Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Проблем с непознатите


  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#16 CASAN0VA

CASAN0VA

    Маниак

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 361 Мнения:

Posted 11 February 2010 - 08:21 PM

Айде МИР да живее бодибилдинга :) Дано ти е от полза някой ден в живота,но аз ще преподавам на децата си Карате,а вие както решите :)

#17 buun

buun

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 176 Мнения:

Posted 11 February 2010 - 08:46 PM

Айде стига сте си мерили пишките. ThunderKICK,дишай малко и се успокой. Шотокан е добър стил, но е далеч от непобедим. Погледай малко двубои между каратисти и специалисти в граблинг или джуджицу. Просто ти давам пример, недей да започваш да ми противоречиш. Говориш за източната култура и дух, но как се вписва там "моят стил е най-великият, аз знам всичко и съм номер едно и ако не ми вярваш ела да се бием". Чудесно е да можеш да се защитиш, да защитиш приятелката си, семейството си и т.н. но не се замозабравяй. Съзнателно не говоря за себе си в бойните изкуства - не трябва да обръщаме темата в мерене на пишки, както казах. Никога никой от вас няма да приеме доводите на другия, така че не спамете.

Към автора - единият ти предлага фитнес, другият бойни изкуства. Аз ти предлагам комбинация от двете, но ако някой ти предложи баскетбол няма да го нахуля и да напиша 5 страници за това, че не е прав, а аз съм. В крайна сметка тичането, ритниците или щангите няма да променят детските черти на лицето ти или да накарат брадата ти да поникне изведнъж.

п.с. - сега видях последното мнение на ThunderKICK и съм склонен да смекча малко тона. Но само малко :)

Edited by buun, 11 February 2010 - 08:48 PM.


#18 CASAN0VA

CASAN0VA

    Маниак

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 361 Мнения:

Posted 11 February 2010 - 11:38 PM

Айде стига сте си мерили пишките. ThunderKICK,дишай малко и се успокой. Шотокан е добър стил, но е далеч от непобедим. Погледай малко двубои между каратисти и специалисти в граблинг или джуджицу. Просто ти давам пример, недей да започваш да ми противоречиш. Говориш за източната култура и дух, но как се вписва там "моят стил е най-великият, аз знам всичко и съм номер едно и ако не ми вярваш ела да се бием". Чудесно е да можеш да се защитиш, да защитиш приятелката си, семейството си и т.н. но не се замозабравяй. Съзнателно не говоря за себе си в бойните изкуства - не трябва да обръщаме темата в мерене на пишки, както казах. Никога никой от вас няма да приеме доводите на другия, така че не спамете.

Към автора - единият ти предлага фитнес, другият бойни изкуства. Аз ти предлагам комбинация от двете, но ако някой ти предложи баскетбол няма да го нахуля и да напиша 5 страници за това, че не е прав, а аз съм. В крайна сметка тичането, ритниците или щангите няма да променят детските черти на лицето ти или да накарат брадата ти да поникне изведнъж.

п.с. - сега видях последното мнение на ThunderKICK и съм склонен да смекча малко тона. Но само малко :)

моя стил не е чист шотокан,в него се вписва и винг чун,учителя ми ги е съчетал в едно,той е бил голям фен на Брус като малък но първата му възмошност е била шотокан,после и винг чун.Идеята му е била да наподоби стила на Брус щото в стила на брус има хвадки и от джудо,чистия шотокан е слаб,по принцип каратето не е един от най добрите бойни спортове,винаги съм харесвал Винг Чун повече,всички им става чудно като им кажа,че двата стила са обединени в един,но е така :) знам достатъчно за бойните изкуства,а ти ако не е тайна тренираш ли ?

ПП: Посветил съм живота си на това изкуство и ще го тренирам докато мога,и ще преподавам също.

Edited by ThunderKICK, 11 February 2010 - 11:46 PM.


#19 Petko K

Petko K

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 149 Мнения:

Posted 11 February 2010 - 11:40 PM

ThunderKICK, четеш ли какво пиша? Не съм казал, че БОДИБИЛДИНГА развива бързина. Казах, че БЪРЗИНА се развива в залата с ЩАНГИТЕ. Ако това не го знаеш, образовай се, няма да обяснявам елементарни неща.
И понеже много се палиш, ако и на живо си така, чудно ми е дали често ядеш бой :) (това е шега, не се връзвай). Радвам се, че тренираш вече 6 години шотокан, но си оставам с резерви относно това, че ще свалиш за 3 сек. 120 кг "мутра" (каквото и да разбираш под мутра). Най-млакото, защото съм наясно как стават някои неща в реалността. Пък нека да не разбирам от спортове :) (макар че тренирам от преди ти да си бил роден).

#20 CASAN0VA

CASAN0VA

    Маниак

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 361 Мнения:

Posted 12 February 2010 - 12:16 AM

ThunderKICK, четеш ли какво пиша? Не съм казал, че БОДИБИЛДИНГА развива бързина. Казах, че БЪРЗИНА се развива в залата с ЩАНГИТЕ. Ако това не го знаеш, образовай се, няма да обяснявам елементарни неща.
И понеже много се палиш, ако и на живо си така, чудно ми е дали често ядеш бой :) (това е шега, не се връзвай). Радвам се, че тренираш вече 6 години шотокан, но си оставам с резерви относно това, че ще свалиш за 3 сек. 120 кг "мутра" (каквото и да разбираш под мутра). Най-млакото, защото съм наясно как стават някои неща в реалността. Пък нека да не разбирам от спортове :D (макар че тренирам от преди ти да си бил роден).

:) не съм казал от кога тренираш,но явно и ти си обичаш спорта щом тренираш от толкова време.Доста оспамихме темата и мисля,че е ред на момчето да избере каквото иска,СПОРТА като цяло е хубаво нещо. И относно пича който е писал темата- Започнеш ли да тренираш и уредиш ли се с гадже,никога не пренабрегвай спорта заради момиче НИКОГА ! :D

#21 petar_13

petar_13

    С малък опит

  • Users
  • РипванеРипванеРипване
  • 42 Мнения:

Posted 12 February 2010 - 12:21 AM

ThunderKick здраво си влязал във филма. То не са 120 кг мутри на които раздаваш 3 секундно възмездие, кодекси на честта и китайски бойни изкуства, ами чак и разплакани жени вкара :) Дано това е плод на юношеския ти ентусиазъм , а не на някакъв комплекс за малоценност. Съгласен съм с написаното от Petko K. Без анаеробна тренировка неможе да се постигне цялостно физическо развитие.

#22 Petko K

Petko K

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 149 Мнения:

Posted 12 February 2010 - 12:33 AM

На неговата възраст и аз се увличах по бойни изкуства. Но аз съм индивидуалист и не мога да приема някой да ме тренира групово и да ми казва какви упражнения да правя и колко да тренирам. Затова пък се интересувах живо от физическата подготовка в повечето спортове и даже съм изработвал няколко пъти програми за хора, трениращи БИ. Разбира се, техники от бодибилдинга там не са приложими, но силата никога не е излишна, плюс експлозивност и издръжливост - това са качества, които са полезни във всеки спорт.

Edited by Petko K, 12 February 2010 - 12:34 AM.


#23 CASAN0VA

CASAN0VA

    Маниак

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 361 Мнения:

Posted 12 February 2010 - 01:52 AM

ThunderKick здраво си влязал във филма. То не са 120 кг мутри на които раздаваш 3 секундно възмездие, кодекси на честта и китайски бойни изкуства, ами чак и разплакани жени вкара :) Дано това е плод на юношеския ти ентусиазъм , а не на някакъв комплекс за малоценност. Съгласен съм с написаното от Petko K. Без анаеробна тренировка неможе да се постигне цялостно физическо развитие.

значе ще оспамиме добре темата :D нокаутирван ли си с крак досега ? Явно не,нито един от вас не знае какво точно и как съм тренирал,няма никакви филми,ако мислиш,че съм ненормален твой проблем.Вземете попитайте някой Сенсей и ще ви каже за какви тренировки става дума.Не се хваля,но нито един от вас не може да твърди до каква степен съм развит умствено и физически.Знаете ли всички степени на обучение в Карате и Кунг Фу,погледайте малко стари филми,голяма доза от показаното е истина.Толкова сте твърдоглави,че и аз започнах да се отчайвам от този форум.Вие не знаете нищо за мен,не знаете кой съм и какво върша и какъв съм,нищо !

ПП: относно тренировките,всеки ден поддържам физическа форма,имам уреди на втория етаж,но не тренирам с цел трупане на маса,а само силови тренировки.Всеки ден тренирам и тичам,и вечер няколко часа преди лягане упражнявам техниката си.Аз се опитвам да ви обясня вие си знаете вашето.Еми хубаво,бъдете живи и здрави и всичко най хубаво. :)

Edited by ThunderKICK, 12 February 2010 - 01:59 AM.


#24 Petko K

Petko K

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 149 Мнения:

Posted 12 February 2010 - 02:04 AM

:D нокаутирван ли си с крак досега ?

За него не знам, но мен са опитвали :)
Нямаше голям ефект, явно онзи беше начинаещ :)

#25 buun

buun

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 176 Мнения:

Posted 12 February 2010 - 02:08 AM

Относно въпроса ти - тренирал съм Тай Чи Чуан и много много малко Джу Джицу. Правили сме доста тренировки на тепих като тръшвания, ключове и т.н. и смея да твърдя, че са много по-ефикастни от ритник към главата в общия случай.

#26 CASAN0VA

CASAN0VA

    Маниак

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 361 Мнения:

Posted 12 February 2010 - 02:14 AM

Относно въпроса ти - тренирал съм Тай Чи Чуан и много много малко Джу Джицу. Правили сме доста тренировки на тепих като тръшвания, ключове и т.н. и смея да твърдя, че са много по-ефикастни от ритник към главата в общия случай.

Да така е,но става въпрос за стил,аз си харесвам моя :) сега мисля да се запиша някаде да тренирам и Aikido

#27 buun

buun

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 176 Мнения:

Posted 12 February 2010 - 02:21 AM

Да така е,но става въпрос за стил,аз си харесвам моя :) сега мисля да се запиша някаде да тренирам и Aikido

6+! До колкото повече стилове има достъп - толкова по-добре. Най-добър стил няма, всеки има своите силни и слаби страни и е добре да комбинираш предимствата от 2-3 стила. Все пак бих ти препоръчал и някой по-борчески стил - ДжуДжицу, джудо, самбо или нещо такова. Приятелски съвет :)

#28 CASAN0VA

CASAN0VA

    Маниак

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 361 Мнения:

Posted 12 February 2010 - 03:12 AM

6+! До колкото повече стилове има достъп - толкова по-добре. Най-добър стил няма, всеки има своите силни и слаби страни и е добре да комбинираш предимствата от 2-3 стила. Все пак бих ти препоръчал и някой по-борчески стил - ДжуДжицу, джудо, самбо или нещо такова. Приятелски съвет :D

имам възможност да тренирам самбо и джудо тук,даже мога да се уредя и с малко извънредни тренировки,щото имам приятели които са гъсти с учителите,но тези борбените не ми допадат много,не виждам предимвта пред моя стил,може и да има но не са много,засега съм запален само по Айкидо :) Мерси за съвета все пак,може пък и да потренирам,тия дни ще обиколя клубовете и мисля да наблюдавам малко трениращите :)

#29 Confidence

Confidence

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 138 Мнения:

Posted 12 February 2010 - 12:50 PM

Пичове, като цяло избягахте доста от темата..."по вкус и цвят приятел няма" нали знаете...един го кефи карате, друг фитнес, трети футбол и т.н...това в случая няма НИКАКВО значение за нашия герой galabin123. Всеки спорт развива по различен начин физиката на човек, която всички добре знаем, че не е от голямо значение, но всичките спортове възпитават психиката по един и същ начин...учат те да се бориш до последно, да не се предаваш духом макар и тялом вече да не издържаш, учат на дисциплина, самоконтрол, увереност и т.н...именно това е най-ценното и важното, което спорта ти дава, това е истинското възмъжаване!
galabin123, бат Кико ти го каза - не се ебавай с природата - проблема ти не е физически, а е точно във ФРЕЙМА...работи повече върху вътрешната нагласа и убежденията, пребори комплекса си и го обърни в твой +...един от най-добре приетите варианти на хумора е самоиронията, пробвай го - сигурен съм, че ще имаш успех! :) Докато пиша поста дори ми идват хиляди идеи как да заговаряш мадами като използваш именно този плюс, че си младолик...примерно:
- "Ей хора, търся си придружител за дискотека, че на нашите им писна да излизат с мен, а иначе не ме пускат...ето ти(сочиш която те кефи) изглеждаш по-стара :D - супер ще го играеш по-голямата ми сестра! Оууу даже като се загледам приличаш малко на мен - късметлийка! :D "
- "Извинявайте, трябва ми неутрално мнение...снощи за пореден път имах проблем на входа на една дискотека, заради това, че съм младолик, добре, че си носех и книжката(подсказваш им, че си +18) иначе мислеха, че съм си подправил личната карта...според вас на колко изглеждам?!"
И т.н. и т.н....използвай го като предимство, защото то наистина е такова! :D

Аре хев фън! :)

#30 Don Kiko

Don Kiko

    Дон Жуан

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 776 Мнения:

Posted 12 February 2010 - 02:47 PM

само да вметна, че самоиронията е готина, само и единтвено ако срещу теб има интелигентни хора :)

Edited by Don Kiko, 12 February 2010 - 02:48 PM.