Преход към съдържанието


Снимка
- - - - -

тя ми изневерява... значи той е виновен... са ше го пребия


  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 Don Kiko

Don Kiko

    Дон Жуан

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 776 Мнения:

Posted 21 October 2009 - 09:47 PM

razace, не искам да се заяждам, но ми кажи с каква цел пишеш в този форум?? след като животата ти е супер... имаш си пари, коли, жени, апартаменти... мечтата на всеки мислех си, че искаш да научиш нещо за света през друга гледна точка, но явно не е така... ти си имаш едно виждане за живота и точка. но ще те изненадам живота е доста по-сложен, нечестен и завъртян, от колкото си мислиш надявам се да не направиш челен удар с него, който да е пагубен... защото боли... и то много

а да... осветли ме моляте... що за мсилене е това... "тя ми изневеря, значи той е виновен... са ше го пребия", че аз май нещо не разбирам каква точно вина има пича, че е срещнал готина (предполагам) мацка, с която си е допаднал и... каква вина имаш ти, че си харесал някоя мацка, която е откликнала и изведнъж се оказва, че си имала някакво тъпо гадже, което сега...

аз не мисля, че вината е в третия човек! вината е в теб и до някъде в мацката но основно в теб, защото къде си гледал като си избирал майката на децата си??? за тези години не си ли осъзнал каква е??? вярно, че и тя е виновна, че е изневерила, ама само се замисли какви са причините за това??? по-вероятно е нещо да и е липсвало... нещо да и е липсвало с теб... което пак връща топката при теб

Edited by Don Kiko, 21 October 2009 - 10:00 PM.


#2 Don Kiko

Don Kiko

    Дон Жуан

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 776 Мнения:

Posted 21 October 2009 - 10:04 PM

Хубав пост Кико! Аз напоследък излизам и ч*кам основно момичета, които имат проблеми с приятелят си. Те най-открито ми казват, че не им харесва да правят него това и това, защото той е такъв и такъв! Просто трябва да се стараеш, да я караш да се чувства жена... Последното, което получих от едно момиче беше, докато ѝ помагах да си облече якето в кафенето беше: "Знаеш ли, много си грижовен". Което направо ме заби и си помислих какъв ли задник е приятелят ѝ... Тааа основно грешката ще е в теб, ако тя ти изневерява! И не трябва да пребиваш момчето (просто си следва инстикта), а да си удариш главата в стената няколко пъти , за да ти дойде малко акъла!!! :)


@Don_Kiko, притесняваш се за Живота нали, че Животът ще го боли. Дам прав си, така е. Това с ограничителната заповед и майката и нейните деца, направо я е сринало, защото жените са преди всичко майки и после гаджета, приятелки, мръсници и так дале. Наистина отбягвам да взимам отношение по тази тема...
@Don_Kiko, а ти защо не погледнеш Живота през мирогледа на razace?! Хайде малко провокация и за теб.
Всеки решава сам за се*е си кое правилно и кое не. Въпросния човек е имал проблеми, взел е решение и ги е разрешил НЯКАК СИ. Това е именно ЖИВОТЪТ. Животът Е ШАРЕН. Не бива да осъждаме другите преди да погледнем в се*е си. Не можем да променим другите, можем да променим само се*е си.


Don_Kiko, не се опитвай да освободиш жените от отговорност. Вината била в него и донякъде в мацката. И мацката има глава да мисли, и мацката има привилегии ( да носи пола примерно), и мацката има отговорности (примерно да си плаща данъците)... така че приеми че и мацката е ПЪЛНОЦЕНЕН човек в истинския смисъл на думата ПЪЛНОЦЕНЕН и следва да се отнасяме с нея като такъв. Не може да има по-малко виновна страна в тези отношения. Решили са да споделят живота си, заедно ще си делят и вината.
И крайна сметка никой човек не е такъв какъвто е бил преди години. Хората се развиват, вървят напред. Жениш се за един, след години имаш до се*е си друг човек. И кой е виновен за това? Мъжът ли??? Хахаха...
С такова самомнение, че мъжете са предимно виновни, обществото ни ще ражда само обременени мъже и паразити, които си мислят че всичко им е позволено (тук можете да си помислите за жени, разбира се аз не отговарям за това което Вие си мислите).
Don_Kiko, не искам да се заяждам с теб, знам че си готин.

@svettt, ти си яко хиена. Браво! Хахахахаха...


Кой ще е по виновен /мъжа или жената/ си зависи от хората и причините. В повечето връзки /все пак говорим за мнозинството нали?/, единия прави повече компромиси, другия създава повече проблеми.
Интересно, къде виждаш вината в домашното насилие - в жертвата или във виновника? Жертвата има вина до толкова, че е позволила това отношение и го е търпяла...Такива хора не се променят, от тях се бяга...Късното осъзнаване води до дълбоки психологични проблеми за жертвата.

Да делят вината...? Колкото делят домакинските задължения и грижите за детето? Хората не обичат да си признават вината..


ПС - Интересно, когато говорим за носенето на вина, признавате жената за ПЪЛНОЦЕНЕН човек..


Много си чувствителен на тази тема!
За мен хората са равностойни, това е, който има различни виждания да отговаря пред съвестта си.
Гладиаторе, моите извинения за разводнената тема, получи се спонтанно. Спирам.


Аз спор не видях, само гледни точки ;)

Не, просто ми беше приятно да го отбележа.



#3 Don Kiko

Don Kiko

    Дон Жуан

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 776 Мнения:

Posted 21 October 2009 - 10:21 PM

сори, ама това беше единствения начин да отделя темата...

exort, какво да погледна през неговия мироглед, че не ми стана ясно?? за боя на новите мъже?? водил съм този спор хиляди пъти с приятелите си... и пак немога да погледна през тези очи... не намирам никаква логика ;) моля Ви... обяснете ми я. какво да гледам за това, че се хвали тук, че си имал нова апартамент, а тия с голфовете били смешници... аз нямам очи, с които да оценявам човека по колата, която кара или по апартамента, в който живее :)

пак казвам - не се заяждам!

exort, извърташ ми думите. изобщо не уневинявам жените! идеята ми е, че ако обвини само нея няма да има прогрес... първо да погледне свойте грешки и своята вина и тогава да съди нея... то е ясно, че е черна щом е изневерила... особенно ако и са си обещали някакви неща.

но пак изместваш акцента... след свършения факт... за мен е по-интересно защо се е стигнало до там?? кой е виновен за това?? какви са причините, за да изневери??

за мен има три вариянта
1. с него живота да е бил скучен или неприемлив по някаква причина и да е изневерила - кой е виновен?? първо той!
2. лека е - кой е виновен? тя... е да ама той къде е бил като я е избирал
3. авантюра - кой е виновен? тя... но според мен не би трябвало да се наказва толкова тежко

в крайна сметка тези въпроси са без значение. защо?? защото имат дечица :) а за да стигнеш до там, трябва да си преценил, че това е човека... това ще е майката на децата ти. и когато ги имаш е егоистично да правиш каквото и да е без да се съобразиш с тях. кажи ми какви ще израстнат без майка??? а когато станат на по 16-17 и разберат какво точно се е случило??? аз не казвам, че е по-разумно да останат заедно само и единствено заради децата, но... използвайте онези атрибути, закачени за рамента ви пълноценно

#4 Confidence

Confidence

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 138 Мнения:

Posted 22 October 2009 - 09:46 AM

Абсолютно подкрепям Кико...гласувам с 2 ръце за него... Кико президент! Кико президент!... :D ;) :)
Exort, брат, и ти си прав за се*е си, но наистина според мен не си разбрал кво иска бат Кико да каже и си поизвъртял смисъла на думите му...PEACE хора! :)
Razace, и аз съм на мнение, че твоят проблем е много по-дълбок и различен и си за някои друг форум...пич, постовете ти са адски смешни и от тях си правя извода, че страдаш от липса на внимание...търсиш си сцена за изява, но тя определено не е тук...накратко - имаш сериозни комплекси, които се опитваш да прикриеш, но без успех...преди беше пуснал 1 тема, в която мацката ти ходила на кафе с друг пич и т.н...още тогава доста хора от форума ти загатнахме за това...

#5 razace

razace

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 209 Мнения:

Posted 22 October 2009 - 01:25 PM

истина, е че не знам за кво писах тука, обичам да дразня (от малък съм си такъв) ;)
знам че вината винаги си е от мъжката страна винаги ама.... един фр се раздели с тъкмо процъфтяващата му нова любов точно заради един такъв путьо дет й беше наговорил разни глупости.. Е, ок ще кажете, значи не си е струвало щом жената, не може да прецени сама - ок. ама пак дразнят такива шматки и си го пребихме доста стабилно. Дори нямаше смелост да си признае и тръгна пак да се обеснява точно като женски полов орган... това имах предвид да внимавате от чия супа си хапвате и на кое легълце спите щот чувството е много "приятно" :)

Edited by razace, 22 October 2009 - 01:39 PM.


#6 Don Kiko

Don Kiko

    Дон Жуан

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 776 Мнения:

Posted 22 October 2009 - 02:07 PM

ok, разбирам те, но теоритично си представи следната ситуация - виждаш страшно красива девойка, която се оказва с потенциал, супер весела, с готин характер и не се прави изобщо... оказва се, че тя ти се е изкефила точно толкова, колкото и ти на нея... взимате се... и изведнъж след седмица се оказва, че си има гадже... ама това ти го обяснява колоритно самото гадже, заедно с приятелите си ;) е каква точно е твоята вина?? че си харесал мацката... или че тя теб е харесала?? виж, вече не сме в 96та година :) дори и да ти е казала, че си има гадже... все пак от нея зависи... вика му се конкуренция :) а монополизма е забранен със закон. представи си, че ти си клиент на дадена фирма. не си сключвал договори с нея. изведнъж се появява фирама, която предлага същите продукти и услуги на много по ниски цени... е ти при старата ли ще стоиш или при новата??? сигурен съм, че дори и да сте сключили договор, ще намериш начин да го разтрогнеш и пак да се преместиш :D

#7 razace

razace

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 209 Мнения:

Posted 22 October 2009 - 04:52 PM

Така си е, човек от хубаво не бяга и мацката до мен, ако се заинтересува от друг аз ще приема, че някъде съм стъпил на криво и нищо друго не мога да направя освен да се поуча и да продължа. Има си културни начини, обаче касапската скалъфена под масата и аз да бъда правен на глупак, т.е някой да излиза с моето момиче и той да знае за мен, и да ме познава (така беше станало с моя фр), последствията за него меко казано биха били неприятни ;)
Оф, на кой му пука, стига съм писал глупости, отивам да уча, че имам доста изпити от миналата година :)

Edited by razace, 22 October 2009 - 04:54 PM.


#8 Johnny Strong

Johnny Strong

    Seducer

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 392 Мнения:

Posted 22 October 2009 - 05:18 PM

според мен, жената е виновна че не е открита и честна за това какво търси и в какво положение е.

#9 sad3

sad3

    Напреднал

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 221 Мнения:

Posted 24 October 2009 - 10:50 AM

според мен, жената е виновна че не е открита и честна за това какво търси и в какво положение е.

Това,плюс ефекта на маймуната-преди да пусне единия клон,се хваща за другия.
Тази тема орязана ли е или цитирате от друга тема?

#10 Гост:_exort_*

Гост:_exort_*
  • Guests

Posted 01 November 2009 - 11:11 AM

Привет @Don_Kiko,
Извини ме за закъснението, сега видях написаното. Бях си дал малко почивка, полезно е понякога.
Най-вероятно предишните пъти съм се изразил малко "объркващо". Сега ще пробвам да бъда буквален.

аз не мисля, че вината е в третия човек!

И аз!

защото къде си гледал като си избирал майката на децата си???

Тук не съм съгласен. Хората не са паметници. Хората се развиват. Едни се оженват за да имат сигурен гръб зад се*е си и после стават невероятни бизнесмени, експерти, професионалисти, други с времето решават че пътя на битовия алкохолик им подхожда, трети... Кико, как можеш да спреш един човек да се променя?!

вярно, че и тя е виновна, че е изневерила, ама само се замисли какви са причините за това???

Един потребител (говоря за Дивата_Орхидея) от близкото минало, ни завеща нещо много реално. Ще се пробвам да цитирам "Въпрос на време е да се случи". Хората имат различна дефиниция на вина- твоята е твоя- изневерила е, следователно е виновна. Има така наречени "отворени връзки", единия знае че другия има други партньори освен него. Тези двамата виновни ли са? Не търся вина в двамата, кой от тях е изневерил, вината е в това че няма общуване между тях, общуването навярно е спряло. И според мен за това са виновни И ДВЕТЕ СТРАНИ, а не само мъжът!

exort, какво да погледна през неговия мироглед, че не ми стана ясно?? за боя на новите мъже?? водил съм този спор хиляди пъти с приятелите си... и пак немога да погледна през тези очи... не намирам никаква логика :) моля Ви... обяснете ми я. какво да гледам за това, че се хвали тук, че си имал нова апартамент, а тия с голфовете били смешници... аз нямам очи, с които да оценявам човека по колата, която кара или по апартамента, в който живее :)

пак казвам - не се заяждам!

И аз не се заяждам :). Едно време когато за пръв път дойдох тук си казах- това е ИСТИНАТА. Това е абсолютната ИСТИНА. Това е правилната ИСТИНА. Ако следвам наученото, ще бъда най-якия пич на ВСЕЛЕНАТА. Дам, ама не е така. Посещавам един курс по бродерии в свободното си време (форумът е анонимен все пак). Там идват страхотни жени, знаеш ли с какви моркови се водят тези жени, пълни мамини синчета, със заспали физиономии, че дори някои не се бяха постарали да поддържат косата си чиста. И с какви мацки си идват и си тръгват. Като поведение... да не си помислиш че нещо по-така, никаква игра, никакво мъжко поведение. Да не говорим за умението им да бродират, толкова са вързани в движенията. И все пак това което правят те РАБОТИ, респект. Така че ИСТИНАТА, май е относителна. Нямаш очи да погледнеш през въпросния, и аз нямам очи да прогледна през тях.

exort, извърташ ми думите. изобщо не уневинявам жените! идеята ми е, че ако обвини само нея няма да има прогрес... първо да погледне свойте грешки и своята вина и тогава да съди нея... то е ясно, че е черна щом е изневерила... особенно ако и са си обещали някакви неща.

Добре признавам си. Малко ги извъртях. Една от грешките в БИБЛИЯТА е че почти цялата вина се "споделя" от мъжа. Жената не е виновна с нищо заради това че ТИ НЕ СИ УСПЯЛ да я впечатлиш/задържиш. За момент си помислих че и ти споделяш това мнение.
Относно изневярата. Знаеш мнението ми.

какви са причините, за да изневери??

за мен има три вариянта
1. с него живота да е бил скучен или неприемлив по някаква причина и да е изневерила - кой е виновен?? първо той!
2. лека е - кой е виновен? тя... е да ама той къде е бил като я е избирал
3. авантюра - кой е виновен? тя... но според мен не би трябвало да се наказва толкова тежко

в крайна сметка тези въпроси са без значение. защо?? защото имат дечица :) а за да стигнеш до там, трябва да си преценил, че това е човека... това ще е майката на децата ти. и когато ги имаш е егоистично да правиш каквото и да е без да се съобразиш с тях. кажи ми какви ще израстнат без майка??? а когато станат на по 16-17 и разберат какво точно се е случило??? аз не казвам, че е по-разумно да останат заедно само и единствено заради децата, но... използвайте онези атрибути, закачени за рамента ви пълноценно

Нашите се разведоха, когато бях на 8 години. И двамата много ги обичах. Лично знам какво е да разстеш без човек, когото много обичаш.
В ситуацията на razace, най-тежко наказани са децата.
До колкото до причините... защо не погледнеш и на трите комбинирано? Имам чувството че търсиш информация за този проблем, за да имаш познанието в бъдеще да го предовратиш, хаха, и пак се сещам за Дивата.

Това,плюс ефекта на маймуната-преди да пусне единия клон,се хваща за другия.
Тази тема орязана ли е или цитирате от друга тема?

Не можете да очаквате от жените да заявят твърдо "ти не ме кефиш, скъсвам сега за да си наясно и да не ти губя времето". Жените са нежни същества, трябва да се обгрижват, да се гушкат, да им се помага в сметките. Както каза Kiki (от този форум, преди много много време) "трудно е да си сама, не искам да оставам сама" и още "ми докато си нямаш гадже, можеш да почнеш да спестяваш пари за в момента когато си имаш". Тези животоспасяващи поуки съм си окачил пред вратата, за да мога никога не ги забравя. Така че... приемете че жените работят с "маймунския номер" и намалете очакванията си от жените, те просто толкова си могат :)))

Edited by exort, 01 November 2009 - 11:17 AM.


#11 Don Kiko

Don Kiko

    Дон Жуан

  • Users
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 776 Мнения:

Posted 01 November 2009 - 02:03 PM

виж, аз уча управление :) идеята е да се поставят цели и те да се изпълняват... като честичко се правят анализи, за да се видят дали са изпълнени целите, ако не изпълнени по график или пътя не е точния, то се намират причините и се отстраняват... или се променят целите. обаче за да стигнеш до целеполагането, трябва да си проучил щателно околната среда :) конкуренцията :) да познаваш икономиката, за да си сигурен, че е разумно да правиш точно това или точно в този бранш :)

надявам се разбирате метафората.

не би трябвало разумните хора да не се развиват, но нали аз ще съм там и ще коригирам това развитие :) можеби някога ще бъда лудо влюбен и ще гледам само от една страна, но... от опита и форума, не ми се вярва много... или поне не за дълго :)

в крайна сметка няма смисъл да спорим, защото историята не е реална :)

#12 Гост:_exort_*

Гост:_exort_*
  • Guests

Posted 01 November 2009 - 03:21 PM

виж, аз уча управление :) идеята е да се поставят цели и те да се изпълняват... като честичко се правят анализи, за да се видят дали са изпълнени целите, ако не изпълнени по график или пътя не е точния, то се намират причините и се отстраняват... или се променят целите. обаче за да стигнеш до целеполагането, трябва да си проучил щателно околната среда :) конкуренцията :) да познаваш икономиката, за да си сигурен, че е разумно да правиш точно това или точно в този бранш :)

надявам се разбирате метафората.

не би трябвало разумните хора да не се развиват, но нали аз ще съм там и ще коригирам това развитие :) можеби някога ще бъда лудо влюбен и ще гледам само от една страна, но... от опита и форума, не ми се вярва много... или поне не за дълго :)

в крайна сметка няма смисъл да спорим, защото историята не е реална :)

Умна житейска позиция. Подкрепям!
Пожелавам на всички, които го искат да се влюбят...

#13 Johnny Strong

Johnny Strong

    Seducer

  • Moderators
  • РипванеРипванеРипванеРипванеРипване
  • 392 Мнения:

Posted 05 November 2009 - 11:00 AM

"Пожелавам на всички, които го искат да се влюбят..."

Не е голяма оферта, честно казано... ;) :D :D

#14 Гост:_exort_*

Гост:_exort_*
  • Guests

Posted 06 November 2009 - 07:55 PM

"Пожелавам на всички, които го искат да се влюбят..."

Не е голяма оферта, честно казано... :) :D :D

Хаха, @lsd, бих се засмял на твой гръб :very_happy:), ако не възразяваш.