясно кой е губещия вариант.

#14 EXIST

EXIST

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 9 Мнения:

Posted 13 July 2008 - 09:19 PM

в настоящия момент влюбването е рисковано занимание като се има предвит колко повърхностни са отношенията :)

#15 Гост:_exort_*

Гост:_exort_*
  • Guests

Posted 13 July 2008 - 10:42 PM

в настоящия момент влюбването е рисковано занимание като се има предвит колко повърхностни са отношенията :)

Колегата рече и отсече. Няма ситуация, няма контекс, няма субективизъм, всичко под ножа. Отоношенията са такива каквито искат да ги поддържат хората/двете страни.