Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

Преход от опенер към DHV(+NEG); Validation


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 baronvong

baronvong

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 8 Мнения:

Posted 20 November 2009 - 04:11 PM

Здравейте. Нов съм тук, опитвам се да си изясня някои моменти от цялата схема със запознаването, та изникнаха някои въпроси:

1. Някак не си представям как опенер на неутрална тема или към нея насочен (май не бих ползвал за опенер коментар относно мен) ще ме доведе на DHV. До колкото разбирам DHV се изразява в приказки, които да ги наведат на мисълта, че съм готин и пич и че съм най-доброто за тях един вид(не поднесени като самохвалство де), та как от неутрална тема да заговоря за се*е си? Ако ме питат нещо за мен, ок, но не очаквам да проявят интерес към мен, ако сам не създам такъв. Мисля, че най-добре биха ми помогнали примери от реални ситуации, в които сте изпадали, и не толкова обяснения, защото друго си е сам да си направя изводите, но ми трябва малко побутване :rolleyes:
2. Не мога да разбера какво е точно Validation. Значи ли това да проявявам интерес към нея (но не външния вид) и да се показвам заинтригуван от тва дето ми говори (без да намесваме темата, че не тр да се прая на заинтересуван, защото си личи :) )

Ще се радвам на разнообразни мнения, от които да си отсявам, тава което ми харесва, и да пробвам после :)

#2 Confidence

Confidence

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 138 Мнения:

Posted 20 November 2009 - 05:35 PM

Готин, най-добрия вариант е да покажеш HV още преди оупънъра! В БГ това е ключа към успеха от личен опит говоря...реално подготовката за оупънъра е по важна от самия него...аз лично в клубовете, в които ходя, познавам управителите и като отида ги викам за 1 наздраве, да разменим някой друг лаф и т.н...това ти вдига акциите донякъде...важно е като цяло поведението което демонстрираш - език на тялото, колко си социален(трябва да покажеш, че си социален тип...ако имаш познати в клуба е супер, ако не поговори с някои нови хора - жени по възможност)...самото влизане в клуба също е доста важно...всички тези неща те подготвят за оупънъра и ти правят живота по лесен... :D ако не познаваш никой в клуба, може да кажеш да извикат управителя и да го питаш уж за организирането на някво РД в клуба, като го потупваш по рамото, правите си наздраве и т.н. така че отстрани да изглежда все едно сте си авери... :)) Колкото до DHV по време на разговора просто трябва да потренираш начина на разказване на истории...има си система и структура, която трябва да е описана там където си чел за тези неща...реално можеш да покажеш HV още в началото, но въпросът е да си вържеш историята с оупънъра...примерно започваш с оупънър за мнение:

"-Ей, хора, трябва ми мнението ви по един въпрос...приятелите ми ме чакат ей там, така че малко бързам...спорихме с тях кой е най-безопасният вид транспорт - самолет, влак или кораб...как мислите?
-Кораб/влак/самолет бла блааааа...
-Защо?
-Бла блааааааа
-Според мен е със самолет, откакто разбрах, че ме хваща морска болест това лято...бях чувал, че круиза е готино нещо и реших да пробвам...по-голямо прецакване не съм имал честно ви казвам...още щом се качих на кораба започна да ми се гади... и т.н. и т.н....................докато със самолет само при излитането ми е малко спек, но това се компенсира от "турския кеф", който ние мъжете изпитваме в такива моменти :D ето още един плюс на това да си мъж........."
Тук вече имаш достатъчно HV, за да правиш каквото си искаш с тях...ще започнат въпросите и проявата на интерес и т.н. :)

Пак казвам според мен най-важно е да покажеш HV още преди оупънъра, така шанса да не те отсвири още там е доста по-голям :)

Излез и експериментирай пич, това мога да ти препоръчам само... :rolleyes:

#3 Don Kiko

Don Kiko

    Дон Жуан

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 776 Мнения:

Posted 20 November 2009 - 07:01 PM

най-елементарния вариянт да си дигнеш акциите е нега, НО използвай само по един, освен ако не си го изпроси :rolleyes: мистери даде страхотен пример за DHV след минутка разговор я поглеждаш и посягаш към лицето и(бузката съвсем близо до устните), за да я изчистиш с думичките... "чакай така, имаш нещо", което директно и сваля акциите на всякакви пу*ки "леле... сигурно е паста за зъби" :) но и това трябва да е в точния момент :)

#4 baronvong

baronvong

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 8 Мнения:

Posted 21 November 2009 - 12:57 PM

Мерси, примерът е много добър, това го прави по-ясно. На теория о.О Но ще има много много да се упражнявам. А това за НЕГовете да, хем е по-лесно, нали хората сме някак предразположени да критикуваме :rolleyes: Но пък смятам, че DHV е много важен момент, ще наблегна на него за сега май, защото хич ме няма там. Но предполагам трябва да поработя и в/у фрейма, за да върви по-добре. И да питам пак: Валидейшъна как се случва :Р

#5 Francesco

Francesco

    Relies on looks

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипване
  • 88 Мнения:

Posted 21 November 2009 - 01:39 PM

-Ей, хора, трябва ми мнението ви по един въпрос...приятелите ми ме чакат ей там, така че малко бързам...


Хахах, това като от Pickup Artist-a, където всеки го използва ама остава за 10-15 минути, и никой от приятелите му не се появява да го подкани да отиде при тях. :)

Иначе както Конфидънс спомена, да имаш статут на дадено място е най-добрата опция за показване на "демонстрация на по-висока цена"(хах). Дали ще е в даскало, в университета, в работата или в някоя дискотека - не трябва да си мишок, и изобщо човек, който няма никакви контакти във въпросната среда.
Просто се почувствай готин, бъди готин, излъчвай позитивност... абе радвай се на живота и нещата ще се наредят :rolleyes:

#6 x3m

x3m

    Excellence is the key

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 205 Мнения:

Posted 21 November 2009 - 03:55 PM

Само едно допълнение - висок статус се постига и чрез мълчание, не само чрез говорене. Естествено трябва да подбирате ситуациите, в които да го използвате.

Иначе е страшно добро. В 99% от случаите, в които може да се използва е по-добро, отколкото DHV история. Просто загадка> голословия.

Edited by x3m, 21 November 2009 - 03:56 PM.


#7 razace

razace

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 209 Мнения:

Posted 22 November 2009 - 09:24 PM

само леко с фамилиярничеството че вони гадно :rolleyes: две мои приятелки излизат от дискотеката аз съм встрани и ги чакам, и при тях се изтичва някъв балък, който беше с много кочове и почна "Оууууу кво ставааа, кааак стееее", а те го познават чрез познати на познати и едната рече отсече "ти си баничар не ни занимавай" малкоо мазнооо се получи

иначе за моабета ти казвам вервай, че мацката отсрещо не владее телепатия, ама грам няма да разбере какви филми се прожектират в кратунката ти , а само ще забележи аджеба дали си вървежен или си балък (притиснителен човек) . Карай го по-айляшката, да не ти пука особенно, живота е хубав радвай му се и недавай на малките неуспехи да те задавят :)

#8 baronvong

baronvong

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 8 Мнения:

Posted 22 November 2009 - 09:44 PM

Хахаха, добър съвет с добър пример :) А бях на едно парти миналия ден и така направих - поздрави на хората още от входа, разменям по някое лафче с непознати и не само, че прави впечатление на контактен човек отстрани, ами и настроението мн се вдига като ти отвръщат хората и се усмихват, весело ми стана просто от позитивното им отношение, така че още повече се отпуснах. После пробвах това оново, но слабичко като цяло, сега се опитвам да си изясня кое как съм сгрешил в самите приказки, защото по едно време една от най-готините мадами ми изскочи на пътя, ма направо ме пресрещна и вика "Как се казваш" ала-бала, но нещо не я спечелих :rolleyes:

И друго което ми хрумна днес като си пътувах (бях излезнал с една девойка, но там пропуски колко си щеш, няма да обяснявам сега) - има супер много мацки буквално навсякъде и определено искам да се запозная с много от тях, но никак не мога да събера смелост заради какво да й кажа, после какво да направя и т.н. Притеснителен съм си бая, но се надявам с времето да ми мине това стеснение и да стана и аз човек :) Иначе мерси за готините коментари и съвети, решил съм да се променя и сигурно ще споделям от време на време във форума за успехи и неуспехи, надявам се повече за първото :)

#9 Xtigyro

Xtigyro

    my world is my pride.

  • Admin
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 404 Мнения:

Posted 22 November 2009 - 10:29 PM

Хахаха, добър съвет с добър пример :rolleyes: А бях на едно парти миналия ден и така направих - поздрави на хората още от входа, разменям по някое лафче с непознати и не само, че прави впечатление на контактен човек отстрани,

Съгласен, но имай предвид само, че може да изглеждаш и точно по-противоположния начин... "абе, тоя само обикаля и дрънка нон-стоп на всеки".
Така че обърни внимание и на думите на x3m.

#10 razace

razace

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 209 Мнения:

Posted 23 November 2009 - 01:04 AM

Хахаха, добър съвет с добър пример :D А бях на едно парти миналия ден и така направих - поздрави на хората още от входа, разменям по някое лафче с непознати и не само, че прави впечатление на контактен човек отстрани, ами и настроението мн се вдига като ти отвръщат хората и се усмихват, весело ми стана просто от позитивното им отношение, така че още повече се отпуснах. После пробвах това оново, но слабичко като цяло, сега се опитвам да си изясня кое как съм сгрешил в самите приказки, защото по едно време една от най-готините мадами ми изскочи на пътя, ма направо ме пресрещна и вика "Как се казваш" ала-бала, но нещо не я спечелих :rolleyes:

И друго което ми хрумна днес като си пътувах (бях излезнал с една девойка, но там пропуски колко си щеш, няма да обяснявам сега) - има супер много мацки буквално навсякъде и определено искам да се запозная с много от тях, но никак не мога да събера смелост заради какво да й кажа, после какво да направя и т.н. Притеснителен съм си бая, но се надявам с времето да ми мине това стеснение и да стана и аз човек :) Иначе мерси за готините коментари и съвети, решил съм да се променя и сигурно ще споделям от време на време във форума за успехи и неуспехи, надявам се повече за първото :D


няма лошо в това да си контактен и забавен, ей виш го господин рачков къф сладур е, ама кхъм тва не е нова тв и хората на момента ще разберат, че си ниийди. Ако си социално животно с голямо С не тръгваш да се закачаш с всеки срещнат, на мен преди някъв подобен тип в една дискотека ми даде ПЕТ, аз му отговорих нали от любезност, но трябваше да е бате бойко за да не усетя слабост в него и нииди (и тва само за 2 секунди)...
Притеснението е вид стрес, добрата новина, че стресса е полезен :) изостренни реакции, ускурен пулс, подобрена концетрация, робокоп пасти да яде! телата са ни уникални правят всичко за нас за да се справим с дразнителите! Повратната точка става, когато не си даваме мира и само мислим та мислим, просто си е*аваме майката - болячки бол! Няма да ти давам акъли как да се отървеш от тая злина, самичак трябва да си направиш формулата, само така ще се чувстваш щаслив, но нач1на си е един и същ - атакувай страховете си :)

Edited by razace, 23 November 2009 - 01:08 AM.


#11 marioesuper

marioesuper

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 4 Мнения:

Posted 23 November 2009 - 10:56 AM

Ето тук на кратко ти е обяснено точно за какво става въпрос.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Съжалявам, но са в малко лошо качество понеже не мога да ги приближа докрай и съответно да направя скрииншот.
Надявам се да ти помогнат. ;]

Edited by marioesuper, 23 November 2009 - 10:59 AM.


#12 baronvong

baronvong

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 8 Мнения:

Posted 24 November 2009 - 12:37 AM

Качеството си е идеално, обясненията са супер, мерси много :rolleyes: