Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Тормоз


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 Suspect

Suspect

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 178 Мнения:

Posted 11 February 2010 - 09:15 PM

Здравейте приятели. Имам нужда от съвет за подход към едно малко приятелче от училище.
От началото на месеца съм първа смяна и уча с малките от 5 до 8 клас. Нямаше ида обърна внимание на пишлеметата но, уви в едно от тях видях мен самия ( да изживява част от моето минало ) Знам, че живота е битка която всеки сам трябва да води, но не мога да остана без участен и да гледам някой друг как участва във филм в които вече съм изиграл главната роля. Случайно се запознах с хлапето след като миналата седмица по ритахме в часа по физкултура. Днес обаче цял час бях свидетел как беше тормозен от съучениците и в края на часа не се сдържах и отидох да ги разстървся за поред път и тогава му казах да дойде с мен и да си поговорих. Започнах с това, че съм бил на неговото място и знам какво му е. Тогава той започна да използва оправданията които аз не одавна използвах " Това е само игра " " Закачат се с мен защото съм по слаб / по нисък от тях "
Казах му, че дори и да го защитавам след това те ще го нападат отново и отново точно за това, че съм го защитил, и за това трябва да започне да им отвръща!

Имайки предвит, че съм минал през това което мина това хлапе, осъзнавам и, че не съм модел за подражание в тази сфера на влияние. Затова и искам някой от вас които са били ОТ ДРУГАТА СТРАНА НА БАРИКАДАТА да ми даде съвет относно какво да го посъветвам за да спечели уважението им и да си намерят друга боксува круша.

#2 CASAN0VA

CASAN0VA

    Маниак

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 361 Мнения:

Posted 12 February 2010 - 12:26 AM

Боя не е хубаво нещо,но последните няколко часа само за това пиша,поговори с терористие :D опитай се да ги сприятелиш,няма друг начин,още са малки за да се бият,незнам какво друго да ти предложа,освен да укротиш малките зверчета,скарай им се и ги накарай да се осъзнаят малко и да му дадът шанс да се докаже. Това е което мога да те посъветвам,не може нито да ги биеш нито той да ги бие,единствения начин е да поговориш с тях :) Успех и Поздрави :) Дано всичко се оправи

#3 razace

razace

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 209 Мнения:

Posted 12 February 2010 - 10:43 AM

пълни глупости. накарай малкия да се сприятели с повече хора. мен така ме занимаваха 2-3 ма, набих 2-3 ма , ама и спечелих приятелите на враговете ми, после ела че ми требвате :)

#4 Luckynumber13

Luckynumber13

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 80 Мнения:

Posted 12 February 2010 - 09:29 PM

заподозрян - колкото и да ми е кофти да ти го кажа, в случая диапазона 5-8 че и до 9-10 клас мисля че метода на razace е най-ефективен, просто ако не прави той глупостите ще го правят с него, съжалявам но това е истината. И е прав че се закачат с него защото ИЗГЛЕЖДА по-слаб, а не защото е. До 7ми клас в старото даскало имаше един Богито дето ме тормозеше постоянно, ама седя си и оня идва и ми се изплюва на чина примерно и аз рев и се оплаквам вкъщи. Баща ми говори с неговия и после аз излезах путьо задето съм потърсил помощ от нашите. После като се прибирах и минавам по долната улица и той беше с още един Руснака му викаха, но не му помня името вече той беше някакъв по-голям и оставач, кой клас повтаряше не знам. Та единият ме държи, другият ми се изпика в раницата и хахаха и си тръгнаха. Мен ми кипи разбира се пак рев, тоя път сам си рева ама ме изби на вендета и тръгвам аз нагоре по улицата бяха още ония игри с ръчките на знам дали ги помните и те там кибичат отстрани. Поогледах се и набарах един камък колкото юмрука ми горе долу и влизам аз и без да се обяснявам щрак Богито през зъбите и той рев и кръв, оня Руснака се засили към мене ама не посмя да ме удари, а на мене очите ми кръв червени дето бях плакал. После баща му идва вкъщи да се разправя с моя и баща ми като разбра за какво съм го ударил нищо не ми направи не беше доволен разбира се, но и не ми се кара, просто като по старо му се държеше сякаш няма нищо, а мен ме беше много страх да няма наказание ;) Та от тогава никой в даскало не ме пипна, а и с Богито не че бяхме приятели, но и не бяхме врагове, някакси имаше една граница дето нито единия нито другия прекрачваше и после като отидах да уча в Бургас вече нямаше такива изпълнения, смисъл пак бях най-дребен, но нямаше такива ситуации, там просто намерих много приятели/ки и то предимно от по-големите курсове и от други училища, даваха ми учебници, щото то специализирана гиманзия и бяха доста скъпи речници и т.н., после купони с тех и беше много яко по квартирите :) Ще се опитам да го обясня така - за да се движиш с вълците рябва да си вълк, ако си овца ще те изядат. Знам че на много ще им се стори примитивно това мислене (каквото е), но за друго в случая не се сещам, съжалявам...

Направо на отговорът - или да ги изпонабие тия дето го закачат, но трябва да го видят всички да е демонстративно, после трябва да се пази и от вендети - не знам дали ще се справи много ме съмнява, но е вариант, 2. да говори с техните да го преместят в друго даскало и там да се опита да създава контакти, като почнеш начисто и ги няма призраците от миналото е по-лесно да ти кажа честно и вариант 3 - да се сприятели с по-големите, един от тях си ти доколкото разбирам, запознай го с още някои от твоята компания и така ако искаш да помогнеш на момчето, ако ходи с по-голяма кака също е предимство, успех в начинанието!

Само да добавя че забравих - недей да си му като майка орлица, защото така изглежда путьо в очите на барабите, смисъл трудно ми е да ти го обясня, но е така - като го защитаваш му вредиш, просто го дръж около теб, но не го защитавай, те като видят че е с по-големи ще се откажат сами.

Edited by Luckynumber13, 12 February 2010 - 09:33 PM.


#5 Suspect

Suspect

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 178 Мнения:

Posted 12 February 2010 - 10:51 PM

Разбирам нещата които ми казваш. Благодаря ти, че беше така изчерпателен в отговора си. За цел на тази тема ми беше как да подходя с хлапето тъй като е в една крехка възраст, и така открито да се сблъска с "грозната истина" е кофти, не ми беше никак приятно да гледам как му потъват гимийте докато разговаряхме, а пък камоли ако бъда още по изчерпателен за това което се случва..

Единствено не съм сългасен с това, че трябва да се мести. Колкото и да бяга проблемите си остават, това което се случва с него се случва с много други, в други класове, в други училища, и дефакто като се премести колко му е на бързо да го претопят отново защото е нов? - Това съм си го мислил и аз когато бях на неговите години, и аз исках да се преместя но останах въпреки всичко.

Сприятеляването с по големи, ще ми бъде главна цел през настоящата седмица.
А относно това да не го защитавам. Аз вече го казах на него, и го написах и в горния си пост.

"Казах му, че дори и да го защитавам след това те ще го нападат отново и отново точно за това, че съм го защитил, и за това трябва да започне да им отвръща!"


Edited by Suspect, 12 February 2010 - 10:53 PM.


#6 Luckynumber13

Luckynumber13

    Опитен

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 80 Мнения:

Posted 13 February 2010 - 01:03 AM

да, местенето съм го споменал като вариант, не че са дръннали камбаните да се мести, просто да ти кажа аз като смених средата някакси всичко потръгна може би затова го писах не знам, просто е по-лесно да започнеш начисто отколкото да се доказваш в старата среда, защото както казах призраците от миналото винаги дебнат и ще чува понякога "абе помниш ли едно време..." - ако си гледал THE NEW GUY - колежанска комедийка ще се сетиш за какво говоря ;) Да ти кажа общуването с деца, защото той си е дете е много трудно - смисъл те тълкуват абсолютно всяка дума и не знаеш как ще я изтълкува - смисъл ако му казваш "трабва да си силен, уверен, да им отвръщаш и т.н." - това ще го кара да се чувства още по-мизерен, просто не трябва да го насилваш, трудно ми е да ти го обясня - все едно когато родителите ти казват "трябва да учиш повече, гледай какви оценки имаш и т.н." - те не ти казват "ти си тъп" но така го приемаш и после те е страх че няма да се справиш оффф наистина се оплетох в обясненията дано си ме разбрал. Имай предвид че щом така бащински си го поел той ще вижда в теб ментор и ако му поставяш много високи цели - стани такъв стани мъжкар, готин и т.н. може да се откаже. На първо време го вземи в компанията и не му казвай какъв трябва да бъде, смисъл не говори за личноста му, просто се забавлявайте, запознай го и с някоя кака ако има наоколо те между другото много си падат по такива сладури, това ще му даде самочувствие, защото съм сигурен че не е имал и много контакти с момичета. Имай предвид че ти е сложна задачата, затова искрено ти желая успех :)

#7 Suspect

Suspect

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 178 Мнения:

Posted 13 February 2010 - 11:57 AM

Да не го насилвам е отговора на въпроса, благодаря ти за което. До колкото, до филма сега му гледах интрото и ще си го сваля. А това, че му се явявам като ментор е един вид предизвикателство за самия мен ;)

#8 Suspect

Suspect

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 178 Мнения:

Posted 16 April 2010 - 01:05 PM

Здравейте приятели. Резултата в днешни дни е, че найстина станах пример за подръжание на хлапето. Спечелих уважението и благодарностите на по големия му брат, с който в последствие също се занимавам. Интересен е факта, че аз не спрях да насилвам хлапето, аз просто го замених с брат му, който в момента го насилвам във фитнеса :april:

Хлапето от доста време не ми се е оплаквало, че има проблеми. А и не съм го срещал да скита по коридорите по време на час, защото госпожата го е изгонила. До колко найстина е така, не знам но видно нещата са започнали да се променят. Хлапето има силно желание да се промени, така както и брат му, и двамата имат желание да ходят с мен на фитнес и да стават " мащини " :) като добавим, че брат му желае да бъде навсякъде където съм и аз ( в смисъл да ходи с мен да играе и мач / бяга ), май си намерих опитна мишка, както казва един приятел :beat_up:

#9 aabbvv

aabbvv

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 29 Мнения:

Posted 17 April 2010 - 11:43 PM

Нали знаеш, че това са хора, а не симсчета?