Преход към съдържанието


Снимка
* * * * * 1 votes

истинска любов към бивша?


  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 strongmind

strongmind

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 5 Мнения:

Posted 01 November 2009 - 09:50 PM

Здравейте, мисля ,че е време и аз да се включа и да получа съвет от по-компетентните или просто от повече хора, за да знам как да продължа.
По принцип съм запознат отдавна със съдържанието на сайта ,може би от 2005-6 година и следя редовно ,когато има интересни статий и теми, но
никога не съм изпитвал нужда да пиша в този форум, тъй като не съм много добър във виртуалното изказване ,много пъти оставам неправилно разбран, а и никога ми се не е налагало да пиша, защото не съм имал кой знае какви проблеми.
Същноста на моята тема, е едно момиче, в което бях лудо влюбен, а мисля ,че все още съм. Историята започна миналата Коледа, когато започна нашата връзка. От началото тя беше много срамежлива и мълчалива, но за сметка на това много красива, което ми беше достатъчно за онзи период от време.
С течение на времето тя се отпусна, научих я на някой неща, прави секс за първи път с мен, беше ми дама на бала, запозна ме с техните, те ме приемаха и ме харесаха много. Преживяхме доста неща заедно, влюбих се много, и направих неща, които не трябваше да правя. Глупости от сорта на пиянски сцени, ревност, раздразнителност, приех я за моя собственост.. и въобще всички неща, които доведоха до края на една връзка. След 6 месеца заедно ,тя ме заряза, от начало си хареса един мой познат, при което аз откачих двойно повече и 1 месец след това правех отчаяни опити да си я върна, но без успех (всички това се случва юни-юли месец това лято). Почти буквално аз и лазех в краката и и се молех да се върне при мен, правих и подаръци, бях осъзнал грешката си и бях сигурен ,че съм лудо влюбен и трябва да се боря до край въпреки общоприетото мнение от обществото - СЛЕДВАЩА. Както и да е, не постигнах успех. Септември месец заминах за чужбина (от където и ви пиша в момента),понеже не ме приеха студент и дойдох тук да работя 1 година ,след което да опитам пак да кандидатствам. Сега не искам да прозвучи като сапунена историйка или тинейджарска лигавщина, но въпреки общоприетото мнение ,че бивша си остава бивша и винаги трябва да се продължи към следващата, тъй като по безброй изброими причини няма бъдеще със старата, аз не съм спирам да мисля от деня, в който ме заряза до ден днешен за нея. Всеки ден ми е в мислите, често я сънувам, докато от начало си мислех ,че е просто наивно самонавиване или идеята за нея, сега 4-5 месеца след това не съм сприрал и ден да мисля по-малко за нея колкото от началото. Днес един приятел ми каза, че я е видял да ходи с един от бодигардите на дискотеката, което ме накара да се замисля, как да продължа. Мнението ми за нея спадна доста, в очите ми се прояви като малка малоумна тъпа офца, една от много, които се правят на мутреси и т.н и т.н.. от картинката ,която ми обясни моя приятел. Но от друга страна ,колкото и не сериозно и лигаво да звучи за някой, сигурен съм ,че я ОБИЧАМ много и се надявам в бъдеще да си я върна. Проблема е ,че в момента трябва да взема окончателно решение за последно, дали да продължа да изхабявам енергия и да мисля за нея постоянно, като се има на предвид, че аз я създадох и я отворих към света (което се радвам ,че е така) ,а тя сега се прави на мис Свят, или е по-добре да се опитам да я забравя на всяка цена и да продължа нататък. В момента в мене много силно се преплита силно чувсто на влюбеност, но и леко разочарование от нея, трудно ми е да реша дали наистина си струва да опитам "невъзможното" за да бъде отново моя, или не си заслужава хабенето на енергия и време? Как мислите, посъветвайте ме, защото наистина ще ми бъдете от голяма помощ. Благодаря ви преварително :)

Edited by exort, 02 November 2009 - 12:31 AM.


#2 Гост:_exort_*

Гост:_exort_*
  • Guests

Posted 02 November 2009 - 12:27 AM

Здравейте, мисля ,че е време и аз да се включа и да получа съвет от по-компетентните...

Привет,
Началото ти е много силно, но за нещастие е невярно. По-компетентен относно кое? Относно твоя живот ли? Хмм... едва ли. Тук няма такива. Тук е място от където можеш да вземеш в се*е си само нещо, което ти харесва.
Сега на темата ти.

Глупости от сорта на пиянски сцени, ревност, раздразнителност, приех я за моя собственост.. и въобще всички неща, които доведоха до края на една връзка.

И казваш че си посещавал този сайт с години? Добре спирам, знам че на чужд гръб и 100 тояги са малко. Знаеш ли, мисля си че явно мацката те е предизвиквала да се държиш така- правил си неща които си преценял на момента за грешни.

Амибициран си. Работиш за да учиш! Моите адмирации.

Ман, имам чувството че девойката е на неповече от 18 години. Не съм бил девойка (поне в сегашния си живот), но се постави на нейно място. Ти си просто красива и целия свят е в краката ти. Можеш да имаш всеки (почти всеки) и всичко (почти всичко). От къде знам че тя е красива ли- написал си го. Сега се постави на нейно място и погледни се*е си. Грешил си много. Всъщност може и да не е много, но в нейното мозъче ти си виновен за много неща, така е по-лесно, нека да не спорим. Освен това пред нея се разкайваш дълбоко, ти си човека който може да бъде сочен за ВИНОВЕН. А сега ми отговори на въпроса- Защо да е с теб? Защото ти я обичаш ли? А тя дали те обича в този момент? Отговори си на въпроса защо тя да е с теб?

Режи, част от теб гние и ти го знаеш. Загниват месата ти, загнива умът ти, загниват емоциите ти. Това е като гангрена. Трябва да режеш за да оцелееш. Из дъно.
DJ-Master беше написал нещо за бивши гаджета. И мисля че е вярно. Макар и да познавам 2 двойки които са били разделени години и в момента са съпрузи. Това май не трябваше да ти го казвам. Но това което споделиха те е само едно: те нямаше да бъдат заедно ако този който е бил оставен не е намерил сили да продължи напред. Така че... каквото и бъдеще да имаш пътя ти според мен е само един.

Успех!

#3 Don Kiko

Don Kiko

    Дон Жуан

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 776 Мнения:

Posted 02 November 2009 - 02:03 AM

те "общоприетите" неща, не случайно са такива :) послушай ги и давай напред. ще ти дам аргумент и съвет. първо ревността, сценките и тн., са преляли чашата предполагам... ти си и черен пред очите, но когато си се молил на колене... вече си мистър никой... човек без достойнство, просещ за милост...

трябва ти нова или нови мацки, време, и малко алкохол акощеш :) всички сме минали през подобни неща... преживява се.

е може разбира се и да изгубиш още няколко месеца от живота си, за да се вслушаш в "общоприетото" :)

#4 strongmind

strongmind

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 5 Мнения:

Posted 02 November 2009 - 06:30 AM

Има истина в постовете ви. Exort, знам какво съм си причинил, и едва ли вярвам ,че момичето дори си спомня за мен пък камо ли да ме обича още.
Момичето е на 18. а Отговорът на въпроса ти, защо мисля ,че трябва да е с мен е: защото въпреки всичко, знам какво сме преживяли, знам какво е изпитвала към мен, позволила ми е да и опозная по-красивата и сладка страна от нейния характер, която не всеки е виждал, помня хилядите проляти сълзи ,които е проливала за мен когато съм и давал причини за ревност, и т.н и т.н.. С две думи 6 месеца не бяха много, но достатъчно да ми допадне ужасно много. И вярвам и искам много силно тя да бъде отново с мен. Тренирам, работя и уча едновременно, водя съвсем различен живот от този в България, и вярвам наистина ,че ще стана с пъти по-добър от това, което съм бил и тя може би пак ще бъде с мен! Дори и да звучи толкова розово, някак си го вярвам.
Don Kiko - да, прав си ,че ми трябват момичета. Излизам с момичета, флиртувам, развлечавам се, излизам на дискотеки, не оставяйте с грешното впечетление ,че съм се затворил и отчаял ,напротив :) Просто въпреки всичко, тя постоянно ми е в ума.

#5 ItalianMike

ItalianMike

    It's time to toss the dice

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 205 Мнения:

Posted 02 November 2009 - 09:31 AM

Здравей, колега!

Отговорът на въпроса ти, защо мисля ,че трябва да е с мен е: защото въпреки всичко, знам какво сме преживяли, знам какво е изпитвала към мен, позволила ми е да и опозная по-красивата и сладка страна от нейния характер, която не всеки е виждал, помня хилядите проляти сълзи ,които е проливала за мен когато съм и давал причини за ревност, и т.н и т.н..


Само едно искам да ти кажа - не живей в миналото. Миналото е само спомена, вече няма значение какво сте преживяло, поне за нея, а би трябвало и за теб. За нея ти вече си затворена книга. Защо? Защото е изпитала всички емоции, които си могъл да й дадеш. Вече няма тръпка да е с теб. А щом й се молиш на колене, значи няма тръпка и в това дали е достатъчно готина, за да й обърнеш внимание.

От тук пътят за връщане според мен е само един: Живей си живота, преодолей я( както споменаха и колегите преди мен), отвори нова страница за се*е си, бъди интересен тип за новите момичета в живота ти. Ако когато се върнеш в България мацката види един нов човек, с нов интересен живот, в който тя няма място, повярвай ми - паднала ти е в ръчичките. Но за момента трябва да изчистиш съзнанието си от нея. Ако ви е писано ще се съберете.

Успех!

#6 She

She

    мацка

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 433 Мнения:

Posted 02 November 2009 - 11:29 AM

Ако когато се върнеш в България мацката види един нов човек, с нов интересен живот, в който тя няма място, повярвай ми - паднала ти е в ръчичките. Но за момента трябва да изчистиш съзнанието си от нея. Ако ви е писано ще се съберете.

Успех!

Това ми хареса как звучи, присъединявам се към тези думи, но като те чета ми се струва, че се е забила като вирус в хард диска ти и знам какво е една мисъл да те изяжда и да искаш да направиш нещо в желаната посока. Докато си там май няма какво. Остава ти като се завърнеш да се случи да се засечете, само така ще разбереш какви са ти шансовете.
Тя едва ли те е забравила, щом сте се обичали толкова силно и то доскоро, но не разчитай на това.
Правилния път е напред!

#7 razace

razace

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 209 Мнения:

Posted 02 November 2009 - 08:02 PM

Съчувствам ти честно. Счупих керамичната печка на майка с джезве в миг на ярост, колкото и да беше правокирано си дължа 600 левчета за ремонт, а в стаята ми имам 10годишно тv :) Миг невнимание и после си викаш, ако бях постъпил така и така, само ако бях внимавал повечко... И живееш в миналото и се замоизвъчваш, и вайкаш, и агонираш, знаем колко шибано е. Не е страшно, че грешим. Страшното е, че повтаряме грешките си е казал оскърчо уайлд. Имаш много грешки главно неуважението ти към себе си. Ще си я върнеш и ще продавате зеленчуци на пазара?! Първо помисли за себе си, какво бъдеще имаш, а после ходи по мадами. Еми, ти като не се сещаш за такива неща как ще се сетиш, че като и тичаш след задника ще те разкара??! Направо ви се чуда как правите такива елементарни грешки, още когато бях 14г прекалих с вниманието към първото ми гадже, всеки ден исках да я целувам да я гушкам, а тя не, командваше ме ( а и ходеше с друг в последствие разбрах) и на 2-та седмица ми писна, и я разкарах - после ми вика, ама бързах да те обичам ела си, ама... Научи се да се обичаш и мани я тая мадама, сега ти е времето да се наживееш :) дори да си я върнеш после ще ти омръзне и ще искаш чуждо, млад си за такава връзка

Edited by razace, 02 November 2009 - 08:11 PM.


#8 strongmind

strongmind

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 5 Мнения:

Posted 02 November 2009 - 09:32 PM

Харесват ми всички мнения по въпроса до сега. Само с едно не съм съгласен - бих продължил към следващата, и се опитвам и продължавам всеки ден, и го правя, но силно вътре в мен просто усещам нещо, което съм сигурен ,че много малко хора го усещат, а именно ,че я обичам. Аз продължавам да живея, дори сега го правя в десетки пъти по-пълноценно. Тренирам 3 пъти в седмицата, започнах да се храня здравословно, сприятелих се доста стойностни приятели ,които ми помагат в тренировките. Работа всеки ден, включително и събота, скъсвам се от работя. На всичкото от горе уча много засилено, тъй като ми предстоят лятото изпити по английски език. От време на време развличам с приятели (познати по-скоро тук де) и така. В момента честно казано нямам много време да се занимавам с момичета, тъй като гледам да работя повече върху личностното развитие и оформяне на характера, което не означава, че не се "влюбвам" всеки ден като видя някоя красива девойка :):D ...На кратко с две думи обясних на тези, които не разбират, че не съм се сдухал и отчаял и продължавам смело напред. Благодаря за съветите, ще продължавам в същия дух и дано след време тази моя силна вяра и надежда, се облагодетелства с успех :)

#9 Гост:_exort_*

Гост:_exort_*
  • Guests

Posted 02 November 2009 - 10:52 PM

Гимнастик!
Ти кого се опитваш да убеждаваш че продължаваш смело напред? За се*е си може и да успееш, но нас едва ли.
Искаш да ни накараш да си представим че с единия крак си здраво стъпил в настоящето, а другия настояваш да го държиш в миналото.
Как да крачиш НАПРЕД ми обясни? Подскачайки на един крак ли? Ти си знаеш. Може и така да е и аз да говоря анекдоти.

Помисли и ако искаш отговори. Ако успееш да намериш нещо логично ще се радвам да го чуя наистина.

#10 razace

razace

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 209 Мнения:

Posted 02 November 2009 - 11:02 PM

Виш разбирам те, че я обичаш, ама камъка е хвърлен и камбаната е ударена, видяла те е в тази лоша светлина, докажи само пред се*е си , че това е била момента лоша форма. В добра посока вървиш (само не се превземай за тренирането и пийвай протеинче), ама остави угризенията. Вдигни пара около се*е си, изгради си репутация такава каквото искаш и тя някой ден може да ти се моли на колене да я гушкаш, ама около теб ще гъмжи от девойки и само ти ще си прециниш дали си заслужава или не. Смело напред и да не ти пука, млад си и висчко е пред теб :)

#11 strongmind

strongmind

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 5 Мнения:

Posted 03 November 2009 - 06:36 AM

Както казах от начало ето за това не обичам да пиша в интернет, защото оставам неправилно разбран.
Но мненията и съветите ми харесаха много, благодаря. Ще продължа на пред както повечето ме посъветвахте, пък дано се сбъдне това, в което вярвам :)

#12 She

She

    мацка

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 433 Мнения:

Posted 03 November 2009 - 09:25 AM

Само с едно не съм съгласен - бих продължил към следващата, и се опитвам и продължавам всеки ден, и го правя, но силно вътре в мен просто усещам нещо, което съм сигурен ,че много малко хора го усещат, а именно ,че я обичам.

Скъпи, всеки, когато е влюбен, усеща толкова силно и толкова специална любовта си. Това е най - истинската и красива човешка способност - да обичаме, това ни прави уникални. Чувствата на всеки човек са святи и само той си знае колко силни са. Лично аз не смятам, че си се унижил чак толкова пред нея, влюбеният мъж е способен на какво ли не в името на любимата и любовта си. Само, който не е бил истински влюбен не би те разбрал. Но смятам, че сега по-здравословно за теб е да забравиш за малко за нея, пък следващият път когато животът ви събере ще почувстваш и ще знаеш какво да правиш.

#13 strongmind

strongmind

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 5 Мнения:

Posted 03 November 2009 - 05:16 PM

Да, така и ще направя. Мерси за разбирането и за съветите : )

#14 Svetul4yyy

Svetul4yyy

    Нов

  • Users
  • Рипване
  • 1 Мнения:

Posted 01 December 2010 - 04:09 PM

Здравейте на всички!!! Много се надявам да ми помогнете :) Ходих с едно момиче около 3г. Но преди 2 седмици се разделихме и както по горе онова момче обяснява колко много я обича аз се чувствам по сьщия начин. Немога да спя немога да ям, намам желание за нищо и се чудя какво да направя за да се оправим, просто ужасно мн я обичам, тя сющо ме обича! Та да ви кажа и защо се разделихме, разделихме се защото искоше малко свобода мн се натоварваше че сме от 3г заедно и аз сющо и се молех да се оправим, но тя не иска и сега излиза с др момче което момче иска от нея сама 1 нещо.... Кажете ми какво да направя че да се оправя с нея мн я обичам!!!