Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Популярен в училище, непопулярен в университета?


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 BiGcOcK

BiGcOcK

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 23 Мнения:

Posted 21 January 2010 - 11:52 AM

Привет на форума.
Причината да пиша това е, че в университета загубих всичко - приятелите си от гимназията. Също така явно и чара си. По-точно тук ме потискат.
Момичетата са някакви безкрайни надувки.

Уж казват че студентските години са най-добрите години в живота. Само че не за всеки! Не и за мен! В училище и най-вече в гимназията имах приятели и така да се каже ми беше готино. Даже имаше и много повече флиртове, а сега няма никакви. Да не говорим, че всички са заети. Като станах студент преди 2-3 години и така и не си намерих приятели, какво остава за гадже. Толкова са надути и злобни и лицемерни всички тук. Да не говорим, че със съучениците в гимназията израстнахме заедно така да се каже. Аз съм от София, но в момента съм студент в Правец. Всеки човек има нужда от някакво внимание от околните, най-вече от срещуположния пол. Е тук няма такова нещо. Тотално ме игнорират, а като кажа нещо гледат като втрещени все едно не трябва да говоря. Вече съм трети курс и нямам търпение да напусна това гадно място и да ви кажа хич няма да ми липсва студенството. Не само че не са най-добрите години в живота ми, но са най-гадните. Как ми се иска да съм в гимназията например 8 или 9 клас. Или поне да завърша по-бързо и да почна работа. Има ли други в подобна ситуация? Има ли такива, които в училище са имали повече приятели и даже гаджета? Аз бях много по-популярен тогава - първата ми целувка на момиче беше в 1 клас, а първото гадже в детската градина. В гимназията бяха повече флиртове, но ги имаше. И приятели имах. Не бях от най-попуялярните, не си мислете, обаче не бях и като сега - игнориран от всички, вълк-единак. Има ли някой в подобна ситуация?

#2 Petko K

Petko K

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 149 Мнения:

Posted 21 January 2010 - 12:40 PM

Нали знаеш, че нещата са такива, каквито си ги направиш?
Аз приятели си имах и в гимназията и в университета и рядко някой се е държал враждебно към мен (да не кажа никога). Е, с гаджетата е друга работата, но за това съм си отговорен аз.

#3 BiGcOcK

BiGcOcK

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 23 Мнения:

Posted 21 January 2010 - 02:59 PM

Извинявай обаче не е точно каквото си го направиш, защото хората не сме отделни острови, а пряко зависим от обкръжението. Ако обкръжението е неподходящо става гадно както е в случая.

Edited by virtual_cowboy, 21 January 2010 - 03:00 PM.


#4 Xtigyro

Xtigyro

    my world is my pride.

  • Admin
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 404 Мнения:

Posted 21 January 2010 - 03:05 PM

Не показвай това, което е вътре в теб за известно време (точно това отношение, което таиш към всичко!). Твърде отрицателно си настроен към всеки, за да пробиеш по този начин някъде. Оправи ума си, бъди по-директен, арогантен понякога. Но прави и услуги, когато си в състояние на всеки, който смяташ, че ти допада дори в малка степен. С други думи покажи най-доброто и същевременно най-"лошото" от се*е си.

Спрямо жените... мисля, че просто трябва да почетеш повече из този форум. В конкретния случай не мисля, че трябват някакви специални съвети или допълнително блъскане на главата. Няма да оправяш Правец, а само студентките.

#5 CASAN0VA

CASAN0VA

    Маниак

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 361 Мнения:

Posted 21 January 2010 - 03:13 PM

Мисля,че от приятелите идва всичко,трябва първо да си намериш приятели с които да се движиш в университета!! Сигурно имаш проблем със сприятеляването,опитай се да се сприятелиш с други момчета,разбери какво харесват и го прави и ти.Аз незнам как но досега никога не съм имал проблеми със сприятеляването,и в основното училище и в гимназията всички от класа ме приеха много добре и даже сами се запознаха с мен.Ако всички се държат студено дръж се и ти студено,бъди като другите за да станеш един от тях,не може само да се отличаваш от другите,това те прави странен.Съветвам те първо да си намериш хора с които ще се движиш насам-натам из университета и т.н. Гаджетата по-натам.Трудно е да имаш гадже в университета ако се движиш сам,изглеждаш сдухан. Не искам да те обидя,и се извинявам за изразите,но поработи над тия неща дето казах. Успех! :lol:

#6 Petko K

Petko K

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 149 Мнения:

Posted 21 January 2010 - 05:27 PM

Извинявай обаче не е точно каквото си го направиш, защото хората не сме отделни острови, а пряко зависим от обкръжението. Ако обкръжението е неподходящо става гадно както е в случая.

А обкръжението кой ти го избира? :lol:

Ако всички се държат студено дръж се и ти студено,бъди като другите за да станеш един от тях,не може само да се отличаваш от другите,това те прави странен.

Да бъдеш като другите значи да нямаш индивидуалност, да се слееш с тълпата.
А това пък значи, че няма да има с какво да се отличиш от нея и съответно трудно ще те забележат.
А и един мъж трябва да има собствено мнение и индивидуалност, а не да се влачи с тълпата. Мнението на околните не трябва да го афектира, още по-малко пък да му пука дали го намират за странен или не.

#7 BiGcOcK

BiGcOcK

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 23 Мнения:

Posted 21 January 2010 - 06:43 PM

Голям проблем е, че в нашия университет - Сити Юнивърсити сме твърде малко хора.

#8 eLfisH

eLfisH

    2Pac Shakur

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 265 Мнения:

Posted 21 January 2010 - 07:51 PM

Винаги има начин да се справиш с това...винаги !!!


Виж при мен е обратното. В университета се познавам с доста хора с които се движа (а съм още първи курс и миналата седмица ми свърши семестъра), но само до университета и обратно. При мен я няма вече тая тръпка да се движа с много хора, да откачаме ала бала. Аз искам да съм на спокойствие когато свърша в университета да си почина, а те постоянно ме викат да ходим някъде...

#9 kamenfifi

kamenfifi

    Начинаещ

  • Users
  • РипванеРипване
  • 15 Мнения:

Posted 21 August 2010 - 09:24 PM

Имам изцяло същия проблем. Мисля си, че е заради това, че не съм се усмихвал от няколко години, а хората не харесват твърде сериозните. Иначе те мъжките приятелства обикновено са по-нетраини и от женските - пък и мъжкото приятелство не е истинско приятелство - не става въпрос за разбиране и да се като братя като по филмите и да споделяте, а мъжкото приятелство всъщност е само правене на компания по заведенията, пиене на бира, говорене за мацки и гледане на футбол. В първия сгоден момент когато ги помолиш за услуга или за съчувствие ако имаш някакъв проблем ще те зарежат. От 10-тина приятеля до сега само 2 бяха свестни, другите или ме използваха за да им пиша домашните /в училище/ или за временна компания, докато се доберат до наи-известните от класа или университета. Клишето, че мъжкото приятелство е по-силно от женското е само за успокоение, по моя опит въобще не е така. Ами например виж мъжките компании - в първия момент са готови да се предадат. Заедно са защото ако са сами ще им е скучно и тъпо, а и за бира, футбол и цаца трябва компания.

#10 Yoshimico

Yoshimico

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 6 Мнения:

Posted 03 November 2010 - 10:50 PM

Имам изцяло същия проблем. Мисля си, че е заради това, че не съм се усмихвал от няколко години, а хората не харесват твърде сериозните. Иначе те мъжките приятелства обикновено са по-нетраини и от женските - пък и мъжкото приятелство не е истинско приятелство - не става въпрос за разбиране и да се като братя като по филмите и да споделяте, а мъжкото приятелство всъщност е само правене на компания по заведенията, пиене на бира, говорене за мацки и гледане на футбол. В първия сгоден момент когато ги помолиш за услуга или за съчувствие ако имаш някакъв проблем ще те зарежат. От 10-тина приятеля до сега само 2 бяха свестни, другите или ме използваха за да им пиша домашните /в училище/ или за временна компания, докато се доберат до наи-известните от класа или университета. Клишето, че мъжкото приятелство е по-силно от женското е само за успокоение, по моя опит въобще не е така. Ами например виж мъжките компании - в първия момент са готови да се предадат. Заедно са защото ако са сами ще им е скучно и тъпо, а и за бира, футбол и цаца трябва компания.

Както беше казал някой из форума,не убеждаваш нас,а се*е си.Това ,че ти не си попаднал на свестна компания по една или друга причина не означава,че всички са така.Ако твоето разбиране за мъжко приятелство е " пиене на бира, говорене за мацки ( и коли)" Явно си нямал истински приятел/и.Не че съм голям специалист в тази област,но бих те съветвал да бъдеш себеси + малко позитивизъм и рано или късно все ще се намери някой със сходни интереси.