Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

За "Играта" на Нийл Строс


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 iwanttofuckher

iwanttofuckher

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 136 Мнения:

Posted 31 March 2010 - 01:59 PM

Започнах да чета въпросната книга тъй като реших да се променя и да имам успех с жените. Също така си изтеглих от интернет и двата сезона на The Pick-up artist, знаете го, с Мистъри и още двама, където се занимават с дузина лузъри. Само, че намирам информацията за доста повърхостна по отношение на опънъри и стратегии за започване на вербален контакт в дами, както и привличане на внимание. Ако трябва сам да си съчинявам опънъри и весели истории пак ще закъсам. Вие как използвате инфото от книгата и сериала, как го пригодявате за вашата ситуация?

#2 buun

buun

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 176 Мнения:

Posted 31 March 2010 - 09:38 PM

ти човек ли си или компютър, в който са запаметени техники и опънъри?

#3 Luckynumber13

Luckynumber13

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 80 Мнения:

Posted 01 April 2010 - 12:39 PM

ок, първо браво че си решил да се промениш - че като помня предните ти постове... дано да го искаш истински.

относно книгите, филмите за пик ъп, свалки и т.н. - това е само колкото да се ориентираш за какво става въпрос. Започнах да чета Играта, но доколкото разбирам английски това е някакво разказче или нещо от сорта и не я дочетох, видя ми се скучна. Меджик булетс я прочетох и ми хареса, сериала не съм го гледал. И така - според мен прочети библията тя е напълно достатъчна, мини ако искаш курса на демоник конфидънс и най-сетне излез от вас!!! Забрави за форума и излез сред хора, спри да пишеш тук и нека следващия ти пост бъде за реална ситуация, може успешна или неуспешна, но да коментираме конкретна ситуация, да видиш няколко мнения, така се учи. Ето примерно снощи трябваше да излизам с две момичета, но ми вързаха тенекия, но пак излязох и случайно се срещнахме с една съученичка бивша и пак си направихме купона. Всички книги ти предоставят някаква тайна, мистерия как да комуникираш с жените - няма тайна ОК? Просто няма тайна, отиваш - здравей и почвате да си говорите. Какво ще рече опенерите ти се струват повърхностни? Ти какво очакваш като си отвориш устата и тя да ти отвори краката си? Няма да стане (ако не е пияна или дрогирана де). Шаблони, блудкави, повърхностни както искаш ги наречи, това е начинът да започнеш разговор, а как ще свърши... ЗДРАВЕЙ - това е най-изтъркания поздрав, казваш го на всеки, но отваря врати. Замисли се. Стратегии - ти одринската крепост ли ще превземаш? Няма стратегия бе човек, планираните неща не стават да знаеш. Просто според ситуацията действаш. Стратегията работи за един тип мъже, в един тип ситуации, с един тип жени. Трябва да си по-гъвкав, да можеш да общуваш според ситуацията, това е, а това не го пише в книгите, става само с практика. Ако толкова те е страх от разговор, предполагам е така, разиграй си някакви ситуации пред огледалото. Няма нищо лошо да си говориш сам, лошо е когато почнеш да си отговаряш :) И почни веднага - ама сега е късно, ама къде да излизам, ама ми е скапано - това са оправдания, знаеш го много добре, спри да пишеш и излез навън :)

#4 iwanttofuckher

iwanttofuckher

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 136 Мнения:

Posted 01 April 2010 - 04:03 PM

Да, тази книга "Играта" не е много интересна, тя е като дневник, кратки мемоари, много малко е полезната информация.

Другото, което е, че мен не ме е страх да заговоря някого, не се притеснявам да кажа нещо на когото и да е. Това, което ме притеснява, е че не съм сигурен дали ще се заинтригува. А все пак с хората имаш по един опит, след това те запомнят, че си еди какъв си и край.

#5 Confidence

Confidence

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 138 Мнения:

Posted 01 April 2010 - 06:13 PM

ок, първо браво че си решил да се промениш - че като помня предните ти постове... дано да го искаш истински.

относно книгите, филмите за пик ъп, свалки и т.н. - това е само колкото да се ориентираш за какво става въпрос. Започнах да чета Играта, но доколкото разбирам английски това е някакво разказче или нещо от сорта и не я дочетох, видя ми се скучна. Меджик булетс я прочетох и ми хареса, сериала не съм го гледал. И така - според мен прочети библията тя е напълно достатъчна, мини ако искаш курса на демоник конфидънс и най-сетне излез от вас!!! Забрави за форума и излез сред хора, спри да пишеш тук и нека следващия ти пост бъде за реална ситуация, може успешна или неуспешна, но да коментираме конкретна ситуация, да видиш няколко мнения, така се учи. Ето примерно снощи трябваше да излизам с две момичета, но ми вързаха тенекия, но пак излязох и случайно се срещнахме с една съученичка бивша и пак си направихме купона. Всички книги ти предоставят някаква тайна, мистерия как да комуникираш с жените - няма тайна ОК? Просто няма тайна, отиваш - здравей и почвате да си говорите. Какво ще рече опенерите ти се струват повърхностни? Ти какво очакваш като си отвориш устата и тя да ти отвори краката си? Няма да стане (ако не е пияна или дрогирана де). Шаблони, блудкави, повърхностни както искаш ги наречи, това е начинът да започнеш разговор, а как ще свърши... ЗДРАВЕЙ - това е най-изтъркания поздрав, казваш го на всеки, но отваря врати. Замисли се. Стратегии - ти одринската крепост ли ще превземаш? Няма стратегия бе човек, планираните неща не стават да знаеш. Просто според ситуацията действаш. Стратегията работи за един тип мъже, в един тип ситуации, с един тип жени. Трябва да си по-гъвкав, да можеш да общуваш според ситуацията, това е, а това не го пише в книгите, става само с практика. Ако толкова те е страх от разговор, предполагам е така, разиграй си някакви ситуации пред огледалото. Няма нищо лошо да си говориш сам, лошо е когато почнеш да си отговаряш :) И почни веднага - ама сега е късно, ама къде да излизам, ама ми е скапано - това са оправдания, знаеш го много добре, спри да пишеш и излез навън ;)


Донякъде съм съгласен ама не съвсем... :)
Ако отидеш на бойното поле невъоръжен, с голи ръце и много хъс, най-много само да се наплашиш от неуспехите и да се откажеш...малко или много трябва да се запознаеш с пикъп методите...те са измислени за това - да ти улеснят живота...иначе нямаше да го има Мистъри, нямаше да го има този форум, а и много други...съгласен съм, че майката му е в ДЕЙСТВИЕТО, но след като имаш някаква основа...защо да разчитаме на късмета, след като можем да контролираме ситуацията? :) iwanttofuckher започни наистина с книгата Magic Bullets и Double Your Dating на David DeAngelo...ще се светнеш за доста неща от там...само не забравяй едно важно правило, което големите гурута в пикъпа съветват - На 1 час четене - 2 часа практика!!! Спазвай го стриктно, ако наистина искаш да има ефект :)
And may the force be with you... :)

#6 iwanttofuckher

iwanttofuckher

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 136 Мнения:

Posted 01 April 2010 - 09:16 PM

че като помня предните ти постове...



Викаш, ако се съди по предишните ми постове аз съм ебати ужаса?

#7 Rolan

Rolan

    Единак

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 444 Мнения:

Posted 01 April 2010 - 10:58 PM

Виж сега, не съди "Играта" заради това, че Нийл Строс не ти казва какво да правиш и как да го правиш (поне не конкретно). Ти търсиш суха теория. Е, в "Играта" няма да я намериш. Но ще разбереш как един човек се променя и се превръща в нещо, в което винаги е искал да бъде. Строс ти показва пътя, начина. А методите, с които ще си помагаш да вървиш по пътя, вече са сухата теория и практиката после.

Double your dating е страхотна книга, обяснява психологията на жените и съдържа основите на правилното мислене и поведението към жените.

How to become an alpha male от John Alexander я чета в момента, има доста подробни обяснения за поведението ти сред хората изобщо, за body language, за стил на обличане. Повечето съвети са практически. Има също разяснения относно женската психология, някои неща от които не одобрявам. Иначе има интересни твърдения - например, че на жените не им трябва мъж за емоционална връзка - те имат приятелки за това, мъжете са единствено за секс.

Трилогията на Real Social Dynamics - Foundations, Transformations, Blueprint е идеално нещо, с което да започнеш. Просто ако искаш нещо качествено, трябва да го гледаш.

Интересното при тези произведения на pick-up изкуството е, че са насочени главно към изграждане на личността и на правилно мислене. Под правилно имам предвид, че концепцията е да не мислиш за жените като за някаква цел, а жените да са просто по пътя към осъвършенстването ти. Станат ли жените фикс идея, ще започнеш да вземаш всичко на сериозно и всеки провал (което е неизбежно) ще ти срива психиката до основи. Чудиш се за какво говоря - просто прочети "Играта" до край. ;)

Както казва Стайл (Нийл Строс) някъде накрая на книгата - "Сарджингът (pick-up-ът) е за лузърите... Лайфстайлът е всичко." Дори човекът го е подкрепил с пример. :)



"Това, което ме притеснява, е че не съм сигурен дали ще се заинтригува. А все пак с хората имаш по един опит, след това те запомнят, че си еди какъв си и край."

Ако се заинтригува - заинтригува, ако не - не. Ти трябва да действаш според ситуацията, както каза Luckynumber13. Може да знаеш всичките рутини идеааааааално, ама като ги кажеш в неподходящия момент... :) Няма лошо да ги знаеш, все ще се намери кога да ги използваш и да ти донесат успех. Но не може да разчиташ само на рутините. Трябва да разчиташ на себе си. Защото ситуациите, в които ще разчиташ на себе си, са много, а онези, в които ще разчиташ на назубрените рутини, се броят на пръсти.


:)

Edited by Rolan, 01 April 2010 - 11:03 PM.


#8 Luckynumber13

Luckynumber13

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 80 Мнения:

Posted 02 April 2010 - 01:13 PM

Съгласен съм с всичко писано от съфорумците. Само ще добавя едно нещо - книгите, филмите, библиите и т.н. могат да са ти само основата, можеш да използваш някои неща от тях, но има много неща, с които аз лично не съм съгласен и ги заменям с мои такива. Просто трябва да напишеш твоя си библия образно казано.

Другото, което е, че мен не ме е страх да заговоря някого, не се притеснявам да кажа нещо на когото и да е. Това, което ме притеснява, е че не съм сигурен дали ще се заинтригува. А все пак с хората имаш по един опит, след това те запомнят, че си еди какъв си и край.


Защо си мислиш че страхът от провал е различен от страха да заговориш момичето? И защо пък трябва да се заинтригува? Просто я заговори, вземи и телефона, има време да се заинтригува. И кой ти каза че имаш по един опит? Заговаряш момичето, тя те среже и след това я подминаваш по улицата ли? Напротив, поздравявате си се пак ако се видите, ако много я искаш пак я пробваш. Не казвам да се ограничиш само с нея!!! Казвам просто да не се държиш гадно или нещо такова само защото те е срязала. Даже на мацките това им прави впечатление че можеш да губиш и не правиш някакви сцени и т.н. Еди какъв си казват хората? Конкретизирай понятията моля те. И кои хора си го казват? Недей тръгва с мисълта да изчукаш мадамата или пък да я впечатляваш и т.н. Просто й говори.

Edited by Luckynumber13, 02 April 2010 - 01:18 PM.


#9 iwanttofuckher

iwanttofuckher

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 136 Мнения:

Posted 02 April 2010 - 06:57 PM

Ами донякъде е така ... говоря за това, че щом момичето е видяло някакво желание към нея без особено покритие и те възприема не съвсем положително. Пък и ситуацията е малко унизителна, баси. Момичетата рядко (или въобще) ги режат и това им се превръща в някаква мярка за собствена оценка, за самочуствие.

#10 iwanttofuckher

iwanttofuckher

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 136 Мнения:

Posted 02 April 2010 - 11:56 PM

Сори за двойния пост, но от известно време ме гложди един въпрос ...

Тези учебни материали, книги, курсове и видео с напътствия сигурно имат за цел да разбудят алфа мъжа в теб, да го насочат правилно. А какво става, когато него го няма по начало? В природата няма само хищници, все пак трябва да има и има овце. Обаче няма преминаване от първото във второто. С какво е по-различно при хората? Когато наблюдавам хората ми се струва, че характерът им е някак си ... вграден физически в тях. Едва ли не на лицето им пише с какво отношение тръгват.

#11 mirko

mirko

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 10 Мнения:

Posted 03 April 2010 - 04:50 AM

Тези хора, които наблюдаваш, според теб така са се родили ли? Изграждането на характера е дългааааа и сложнааааа "процедура", която зависи изцяло от теб.Донякъде и от средата ти, но все пак нея ти си я избираш.Примерно аз, за една година и малко се промених страшно много, защото реших какъв искам да бъда и как другите да ме възприемат.Все още имам много разбота, де :)
Ако толкова държиш да се идентифицираш с овце, вълци и прочее фауна, мисли за се*е си като вълк, който все още не знае как да хапе :) ;) :)

#12 Don Kiko

Don Kiko

    Дон Жуан

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 776 Мнения:

Posted 03 April 2010 - 10:25 AM

Сори за двойния пост, но от известно време ме гложди един въпрос ...

Тези учебни материали, книги, курсове и видео с напътствия сигурно имат за цел да разбудят алфа мъжа в теб, да го насочат правилно. А какво става, когато него го няма по начало? В природата няма само хищници, все пак трябва да има и има овце. Обаче няма преминаване от първото във второто. С какво е по-различно при хората? Когато наблюдавам хората ми се струва, че характерът им е някак си ... вграден физически в тях. Едва ли не на лицето им пише с какво отношение тръгват.


това изобщо не е вярно :)

в смисъл вярно е, само ако искаш да е вярно... от една друга гледна точка това са чиста проба извинения, ама за пред се*е си, за да си спокоен :) всеки човек сам си кове съдбата! не е нужно да си дете на шейх, за да си милионер... или да си роден принц. в тоя живот можеш да постигнеш каквото искаш, стига да имаш желание, сила и постоянство...

#13 iwanttofuckher

iwanttofuckher

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 136 Мнения:

Posted 07 April 2010 - 06:31 PM

Дали е кофти първият път да е със заплащане?

#14 Don Kiko

Don Kiko

    Дон Жуан

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 776 Мнения:

Posted 08 April 2010 - 05:10 PM

не... избери си читаво момиче само или там клуб някакъв :) но да не ти става навик!

#15 Rolan

Rolan

    Единак

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 444 Мнения:

Posted 08 April 2010 - 05:38 PM

Ако имаш пари... защо да не става навик :)